Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40818
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Δεκ 2023, 17:51

vantono έγραψε:
05 Δεκ 2023, 00:20
Πώς την παλεύουν με αυτή την ξερή συμπυκνωμένη βουτυριλα με ζαχαριλα, δεν μπορώ να το καταλάβω.
Είναι θεόξερος ο κουραμπιές, δεν κατεβαίνει με τίποτα. Αν φας 2-3 στη σειρά σου κάθονται στο λαιμό σαν να έχεις φάει χώμα.
Σαφώς λεβελ ανώτερα τα μελομακάρονα. Τα οποία με μέτρο μπορούν να συμπεριληφθούν και σε φιτνες διατροφή.

Οι κουραμπιέδες είναι μπαμ απαγορευτικό.
Είναι ένα γλυκό που έχει καταφέρει να είναι τελείως ξερό ενώ είναι πρακτικά λίπος και αυτή η άχνη είναι σε τέτοια ποσότητα που βήχεις 2 ώρες μετά από κάθε κουραμπιέ και πρέπει να πλύνεις αμέσως τα δόντια σου γιατί σχηματίζει ένα κολλώδες γλιτσαριό στην στοματική σου κοιλότητα που κάθεται στον ουρανίσκο και στο εσωτερικό των παρειών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23696
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Δεκ 2023, 17:53

enterprise-psi έγραψε:
05 Δεκ 2023, 12:06
Τα γαμαω τα μελομακάρονα, έχω πάρει ήδη τρία κιλά , βάρος όχι μελομακάρονα :smt005:
Με ρέγουλα μωρέ. :e040: Σε καταλαβαίνω βεβαια, γιατι αν ειναι πολυ ωραια και εγώ το ίδιο μπορώ να παθω.
Το κολπο/hack για να μην το παρακάνεις, ειναι να τα βγαζεις σε ενα πιατο (να μην τα τσιμπας απο τη συσκευασια/ταψί) και να πινεις απο μισό έως ενα ποτηρι νερο ανάμεσά τους. Με το που τελειωνεις το ενα δηλαδη, και πας να ξεκινησεις το αλλο.
Μπορεί να εχεις βγαλει 4-5 στο πιατο στην αρχη, και εν τέλει να μπορεσεις να φας μονο τα 3.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40818
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Δεκ 2023, 17:54

enterprise-psi έγραψε:
05 Δεκ 2023, 12:06
Τα γαμαω τα μελομακάρονα, έχω πάρει ήδη τρία κιλά , βάρος όχι μελομακάρονα :smt005:
Καταρχήν πότε πρόλαβες, ρε άθλιε; Πες μου ότι ξεκινάς να τρως από τον Νοέμβριο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27464
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 05 Δεκ 2023, 17:58

hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:54
enterprise-psi έγραψε:
05 Δεκ 2023, 12:06
Τα γαμαω τα μελομακάρονα, έχω πάρει ήδη τρία κιλά , βάρος όχι μελομακάρονα :smt005:
Καταρχήν πότε πρόλαβες, ρε άθλιε; Πες μου ότι ξεκινάς να τρως από τον Νοέμβριο.
Αν αγοράζει κάθε μέρα από 3 κιλά μελομακάρονα και τα κατεβάζει κάτι γίνεται.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23696
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Δεκ 2023, 17:59

hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:51
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2023, 00:20
Πώς την παλεύουν με αυτή την ξερή συμπυκνωμένη βουτυριλα με ζαχαριλα, δεν μπορώ να το καταλάβω.
Είναι θεόξερος ο κουραμπιές, δεν κατεβαίνει με τίποτα. Αν φας 2-3 στη σειρά σου κάθονται στο λαιμό σαν να έχεις φάει χώμα.
Σαφώς λεβελ ανώτερα τα μελομακάρονα. Τα οποία με μέτρο μπορούν να συμπεριληφθούν και σε φιτνες διατροφή.

Οι κουραμπιέδες είναι μπαμ απαγορευτικό.
Είναι ένα γλυκό που έχει καταφέρει να είναι τελείως ξερό ενώ είναι πρακτικά λίπος και αυτή η άχνη είναι σε τέτοια ποσότητα που βήχεις 2 ώρες μετά από κάθε κουραμπιέ και πρέπει να πλύνεις αμέσως τα δόντια σου γιατί σχηματίζει ένα κολλώδες γλιτσαριό στην στοματική σου κοιλότητα που κάθεται στον ουρανίσκο και στο εσωτερικό των παρειών.
Με ανατριχιάζει απιστευτα αυτη η άχνη, και ειναι και ενας απο τους λογους που δεν μπορω τον κουραμπιέ.
Το ιδιο και η μανα μου, με τη διαφορά οτι αυτής της αρεσουν οι κουραμπιέδες. :lol: Και κάθε φορά που θελει να φάει εναν, ή κανει -το ακομα πιο ανατριχιαστικό- να τους ξεπλύνει με νερο και να τους φάει, ή οταν τους φτιαχνει η ιδια, βαζει μερικους στην ακρη για αυτην χωρίς άχνη. Σκετους.

Αυτο που λες ειναι οντως τρομερά παράδοξο κατόρθωμα. Το να ειναι τίγκα στα λίπη, τις ζαχαρες και τα βούτυρα, και πρακτικά να βγαινει μια ξεραΐλα που σε πνιγει, αντί να κατεβαίνει τελείως λιπαντικό.
Σίγουρα παίζει ρόλο το ψησιμο του κουραμπιέ σε αυτο, αλλα και ο πιο μαλακός κουραμπιές που εχω δοκιμασει στη ζωή μου (και πιο ωραιος), πάλι στο ιδιο λεβελ με το μεσο κουραμπιέ ηταν, αντε λιγο πιο νόστιμος.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12565
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 05 Δεκ 2023, 17:59

hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:54
enterprise-psi έγραψε:
05 Δεκ 2023, 12:06
Τα γαμαω τα μελομακάρονα, έχω πάρει ήδη τρία κιλά , βάρος όχι μελομακάρονα :smt005:
Καταρχήν πότε πρόλαβες, ρε άθλιε; Πες μου ότι ξεκινάς να τρως από τον Νοέμβριο.
Από τα γενέθλια μου είχε στα μαγαζιά, τι φταίω εγώ; :lol:
Στην δουλειά μου φέρνουν οι καριόλες , περηφανεύονται για τα ζαχαροπλαστεία της γειτονιάς τους. 10 έφαγα σήμερα :smt005:
George_V έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:58
hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:54
enterprise-psi έγραψε:
05 Δεκ 2023, 12:06
Τα γαμαω τα μελομακάρονα, έχω πάρει ήδη τρία κιλά , βάρος όχι μελομακάρονα :smt005:
Καταρχήν πότε πρόλαβες, ρε άθλιε; Πες μου ότι ξεκινάς να τρως από τον Νοέμβριο.
Αν αγοράζει κάθε μέρα από 3 κιλά μελομακάρονα και τα κατεβάζει κάτι γίνεται.
Όχι το έκοψα τώρα :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30943
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 05 Δεκ 2023, 18:00

vantono έγραψε:
05 Δεκ 2023, 10:30

Αλλα ακομα και στη χειροτερη του μορφη του μελομακάρονο, πιο λάσπη απο τον κουραμπιέ παντως, οταν αυτος λιώνει στο στομα σου και ενώνεται με το σάλιο και σου γδέρνει το λαιμο για να κατέβει, δεν νομιζω.
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:59
Με ανατριχιάζει απιστευτα αυτη η άχνη, και ειναι και ενας απο τους λογους που δεν μπορω τον κουραμπιέ.
Το ιδιο και η μανα μου, με τη διαφορά οτι αυτής της αρεσουν οι κουραμπιέδες. :lol: Και κάθε φορά που θελει να φάει εναν, ή κανει -το ακομα πιο ανατριχιαστικό- να τους ξεπλύνει με νερο και να τους φάει, ή οταν τους φτιαχνει η ιδια, βαζει μερικους στην ακρη για αυτην χωρίς άχνη. Σκετους.

Αυτο που λες ειναι οντως τρομερά παράδοξο κατόρθωμα. Το να ειναι τίγκα στα λίπη, τις ζαχαρες και τα βούτυρα, και πρακτικά να βγαινει μια ξεραΐλα που σε πνιγει, αντί να κατεβαίνει τελείως λιπαντικό.
Σίγουρα παίζει ρόλο το ψησιμο του κουραμπιέ σε αυτο, αλλα και ο πιο μαλακός κουραμπιές που εχω δοκιμασει στη ζωή μου (και πιο ωραιος), πάλι στο ιδιο λεβελ με το μεσο κουραμπιέ ηταν, αντε λιγο πιο νόστιμος.
αυτό που περιγράφεις που κολάει στο λαιμό είναι μαργαρίνη ή ορυκτέλαιο με αρκετές χιλιάδες χιλιόμετρα
με καλό γνησιο βούτυρο δεν κολάει, γλυστραει απαλά και ενώνεται θεσπέσια με τα πεπτικά υγρά
Chilloutbuddy έγραψε:
05 Δεκ 2023, 10:46
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί υπάρχουν οι κουραμπιέδες. Θες 3 κιλά σάλιο για να γλιστρήσει και μετά στουμπώνεις σα να έχεις φάει τούβλο.
το ιδιο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dna replication την 05 Δεκ 2023, 18:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30943
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 05 Δεκ 2023, 18:02

Isildur έγραψε:
05 Δεκ 2023, 10:48
Για μένα πάντα τα μελομακάρονα ήταν στο στυλ "ε, ας φάω κι ένα για το καλό". Έχω φάει και φανταστικά μελομακάρονα, είτε της συζύγου είτε άλλων (σπιτικά ή αγοραστά), απλά επειδή μεγάλωσα σε σπίτι που τα βασικά τέτοιου είδους χριστουγεννιάτικα γλυκά ήταν το φοινίκι και ο μπακλαβάς, τα μελομακάρονα τα έβαζα πάντα σε δεύτερη μοίρα. Η μάνα μου έκανε φοινίκια με συνταγή από τη μάνα της (Βιζύη), γεμιστά με σπασμένο καρύδι, βούτυρο κλπ κι όχι πασπαλισμένο από πάνω όπως στα μελομακάρονα.

Στους κουραμπιέδες όμως, η γυναίκα μου είναι εξπέρ, πολύ καλύτερη κι από τη μάνα μου ακόμα που είχε φήμη για όλα αυτά τα γλυκά.
φοινίκια γεμιστά = ισλί
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20332
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Δεκ 2023, 18:04

dna replication έγραψε:
05 Δεκ 2023, 18:00
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2023, 10:30

Αλλα ακομα και στη χειροτερη του μορφη του μελομακάρονο, πιο λάσπη απο τον κουραμπιέ παντως, οταν αυτος λιώνει στο στομα σου και ενώνεται με το σάλιο και σου γδέρνει το λαιμο για να κατέβει, δεν νομιζω.
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:59
Με ανατριχιάζει απιστευτα αυτη η άχνη, και ειναι και ενας απο τους λογους που δεν μπορω τον κουραμπιέ.
Το ιδιο και η μανα μου, με τη διαφορά οτι αυτής της αρεσουν οι κουραμπιέδες. :lol: Και κάθε φορά που θελει να φάει εναν, ή κανει -το ακομα πιο ανατριχιαστικό- να τους ξεπλύνει με νερο και να τους φάει, ή οταν τους φτιαχνει η ιδια, βαζει μερικους στην ακρη για αυτην χωρίς άχνη. Σκετους.

Αυτο που λες ειναι οντως τρομερά παράδοξο κατόρθωμα. Το να ειναι τίγκα στα λίπη, τις ζαχαρες και τα βούτυρα, και πρακτικά να βγαινει μια ξεραΐλα που σε πνιγει, αντί να κατεβαίνει τελείως λιπαντικό.
Σίγουρα παίζει ρόλο το ψησιμο του κουραμπιέ σε αυτο, αλλα και ο πιο μαλακός κουραμπιές που εχω δοκιμασει στη ζωή μου (και πιο ωραιος), πάλι στο ιδιο λεβελ με το μεσο κουραμπιέ ηταν, αντε λιγο πιο νόστιμος.
αυτό που περιγράφεις που κολάει στο λαιμό είναι μαργαρίνη ή ορυκτέλαιο με αρκετές χιλιάδες χιλιόμετρα
με καλό γνησιο βούτυρο δεν κολάει, γλυστραει απαλά και ενώνεται θεσπέσια με τα πεπτικά υγρά
Chilloutbuddy έγραψε:
05 Δεκ 2023, 10:46
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί υπάρχουν οι κουραμπιέδες. Θες 3 κιλά σάλιο για να γλιστρήσει και μετά στουμπώνεις σα να έχεις φάει τούβλο.
το ιδιο
Mε αγνό γνήσιο βούτυρο βρωμοκοπανε.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30943
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 05 Δεκ 2023, 18:06

με αγελαδινό αν σου βρωμάει προβειο,
αλλά μη διαμαρτύρεστε οτι σας κολλάει στο λαιμό όταν βάζετε τελειωμένες άθλιες μαργαρίνες

π.χ.
hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:51
Είναι ένα γλυκό που έχει καταφέρει να είναι τελείως ξερό ενώ είναι πρακτικά λίπος και αυτή η άχνη είναι σε τέτοια ποσότητα που βήχεις 2 ώρες μετά από κάθε κουραμπιέ και πρέπει να πλύνεις αμέσως τα δόντια σου γιατί σχηματίζει ένα κολλώδες γλιτσαριό στην στοματική σου κοιλότητα που κάθεται στον ουρανίσκο και στο εσωτερικό των παρειών.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 05 Δεκ 2023, 18:07

Άμα είναι με καλό βούτυρο, να το νιώθεις, είναι ωραίοι. Οι ξεροί δεν μ΄αρέσουν. Από μικρός ήμουν μελομακαρονάκιας.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20332
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Δεκ 2023, 18:07

dna replication έγραψε:
05 Δεκ 2023, 18:06
με αγελαδινό αν σου βρωμάει προβειο,
αλλά μη διαμαρτύρεστε οτι σας κολλάει στο λαιμό όταν βάζετε τελειωμένες άθλιες μαργαρίνες

π.χ.
hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:51
Είναι ένα γλυκό που έχει καταφέρει να είναι τελείως ξερό ενώ είναι πρακτικά λίπος και αυτή η άχνη είναι σε τέτοια ποσότητα που βήχεις 2 ώρες μετά από κάθε κουραμπιέ και πρέπει να πλύνεις αμέσως τα δόντια σου γιατί σχηματίζει ένα κολλώδες γλιτσαριό στην στοματική σου κοιλότητα που κάθεται στον ουρανίσκο και στο εσωτερικό των παρειών.
Και στα μπισκότα έχω βάλει φυτικά βούτυρα αλλά δεν θέλω δύο λίτρα νερό να πάνε κάτω
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30943
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 05 Δεκ 2023, 18:09

το βούτυρο το αναγνωρίζει ο οργανισμός οτι είναι πολυτιμη τροφή μέσα απο χιλιετηρίδες ανθρώπινης εξέλιξης
στις μαργαρίνες διαμαρτύρεται με όλο του το είναι
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30943
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 05 Δεκ 2023, 18:10

Cecily Anne έγραψε:
05 Δεκ 2023, 18:07
dna replication έγραψε:
05 Δεκ 2023, 18:06
με αγελαδινό αν σου βρωμάει προβειο,
αλλά μη διαμαρτύρεστε οτι σας κολλάει στο λαιμό όταν βάζετε τελειωμένες άθλιες μαργαρίνες

π.χ.
hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2023, 17:51
Είναι ένα γλυκό που έχει καταφέρει να είναι τελείως ξερό ενώ είναι πρακτικά λίπος και αυτή η άχνη είναι σε τέτοια ποσότητα που βήχεις 2 ώρες μετά από κάθε κουραμπιέ και πρέπει να πλύνεις αμέσως τα δόντια σου γιατί σχηματίζει ένα κολλώδες γλιτσαριό στην στοματική σου κοιλότητα που κάθεται στον ουρανίσκο και στο εσωτερικό των παρειών.
Και στα μπισκότα έχω βάλει φυτικά βούτυρα αλλά δεν θέλω δύο λίτρα νερό να πάνε κάτω
δοκίμασε την ίδια συνταγή με γνησιο βούτυρο και θα μας θυμηθείς
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20332
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Υπάρχουν ακόμα κουραμπιεδάκηδες?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Δεκ 2023, 18:11

dna replication έγραψε:
05 Δεκ 2023, 18:10
Cecily Anne έγραψε:
05 Δεκ 2023, 18:07
dna replication έγραψε:
05 Δεκ 2023, 18:06
με αγελαδινό αν σου βρωμάει προβειο,
αλλά μη διαμαρτύρεστε οτι σας κολλάει στο λαιμό όταν βάζετε τελειωμένες άθλιες μαργαρίνες

π.χ.
Και στα μπισκότα έχω βάλει φυτικά βούτυρα αλλά δεν θέλω δύο λίτρα νερό να πάνε κάτω
δοκίμασε την ίδια συνταγή με γνησιο βούτυρο και θα μας θυμηθείς
Μπα, θα πάρω τσουρέκι. :smt047
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών