My style !

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70217
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: My style !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Απρ 2024, 15:26

Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:08
Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:02
Και μένα μου άρεσε πολύ όμως και θα το φοράω και γενικά σε εξόδους, δεν είναι για μια φορά.
Και πολύ καλά θα κάνεις. Γενικώς, η φάση "καλό ρούχο για μια φορά" είναι λίγο αλλού γι' αλλού νοοτροπία. :lol:
Plus το ότι δεν μου αρέσουν τα πολύ επίσημα ρούχα ούτως ή άλλως. Προτιμώ τα πιο απλά και διακριτικά.

Η πεθερά μου πχ θα ντυθεί υπερπαραγωγή και της αρέσουν πολύ τα γυαλιστερά (αλλά οκ, αυτή πες δικαιολογείται, παντρεύει την κόρη της και έχει άλλο στυλ). Θα με πήγαινε στο κατάστημα που ψώνισε το δικό της φόρεμα αλλά το απέφυγα διακριτικά. Όταν της είπα ότι πήρα ήδη δεν της πολυάρεσε και άρχισε να του βρίσκει προβλήματα επειδή από πίσω είναι έτσι (και είναι πολλά τα λεφτά του -110-):

Εικόνα

αλλά εμένα δεν με νοιάζει. Της είπα ότι είναι κάτι που θα το ξαναφορέσω πολλές φορές και αναγκάστηκε να το χωνέψει.
Ούτε κι εγώ γουστάρω τις υπερπαραγωγές αλλά σε ό,τι αφορά την πίσω εκδοχή του φορέματος, μέχρι τη μέση άψογο αλλά από εκεί και πέρα... θα προτιμούσα ένα επίσης πιο διακριτικό φερμουάρ στο πλάι.

Ενιγουέι, αν εσύ γουστάρεις γιατί όχι; Τα ρούχα είναι για να τα φοράμε και όχι να μας φοράνε. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Casp
Δημοσιεύσεις: 2998
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: My style !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 23 Απρ 2024, 15:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:26
Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:08


Και πολύ καλά θα κάνεις. Γενικώς, η φάση "καλό ρούχο για μια φορά" είναι λίγο αλλού γι' αλλού νοοτροπία. :lol:
Plus το ότι δεν μου αρέσουν τα πολύ επίσημα ρούχα ούτως ή άλλως. Προτιμώ τα πιο απλά και διακριτικά.

Η πεθερά μου πχ θα ντυθεί υπερπαραγωγή και της αρέσουν πολύ τα γυαλιστερά (αλλά οκ, αυτή πες δικαιολογείται, παντρεύει την κόρη της και έχει άλλο στυλ). Θα με πήγαινε στο κατάστημα που ψώνισε το δικό της φόρεμα αλλά το απέφυγα διακριτικά. Όταν της είπα ότι πήρα ήδη δεν της πολυάρεσε και άρχισε να του βρίσκει προβλήματα επειδή από πίσω είναι έτσι (και είναι πολλά τα λεφτά του -110-):

Εικόνα

αλλά εμένα δεν με νοιάζει. Της είπα ότι είναι κάτι που θα το ξαναφορέσω πολλές φορές και αναγκάστηκε να το χωνέψει.
Ούτε κι εγώ γουστάρω τις υπερπαραγωγές αλλά σε ό,τι αφορά την πίσω εκδοχή του φορέματος, μέχρι τη μέση άψογο αλλά από εκεί και πέρα... θα προτιμούσα ένα επίσης πιο διακριτικό φερμουάρ στο πλάι.

Ενιγουέι, αν εσύ γουστάρεις γιατί όχι; Τα ρούχα είναι για να τα φοράμε και όχι να μας φοράνε. :)
Και εγώ θα το προτιμούσα αλλά το πρόβλημα κυρίως είναι το ότι δεν κάθεται τόσο καλά (εννοώ στο σημείο που είναι κουμπωμένο) :oops:
Και δεν έχω πλέον τόσο μακριά μαλλιά για να το καλύψουν :cry
Αλλά οκ, δεν με πειράζει τόσο.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9204
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: My style !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 23 Απρ 2024, 17:45

Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:26
Casp έγραψε:
23 Απρ 2024, 15:14


Plus το ότι δεν μου αρέσουν τα πολύ επίσημα ρούχα ούτως ή άλλως. Προτιμώ τα πιο απλά και διακριτικά.

Η πεθερά μου πχ θα ντυθεί υπερπαραγωγή και της αρέσουν πολύ τα γυαλιστερά (αλλά οκ, αυτή πες δικαιολογείται, παντρεύει την κόρη της και έχει άλλο στυλ). Θα με πήγαινε στο κατάστημα που ψώνισε το δικό της φόρεμα αλλά το απέφυγα διακριτικά. Όταν της είπα ότι πήρα ήδη δεν της πολυάρεσε και άρχισε να του βρίσκει προβλήματα επειδή από πίσω είναι έτσι (και είναι πολλά τα λεφτά του -110-):

Εικόνα

αλλά εμένα δεν με νοιάζει. Της είπα ότι είναι κάτι που θα το ξαναφορέσω πολλές φορές και αναγκάστηκε να το χωνέψει.
Ούτε κι εγώ γουστάρω τις υπερπαραγωγές αλλά σε ό,τι αφορά την πίσω εκδοχή του φορέματος, μέχρι τη μέση άψογο αλλά από εκεί και πέρα... θα προτιμούσα ένα επίσης πιο διακριτικό φερμουάρ στο πλάι.

Ενιγουέι, αν εσύ γουστάρεις γιατί όχι; Τα ρούχα είναι για να τα φοράμε και όχι να μας φοράνε. :)
Και εγώ θα το προτιμούσα αλλά το πρόβλημα κυρίως είναι το ότι δεν κάθεται τόσο καλά (εννοώ στο σημείο που είναι κουμπωμένο) :oops:
Και δεν έχω πλέον τόσο μακριά μαλλιά για να το καλύψουν :cry
Αλλά οκ, δεν με πειράζει τόσο.
Κι από πίσω μια χαρά είναι! :smt023
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8767
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: My style !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 30 Απρ 2024, 21:03

Εικόνα

Εικόνα
nothing but heart

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών