ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Μάιος 2018, 15:04

Σατανικε που εισαι;;;
Δωσε λυσεις, διαφωτισε μας !!!
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Μάιος 2018, 15:06

Λατρη του κομματος του 9% , μην βρωμιζεις το νημα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27342
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 20 Μάιος 2018, 22:02

Dies Irae έγραψε:
17 Μάιος 2018, 01:07
Μεγάλος, Τιτάνας Οργίλος.
+1

(όργι, διαβάζω πυρετωδώς και θα τοποθετηθώ εν ευθέτω χρόνω)
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27342
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 20 Μάιος 2018, 22:25

Οργισμένος έγραψε:
20 Μάιος 2018, 15:04
Σατανικε που εισαι;;;
Δωσε λυσεις, διαφωτισε μας !!!
Έλειπα ταξίδι κι εγώ, χθες βράδυ ήρθα. Λοιπόν, κατ' αρχήν πήγες τώρα που έχει σχεδόν λευκές νύχτες και όλοι είναι στην καλή χαρά. Πρέπει να πας και όταν χειμωνιάσει να δεις πώς θα σου κάτσει. Το βάιταμιν ντι ντεφίσιενσι δεν είναι για πλάκα και έχει κλείσει σπίτια. Έπειτα, για να πάρεις τέτοια απόφαση στο μήνα σου πρέπει να έχεις πολύ συγκεκριμένο στόχο και πλάνο. Δεν είσαι δλδ στα είκοσι και τριάντα να πεις πάω να γνωρίσω τον κόσμο για να 'χω ιστορίες να λέω στα μπαρ. Μόνο αν έχεις κάτι πολύ συγκεκριμένο στο μυαλό σου που θέλεις να πετύχεις θα βρεις την απαραίτητη ενέργεια να κάνεις τις θυσίες που απαιτούνται. Διαφορετικά, θα πήξεις. ΓΝΟΜΙ ΜΟΥ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Μάιος 2018, 22:36

Αυτο το γνομι μου με ανησυχησε λιγουλακι.
Γραφω κι εδω οτι σε 2 χρονακια θα εχω οικονομικη ανεση που εδω δεν προκειται ποτε να εχω. Και μελλον για ταπαιδια μου.
Αυτο βασικα
βαιταμιν ντι ντεφισιενσι τι ειναι δηλαδης;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38288
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Μάιος 2018, 22:39

Οργισμένος έγραψε:
20 Μάιος 2018, 22:36
Αυτο το γνομι μου με ανησυχησε λιγουλακι.
Γραφω κι εδω οτι σε 2 χρονακια θα εχω οικονομικη ανεση που εδω δεν προκειται ποτε να εχω. Και μελλον για ταπαιδια μου.
Αυτο βασικα
βαιταμιν ντι ντεφισιενσι τι ειναι δηλαδης;
Τίποτα που δεν λύνεται με μερικά βαρβιτουρικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27342
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 20 Μάιος 2018, 22:52

Οι νότιοι παθαίνουν κατάθλιψη λόγω μειωμένης ηλιοφάνειας και έλλειψης βιταμίνης ντι. Το οιοκονομική άνεση είναι πολύ αόριστο και γενικό. Θες να την έχεις για να την έχεις ή είναι μέσο για να πετύχεις κάτι που θέλεις; Από την άλλη, αυτό για τα παιδιά που γράφεις, έχει βάση και το δέχομαι. Θα έχουν πολλές περισσότερες ευκαιρίες στη σουηδία από όλες τις απόψεις (όχι δλδ αποκλειστικά για καριέρα αλλά γενικότερα), καλή ενσωμάτωση λόγω σουηδέζας μητέρας, και θα μπορούν πάντα να το παίζουν δίπορτο με ελλάδα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Μάιος 2018, 23:05

ΤΟ προβλημα κυριως ειναι τα παιδια
Επειτα το οικονομικο
και μετεπειτα η μιζερια σε χωρο εργασιας-κοινωνια εν γενει.
Περιμενω εντος μαιου μια εμπεριστατωμενη αναλυση απο τους μεταναστες του πχωρουμ.
Καληνυχτα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Ορέστης 35

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 21 Μάιος 2018, 00:13

Δεν ειναι μονο ο ηλιος αλλα οι μυρωδιες που κουβαλαει ο αερας οταν ανοιγεις το παραθυρο.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 21 Μάιος 2018, 19:16

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Μάιος 2018, 00:13
Δεν ειναι μονο ο ηλιος αλλα οι μυρωδιες που κουβαλαει ο αερας οταν ανοιγεις το παραθυρο.
ελα μωρε τωρα...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 21 Μάιος 2018, 19:36

Αναμένοντας την παρεμβαση των συντονιστων για διενεργια πολ στο νημα (πουτανα γραφειοκρατια)
θα προχωρησω σε δευτερευουσες περιγραφες της Υπερβορίας.

Επαναλαμβάνω οσο ήμουν εκεί ο καιρός ηταν τελειος, λιακαδα και που και που ενα ελαφρυ αερακι να σου δροσιζει το μυαλο και να σου μουρμουραει σαγηνευτικα: «Ελαααα, ελαααα, κανε με δικιά σου».
Πολυ ομορφες πραγματι οι «γιαπωνεζικες κερασιες»(;) , ενα δέντρο οπου για 2 βδομάδες ανθίζει με λουλουδια χρωματος ροζομώβ σαν τη σημαια του ανυριζα. Οσο κρατά η ανθηση το δέντρο είναι πανέμορφο. Πολυ ωραια κελαηδουσε και ενα ρατσιστικό πουλάκι το οποιο το άκουσα πολλές φορές στην ύπαιθρο της Υπερβορίας, μάλλον πρόκειται περι κοτσυφιού (;) αν και δεν είμαι σιγουρος.

Η σύζυγος με έσυρε και σε ένα εμπορικό κέντρο ένα Σαββάτο. το οποίο ονομάζεται Βέλα. Εντάξει ωράιο ήταν αλλά γω διψούσα για αστικό τουρισμό. Οιχαρακτηριστικές μυτερες στέγες στις σουηδικές πόλεις μου έκαναν εντύπωση με την ύβρι που διέπραταν προσπαθώντας βαβελικα να φτάσουν το θεό σε αντίθεση με της σκυμμένες καμπύλες των ορθοδόξων και των καθολικών. Ο παλ πράσινος χαλκός σε καποιες τέτοιες στέγες σε μετέφερε ασυναίσθητα , σε άλλη εποχή, στον ύστερο μεσαίωνα, και στις παρυφές της αναγεννήσεως.


Αρκετά παροδικά δυστυχώς κάποιες αιθέριες υπάρξεις , συνήθως κάτω των 22, ψιλόλιγνες, κατάξανθες, με ψημμένο απο τον υπερβόριο ήλιο δέρμα, με πρασινογάλανα μάτια τυφώνες έτοιμους να σε ρουφήξουν μέσα, με μεστά σφριγηλά σφιχτα και οσο πρέπει μυώδη μπούτια , με σβέλτους παρεξηγιάρικους γρήγορους μικρομεσάιους κώλους, και με θαραλέα ψευτοϋπερήφανα και ψιλομύτικα μεγάλα στήθη σε μεθούσαν και σου θύμιζαν που ακριβώς βρίσκεσαι . Τα παραμυθένια σπιτια μέσα στα δάση φώναζαν από μακριά ότι η εποχή των παγανιστών και της φυσιολατρείας δεν ξεχάστηκε εντελώς από τα παιδιά εκείνων των ελλήνων.

Όλα αυτά πλαισιομένα από μια διάχυτη αίσθηση μεθυστικής ελλείψεως κοινωνικού άγχους βοηθούσαν τις ημίλευκες νύχτες ώστε να θυμήσω στο σώμα της συζύγου τον πόθο μου και την σκλήρή μα και τρυφερή συνάμα σεξουαλική οργή μου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

fagano3

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 21 Μάιος 2018, 19:56

Πηγες στο καλυτερο Μαιο των τελευταιων δεκα ετων και νομιζεις οτι στην Σουηδια ειναι ωραια.

Αν δεν εχεις καποια εξαιρετικη επαγγελματικη προσφορα ωστε να μεινεις για μερικα χρονια και να καλυτερεψεις σημαντικα το σιβι σου και φυσικα μετα να φυγεις, πρεπει να πεινας πραγματικα για να πας να ζησεις βορεια Ευρωπη.

Απο Οκτωβριο μεχρι Μαρτιο ειναι μια ατελειωτη νυχτα με μερικα διαλειμματα συννεφιας.50 αποχρωσεις του γκρι φανταζομαι το εχεις ακουσεις.Εκει θα δεις τι σημαινει 50 αποχρωσεις της συννεφιας.Δεν ειναι τα συννεφα οπως στην Ελλαδα.Εδω ειναι bedeckt, σκεπασμενα λες και εχουν ριξει μια φλοκατη πανω απο το κεφαλι σου.

Απο Οκτωβριο μεχρι Απριλιο θα εισαι με σκουφι,κασκολ, δεν ξερω ποσο φυσαει Σουηδια αλλα φανταζομαι οτι θα φυσαει οπως εδω.Μεχρι τα χριστουγεννα θα την παλευεις και μετα η φρικη.Απο τη μια θα εχουν τελειωσει οι γιορτες και απο την αλλη θα σε εχει βαρεσει η ελλειψη βιταμινης d εφοσον δεν εισαι ξανθος καταλευκος.

Μεσα Απριλιου με μεσα Μαιου οι μονοι ωραιοι μηνες.Μετα αρχιζουν οι βροχες.Δεν υπαρχει καλοκαιρι.Καθε μερα θα βρεχει.Θα εχει 22 βαθμους και θα παθαινεις ηλιαση λογω υγρασιας και βροχης.

Αν επισης δεν σε ενθουσιασαν οι Σουηδοι ως ανθρωποι περιμενε να τους δεις απο Σεπτεμβριο και μετα.Τωρα ειναι μαστουρωμενοι απο την ηλιοφανεια.Ειναι σαν να εχουν πιει 5 μπυρες.Αυτο ειναι το σουπερ φιλικο τους.

Και το χειροτερο ξερεις ποιο ειναι;Δεν συνηθιζεις το κλιμα.Τα πρωτα δυο χρονια ειναι καλα.Απο το τριτο αρχιζει η ψυχικη και σωματικη καταπονηση και καθε χρονο ειναι και χειροτερα.

Αναρωτηθηκες ποτε γιατι στην Ελλαδα ή στην Ισπανια που και κρατος προνοιας δεν εχει και η ασφαλεια δεν ειναι στα φορτε της δεν εχουμε ουσιαστικα υψηλη επιθετικοτητα των αλλοδαπων σε συγκριση παντα με βορειες χωρες που τους ποτιζουν και τους ταιζουν και δεν χρειαζεται καν να δουλεψουν;Ειναι θεμα καιρου.Ολες σχεδον οι επιθεσεις των μοναχικων λυκων που γιναν εδω πανω ηταν σε βδομαδα που δεν ειχε βγει ο ηλιος.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16218
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 21 Μάιος 2018, 20:21

fagano3 έγραψε:
21 Μάιος 2018, 19:56
Πηγες στο καλυτερο Μαιο των τελευταιων δεκα ετων και νομιζεις οτι στην Σουηδια ειναι ωραια.

Αν δεν εχεις καποια εξαιρετικη επαγγελματικη προσφορα ωστε να μεινεις για μερικα χρονια και να καλυτερεψεις σημαντικα το σιβι σου και φυσικα μετα να φυγεις, πρεπει να πεινας πραγματικα για να πας να ζησεις βορεια Ευρωπη.

Απο Οκτωβριο μεχρι Μαρτιο ειναι μια ατελειωτη νυχτα με μερικα διαλειμματα συννεφιας.50 αποχρωσεις του γκρι φανταζομαι το εχεις ακουσεις.Εκει θα δεις τι σημαινει 50 αποχρωσεις της συννεφιας.Δεν ειναι τα συννεφα οπως στην Ελλαδα.Εδω ειναι bedeckt, σκεπασμενα λες και εχουν ριξει μια φλοκατη πανω απο το κεφαλι σου.

Απο Οκτωβριο μεχρι Απριλιο θα εισαι με σκουφι,κασκολ, δεν ξερω ποσο φυσαει Σουηδια αλλα φανταζομαι οτι θα φυσαει οπως εδω.Μεχρι τα χριστουγεννα θα την παλευεις και μετα η φρικη.Απο τη μια θα εχουν τελειωσει οι γιορτες και απο την αλλη θα σε εχει βαρεσει η ελλειψη βιταμινης d εφοσον δεν εισαι ξανθος καταλευκος.

Μεσα Απριλιου με μεσα Μαιου οι μονοι ωραιοι μηνες.Μετα αρχιζουν οι βροχες.Δεν υπαρχει καλοκαιρι.Καθε μερα θα βρεχει.Θα εχει 22 βαθμους και θα παθαινεις ηλιαση λογω υγρασιας και βροχης.

Αν επισης δεν σε ενθουσιασαν οι Σουηδοι ως ανθρωποι περιμενε να τους δεις απο Σεπτεμβριο και μετα.Τωρα ειναι μαστουρωμενοι απο την ηλιοφανεια.Ειναι σαν να εχουν πιει 5 μπυρες.Αυτο ειναι το σουπερ φιλικο τους.

Και το χειροτερο ξερεις ποιο ειναι;Δεν συνηθιζεις το κλιμα.Τα πρωτα δυο χρονια ειναι καλα.Απο το τριτο αρχιζει η ψυχικη και σωματικη καταπονηση και καθε χρονο ειναι και χειροτερα.

Αναρωτηθηκες ποτε γιατι στην Ελλαδα ή στην Ισπανια που και κρατος προνοιας δεν εχει και η ασφαλεια δεν ειναι στα φορτε της δεν εχουμε ουσιαστικα υψηλη επιθετικοτητα των αλλοδαπων σε συγκριση παντα με βορειες χωρες που τους ποτιζουν και τους ταιζουν και δεν χρειαζεται καν να δουλεψουν;Ειναι θεμα καιρου.Ολες σχεδον οι επιθεσεις των μοναχικων λυκων που γιναν εδω πανω ηταν σε βδομαδα που δεν ειχε βγει ο ηλιος.
Α αυτο το τελευταιο περι επιθεσεων δεν στεκει. Την Ισπανια τηνε κανανε σπυρωτηρι. Απλα ειμεθα οι καημενοι της υποθεσης, δεν μας επιτιθεντε διοτι κατι τετοιο θα εκανε κακο στο ιματζ τους. Επισης υπερβαλεις λιγακι αλλα στα αλλα κατα βαση συμφωνω. Ομως τι να καμω δω χαμω μου λες; Συ στας Αγγλιας καλυτερα περνας απο σουηδια; Δεν νομιζω, απλα εισαι κατοχυρωμένος επαγγελματικα και οικονομικα΄.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

fagano3

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 21 Μάιος 2018, 20:31

Στην Ισπανια μια επιθεση κανανε και εχει 1 εκατομμυριο Μαροκινους και Αλγερινους.Καμια σχεση η Ισπανια με βορεια Ευρωπη ουτε στον αριθμο των επιθεσεων ουτε στην επιθετικοτητα των ξενων.

Δεν υπερβαλλω καθολου για τον καιρο.Επισης δεν μενω Αγγλια αλλα βορεια Γερμανια με παρομοιο καιρο με νοτια Σουηδια.9 στους 10 νοτιους εδω πανω μετα απο 5 χρονια ψαχνονται να φυγουν.

Για το τι θα κανεις κατω δεν ξερω.Απο την στιγμη που εισαι στο δημοσιο και οχι ανεργος ή σκλαβος στον ιδιωτικο τομεα σιγουρα ζεις καλυτερα απο εναν Ελληνα μηχανικο ή γιατρο στην Σουηδια.

Αγγλια ο καιρος ειναι πολυ καλυτερος απο Γερμανια και Σουηδια αλλα εχεις αλλα θεματα οπως η τσαβο και χουλιγκανοκουλτουρα της χωρας.Προσωπικα προτιμω Γερμανια λογω οτι σιχαινομαι τους αλκοολικους ιδιαιτερα τους Αγγλους αλκοολικους που ειναι τρομερα επιθετικοι.

Ορέστης 35

Re: ΣΟΥΗΔΙΑ. Μία θλιβερή συζήτηση μεταξύ φέηλ στέητ πολιτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 21 Μάιος 2018, 21:30

Εχω αρχισει να νιωθω την Αγγλια σαν πατριδα μου παροτι αντιμετωπισα τα προβληματα που λεει ο φαγανος. Εφτασε ισως η ωρα να επιστρεψω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών