Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4396
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 27 Ιούλ 2021, 02:46

I know just what you re sayin έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:45
kongrosian έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:41


ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ. ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΠΙΤΣΑ


:smt005::e045:
Η ΠΙΤΣΑ ΕΙΧΕ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΟ ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9969
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 27 Ιούλ 2021, 02:48

kongrosian έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:41
I know just what you re sayin έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:34
kongrosian έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:33


ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ

:smt122
ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ. ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΠΙΤΣΑ
Στην θεία Naida;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 27 Ιούλ 2021, 02:49

kongrosian έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:46
I know just what you re sayin έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:45
kongrosian έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:41


ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ. ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΠΙΤΣΑ


:smt005::e045:
Η ΠΙΤΣΑ ΕΙΧΕ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΟ ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ
εγώ από την πείνα (και ας έφαγα)
άλλους τους χτυπάει η κατάθλιψη με ανορεξία άλλους με βουλιμία
ούτε σε αυτό δεν ήμουν τυχερός :102:
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4417
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 27 Ιούλ 2021, 04:15

hellegennes έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:41
Ουάο. Εντυπωσιάστηκα. Η πατάτα είναι τόσο φορές πιο θρεπτική, που ακόμα και στην πιο σκουπιδομορφή της, το πατατάκι, είναι μακράν πιο θρεπτική από τα μακαρόνια. Κυριολεκτώ, όμως. Σύγκρινε:

https://www.nutritionvalue.org/Snacks%2 ... size=100+g
Σύμφωνα με την δίαιτα των ομάδων αίματος η πατάτα βλάπτει το 86% των Ελλήνων. Το καλαμπόκι βλάπτει το 70% των Ελλήνων. Τα τσιπς φτιάχνονται συνήθως από πατάτες ή καλαμπόκι.
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 27 Ιούλ 2021, 04:56

Χαοτικός έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 01:10

Για να επιμένεις; θα έχεις φάει κάτι ωραίο.

Ντεντεκτιβικά τώρα που με πιάνει, κάνω την υπόθεση ότι θα είναι πολύ έντονη η σούπα πιθανώς με κάτι καυτερό. Εκεί μπορώ να με βάλω μέσα. Νομίζω ότι ... :p2: αυτό το ρώσικο μπορς το λένε; Μάλλον μου άρεσε και μάλλον είχε πατάτα μέσα. και μάλλον ήταν καυτερό. Αλλά όπως βλέπεις δεν θυμάμαι και καλά. Εσύ είσαι της φάσης με τα καυτερά ή δεν σου αρέσουν; Βρίσκεις κάτι διαφωτιστικό στην υπόθεσή μου;
Ένα άλλο που μου έρχεται σαν σκέψη, είναι ότι μιλάς για κόψιμο περίπου στο μέγεθος του μπιζελιού και άντε λίγο μεγαλύτερο. Σωστά;
Κοίτα, διάνοια δεν είμαι, ούτε σεφ ουτε γευσιγνώστης. Απλά από μικρή ηλικία όταν έφυγα από το σπίτι ξεκίνησα να μαγειρεύω κι επειδή δεν είχα ιδέα έκανα διαφορά πειράματα στα φαγητά που έφτιαχνα. Όλα όσα γράφω είναι αποτέλεσμα μόνο προσωπικής πείρας και δοκιμών απλά επειδή έπρεπε να φάω και είχα διάφορες (συνήθως όχι τόσο πετυχημένες) ιδεες κατά το μαγείρεμα.

Μέχρι και να μαρινάρω κρεας με Coca Cola δοκίμασα απλά γιατί μου έβγαζε νόημα η δοκιμή και είχα σκληρό κρέας που δεν τρωγόταν. Για την ιστορία βγήκε πετυχημένο αλλά το καθάρισμα μετά δεν άξιζε τον κόπο :003:

Δεν μπορώ να σου δώσω στάνταρ μέγεθος γιατί εξαρτάται το φαγητό και το πόση ώρα θα το βράσεις γιατί η πατάτα επηρεάζεται πολύ από αυτό. Εγώ για παράδειγμα που κάνω τα φασόλια σε απλή κατσαρόλα αν ξέρω ότι είναι σκληρά και θα χρειαστεί πάνω από δίωρο το βράσιμο συνήθως κόβω κομμάτια 2 δάχτυλα μήκους πλάτος και 1-1.5 πάχος. Οπότε ούτε σε μέγεθος μπιζελιού (ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει τόσο μικρό) ούτε πολύ χοντρά. Για κάτι τέτοιο θα ψάξω τουλάχιστον 50% έξτρα σάλτσα και αν όχι κύβο σίγουρα ένα 30% παραπάνω αλάτι με το μάτι.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιούλ 2021, 06:23

vagabondo έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:48
kongrosian έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:41
I know just what you re sayin έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 02:34



:smt122
ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ. ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΠΙΤΣΑ
Στην θεία Naida;
Έφαγε και την πίτσα και το λαπτοπ δεν μου φτιάξε :011:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10305
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 27 Ιούλ 2021, 08:18

Βλήμα έγραψε:
26 Ιούλ 2021, 23:45
εγώ μαγειρεύω εδώ και μόνο δύο χρόνια, αλλά μαγειρεύω καλύτερα από εσένα
:smt005::smt005::smt005:
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιούλ 2021, 08:26

Το λεμονατο χοιρινό στην κατσαρόλα με τι θα το κάνεις αν όχι με ωραίες πατάτες;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 27 Ιούλ 2021, 15:15

Naida έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 08:26
Το λεμονατο χοιρινό στην κατσαρόλα με τι θα το κάνεις αν όχι με ωραίες πατάτες;
μακαρόνι χονδρο.

:g030:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιούλ 2021, 15:16

Naranjita έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:15
Naida έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 08:26
Το λεμονατο χοιρινό στην κατσαρόλα με τι θα το κάνεις αν όχι με ωραίες πατάτες;
μακαρόνι χονδρο.

:g030:
Με το λεμονατο; χμ ενδιαφέρον
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιούλ 2021, 15:26

Βλήμα έγραψε:
26 Ιούλ 2021, 23:45
Λοιπόν, άκου νοικοκυρά: αντιλαμβάνομαι ότι έχεις μαγειρέψει πολύ στην ζωή σου, και νιώθεις περήφανη για το επίπεδο που έχεις καταφέρει. Αλλά εγώ μαγειρεύω εδώ και μόνο δύο χρόνια, αλλά μαγειρεύω καλύτερα από εσένα, και ξέρεις γιατί; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΓΑΜΗΜΕΝΕΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑΣ.

Έστω ότι φτιάχνεις μία ωραία σουπίτσα, εντάξει; Την πνίγεις στις πατάτες όμως, μπας και πιάσει στην κοιλιά. Ξέρεις τι θα γίνει με τις πατάτες; Θα έρθουν σε θερμοκρασία που μπορεί να την ανεχθεί άνθρωπος πολύ αργότερα από το υπόλοιπο γαμημένο φαγητό. Ή θα φάω αξιοπρεπή σούπα και θα πρέπει να φέρεις το κουτί των πρώτων βοηθειών, ή θα την φάω κρύα την σούπα σου ώστε να μην με τραυματίσει η, άγευστη στην κατσαρόλα έτσι κι αλλιώς, πατάτα. Τις μπάμιες τα παιδιά δεν τις μισούν λόγω των σάλιων. Γιατί τις πνίγεις στην πατάτα τις μισούν. Μέχρι εκεί φτάνει η μαγειρική σου, όταν δοκιμάζει κόσμος τα φαγητά σου να τα μισεί. Φτιάξ' τες με κοτόπουλο να δεις πώς θα τις λατρέψουν.

Αντιλαμβάνομαι ότι δεν υπάρχουν φράγκα την σήμερον ημέρα κι οι πατάτες είναι ο πιο φτηνός τρόπος για να χορτάσει κάποιος, αλλά κάν' τες στον φούρνο. Τηγάνισέ τες. Στην κατσαρόλα βάλε κάτι εξίσου φθηνό που να πιάνει: κουρκούτι, αλεύρι, κριθάρι. Βάλε και κουράδες άμα θες, καλύτερη επιλογή είναι από τις πατάτες.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε: πατάτες και κατσαρόλα= σκατά φαγητό. Αν χρησιμοποιείς αυτόν τον συνδιασμό και σου λένε ότι το φαγητό σου είναι ωραίο, σου λένε ψέματα.
Τι λες ρε μπάμια πάλι, άσχετε, που δε θα κάνω πατάτες μπλουμ επειδής λέει έχεις 2 μήνες που τάχα ξεκίνησες να μαγειρεύεις, χαμένε, ε χαμένε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιούλ 2021, 15:31

Awesomatic έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 04:56
Χαοτικός έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 01:10

Για να επιμένεις; θα έχεις φάει κάτι ωραίο.

Ντεντεκτιβικά τώρα που με πιάνει, κάνω την υπόθεση ότι θα είναι πολύ έντονη η σούπα πιθανώς με κάτι καυτερό. Εκεί μπορώ να με βάλω μέσα. Νομίζω ότι ... :p2: αυτό το ρώσικο μπορς το λένε; Μάλλον μου άρεσε και μάλλον είχε πατάτα μέσα. και μάλλον ήταν καυτερό. Αλλά όπως βλέπεις δεν θυμάμαι και καλά. Εσύ είσαι της φάσης με τα καυτερά ή δεν σου αρέσουν; Βρίσκεις κάτι διαφωτιστικό στην υπόθεσή μου;
Ένα άλλο που μου έρχεται σαν σκέψη, είναι ότι μιλάς για κόψιμο περίπου στο μέγεθος του μπιζελιού και άντε λίγο μεγαλύτερο. Σωστά;
Κοίτα, διάνοια δεν είμαι, ούτε σεφ ουτε γευσιγνώστης. Απλά από μικρή ηλικία όταν έφυγα από το σπίτι ξεκίνησα να μαγειρεύω κι επειδή δεν είχα ιδέα έκανα διαφορά πειράματα στα φαγητά που έφτιαχνα. Όλα όσα γράφω είναι αποτέλεσμα μόνο προσωπικής πείρας και δοκιμών απλά επειδή έπρεπε να φάω και είχα διάφορες (συνήθως όχι τόσο πετυχημένες) ιδεες κατά το μαγείρεμα.

Μέχρι και να μαρινάρω κρεας με Coca Cola δοκίμασα απλά γιατί μου έβγαζε νόημα η δοκιμή και είχα σκληρό κρέας που δεν τρωγόταν. Για την ιστορία βγήκε πετυχημένο αλλά το καθάρισμα μετά δεν άξιζε τον κόπο :003:

Δεν μπορώ να σου δώσω στάνταρ μέγεθος γιατί εξαρτάται το φαγητό και το πόση ώρα θα το βράσεις γιατί η πατάτα επηρεάζεται πολύ από αυτό. Εγώ για παράδειγμα που κάνω τα φασόλια σε απλή κατσαρόλα αν ξέρω ότι είναι σκληρά και θα χρειαστεί πάνω από δίωρο το βράσιμο συνήθως κόβω κομμάτια 2 δάχτυλα μήκους πλάτος και 1-1.5 πάχος. Οπότε ούτε σε μέγεθος μπιζελιού (ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει τόσο μικρό) ούτε πολύ χοντρά. Για κάτι τέτοιο θα ψάξω τουλάχιστον 50% έξτρα σάλτσα και αν όχι κύβο σίγουρα ένα 30% παραπάνω αλάτι με το μάτι.
Όλοι κάπως έτσι ξεκινήσαμε ρε μαν, και το μαρινάρισμα με κόα κόλα γαμάει, έχει και έναν υπερμούναρο μιλφ σε μία εκπομπή που το κάνει, άμα το βρω θα στο στείλω, όχι για την συνταγή φυσικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιούλ 2021, 15:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 01:27
Χαοτικός έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 01:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 01:11


Αν θες να κάνεις τη σούπα βελουτέ, απλώς μάζεψε τα κρεμμυδοσελινοκάροτα που έχουν βράσει με μια τρυπητή κουτάλα, ρίχτα σ' ένα μούλτι και ξαναρίξε τα στη σούπα.

Ναι και μετά αποξέρανε το όλο αυτό, κάντο σκόνη στο βαζάκι κι όποτε θες το βράζεις για να κάνεις μια γρήγορη σούπα σε τρία λεπτά. Ρε το σώμα σας το ακούτε καθόλου; Σεβαστείτε το :102:
Άκου να κάνει νιανιά τα υλικά! :wall:
Οκ, άσ' το. :lol:
Δεν χρειάζεται καν να τα μαζέψεις με την τρυπητή.
Ραβδοπλέντερ, μεγάλη εφεύρεση.
:D

Άμα είσαι καλό κοριτσάκι θα σε δώσω και την υπερσυνταγή για την υπερμπεσαμέλ μου, με ανταλλάγματα βέβαια.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιούλ 2021, 15:36

Χαοτικός έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 00:06
Βλήμα έγραψε:
26 Ιούλ 2021, 23:45
Λοιπόν, άκου νοικοκυρά: αντιλαμβάνομαι ότι έχεις μαγειρέψει πολύ στην ζωή σου, και νιώθεις περήφανη για το επίπεδο που έχεις καταφέρει. Αλλά εγώ μαγειρεύω εδώ και μόνο δύο χρόνια, αλλά μαγειρεύω καλύτερα από εσένα, και ξέρεις γιατί; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΓΑΜΗΜΕΝΕΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑΣ.

Έστω ότι φτιάχνεις μία ωραία σουπίτσα, εντάξει; Την πνίγεις στις πατάτες όμως, μπας και πιάσει στην κοιλιά. Ξέρεις τι θα γίνει με τις πατάτες; Θα έρθουν σε θερμοκρασία που μπορεί να την ανεχθεί άνθρωπος πολύ αργότερα από το υπόλοιπο γαμημένο φαγητό. Ή θα φάω αξιοπρεπή σούπα και θα πρέπει να φέρεις το κουτί των πρώτων βοηθειών, ή θα την φάω κρύα την σούπα σου ώστε να μην με τραυματίσει η, άγευστη στην κατσαρόλα έτσι κι αλλιώς, πατάτα. Τις μπάμιες τα παιδιά δεν τις μισούν λόγω των σάλιων. Γιατί τις πνίγεις στην πατάτα τις μισούν. Μέχρι εκεί φτάνει η μαγειρική σου, όταν δοκιμάζει κόσμος τα φαγητά σου να τα μισεί. Φτιάξ' τες με κοτόπουλο να δεις πώς θα τις λατρέψουν.

Αντιλαμβάνομαι ότι δεν υπάρχουν φράγκα την σήμερον ημέρα κι οι πατάτες είναι ο πιο φτηνός τρόπος για να χορτάσει κάποιος, αλλά κάν' τες στον φούρνο. Τηγάνισέ τες. Στην κατσαρόλα βάλε κάτι εξίσου φθηνό που να πιάνει: κουρκούτι, αλεύρι, κριθάρι. Βάλε και κουράδες άμα θες, καλύτερη επιλογή είναι από τις πατάτες.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε: πατάτες και κατσαρόλα= σκατά φαγητό. Αν χρησιμοποιείς αυτόν τον συνδιασμό και σου λένε ότι το φαγητό σου είναι ωραίο, σου λένε ψέματα.
ΜΑΛΑΚΑ ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ!!!! :o

ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑΣ! :g030:


:smt038:smt038:smt038:smt038

:+1::goodpost::bravo:

πω ρε φίλε δεν ξέρεις πόσο δικαιωμένο με κάνεις να νιώθω.

Ξέχασες να πεις ότι η πατάτα γαμάει όλη τη γεύση της σούπας. χωρίς την πατάτα δεν θα γευθείς μόνο, αλλά θα ακούσεις κιόλας. Το κρεμμυδάκι, το σελινάκι , το καρότο, όλα ρε παιδί μου. θα σε λούσει η πανδαισία των γεύσεων. Με τα γαμοπατάτα, που ξεφτάει κιόλας και ομογενοποιείται μέσα σε ολόκληρη τη σούπα έχεις μία ξενέρωτη ουδέτερη στυφή γεύση.

Τα ίδια σκατά και με τα φασολάκια ή τον αρακά γαμώ το κερατό μου. Εκεί που φεύγεις με την αίσθηση του πράσινου, πα να φας την πατάτα και προσγειώνεσαι με τη μία.

(Να δεις που θα με καταλάβεις στο τέλος γιατί έχω ψυχρανθεί με τη γυναίκα μου και πάω στις πουτάνες :g030: )
Είστε και οι δύο ομοφυλόφιλοι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γαμώ τις πατάτες τις καργιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιούλ 2021, 15:42

sys3x έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 15:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 01:27
Χαοτικός έγραψε:
27 Ιούλ 2021, 01:16



Ναι και μετά αποξέρανε το όλο αυτό, κάντο σκόνη στο βαζάκι κι όποτε θες το βράζεις για να κάνεις μια γρήγορη σούπα σε τρία λεπτά. Ρε το σώμα σας το ακούτε καθόλου; Σεβαστείτε το :102:
Άκου να κάνει νιανιά τα υλικά! :wall:
Οκ, άσ' το. :lol:
Δεν χρειάζεται καν να τα μαζέψεις με την τρυπητή.
Ραβδοπλέντερ, μεγάλη εφεύρεση.
:D

Άμα είσαι καλό κοριτσάκι θα σε δώσω και την υπερσυνταγή για την υπερμπεσαμέλ μου, με ανταλλάγματα βέβαια.
Τα ξέρω αυτά ρε συ, ακόμη και ραβδομπλέντερ να μην έχεις, μια χαρά δουλειά γίνεται αν τα "χτυπήσεις" με έναν αναδευτήρα ή ακόμη και πηρούνι. Σε τέτοιες φάσεις, προτείνω απλά πράγματα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών