Παπουτσια.

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8745
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 06 Φεβ 2020, 22:24

the comet the course the tail έγραψε:
06 Φεβ 2020, 22:23

οκ μπουμερ. :102:
μη μου μιλάς με ιντερνετική νερντορολογία γαμώ
nothing but heart

the comet the course the tail

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 06 Φεβ 2020, 22:26

νύχτα έγραψε:
06 Φεβ 2020, 22:24
the comet the course the tail έγραψε:
06 Φεβ 2020, 22:23

οκ μπουμερ. :102:
μη μου μιλάς με ιντερνετική νερντορολογία γαμώ
με έχει πιάσει βλακεία τώρα. ακούω μουσική στο τέρμα. :sal13:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8745
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 06 Φεβ 2020, 22:29

the comet the course the tail έγραψε:
06 Φεβ 2020, 22:26
με έχει πιάσει βλακεία τώρα. ακούω μουσική στο τέρμα. :sal13:
οκ μπούμερ

















:giggle:
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 06 Φεβ 2020, 22:33

νύχτα έγραψε:
06 Φεβ 2020, 22:22
the comet the course the tail έγραψε:
06 Φεβ 2020, 22:21
:fp: παππουδίστικα....
τα πρώτα είναι πολύ σέξυ

κλασικό αλήτικο τσέλσι μπουτ ρε φλώροι
Δε ξέρουμε από ωραίο κλασσικό παπούτσι στην Ελλάδα. Το αθλητικό έχει βολέψει τον Έλληνα (είναι το πιο άνετο, κακά τα ψέμματα) και τα υπόλοιπα μας φαίνονται συντηρητικά και "γεροντίστικα". :D

Ορέστης 35

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Φεβ 2020, 02:06

Belisarius έγραψε:
06 Φεβ 2020, 14:08
Ορέστης 35 έγραψε:
06 Φεβ 2020, 14:01
Τα δοκιμαζουν πολλοι και ξεχειλωνουν στη φτερνα. Για να μην ξεχειλωσει τελειως, οι πωλητες ανα διαστηματα κανουν αυτη την πουστια. Ε ηταν προφανες οτι θα την εκαναν σε μενα, ετσι παει το συστημα.
Δεν παίζει αυτό που λες. Π.χ. το παπούτσι στο ράφι είναι συγκεκριμένο νούμερο και ο πελάτης φυσικά προβάρει το νούμερο του. Συνεπώς προβάρονται όλα τα παπούτσια και όχι μόνο αυτά που είναι στο ράφι. Αυτό που μπορεί να συμβεί, είναι αν π.χ. το κατάστημα έχει στο ράφι το νο41 και στην αποθήκη έχει και δεύτερο 41 τότε ένα εκ των δύο ενδεχομένως θα προβάρεται πιο συχνά. Αυτό δε σημαίνει ότι απαραίτητα πιο συχνά θα προβάρεται αυτό του ραφιού εφόσον ο πωλητής μπορεί να πλασάρει το άλλο που δεν απαιτεί να μπει στη βιτρίνα ή να στήνει το ράφι.

Τέλος τα παπούτσια του ραφιού, κατά 90%, δεν προβάρονται τόσο πολύ ώστε να ξεχειλώνουν ή να χαλάνε.

υ.γ. αν ξεχειλώνουν με το προβάρισμα στο κατάστημα τότε συνεπάγεται ότι ακόμα και απροβάριστο να είναι ένα παπούτσι πριν την αγορά, μετά τις 2 πρώτες ώρες χρήσης θα γίνονταν χάλια.
Σκεψου στατιστικα. Οθ περισσοτεροι φορανε 42-44. Τα παπουτσια στο ραφι ειναι παντα 42-44 εκτος αν εχουν εξαντληθει αυτα τα νουμερα. Σε προκαλω να το διαπιστωσεις σε επομενη επισκεψη σου.
the comet the course the tail έγραψε:
06 Φεβ 2020, 22:03
Ορέστης 35 έγραψε:
06 Φεβ 2020, 13:52
the comet the course the tail έγραψε:
06 Φεβ 2020, 13:47
πόσο τα πήρες;
110
καλά να πάθεις τότες. :102: 110 για σπορτέξ; :102:
Τοσο κανουν τα καλα αθλητικα, απλα ειμαι βλακας πιυ δεν τα παραγγειλα ονλαιν απο καταστημα που δεν εχει φυσικη παρουσια. Στα μαγαζια προβαρισμα, στο ιντερνετ παραγγελια. Μεχρι να κλεισουνε οι κλεφτες.

Επισης να πως οτι πηγα σε ενα μαγαζι που λεγεται phat soles και ειδα casual adidas με σολα boost. Α
Και μουρατο και ανετο δλδ. Δυστυχως εκαναν 250.

Ορέστης 35

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Φεβ 2020, 02:13

νύχτα έγραψε:
06 Φεβ 2020, 22:19
Ορέστης 35 έγραψε:
04 Φεβ 2020, 20:29
Κανα παπουτσακι οικονομικο να πηγαινει με τζιν μπανισε το ματι σας;
https://www.moreforless.gr/el/m-sh04-00 ... takia.html

https://www.epapoutsia.gr/mpotes-timber ... grain.html
Νομιζω παραειναι απλα.

Σε timberland θα φοραγα κατι χωρις τακουνι.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 07 Φεβ 2020, 11:06

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 02:06
Σκεψου στατιστικα. Οθ περισσοτεροι φορανε 42-44. Τα παπουτσια στο ραφι ειναι παντα 42-44 εκτος αν εχουν εξαντληθει αυτα τα νουμερα. Σε προκαλω να το διαπιστωσεις σε επομενη επισκεψη σου.
Στο ράφι δεν μπαίνουν πολλά αλλά ένα υπόδημα και συνήθως μεσαίο ή μικρό νούμερο ώστε οπτικά να φαίνεται όμορφο. Αν εξαντληθεί θα μπει το αμέσως επόμενο.
Οι περισσότεροι άνδρες στην Ελλάδα φοράνε 42 ή 43 αν μιλάμε για αθλητικό. Έστω λοιπόν ότι ως δείγμα στο ράφι μπαίνει το 43. Μπορεί να είναι το πιο πιθανό να ζητηθεί και άρα να προβαριστεί το 43 αλλά αυτό δε συμβαίνει πάντα. Το 42 και το 44 έχουν παρόμοια ζήτηση και προβάρονται ανάλογες ή και περισσότερες φορές παρότι δεν είναι στο ράφι αλλά στο κουτί.

Επίσης τα παπούτσια δεν προβάρονται από εκατοντάδες ανθρώπους για ατελείωτες ώρες. 1-5 πελάτες τα προβάρουν για μερικά λεπτά ο καθένας και το παπούτσι αν δεν είναι εκ κατασκευής ελαττωματικό, κακοφορμισμένο ή άσχημο θα πουληθεί. By the way, όποιος προβάρει παπούτσι πάνω από 10 λεπτά, μπορεί να έχει πρόβλημα αλλά το βασικό δεν είναι στο πόδι του.

Κανένα παπούτσι δεν έχει προβαριστεί τόσο ώστε να ταλαιπωρηθεί περισσότερο απ όσο θα το ταλαιπωρήσεις εσύ τις πρώτες ώρες που το φοράς (άντε να το τραβήξω όσο δε πάει και να το κάνουμε όχι ώρες αλλά τη πρώτη μέρα που το φοράς).

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 07 Φεβ 2020, 11:10

Belisarius έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:06
Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 02:06
Σκεψου στατιστικα. Οθ περισσοτεροι φορανε 42-44. Τα παπουτσια στο ραφι ειναι παντα 42-44 εκτος αν εχουν εξαντληθει αυτα τα νουμερα. Σε προκαλω να το διαπιστωσεις σε επομενη επισκεψη σου.
Στο ράφι δεν μπαίνουν πολλά αλλά ένα υπόδημα και συνήθως μεσαίο ή μικρό νούμερο ώστε οπτικά να φαίνεται όμορφο. Αν εξαντληθεί θα μπει το αμέσως επόμενο.
Οι περισσότεροι άνδρες στην Ελλάδα φοράνε 42 ή 43 αν μιλάμε για αθλητικό. Έστω λοιπόν ότι ως δείγμα στο ράφι μπαίνει το 43. Μπορεί να είναι το πιο πιθανό να ζητηθεί και άρα να προβαριστεί το 43 αλλά αυτό δε συμβαίνει πάντα. Το 42 και το 44 έχουν παρόμοια ζήτηση και προβάρονται ανάλογες ή και περισσότερες φορές παρότι δεν είναι στο ράφι αλλά στο κουτί.

Επίσης τα παπούτσια δεν προβάρονται από εκατοντάδες ανθρώπους για ατελείωτες ώρες. 1-5 πελάτες τα προβάρουν για μερικά λεπτά ο καθένας και το παπούτσι αν δεν είναι εκ κατασκευής ελαττωματικό, κακοφορμισμένο ή άσχημο θα πουληθεί. By the way, όποιος προβάρει παπούτσι πάνω από 10 λεπτά, μπορεί να έχει πρόβλημα αλλά το βασικό δεν είναι στο πόδι του.

Κανένα παπούτσι δεν έχει προβαριστεί τόσο ώστε να ταλαιπωρηθεί περισσότερο απ όσο θα το ταλαιπωρήσεις εσύ τις πρώτες ώρες που το φοράς (άντε να το τραβήξω όσο δε πάει και να το κάνουμε όχι ώρες αλλά τη πρώτη μέρα που το φοράς).
ρε μλκ σε τρολαρει δεν υπαρχει περιπτωση να εγινε τετοιο πραγμα
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 07 Φεβ 2020, 11:16

alekhine έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:10
ρε μλκ σε τρολαρει δεν υπαρχει περιπτωση να εγινε τετοιο πραγμα
Ωραία και με την ευκαιρία: Δεν έχω παρακολουθήσει τον Ορέστη πολύ αλλά και εγώ έχω την εντύπωση πως είναι τρολλάκι. Παρά ταύτα, πάντα στο βαθμό που τον έχω παρακολουθήσει μου φαίνεται συμπαθητικός χρήστης και τα νήματα του ξεκινάνε χαλαρές συζητησούλες.

Ορέστης 35

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Φεβ 2020, 12:18

Belisarius έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:06
Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 02:06
Σκεψου στατιστικα. Οθ περισσοτεροι φορανε 42-44. Τα παπουτσια στο ραφι ειναι παντα 42-44 εκτος αν εχουν εξαντληθει αυτα τα νουμερα. Σε προκαλω να το διαπιστωσεις σε επομενη επισκεψη σου.
Στο ράφι δεν μπαίνουν πολλά αλλά ένα υπόδημα και συνήθως μεσαίο ή μικρό νούμερο ώστε οπτικά να φαίνεται όμορφο. Αν εξαντληθεί θα μπει το αμέσως επόμενο.
Οι περισσότεροι άνδρες στην Ελλάδα φοράνε 42 ή 43 αν μιλάμε για αθλητικό. Έστω λοιπόν ότι ως δείγμα στο ράφι μπαίνει το 43. Μπορεί να είναι το πιο πιθανό να ζητηθεί και άρα να προβαριστεί το 43 αλλά αυτό δε συμβαίνει πάντα. Το 42 και το 44 έχουν παρόμοια ζήτηση και προβάρονται ανάλογες ή και περισσότερες φορές παρότι δεν είναι στο ράφι αλλά στο κουτί.

Επίσης τα παπούτσια δεν προβάρονται από εκατοντάδες ανθρώπους για ατελείωτες ώρες. 1-5 πελάτες τα προβάρουν για μερικά λεπτά ο καθένας και το παπούτσι αν δεν είναι εκ κατασκευής ελαττωματικό, κακοφορμισμένο ή άσχημο θα πουληθεί. By the way, όποιος προβάρει παπούτσι πάνω από 10 λεπτά, μπορεί να έχει πρόβλημα αλλά το βασικό δεν είναι στο πόδι του.

Κανένα παπούτσι δεν έχει προβαριστεί τόσο ώστε να ταλαιπωρηθεί περισσότερο απ όσο θα το ταλαιπωρήσεις εσύ τις πρώτες ώρες που το φοράς (άντε να το τραβήξω όσο δε πάει και να το κάνουμε όχι ώρες αλλά τη πρώτη μέρα που το φοράς).
Σου ειπα ομως, και αν θες το πιστευεις, οτι εχω αγορασει εν γνωσει μου στο παρελθον παπουτσι ραφιου, και παλι υπηρχε το ιδιο προβλημα στο ενα μονο παπουτσι που ηταν στο ραφι.

Ρωταω λοιπον: Τι εγινε χτες, και οταν δοκιμασα το παπουτσι στο καταστημα δεν εβγαινε η φτερνα, ενω οταν το φορεσα σπιτι εβγαινε; Επισης γιατι μου ειπε ο υπαλληλος, αφου ειχα πει θα το παρω, μισο λεπτο να δω το χρωμα, και πηγε στο ραφι και κοιταζε το παπουτσι απο μεσα; Δεν ειχε κανενα λογο να το κανει. Εκτος αν ηθελε να δει το νουμερο για να μου κανει τραμπα οταν θα εφευγα.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 07 Φεβ 2020, 12:21

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:18
Σου ειπα ομως, και αν θες το πιστευεις, οτι εχω αγορασει εν γνωσει μου στο παρελθον παπουτσι ραφιου, και παλι υπηρχε το ιδιο προβλημα στο ενα μονο παπουτσι που ηταν στο ραφι.

Ρωταω λοιπον: Τι εγινε χτες, και οταν δοκιμασα το παπουτσι στο καταστημα δεν εβγαινε η φτερνα, ενω οταν το φορεσα σπιτι εβγαινε; Επισης γιατι μου ειπε ο υπαλληλος, αφου ειχα πει θα το παρω, μισο λεπτο να δω το χρωμα, και πηγε στο ραφι και κοιταζε το παπουτσι απο μεσα; Δεν ειχε κανενα λογο να το κανει. Εκτος αν ηθελε να δει το νουμερο για να μου κανει τραμπα οταν θα εφευγα.
Αφού σου έχει ξανασυμβεί αρα είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα το έχει το πόδι σου.

Ορέστης 35

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Φεβ 2020, 12:24

Belisarius έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:16


Στο βαθμό που τον έχω παρακολουθήσει μου φαίνεται συμπαθητικός χρήστης και τα νήματα του ξεκινάνε χαλαρές συζητησούλες.
Και αυτο συμβαινει γιατι θελω να κανω τον κοσμο καλυτερο και οποιος βγαινει απο εδω να νιωθει πιο ομορφα απ' οτι οταν μπηκε. :smt001

Belisarius έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:21
Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:18
Σου ειπα ομως, και αν θες το πιστευεις, οτι εχω αγορασει εν γνωσει μου στο παρελθον παπουτσι ραφιου, και παλι υπηρχε το ιδιο προβλημα στο ενα μονο παπουτσι που ηταν στο ραφι.

Ρωταω λοιπον: Τι εγινε χτες, και οταν δοκιμασα το παπουτσι στο καταστημα δεν εβγαινε η φτερνα, ενω οταν το φορεσα σπιτι εβγαινε; Επισης γιατι μου ειπε ο υπαλληλος, αφου ειχα πει θα το παρω, μισο λεπτο να δω το χρωμα, και πηγε στο ραφι και κοιταζε το παπουτσι απο μεσα; Δεν ειχε κανενα λογο να το κανει. Εκτος αν ηθελε να δει το νουμερο για να μου κανει τραμπα οταν θα εφευγα.
Αφού σου έχει ξανασυμβεί αρα είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα το έχει το πόδι σου.
Τοτε θα ειχε προβλημα και με ολα τα ζευγαρια παπουτσια. Εγω εχω αντιμετωπισει προβλημα με ενα εν γνωσει μου εκθεσιακο και με ενα που εκανε υποπτες ενεργειες ο πωλητης.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 07 Φεβ 2020, 12:27

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:24
Και αυτο συμβαινει γιατι θελω να κανω τον κοσμο καλυτερο και οποιος βγαινει απο εδω να νιωθει πιο ομορφα απ' οτι οταν μπηκε. :smt001
:smt023

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14108
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 16 Ιαν 2022, 20:46

Εικόνα

Ακουω γνωμες :-?

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14108
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Παπουτσια.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 16 Ιαν 2022, 21:18

Αντε ρε σεις πειτε πως σας φαίνονται αυτα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών