Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 19 Οκτ 2019, 09:51

Ναι ρε τύποι και μένα μια φορά στο συνεργείο ξέχασαν να μου βάλουν λάδια και τους μπροστά δίσκους, αλλά δεν είπα τίποτα για να μην νιώσουν άσχημα.

Το είπα και στους άλλους τύπους στην καραμπόλα την οποία προκάλεσα και συμφώνησαν.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Οκτ 2019, 10:01

Feindflug έγραψε:
19 Οκτ 2019, 09:51
Ναι ρε τύποι και μένα μια φορά στο συνεργείο ξέχασαν να μου βάλουν λάδια και τους μπροστά δίσκους, αλλά δεν είπα τίποτα για να μην νιώσουν άσχημα.

Το είπα και στους άλλους τύπους στην καραμπόλα την οποία προκάλεσα και συμφώνησαν.
Ναι η ίδια περίπτωση είναι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11282
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 19 Οκτ 2019, 10:08

Feindflug έγραψε:
19 Οκτ 2019, 09:51
Ναι ρε τύποι και μένα μια φορά στο συνεργείο ξέχασαν να μου βάλουν λάδια και τους μπροστά δίσκους, αλλά δεν είπα τίποτα για να μην νιώσουν άσχημα.

Το είπα και στους άλλους τύπους στην καραμπόλα την οποία προκάλεσα και συμφώνησαν.
Από την καραμπόλα ήταν το καρφί στο πόδι τύπε;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 19 Οκτ 2019, 10:09

the comet the course the tail έγραψε:
18 Οκτ 2019, 09:10
μιας και λέγαμε για δουλειές. χτες πήραμε με τον πατέρα μου, ένα κοντοσούβλι, ένα μπουγιουρντί και 1 κιλό κρασί. και δεν του άρεσε το μπουγιουρντί του πατέρα μου. λέει, δεν ήταν σαν τις άλλες φορές. θα κάνω παράπονα. άστο μωρέ του λέω. θα έτυχε. και όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε, το λέει στον σερβιτόρο - ότι δεν ήταν καλό. σαν το ψωμί που έπαιρνε από τον φούρνο 10 χρόνια και το χαλάσανε. αλλά όταν τους το είπε, ότι το χαλάσανε, το ξαναφτιάξανε. γι΄αυτό λέει, σας το λέω για το μπουγιουρντί. και λέει ο σερβιτόρος: καλά κάνετε και μου το λέτε, θα το μεταφέρω στην κουζίνα. και πετάγομαι και εγώ και λέω: γιατί γίνεσαι σπασίκλας τώρα; για ένα μπουγιουρντί; δλδ αν σήμερα έχει βάρδια ένα παιδί στην κουζίνα, που δεν ξέρει να κάνει καλά το μπουγιουρνί, δεν σκέφτεσαι ότι τα παράπονά σου, μπορεί να του στοιχίσουν; να του κάνει επίπληξη το αφεντικό; ακόμα και να απολυθεί! "μην το λες", "μην λες τίποτα", "μην το λες", λέει στο σερβιτόρο. άστο. :e040:
Οχι , νομίζω ότι είναι σωστό του πατέρα σου ,εάν και εγώ είμαι ψιλοχαιβανι , εμείς πήγαμε σε γνωστό μέρος στην επαρχία και μας φέρανε αψητο το κατσικάκι στην γάστρα .είχαμε πάθει σοκ,μειναμε όλη η π α ρέα να κοιτάμε το κατσίκι στο κέντρο του τραπεζιού. Ο άντρας μου κάλεσε το γκαρσονι και τον ρώτησε εάν μπορεί να το φάει αυτός. Μας ζήτησαν συγνώμη για το κατσικάκι που έσταζε αίμα και το πήραν πισω. Φαγαμε μετά από μία μιση ώρα. Πες ρε φίλε δεν έχω έτοιμο . Φαγαμε αλλά είχα χαλαστεί τόσο .

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 19 Οκτ 2019, 10:27

Λεγεών έγραψε:
19 Οκτ 2019, 10:08
Feindflug έγραψε:
19 Οκτ 2019, 09:51
Ναι ρε τύποι και μένα μια φορά στο συνεργείο ξέχασαν να μου βάλουν λάδια και τους μπροστά δίσκους, αλλά δεν είπα τίποτα για να μην νιώσουν άσχημα.

Το είπα και στους άλλους τύπους στην καραμπόλα την οποία προκάλεσα και συμφώνησαν.
Από την καραμπόλα ήταν το καρφί στο πόδι τύπε;
Όχι, δικέ μου. Αυτό ήταν από την σταύρωση.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

the comet the course the tail

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 19 Οκτ 2019, 10:48

Kiki mat έγραψε:
19 Οκτ 2019, 10:09
the comet the course the tail έγραψε:
18 Οκτ 2019, 09:10
μιας και λέγαμε για δουλειές. χτες πήραμε με τον πατέρα μου, ένα κοντοσούβλι, ένα μπουγιουρντί και 1 κιλό κρασί. και δεν του άρεσε το μπουγιουρντί του πατέρα μου. λέει, δεν ήταν σαν τις άλλες φορές. θα κάνω παράπονα. άστο μωρέ του λέω. θα έτυχε. και όταν ήρθε η ώρα να πληρώσουμε, το λέει στον σερβιτόρο - ότι δεν ήταν καλό. σαν το ψωμί που έπαιρνε από τον φούρνο 10 χρόνια και το χαλάσανε. αλλά όταν τους το είπε, ότι το χαλάσανε, το ξαναφτιάξανε. γι΄αυτό λέει, σας το λέω για το μπουγιουρντί. και λέει ο σερβιτόρος: καλά κάνετε και μου το λέτε, θα το μεταφέρω στην κουζίνα. και πετάγομαι και εγώ και λέω: γιατί γίνεσαι σπασίκλας τώρα; για ένα μπουγιουρντί; δλδ αν σήμερα έχει βάρδια ένα παιδί στην κουζίνα, που δεν ξέρει να κάνει καλά το μπουγιουρνί, δεν σκέφτεσαι ότι τα παράπονά σου, μπορεί να του στοιχίσουν; να του κάνει επίπληξη το αφεντικό; ακόμα και να απολυθεί! "μην το λες", "μην λες τίποτα", "μην το λες", λέει στο σερβιτόρο. άστο. :e040:
Οχι , νομίζω ότι είναι σωστό του πατέρα σου ,εάν και εγώ είμαι ψιλοχαιβανι , εμείς πήγαμε σε γνωστό μέρος στην επαρχία και μας φέρανε αψητο το κατσικάκι στην γάστρα .είχαμε πάθει σοκ,μειναμε όλη η π α ρέα να κοιτάμε το κατσίκι στο κέντρο του τραπεζιού. Ο άντρας μου κάλεσε το γκαρσονι και τον ρώτησε εάν μπορεί να το φάει αυτός. Μας ζήτησαν συγνώμη για το κατσικάκι που έσταζε αίμα και το πήραν πισω. Φαγαμε μετά από μία μιση ώρα. Πες ρε φίλε δεν έχω έτοιμο . Φαγαμε αλλά είχα χαλαστεί τόσο .
ε καλά τώρα. εδώ δεν μιλάμε για άψητο, με αίματα κατσίκι. εδώ μιλάμε για ένα μπουγιουρντί που δεν ήταν πετυχημένο, όπως τις προηγούμενες φορές. δεν είχε καυτερό, η ντομάτα ήταν σαν ξύλο, η φέτα ψιλομάπα :102:

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 19 Οκτ 2019, 10:59

Αρα δεν φταιει ο μαγειρας αλλα αυτος που παραγγελνει

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11282
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 19 Οκτ 2019, 12:22

Feindflug έγραψε:
19 Οκτ 2019, 10:27
Λεγεών έγραψε:
19 Οκτ 2019, 10:08
Feindflug έγραψε:
19 Οκτ 2019, 09:51
Ναι ρε τύποι και μένα μια φορά στο συνεργείο ξέχασαν να μου βάλουν λάδια και τους μπροστά δίσκους, αλλά δεν είπα τίποτα για να μην νιώσουν άσχημα.

Το είπα και στους άλλους τύπους στην καραμπόλα την οποία προκάλεσα και συμφώνησαν.
Από την καραμπόλα ήταν το καρφί στο πόδι τύπε;
Όχι, δικέ μου. Αυτό ήταν από την σταύρωση.
Και γιατί σε σταυρώσανε τύπε, ήσουν μήπως εγκληματίας στην προηγούμενη ζωή σου ή ήταν όλο μια παρεξήγηση;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 19 Οκτ 2019, 15:03

Λεγεών έγραψε:
19 Οκτ 2019, 12:22
Feindflug έγραψε:
19 Οκτ 2019, 10:27
Λεγεών έγραψε:
19 Οκτ 2019, 10:08


Από την καραμπόλα ήταν το καρφί στο πόδι τύπε;
Όχι, δικέ μου. Αυτό ήταν από την σταύρωση.
Και γιατί σε σταυρώσανε τύπε, ήσουν μήπως εγκληματίας στην προηγούμενη ζωή σου ή ήταν όλο μια παρεξήγηση;
Μου είχαν πει για έναν τύπο που σταυρώθηκε κι έγινε αθάνατος και είπα να το δοκιμάσω.

Όλως τυχαίως, πέτυχε!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 19 Οκτ 2019, 22:12

perseus έγραψε:
19 Οκτ 2019, 10:59
Αρα δεν φταιει ο μαγειρας αλλα αυτος που παραγγελνει
Αρα και πάλι καλώς έπραξε ο πατήρ του μορτη.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 21 Οκτ 2019, 20:00

2 σάντουιτς που πήρα στον δρόμο.
Ordem e Progresso.

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 21 Οκτ 2019, 20:05

θα φαω το σαββατο που ερχετε, στα μακ ντοναλτς

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 23 Οκτ 2019, 13:56

Ωραίο ταϊλανδέζικο σερβιρισμένο από ένα μανούλι ασιατικής προέλευσης, μιλάμε για τρελό μωρό.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Οκτ 2019, 14:03

Cavaliere έγραψε:
23 Οκτ 2019, 13:56
Ωραίο ταϊλανδέζικο σερβιρισμένο από ένα μανούλι ασιατικής προέλευσης, μιλάμε για τρελό μωρό.
Ωραίος!
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

the comet the course the tail

Re: Τι έφαγα έξω, το νήμα του μπεκιάρη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 26 Οκτ 2019, 10:11

χτες βράδυ, 2 άτομα, πήραμε μια μερίδα εξοχικό χοιρινό, μια τυροπιτάκια και 1.5 κιλό κρασί.
είπαμε. το βράδυ τσιμπάμε και κυρίως πίνουμε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών