Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 20:11

εδώ αναφέρουμε πόσα κιλά έχουμε πάρει από αρχή της καραντίνας και προαιρετικά και μπόι, νούμερο σουτιέν κλπ

έχω φτάσει 9,5 κιλά παραπάνω, βυζάκι από το πολύ κοτόπουλο, καμπούρα μοναχού της Μπλουρόουζ και αυτά φαίνονται καθότι δεν έχω το ύψος του Στύγιου

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14950
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 02 Μαρ 2021, 20:15

Τέτοια γράφε και μετά περίμενε να ανοίξει η Naida τα πμ
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 20:18

Σενέκας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 20:15
Τέτοια γράφε και μετά περίμενε να ανοίξει η Naida τα πμ
πότε τα έκλεισε; πάντα ορθάνοιχτα τα χε :oops:


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Μαρ 2021, 21:21

Από Μέσα Μαρτίου 2020, τύπισσες και τύποι, μείον 7-8 κιλά, τα πιο πολλά λίπος. Αισθητή η διαφορά σε όγκο στα χέρια, αλλά νιώθω πολύ καλύτερα. Καθημερινές πλέον προπονήσεις σπίτι, σύντομες, πρακτικές και καθόλου χρονοβόρες. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες τύπου ποιος πάει γυμναστήριο, βαριέμαι να ετοιμάζομαι και να παρκάρω, πόσες ώρες εκεί, κρύωσα στην δουλειά και δεν θέλω να ξαναβγαίνω έξω.

Βέβαια δεν χαλβαδιάζω πλέον τα σώματα από αθλούμενες και γυμνάστριες, αλλά όλα έχουν κάποιο τίμημα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 02 Μαρ 2021, 21:23

Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:21
Από Μέσα Μαρτίου 2021, τύπισσες και τύποι, μείον 7-8 κιλά, τα πιο πολλά λίπος. Αισθητή η διαφορά σε όγκο στα χέρια, αλλά νιώθω πολύ καλύτερα. Καθημερινές πλέον προπονήσεις σπίτι, σύντομες, πρακτικές και καθόλου χρονοβόρες. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες τύπου ποιος πάει γυμναστήριο, βαριέμαι να ετοιμάζομαι και να παρκάρω, πόσες ώρες εκεί, κρύωσα στην δουλειά και δεν θέλω να ξαναβγαίνω έξω.

Βέβαια δεν χαλβαδιάζω πλέον τα σώματα από αθλούμενες και γυμνάστριες, αλλά όλα έχουν κάποιο τίμημα.
έχουμε κάποιο λινκ με πρόγραμμα ασκήσεων δικέ μου ή αυτοσχεδιάζεις/παίρνεις κομματάκι από πολλά;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 02 Μαρ 2021, 21:23

Σενέκας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 20:15
Τέτοια γράφε και μετά περίμενε να ανοίξει η Naida τα πμ
Δεν τα 'χω κλείσει ποτές :e040:


Υγ ο τίτλος :smt005::-?
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Μαρ 2021, 21:26

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:23
Feindflug έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:21
Από Μέσα Μαρτίου 2021, τύπισσες και τύποι, μείον 7-8 κιλά, τα πιο πολλά λίπος. Αισθητή η διαφορά σε όγκο στα χέρια, αλλά νιώθω πολύ καλύτερα. Καθημερινές πλέον προπονήσεις σπίτι, σύντομες, πρακτικές και καθόλου χρονοβόρες. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες τύπου ποιος πάει γυμναστήριο, βαριέμαι να ετοιμάζομαι και να παρκάρω, πόσες ώρες εκεί, κρύωσα στην δουλειά και δεν θέλω να ξαναβγαίνω έξω.

Βέβαια δεν χαλβαδιάζω πλέον τα σώματα από αθλούμενες και γυμνάστριες, αλλά όλα έχουν κάποιο τίμημα.
έχουμε κάποιο λινκ με πρόγραμμα ασκήσεων δικέ μου ή αυτοσχεδιάζεις/παίρνεις κομματάκι από πολλά;
Είναι αυτοσχέδιο, τύπε, με ασκήσεις με το βάρος του σώματος και λάστιχα. Αναλόγως τον εξοπλισμό, τον χώρο και τον χρόνο που διαθέτεις, το επίπεδο που βρίσκεσαι και θέλεις να φθάσεις, προσαρμόζεσαι.

Αν θέλεις κάποια βοήθεια, πες μου. Μόνο μην μου ζητήσεις να σού βγάλω εβδομαδιαίο πρόγραμμα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

- Casper -

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 02 Μαρ 2021, 21:26

Εγώ σ' αυτήν έχασα λόγω του τρεξίματος αλλά το σταμάτησα. Αυτή την στιγμή γράφω τρώγοντας γλυκό και η ζυγαριά εδώ και μισό μήνα παραμένει σταθερή. Θα το ξαναξεκινήσω όμως για να μην γίνει καμιά βλακεία (και όταν το ξεκινάω μου κόβεται και η όρεξη).

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Μαρ 2021, 21:28

Eγώ πάτησα τα 60 μετά από μία δεκαετία. Αναθεματισμένα κλειστά γυμναστήρια, θα γίνουμε όλοι λουκουμάδες. Τεσπα. Από αύριο δίαιτα, προς το παρόν βάλτε με στη λίστα με τις μποχλάδες.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20836
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 02 Μαρ 2021, 21:32

Μια η άλλη είμαι :102:

15-3-2019 έως 15-3-2020 (ένα χρόνο πριν την καραντίνα) 4.919χμ όλα σε ποδήλατο

Εικόνα

16-3-2020 έως και σήμερα 4.845χμ σε ποδήλατο και στατικό ποδήλατο

Εικόνα


** σε τέτοια νήματα καταντάς να γράφεις όταν σου κλειδώνουν το νήμα του Κουφοντίνα :cry
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Μαρ 2021, 21:33

Επίσης, τύποι, έκοψα γλυκάκια και σαχλαμαρούλες που έτρωγα σχεδόν καθημερινά, έκοψα αρκετά υδατάνθρακα, κυρίως από ψωμί και αλκοόλ και φαγητό απ' έξω τις περίεργες ώρες. Σε αυτό βοήθησε πάρα πολύ το λοκντάουν, εφόσον κόπηκαν μπαράκια, συνοδευτικά φυστίκια και λοιπά, καθώς και τα after γεύματα για στρώσιμο στομαχιού.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 02 Μαρ 2021, 21:34

μείον 10, άλλους 6 μήνες WfH και παίζει να κατεβώ ολυμπιακούς
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29691
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Μαρ 2021, 21:35

Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:28
Eγώ πάτησα τα 60 μετά από μία δεκαετία. Αναθεματισμένα κλειστά γυμναστήρια, θα γίνουμε όλοι λουκουμάδες. Τεσπα. Από αύριο δίαιτα, προς το παρόν βάλτε με στη λίστα με τις μποχλάδες.
Τζιζους Κραηστ εντ δε Χολι Μερι!!!

Υπάρχει γυναίκα που είναι 60+ κιλά τη σήμερον; Κρίμα.

Αρ γιου ιβεν σιριους;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Είμαι αρσενικό παλιάς κοπής, όταν μου λέει ένα κουμπί παντελονιού όχι δεν τα παρατάω εύκολα....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 02 Μαρ 2021, 21:37

Cecily Anne έγραψε:
02 Μαρ 2021, 21:28
Eγώ πάτησα τα 60 μετά από μία δεκαετία. Αναθεματισμένα κλειστά γυμναστήρια, θα γίνουμε όλοι λουκουμάδες. Τεσπα. Από αύριο δίαιτα, προς το παρόν βάλτε με στη λίστα με τις μποχλάδες.

Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών