Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 02 Μαρ 2021, 21:54

Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Γω μλκ , όταν μου λείπει κουμπί ή έχει τεζάρει δεν το ράβω πλέον γιατί βαριέμαι, το κολλάω με λόγκο.

- Casper -

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 02 Μαρ 2021, 21:54

Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:51
Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:49
Όποια θέλει να χάσει πόντους, να πλακωθεί στη γυμναστική.

Το λέω εγώ που στα 53- φορούσα τις γόβες και έτρεμε το γόνατο.
Με γόβες δεν έχω θέμα. Δεν παίρνω στους αστραγάλους. :lol:
Και εσύ περιφέρεια και κοιλιά; :cry

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Μαρ 2021, 21:55

Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:51
Gherschaagk έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:49
Όποια θέλει να χάσει πόντους, να πλακωθεί στη γυμναστική.

Το λέω εγώ που στα 53- φορούσα τις γόβες και έτρεμε το γόνατο.
Με γόβες δεν έχω θέμα. Δεν παίρνω στους αστραγάλους. :lol:
Εγώ που πέρασα μια φάση το καλοκαίρι με πρησμένους αστραγάλους χωρίς κανέναν προφανή λόγο, όλες οι εξετάσεις φυσιολογικές, το είχα ξαναπάθει πριν από 12 χρόνια περίπου, αλλά τότε είχα τσιμπημένο cpk, λέω δεν μαμιέται; Η υγεία είναι που μετράει κι όχι το small size. Έχω μπει και σε extra small αλλά δεν το ξανακάνω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 21:56

Daje έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:52
Ποιος ασχολείται με την εμφάνιση την σήμερον ημέραν?
έχει αρχίσει να ρωτάει μόνος του, για να απαντάει μετά όλο χαρά: ΟΙ ΜΟΥΝΑΡΕΣ :p2:

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 21:57

Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:54
Θα σου πρότεινα για αρχή ασκήσεις με το βάρος του σώματος, ώστε ο όποιος εξοπλισμός που θα αγοράσεις αργότερα, να σου μοιάζει θαύμα.
:blm::blm::blm:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Μαρ 2021, 21:58

Τελικά δεν ήταν κλιμακτήριος το πρόβλημα που σας έλεγα ούτε ψυχολογικό, ήταν υπερβολική χοληστερίνη λόγω τέρμα ανθυγιεινής διατροφής και παντελούς έλλειψης σωματικής άσκησης ένεκα η καραντίνα. Σαν αποτέλεσμα εδώ και 2 μήνες έκοψα τελείως γλυκά (εκτός από φρουί ζελέ), αλαντικά (εκτός από γαλοπούλα φουαντρέ), μοσχάρι, ομελέτες, τηγανιτές πατάτες και τυρια (εκτός από καθίκι δομοκού), τρώω ψάρι 2 φορές την εβδομάδα και όσπρια 4, στο κλαμπ σάντουιτς βάζω ντομάτα αντί για μπεήκον (είναι περίπου το ίδιο) και πιέζω τον εαυτό μου να περπατάει τουλάχιστον 10 λεπτά την ημέρα (συνήθως 30-40) κλάνοντας ακόμα και τη δουλειά.

Αυτό που με ενδιέφερε θα έλεγα έχει επανέλθει πλήρως αλλά σαν έξτρα μπόνους έχασα 2 κιλά.

Θα είχα χάσει σίγουρα 10 αλλά για καλή μου τύχη τα τριγλυκερίδιά μου ήταν λίγο πιο κάτω από το όριο παρ' όλο που είχα πιει κρασιά πριν το τεστ, οπότε κοπανάω 10-12 ρούμια την εβδομάδα.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25132
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Μαρ 2021, 21:59

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:57
Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:54
Θα σου πρότεινα για αρχή ασκήσεις με το βάρος του σώματος, ώστε ο όποιος εξοπλισμός που θα αγοράσεις αργότερα, να σου μοιάζει θαύμα.
:blm::blm::blm:
Γιόγκα ρε βρωμοσκυλα.
Και δεν θα πιστεύετε πώς θα γίνει το σώμα σας και υπάρχει μια ελπίδα να καθαρίσει λίγο το κεφάλι σας από τη μουργα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Μαρ 2021, 22:00

foscilis έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:58
Σαν αποτέλεσμα εδώ και 2 μήνες έκοψα τελείως γλυκά (εκτός από φρουί ζελέ), αλαντικά (εκτός από γαλοπούλα φουαντρέ), μοσχάρι, ομελέτες, τηγανιτές πατάτες και τυρια (εκτός από καθίκι δομοκού), τρώω ψάρι 2 φορές την εβδομάδα και όσπρια 4, στο κλαμπ σάντουιτς βάζω ντομάτα αντί για μπεήκον (είναι περίπου το ίδιο)
.....
Θα είχα πάθει κατάθλιψη.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29693
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Μαρ 2021, 22:01

Beria έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:59
Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:57
Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:54
Θα σου πρότεινα για αρχή ασκήσεις με το βάρος του σώματος, ώστε ο όποιος εξοπλισμός που θα αγοράσεις αργότερα, να σου μοιάζει θαύμα.
:blm::blm::blm:
Γιόγκα ρε βρωμοσκυλα.
Και δεν θα πιστεύετε πώς θα γίνει το σώμα σας και υπάρχει μια ελπίδα να καθαρίσει λίγο το κεφάλι σας από τη μουργα
Μέσα.

Πότε ξεκινάμε μαθήματα δάσκαλε;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 22:02

Beria έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:59
Γιόγκα ρε βρωμοσκυλα.
Και δεν θα πιστεύετε πώς θα γίνει το σώμα σας και υπάρχει μια ελπίδα να καθαρίσει λίγο το κεφάλι σας από τη μουργα
ε τον τραβάει τον γιαννόπουλα η ψυχούλα σου

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 22:03

foscilis έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:58
στο κλαμπ σάντουιτς βάζω ντομάτα αντί για μπεήκον (είναι περίπου το ίδιο)
:xena:


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Μαρ 2021, 22:05

Beria έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:59
Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:57
Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:54
Θα σου πρότεινα για αρχή ασκήσεις με το βάρος του σώματος, ώστε ο όποιος εξοπλισμός που θα αγοράσεις αργότερα, να σου μοιάζει θαύμα.
:blm::blm::blm:
Γιόγκα ρε βρωμοσκυλα.
Και δεν θα πιστεύετε πώς θα γίνει το σώμα σας και υπάρχει μια ελπίδα να καθαρίσει λίγο το κεφάλι σας από τη μουργα
Έχω βάλει κάποιες ασκήσεις, δικέ μου, στο πρόγραμμά μου (2 μέρες προπόνηση αντιστάσεων - 1 μέρα διατάσεις και ψιλογιόγκα). Κάνω κάτι στάσεις, χωρίς σωστή χρήση αναπνοών, χάρη και ροή, κυρίως για διάταση μυών και όχι για ενδυνάμωση και διαλογισμό. Είναι ζόρικη φάση και θέλει σίγουρα δάσκαλο.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 02 Μαρ 2021, 22:08

Είμαι στα +12 κιλά περίπου από τα Χριστούγεννα :lol:
Αλλά ακολουθώ πιστά προπόνηση καθημερινή,όπως λέει και ο Feindflug,αν και εγώ αυτά τα κάνω εδώ και χρόνια (γυμναστική όγκου με "όργανο" το σώμα μου).
Ξυπνάω μιάμιση ώρα νωρίτερα το πρωί για να γυμναστώ και να φάω γερό πρωινό.
Τρώω τα πάντα,ψωμιά,γλυκά,τυρόπιτες,πίτσες,φρούτα,λαχανικά,ξηρούς καρπούς,φυστικοβούτυρο,μέλι,μαρμελάδα,μπιφτέκια (Στύγιος,μόνο από τον Καλύβα :003:),σουβλάκια,μπριζόλες,ζυμαρικά,αλλά δεν τρώω σάλτσες γενικά,δεν μου αρέσουν.

Έφτασα 117 κιλά αλλά χτυπάω 120 κάμψεις σερί,στο αποκορύφωμα.
Γυμναστήριο δεν βλέπω να πηγαίνω,ακόμη και αν ανοίξουν ξανά.Τρέξιμο,και εκγύμναση στη φύση και προπόνηση με τον ξάδερφο και τον θείο (αν έχει όρεξη).

Καλά να είμαστε :8)

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Μαρ 2021, 22:09

Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 22:05
Beria έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:59
Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:57


:blm::blm::blm:
Γιόγκα ρε βρωμοσκυλα.
Και δεν θα πιστεύετε πώς θα γίνει το σώμα σας και υπάρχει μια ελπίδα να καθαρίσει λίγο το κεφάλι σας από τη μουργα
Έχω βάλει κάποιες ασκήσεις, δικέ μου, στο πρόγραμμά μου (2 μέρες προπόνηση αντιστάσεων - 1 μέρα διατάσεις και ψιλογιόγκα). Κάνω κάτι στάσεις, χωρίς σωστή χρήση αναπνοών, χάρη και ροή, κυρίως για διάταση μυών και όχι για ενδυνάμωση και διαλογισμό. Είναι ζόρικη φάση και θέλει σίγουρα δάσκαλο.
Μην υποτιμάς τις δυνατότητές σου. Σκέψου ότι το σώμα σου όπως και κάθε γυναίκας είναι σε θέση να βγάλει ένα ολόκληρο μωρό από το μουνί του. Ή και δύο αν είναι δίδυμα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών