Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8570
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 16 Ιούλ 2022, 22:40

Σπύρος έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 22:33
tanipteros έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 22:11
όταν ήμουν νεαρός στα 20 είχα άλλες αντοχές και ορέξεις στο να κάνω και να ξεκινάω πράγματα...
ξεκίνησα γυμναστήριο στα 45 μου τώρα και βλέπω ότι δεν τα καταφέρνω το ίδιο πχ στο διάδρομο κουράζομαι εύκολα...και θέλω να τα παρατήσω...λέω από μέσα μου...τόση ταλαιπωρία....
και έτσι τα παρατάω...σταμάτησα το γυμναστήριο....μετά έκλεισε από το κόβιντ αυτό ήταν...
Νόμισα ότι τρολάριζες. Θεωρώ ότι θα πρέπει να αναζητήσεις επαγγελματική βοήθεια, διαιτολόγο κλπ. Δεν έχει νόημα να προσπαθείς όταν μπορεί να κάνεις πράγματα λάθος λόγω άγνοιας. Θέλει οπωσδήποτε πολύ θέληση οπότε πρέπει να αναπτύξεις και καλή ψυχολογία. Η εργασία όπως έγραψαν και άλλοι βοηθάει σε αυτό. Το ότι κουράζεσαι μην θεωρείς ότι οφείλεται μόνο σε δική σου ιδιαίτερότητα ή στην ηλικία. Πρωτίστως οφείλεται στα παραπανίσια κιλά. Όσο περισσότερο θα χάνεις τόσο καλύτερα θα αισθάνεσαι.
βασικά δεν θέλει πολύ...ΕΓΩ πρέπει να το πάρω απόφαση και να μην αφήνομαι... Περπάτημα και όχι γλυκά το φαγητό δεν τρώω και πολύ...και να κόψω τα πιτόγυρα και τις πίτσες...

θυμάμαι όταν πήγαινα παλιά σε διατροφολόγο μου έλεγε αν θέλεις να φας σάντουιτς ... ψωμάκι κοτοσουβλάκι χωρίς πατάτες...το σάτουιτς της διαίτης...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 16 Ιούλ 2022, 23:04

Επί του θέματος, κι εμένα μου αρέσει η κρέμα καραμελέ από Στάμου.

Επί του άλλου θέματος, Τάνι μην το αναβάλλεις αγόρι μου. Πάρτο απόφαση και πολύ πολύ σύντομα με τα πρώτα αποτελέσματα θα ανέβει και η διάθεση και η αυτοπεποίθηση και όλα.

Βρες τι σε βοηθάει, journal, μπλογκ, φωτογραφίες, γκρουπ στο φβ ή νήμα εδώ, και ξεκίνα. Σου δίνω όση θετική ενέργεια έχω.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8570
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 16 Ιούλ 2022, 23:22

stella έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 23:04
Επί του θέματος, κι εμένα μου αρέσει η κρέμα καραμελέ από Στάμου.

Επί του άλλου θέματος, Τάνι μην το αναβάλλεις αγόρι μου. Πάρτο απόφαση και πολύ πολύ σύντομα με τα πρώτα αποτελέσματα θα ανέβει και η διάθεση και η αυτοπεποίθηση και όλα.

Βρες τι σε βοηθάει, journal, μπλογκ, φωτογραφίες, γκρουπ στο φβ ή νήμα εδώ, και ξεκίνα. Σου δίνω όση θετική ενέργεια έχω.
Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη...

ευχαριστώ Στέλλα :hebit:

να δω πότε θα κάνω το κλικ ...όλα μια απόφαση είναι...
πχ σήμερα πήρα κρουασάν για πρωινό με γαλα...να τα αφήσω ή να κάνω το κλικ μετά ;;;

Λοιπόονν....λέω τα κρουασάν να είναι τα τελευταία και να αρχήσω προσπάθεια όπως παλιά με διατροφολόγο.... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους... μου δώσατε μια ώθηση...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Ιούλ 2022, 10:12

tanipteros έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 22:24


η εργασία που ξέρω να κάνω και παλιά δούλευα είναι καθιστική σε γραφείο προγραμματιστής ιστοσελίδων... αλλά δεν με τραβάει πλέον και από την άλλη πρέπει να έχω και μια μικρή κατάθλιψη διότι όταν ξεκινάω κάτι πάντα το αφήνω επειδή το βαριέμαι τα παρατάω εύκολα και δεν βρίσκω κάτι να με ευχαριστεί και να με γεμίζει...και μάντεψε....το ρίχνω στο φαί για απόλαυση ...η μόνη που μου χει μείνει...σχέση δεν έχω...σεξ δεν κάνω... οπότε καταλαβαίνεις...
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά αν έχεις την δυνατότητα να εργαστείς έστω και εκτός του τομέα σου για λίγες ώρες, να το κάνεις. Θα βγαίνεις από το σπίτι, θα συναναστρέφεσαι με κόσμο καθημερινά, δεν είναι πάντα καλό αυτό :lol: αλλά τουλάχιστον θα έχεις τριβή με ανθρώπους. Για να αλλάξει λίγο η ψυχολογία σου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11445
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 17 Ιούλ 2022, 10:16

Το μαστιχωτό παγωτάκι του Στάμου δεν αναφέρετε, και ανησυχώ για την πνευματική υγεία όλων σας...
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Ιούλ 2022, 10:23

Λεγεών έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 10:16
Το μαστιχωτό παγωτάκι του Στάμου δεν αναφέρετε, και ανησυχώ για την πνευματική υγεία όλων σας...
Σε παρακαλώ μας προσβάλεις

Naida έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 21:40
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 21:19
για κρέμα δεν γνωρίζω, αλλά το γιαουρτάκι στάμου είναι αξιολογότατο
Και το παγωτό καϊμάκι.
Άψογο είναι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8570
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 17 Ιούλ 2022, 13:25

Naida έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 10:12
tanipteros έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 22:24


η εργασία που ξέρω να κάνω και παλιά δούλευα είναι καθιστική σε γραφείο προγραμματιστής ιστοσελίδων... αλλά δεν με τραβάει πλέον και από την άλλη πρέπει να έχω και μια μικρή κατάθλιψη διότι όταν ξεκινάω κάτι πάντα το αφήνω επειδή το βαριέμαι τα παρατάω εύκολα και δεν βρίσκω κάτι να με ευχαριστεί και να με γεμίζει...και μάντεψε....το ρίχνω στο φαί για απόλαυση ...η μόνη που μου χει μείνει...σχέση δεν έχω...σεξ δεν κάνω... οπότε καταλαβαίνεις...
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά αν έχεις την δυνατότητα να εργαστείς έστω και εκτός του τομέα σου για λίγες ώρες, να το κάνεις. Θα βγαίνεις από το σπίτι, θα συναναστρέφεσαι με κόσμο καθημερινά, δεν είναι πάντα καλό αυτό :lol: αλλά τουλάχιστον θα έχεις τριβή με ανθρώπους. Για να αλλάξει λίγο η ψυχολογία σου.
Το πήρα απόφαση παιδιά....ξεκίνησα δίαιτα...
Τρώω το μισό φαγητό, μία φέτα ψωμί, και μπόλικη σαλάτα μαρούλι για να πιάσει όγκο και αίσθημα χόρτασης το στομάχι... αποφεύγ γλυκά και πιτόγυρα...επιτρέπεται μόνο κοτοσουβλάκι χωρίς πατάτες με τυροκαυτερή μια φορά την εβδομάδα...θα ξεκινήσω επίσης το πράσινο τσάι που αυξάνει τον μεταβολισμό....όλα καλά..

Αυτό ήταν το κλικ έγινε....
και από φθινόπωρο περπάτημα...τώρα μέσα στη ζέστη δεν βγαίνω...
ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη... :hebit::smt038
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 17 Ιούλ 2022, 15:31

Να μου το θυμηθείτε αλλά και εσύ τανιπτερε, πως αν σου γίνει το κλικ μετά τα πρώτα αποτελέσματα θα γουστάρεις και θα έχεις πιο πολύ ενέργεια. Θα τρίβουμε τα μάτια μας κάθε εμείς και εσύ με το αποτέλεσμα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 17 Ιούλ 2022, 15:36

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 21:19
για κρέμα δεν γνωρίζω, αλλά το γιαουρτάκι στάμου είναι αξιολογότατο
Το γαλακτομπουρεκο να δεις, ειδικά με φύλλο από καταιφι :smt047

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 17 Ιούλ 2022, 15:47

tanipteros έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 13:25
Naida έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 10:12
tanipteros έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 22:24


η εργασία που ξέρω να κάνω και παλιά δούλευα είναι καθιστική σε γραφείο προγραμματιστής ιστοσελίδων... αλλά δεν με τραβάει πλέον και από την άλλη πρέπει να έχω και μια μικρή κατάθλιψη διότι όταν ξεκινάω κάτι πάντα το αφήνω επειδή το βαριέμαι τα παρατάω εύκολα και δεν βρίσκω κάτι να με ευχαριστεί και να με γεμίζει...και μάντεψε....το ρίχνω στο φαί για απόλαυση ...η μόνη που μου χει μείνει...σχέση δεν έχω...σεξ δεν κάνω... οπότε καταλαβαίνεις...
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά αν έχεις την δυνατότητα να εργαστείς έστω και εκτός του τομέα σου για λίγες ώρες, να το κάνεις. Θα βγαίνεις από το σπίτι, θα συναναστρέφεσαι με κόσμο καθημερινά, δεν είναι πάντα καλό αυτό :lol: αλλά τουλάχιστον θα έχεις τριβή με ανθρώπους. Για να αλλάξει λίγο η ψυχολογία σου.
Το πήρα απόφαση παιδιά....ξεκίνησα δίαιτα...
Τρώω το μισό φαγητό, μία φέτα ψωμί, και μπόλικη σαλάτα μαρούλι για να πιάσει όγκο και αίσθημα χόρτασης το στομάχι... αποφεύγ γλυκά και πιτόγυρα...επιτρέπεται μόνο κοτοσουβλάκι χωρίς πατάτες με τυροκαυτερή μια φορά την εβδομάδα...θα ξεκινήσω επίσης το πράσινο τσάι που αυξάνει τον μεταβολισμό....όλα καλά..

Αυτό ήταν το κλικ έγινε....
και από φθινόπωρο περπάτημα...τώρα μέσα στη ζέστη δεν βγαίνω...
ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη... :hebit::smt038
Σούπερ!!!

Ένα χορταστικό πρωινό/σνακ/βραδινό με παραλλαγές που με χορταίνει ΠΑΝΤΑ:

Γιαούρτι με βρώμη και τριμμένο μήλο ή άλλα φρουτάκια, με λίγο μέλι αν θες περισσότερη γλύκα και κανέλα. Θα σου φεύγει και η λαχτάρα για γλυκό.
Αν θες το ετοιμάζεις και το έχεις στο ψυγείο (μόνο το φρούτο καλύτερα το κόβεις εκείνη την ώρα).

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Ιούλ 2022, 15:52

tanipteros έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 13:25
Naida έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 10:12
tanipteros έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 22:24


η εργασία που ξέρω να κάνω και παλιά δούλευα είναι καθιστική σε γραφείο προγραμματιστής ιστοσελίδων... αλλά δεν με τραβάει πλέον και από την άλλη πρέπει να έχω και μια μικρή κατάθλιψη διότι όταν ξεκινάω κάτι πάντα το αφήνω επειδή το βαριέμαι τα παρατάω εύκολα και δεν βρίσκω κάτι να με ευχαριστεί και να με γεμίζει...και μάντεψε....το ρίχνω στο φαί για απόλαυση ...η μόνη που μου χει μείνει...σχέση δεν έχω...σεξ δεν κάνω... οπότε καταλαβαίνεις...
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά αν έχεις την δυνατότητα να εργαστείς έστω και εκτός του τομέα σου για λίγες ώρες, να το κάνεις. Θα βγαίνεις από το σπίτι, θα συναναστρέφεσαι με κόσμο καθημερινά, δεν είναι πάντα καλό αυτό :lol: αλλά τουλάχιστον θα έχεις τριβή με ανθρώπους. Για να αλλάξει λίγο η ψυχολογία σου.
Το πήρα απόφαση παιδιά....ξεκίνησα δίαιτα...
Τρώω το μισό φαγητό, μία φέτα ψωμί, και μπόλικη σαλάτα μαρούλι για να πιάσει όγκο και αίσθημα χόρτασης το στομάχι... αποφεύγ γλυκά και πιτόγυρα...επιτρέπεται μόνο κοτοσουβλάκι χωρίς πατάτες με τυροκαυτερή μια φορά την εβδομάδα...θα ξεκινήσω επίσης το πράσινο τσάι που αυξάνει τον μεταβολισμό....όλα καλά..

Αυτό ήταν το κλικ έγινε....
και από φθινόπωρο περπάτημα...τώρα μέσα στη ζέστη δεν βγαίνω...
ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη... :hebit::smt038
Θα βοηθήσει πολύ στην διάθεσή σου το περπάτημα. Αν σε ενοχλεί η ζέστη μπορείς να το κάνεις με το που θα δύει ο ήλιος. Θα βοηθήσει και στα αποτελέσματα. Το πρωί η ηλιοφάνεια δεν βοηθάει εκτός κι αν βγαίνεις γύρω στις 6.

Εύχομαι να μην τα παρατήσεις ποτέ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8570
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 17 Ιούλ 2022, 19:20

θα ακολουθήσω τα βήματα του Άλιεν...

σας ευχαριστώ για την παρότρυνση και την υποστήριξη...!!!
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 17 Ιούλ 2022, 19:46

tanipteros έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 19:20
θα ακολουθήσω τα βήματα του Άλιεν...

σας ευχαριστώ για την παρότρυνση και την υποστήριξη...!!!
μην τους ακους
απολαυσε οσο θες- οσα φαγητα θες
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8570
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Έφαγα κρεμ καραμελέ Στάμου...εντυπώσεις !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 17 Ιούλ 2022, 21:40

Αγις έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 19:46
tanipteros έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 19:20
θα ακολουθήσω τα βήματα του Άλιεν...

σας ευχαριστώ για την παρότρυνση και την υποστήριξη...!!!
μην τους ακους
απολαυσε οσο θες- οσα φαγητα θες
όχι φίλε Άγη, πρέπει να χάσω κιλά...είναι θέμα υγίειας... :smt018
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών