Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70524
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Νοέμ 2023, 17:01

Αγις έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 16:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 16:04
Αν πω ότι κανένα από τα συγκεκριμένα πιάτα, δεν μου προκάλεσε την παραμικρή διάθεση να τα δοκίμαζα αλλά το ακριβώς αντίθετο, θα είμαι υπερβολική;
Υπερβολικα ευγενικη - σιγουρα
Βρε Άγις, έχω πάει κι εγώ σε τέτοια μαγαζιά αλλά σαφώς και δεν πήγα με την πρόθεση να εντρυφήσω στις πολυπολιτισμικές γεύσεις αλλά μόνον σε περίπτωση που έπαιζαν επίσης τουριστικού τύπου επιλογές, όπως χανούμισες, λικνίσματα κλπ

Με αυτά τα θέματα, έχω ξεμπλέξει από τα τέλη των έιτις. Και αυτό στο οποίο έχω καταλήξει είναι ότι τόσο στην ελληνική όσο και στην ξένη κουζίνα, αν δεν φας σπιτικό φαγητό από χεράκια ή χέρες της κάθε περιοχής, είσαι αλλού γι' αλλού.

Και ακριβώς γι' αυτό, μπορεί να με καλύψει γευστικά κάποιο "χύμα" ταβερνείο που ψήνει καλά παϊδάκια, ψάρια κλπ με τα αντίστοιχα απλά συνοδευτικά από το οποιοσδήποτε άλλο μαγαζί, που πουλάει ανατολίτικες ή άλλες γεύσεις ως ξεχωριστή "εμπειρία". Ενίοτε, αυτό είναι δυσφήμιση της κάθε κουζίνας.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25968
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Νοέμ 2023, 17:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 17:01
Αγις έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 16:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 16:04
Αν πω ότι κανένα από τα συγκεκριμένα πιάτα, δεν μου προκάλεσε την παραμικρή διάθεση να τα δοκίμαζα αλλά το ακριβώς αντίθετο, θα είμαι υπερβολική;
Υπερβολικα ευγενικη - σιγουρα
Βρε Άγις, έχω πάει κι εγώ σε τέτοια μαγαζιά αλλά σαφώς και δεν πήγα με την πρόθεση να εντρυφήσω στις πολυπολιτισμικές γεύσεις αλλά μόνον σε περίπτωση που έπαιζαν επίσης τουριστικού τύπου επιλογές, όπως χανούμισες, λικνίσματα κλπ

Με αυτά τα θέματα, έχω ξεμπλέξει από τα τέλη των έιτις. Και αυτό στο οποίο έχω καταλήξει είναι ότι τόσο στην ελληνική όσο και στην ξένη κουζίνα, αν δεν φας σπιτικό φαγητό από χεράκια ή χέρες της κάθε περιοχής, είσαι αλλού γι' αλλού.

Και ακριβώς γι' αυτό, μπορεί να με καλύψει γευστικά κάποιο "χύμα" ταβερνείο που ψήνει καλά παϊδάκια, ψάρια κλπ με τα αντίστοιχα απλά συνοδευτικά από το οποιοσδήποτε άλλο μαγαζί, που πουλάει ανατολίτικες ή άλλες γεύσεις ως ξεχωριστή "εμπειρία". Ενίοτε, αυτό είναι δυσφήμιση της κάθε κουζίνας.
Συμφωνω απολυτα

να γραψω προς επιβεβαιωση πως οταν οι τηλεοπτικοι καραμαγειροι - σες εκαναν την ηρωικη εξοδο αναζητωντας τις αυθεντικες συνταγες - κανεις κ καμια τουλαχιστον στην περιοχη μου που κατειχε την γνωση δεν καταδεχτηκε να τους /τις συναντησει
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12565
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 29 Νοέμ 2023, 17:18

Μια απλή Σπαλομπριζόλα την λένε σταβλισια , όπως και να την πούνε , αρκεί να είναι ζουμερή και να κόβεται εύκολα, αλλιώς μπαίνει μαύρη λίστα το κατάστημα .

Επική Σπαλομπριζόλα στον Μπατζάβαλη :003:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 29 Νοέμ 2023, 22:10

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 15:47
Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:57
[
Χμ...ενδιαφέρον.

Πάντως, από περιοχές με τέτοια σήμανση, μόνο στο Χαλάνδρι θυμάμαι να αναφέρεται ότι δεν είναι 24ωρης διάρκειας.
Εκεί, Δευτέρα-Παρασκευή ήταν επιτρεπτό το ελεύθερο παρκάρισμα μέχρι πριν τις 9 το πρωί ή μετά τις 9 το βράδυ, το Σάββατο νομίζω μέχρι πριν τις 9 το πρωί και μετά τις 4 το απόγευμα και Κυριακή πλήρως ελεύθερα.
Τις τελευταίες φορές πάρκαρα αλλού, αλλά λογικά δεν θα το έχουν αλλάξει.
Ρε πύτε αυτό δεν είναι μονίμων κατοίκων, είναι ελεγχόμενη στάθμευση με πληρωμή. :xena:
Τυπε εδώ δεν μιλάς και με χθεσινό,χαχ. Ξέρω καλά τι λέω.
Λοιπόν, ελεγχόμενης στάθμευσης είναι επί της Ανδρέα Παπανδρέου, που αφορά κεντρικό δρόμο, μαζί με κάποιες ακόμα οδούς. Εκεί πλήρωναν όλοι, επισκέπτες και μόνιμοι κάτοικοι.
Σε μία λίγο μεγαλύτερη ακτίνα από την Ανδρέα Παπανδρέου, υπάρχουν οι εξής πινακίδες:
Δεν φαίνεται πολύ ευκρινώς βέβαια από τον χάρτη, αλλά τελοσπάντων, πρόκειται για θέσεις δωρεάν για τους μόνιμους κατοίκους και εκεί δεν μπορεί να παρκάρει επισκέπτης 9 το πρωί με 9 το βράδυ της καθημερινές, 9 το πρωί με 3-4 το απόγευμα για Σάββατο, αν θυμάμαι καλώς, τις Κυριακές δεν υφίσταται κανένας περιορισμός.
Εικόνα
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 29 Νοέμ 2023, 22:18

Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 22:10
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 15:47
Αρχέλαος έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 13:57
[
Χμ...ενδιαφέρον.

Πάντως, από περιοχές με τέτοια σήμανση, μόνο στο Χαλάνδρι θυμάμαι να αναφέρεται ότι δεν είναι 24ωρης διάρκειας.
Εκεί, Δευτέρα-Παρασκευή ήταν επιτρεπτό το ελεύθερο παρκάρισμα μέχρι πριν τις 9 το πρωί ή μετά τις 9 το βράδυ, το Σάββατο νομίζω μέχρι πριν τις 9 το πρωί και μετά τις 4 το απόγευμα και Κυριακή πλήρως ελεύθερα.
Τις τελευταίες φορές πάρκαρα αλλού, αλλά λογικά δεν θα το έχουν αλλάξει.
Ρε πύτε αυτό δεν είναι μονίμων κατοίκων, είναι ελεγχόμενη στάθμευση με πληρωμή. :xena:
Τυπε εδώ δεν μιλάς και με χθεσινό,χαχ. Ξέρω καλά τι λέω.
Λοιπόν, ελεγχόμενης στάθμευσης είναι επί της Ανδρέα Παπανδρέου, που αφορά κεντρικό δρόμο, μαζί με κάποιες ακόμα οδούς. Εκεί πλήρωναν όλοι, επισκέπτες και μόνιμοι κάτοικοι.
Σε μία λίγο μεγαλύτερη ακτίνα από την Ανδρέα Παπανδρέου, υπάρχουν οι εξής πινακίδες:
Δεν φαίνεται πολύ ευκρινώς βέβαια από τον χάρτη, αλλά τελοσπάντων, πρόκειται για θέσεις δωρεάν για τους μόνιμους κατοίκους και εκεί δεν μπορεί να παρκάρει επισκέπτης 9 το πρωί με 9 το βράδυ της καθημερινές, 9 το πρωί με 3-4 το απόγευμα για Σάββατο, αν θυμάμαι καλώς, τις Κυριακές δεν υφίσταται κανένας περιορισμός.
[img]https://i.postimg.cc/9QH6MK3J/2023 ... .png[/img]
Θα ερευνηθεί και θα επανέλθω. Καλή συνέχεια.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8197
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 29 Νοέμ 2023, 22:50

Αγις έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 17:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 17:01
Αγις έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 16:09


Υπερβολικα ευγενικη - σιγουρα
Βρε Άγις, έχω πάει κι εγώ σε τέτοια μαγαζιά αλλά σαφώς και δεν πήγα με την πρόθεση να εντρυφήσω στις πολυπολιτισμικές γεύσεις αλλά μόνον σε περίπτωση που έπαιζαν επίσης τουριστικού τύπου επιλογές, όπως χανούμισες, λικνίσματα κλπ

Με αυτά τα θέματα, έχω ξεμπλέξει από τα τέλη των έιτις. Και αυτό στο οποίο έχω καταλήξει είναι ότι τόσο στην ελληνική όσο και στην ξένη κουζίνα, αν δεν φας σπιτικό φαγητό από χεράκια ή χέρες της κάθε περιοχής, είσαι αλλού γι' αλλού.

Και ακριβώς γι' αυτό, μπορεί να με καλύψει γευστικά κάποιο "χύμα" ταβερνείο που ψήνει καλά παϊδάκια, ψάρια κλπ με τα αντίστοιχα απλά συνοδευτικά από το οποιοσδήποτε άλλο μαγαζί, που πουλάει ανατολίτικες ή άλλες γεύσεις ως ξεχωριστή "εμπειρία". Ενίοτε, αυτό είναι δυσφήμιση της κάθε κουζίνας.
Συμφωνω απολυτα

να γραψω προς επιβεβαιωση πως οταν οι τηλεοπτικοι καραμαγειροι - σες εκαναν την ηρωικη εξοδο αναζητωντας τις αυθεντικες συνταγες - κανεις κ καμια τουλαχιστον στην περιοχη μου που κατειχε την γνωση δεν καταδεχτηκε να τους /τις συναντησει
.

Οπως έδειξε η πρωτοπόρος Ιταλία ο μόνος δρόμος για να μην τρώς παντού Μουζάκα Παστίτσο

είναι η κάθε περιοχή να φτιάχνει ΜΟΝΟ τα δικά της παραδοσιακά.....

Δε καταλαβαίνω γιατί οι Γιαγιάδες σου θέλουν να πάρουν τις συνταγές στον Τάφο.....κάνει τραπέζια ο Χάρος ;;; . :p2:

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25968
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 29 Νοέμ 2023, 23:06

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 22:50
Αγις έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 17:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Νοέμ 2023, 17:01


Βρε Άγις, έχω πάει κι εγώ σε τέτοια μαγαζιά αλλά σαφώς και δεν πήγα με την πρόθεση να εντρυφήσω στις πολυπολιτισμικές γεύσεις αλλά μόνον σε περίπτωση που έπαιζαν επίσης τουριστικού τύπου επιλογές, όπως χανούμισες, λικνίσματα κλπ

Με αυτά τα θέματα, έχω ξεμπλέξει από τα τέλη των έιτις. Και αυτό στο οποίο έχω καταλήξει είναι ότι τόσο στην ελληνική όσο και στην ξένη κουζίνα, αν δεν φας σπιτικό φαγητό από χεράκια ή χέρες της κάθε περιοχής, είσαι αλλού γι' αλλού.

Και ακριβώς γι' αυτό, μπορεί να με καλύψει γευστικά κάποιο "χύμα" ταβερνείο που ψήνει καλά παϊδάκια, ψάρια κλπ με τα αντίστοιχα απλά συνοδευτικά από το οποιοσδήποτε άλλο μαγαζί, που πουλάει ανατολίτικες ή άλλες γεύσεις ως ξεχωριστή "εμπειρία". Ενίοτε, αυτό είναι δυσφήμιση της κάθε κουζίνας.
Συμφωνω απολυτα

να γραψω προς επιβεβαιωση πως οταν οι τηλεοπτικοι καραμαγειροι - σες εκαναν την ηρωικη εξοδο αναζητωντας τις αυθεντικες συνταγες - κανεις κ καμια τουλαχιστον στην περιοχη μου που κατειχε την γνωση δεν καταδεχτηκε να τους /τις συναντησει
.

Οπως έδειξε η πρωτοπόρος Ιταλία ο μόνος δρόμος για να μην τρώς παντού Μουζάκα Παστίτσο

είναι η κάθε περιοχή να φτιάχνει ΜΟΝΟ τα δικά της παραδοσιακά.....

Δε καταλαβαίνω γιατί οι Γιαγιάδες σου θέλουν να πάρουν τις συνταγές στον Τάφο.....κάνει τραπέζια ο Χάρος ;;; . :p2:

.
To Ιταλικο υπουργειο πολιτισμου εχει καταγραψει μεθοδικα κ με ακριβεια τις συνταγες - οι περιφερομενοι δικοι μας τηλεμαγειροι ειναι ακαταλληλοι στην καλυτερη περιπτωση κ καταστροφεις παραδοσεων
Οι γιαγιαδες κ οι μαναδες μεταδιδουν τη γνωση στον περιγυρο τους

η Γαλη το εθεσε σωστα κ σαν παραδειγμα απο Λακωνια να γραψω πως αν περιμενεις αυθεντικο κοκκορα μπαρδουνιωτικο σε εστιατοριο κ οχι σε σπιτι που συνεχιζεται η παραδοση κ τα μυστικα της συνταγης - θα περιμενεις αδικα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 01 Δεκ 2023, 18:22

Καραμπαμπισμός του αθηνοράματος κάπου στο 2001, και πολύ πρόσφατο το λέω. Déjà vu. Τα γιαπράκια της θείας Ελπίδας και το πολίτικο σιχτίρ πιλάφ Ντολμανσέ με κρέμα της γιαγιάς της Παναγιώταινας. Νόμιζα πως είχε περάσει αυτό.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23438
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 03 Δεκ 2023, 16:34

Υπάρχουν καλύτερα ανατολίτικα από αυτό του Σελίμ; ναι φύσικα
Είναι υπερτιμημένο; βέβαια
Εξαργυρωνει τη φήμη του ως πρώην παίκτης σε ριαλιτι; εννοείται
Είναι κακό; όχι, δεν είναι κακό.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 04 Δεκ 2023, 18:32

Ερμής έγραψε:
03 Δεκ 2023, 16:34
Υπάρχουν καλύτερα ανατολίτικα από αυτό του Σελίμ; ναι φύσικα
Είναι υπερτιμημένο; βέβαια
Εξαργυρωνει τη φήμη του ως πρώην παίκτης σε ριαλιτι; εννοείται
Είναι κακό; όχι, δεν είναι κακό.
Βρε συ, υπήρχε ένας Πολίτης τη δεκαετία 80 στα τέλη της στο Παγκράτι, που έκανε φανταστική κουζίνα. Μπορείς να θυμηθείς-βρεις, ποιός ήταν; με είχανε πάει και μου άρεσε πολύ.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23438
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 04 Δεκ 2023, 20:38

Exodus έγραψε:
04 Δεκ 2023, 18:32
Ερμής έγραψε:
03 Δεκ 2023, 16:34
Υπάρχουν καλύτερα ανατολίτικα από αυτό του Σελίμ; ναι φύσικα
Είναι υπερτιμημένο; βέβαια
Εξαργυρωνει τη φήμη του ως πρώην παίκτης σε ριαλιτι; εννοείται
Είναι κακό; όχι, δεν είναι κακό.
Βρε συ, υπήρχε ένας Πολίτης τη δεκαετία 80 στα τέλη της στο Παγκράτι, που έκανε φανταστική κουζίνα. Μπορείς να θυμηθείς-βρεις, ποιός ήταν; με είχανε πάει και μου άρεσε πολύ.
Τέλη δεκαετίας 80 ήμουν 6-7 χρόνων.
Καλός πολίτης ηταν ο Παντελής στο Φάληρο αλλά έχει κλείσει εδώ και 15 χρόνια, μπορεί να λέω και λίγα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 04 Δεκ 2023, 23:02

Ερμής έγραψε:
04 Δεκ 2023, 20:38
Exodus έγραψε:
04 Δεκ 2023, 18:32
Ερμής έγραψε:
03 Δεκ 2023, 16:34
Υπάρχουν καλύτερα ανατολίτικα από αυτό του Σελίμ; ναι φύσικα
Είναι υπερτιμημένο; βέβαια
Εξαργυρωνει τη φήμη του ως πρώην παίκτης σε ριαλιτι; εννοείται
Είναι κακό; όχι, δεν είναι κακό.
Βρε συ, υπήρχε ένας Πολίτης τη δεκαετία 80 στα τέλη της στο Παγκράτι, που έκανε φανταστική κουζίνα. Μπορείς να θυμηθείς-βρεις, ποιός ήταν; με είχανε πάει και μου άρεσε πολύ.
Τέλη δεκαετίας 80 ήμουν 6-7 χρόνων.
Καλός πολίτης ηταν ο Παντελής στο Φάληρο αλλά έχει κλείσει εδώ και 15 χρόνια, μπορεί να λέω και λίγα
Aν μιλάς για Παλιό Φάληρο, ήξερα έναν καλό με κεμπάπια ανατολίτικα, με μάλιστα μου έκανε εντύπωση η προφορά του.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23438
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 04 Δεκ 2023, 23:05

Exodus έγραψε:
04 Δεκ 2023, 23:02
Ερμής έγραψε:
04 Δεκ 2023, 20:38
Exodus έγραψε:
04 Δεκ 2023, 18:32
Βρε συ, υπήρχε ένας Πολίτης τη δεκαετία 80 στα τέλη της στο Παγκράτι, που έκανε φανταστική κουζίνα. Μπορείς να θυμηθείς-βρεις, ποιός ήταν; με είχανε πάει και μου άρεσε πολύ.
Τέλη δεκαετίας 80 ήμουν 6-7 χρόνων.
Καλός πολίτης ηταν ο Παντελής στο Φάληρο αλλά έχει κλείσει εδώ και 15 χρόνια, μπορεί να λέω και λίγα
Aν μιλάς για Παλιό Φάληρο, ήξερα έναν καλό με κεμπάπια ανατολίτικα, με μάλιστα μου έκανε εντύπωση η προφορά του.
Ναι Παλαιό. Ο Παντελής ήταν κλασσικός πολίτης δυνατός. Και ένας Έντι επίσης καλός.
Τώρα ο Αλαντίν τους έχει μαζέψει όλο το χαρτί.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 04 Δεκ 2023, 23:07

Ερμής έγραψε:
04 Δεκ 2023, 23:05
Ναι Παλαιό. Ο Παντελής ήταν κλασσικός πολίτης δυνατός. Και ένας Έντι επίσης καλός.
Τώρα ο Αλαντίν τους έχει μαζέψει όλο το χαρτί.
Αν μιλάμε για το ίδιο στο Π. Φάληρο ήταν πολύ καλό. Έκανε μια γιαουρτλού κεμπάπ με ντομάτα εξαιρετική. Αυτά, πριν να βγει η ταινία και να παντοφλέψει η υπόθεση.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23438
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι κριτικες της ομαδας Μασαμπουκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Δεκ 2023, 10:20

Exodus έγραψε:
04 Δεκ 2023, 23:07
Ερμής έγραψε:
04 Δεκ 2023, 23:05
Ναι Παλαιό. Ο Παντελής ήταν κλασσικός πολίτης δυνατός. Και ένας Έντι επίσης καλός.
Τώρα ο Αλαντίν τους έχει μαζέψει όλο το χαρτί.
Αν μιλάμε για το ίδιο στο Π. Φάληρο ήταν πολύ καλό. Έκανε μια γιαουρτλού κεμπάπ με ντομάτα εξαιρετική. Αυτά, πριν να βγει η ταινία και να παντοφλέψει η υπόθεση.
Μάλλον το ίδιο λέμε γιατί έτσι θυμάμαι και εγώ τη γιαουρτλού.
Εχει κλείσει εδώ και 15 χρόνια γιατί οταν πέθανε, κανείς απο τους κληρονόμους δεν ήθελε να αναλάβει.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών