Σούζη.... τρως;

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 07 Φεβ 2020, 11:47

Τώρα κάνω δίαιτα και ακόλουθο έχω την μάνα μου ,που θα αρχίσει και αυτή την ίδια διατροφή . Που θα πάει θα την αδυνατισω . Έτσι λοιπόν ...

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 07 Φεβ 2020, 11:49

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 02:56
vantono έγραψε:
06 Φεβ 2020, 19:18
Κότατζ έχεις δοκιμάσει?
Αυριο ξεκιναω γυμναστηριο, τελος! Το ερωτημα ειναι να παω στο κοντινο yava που θα πηγαινω με τα ποδια ή στο πιο μακρινο αλλα πολυ καλυτερο που ομως ειναι πιο ακριβο και θελει λεωφορειο;
Στα yava να πας.
Φτηνά είναι , δίπλα σου είναι.
Βρες και την κατάλληλη ώρα που να μην έχει πολύ κόσμο.

Ποια λεωφορεία, πλάκα κάνεις;
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 07 Φεβ 2020, 11:49

Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:21
12% με 13% λίπος ρε συ έχει ο γιος μου που είναι αθλητής και είναι φέτες . Κάποτε μου είχε κολλήσει να φτάσω 60 μέση είχα 63 cm μέση και κοπανιομουν για αυτούς τους τρεις πόντους. Όλα στον εγκέφαλο είναι . Θέλω τα φετίχ μου ,την μεζουρα μου τον καθρέφτη μου . Με ψυχοθεραπευσαν αλλά προτιμώ τις αρρώστιες μου που ήταν και σύμμαχοι στην υγεία μου . Θέλω την ανωμαλία μου να ιδρωνω και να γουσταρω . Και ας με λένε ρηχή ομορφιά και ας με λένε χαζοξανθιά .
τελευταία λιπομέτρηση πριν κανα χ΄ρονο τόσο με έβγαλε και ήμουν και μετά από διακοπές. Γενικά έχω προς το παρόν καλό μεταβολισμό, και ακόμα και όταν δε γυμναζόμουν δεν έπαιρνα εύκολα λίπος. Όταν άρχισα να γυμνάζομαι στα 18 δεν είχα ιδεά από διατροφή και το τι έπρεπε να κα΄νω στο γυμανστήριο και για 2,5 χρόνια που πήγαινα δεν είχα καλή πρόοδο 79-80 κιλά. Ξαναάριχσα πριν 7 χρόνια και παρότι ήμουν σχεδόν 30 έχοντας διαβάσει 5 πράγματα (π.χ. starting strength, διάφορα yoytube videos κλπ) είχα φτάσει σχετικά γρήγορα82-83 κιλά με χαμηλό λίπος αλλά δεν ξεκολλούσα. Είχα φτάσει στο σημείο να πηγαίνω 5-6 φορές γυμναστήριο να τρώω ταπεράκια ζυγισμένα αλλά τίποτα. Πριν 2 χρόνια που αναγκαστικά άρχισα να πηγαίνω πιο αραιά και το γύρισα από body building σε power lifting ξεκόλλησα και έφτασα το 90 κιλά με σημαντική αύξηση δύναμης. Σιγουρα πήρα και λίπος αλλά τα κιλά που σηκώνω τώρα είναι πολύ παραπάνω (για τα δικά μου δεδομένα).
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 07 Φεβ 2020, 12:05

Lord Brum έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:49
Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:21
12% με 13% λίπος ρε συ έχει ο γιος μου που είναι αθλητής και είναι φέτες . Κάποτε μου είχε κολλήσει να φτάσω 60 μέση είχα 63 cm μέση και κοπανιομουν για αυτούς τους τρεις πόντους. Όλα στον εγκέφαλο είναι . Θέλω τα φετίχ μου ,την μεζουρα μου τον καθρέφτη μου . Με ψυχοθεραπευσαν αλλά προτιμώ τις αρρώστιες μου που ήταν και σύμμαχοι στην υγεία μου . Θέλω την ανωμαλία μου να ιδρωνω και να γουσταρω . Και ας με λένε ρηχή ομορφιά και ας με λένε χαζοξανθιά .
τελευταία λιπομέτρηση πριν κανα χ΄ρονο τόσο με έβγαλε και ήμουν και μετά από διακοπές. Γενικά έχω προς το παρόν καλό μεταβολισμό, και ακόμα και όταν δε γυμναζόμουν δεν έπαιρνα εύκολα λίπος. Όταν άρχισα να γυμνάζομαι στα 18 δεν είχα ιδεά από διατροφή και το τι έπρεπε να κα΄νω στο γυμανστήριο και για 2,5 χρόνια που πήγαινα δεν είχα καλή πρόοδο 79-80 κιλά. Ξαναάριχσα πριν 7 χρόνια και παρότι ήμουν σχεδόν 30 έχοντας διαβάσει 5 πράγματα (π.χ. starting strength, διάφορα yoytube videos κλπ) είχα φτάσει σχετικά γρήγορα82-83 κιλά με χαμηλό λίπος αλλά δεν ξεκολλούσα. Είχα φτάσει στο σημείο να πηγαίνω 5-6 φορές γυμναστήριο να τρώω ταπεράκια ζυγισμένα αλλά τίποτα. Πριν 2 χρόνια που αναγκαστικά άρχισα να πηγαίνω πιο αραιά και το γύρισα από body building σε power lifting ξεκόλλησα και έφτασα το 90 κιλά με σημαντική αύξηση δύναμης. Σιγουρα πήρα και λίπος αλλά τα κιλά που σηκώνω τώρα είναι πολύ παραπάνω (για τα δικά μου δεδομένα).
Εμένα με σύστησε ορθοπεδικός να πάρω msm ,είναι φυσικό συμπλήρωμα για της αρθρώσεις . Σκέτο msm όχι με υαλορουνικα και τέτοια . Τώρα που θα αρχίσω γυμναστική θα πάρω . Καταπονούνται οι αρθρώσεις και δεν μπορείς να υπέρ βάλεις.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24586
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 07 Φεβ 2020, 12:11

Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 10:51
Δημοκράτης έγραψε:
07 Φεβ 2020, 10:45
Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 10:28

Μπράβο σουζη ,και εγώ τρώω τώρα θα φάω δύο φρούτα. Κάποτε ήμουν 53 κιλά και τώρα είμαι 80 ( κάνω διατροφή εδώ και δέκα μέρες και έχασα πέντε κιλά) Μιλαμε έχω περάσει πείνα κανονική .
Μη κάνεις χαζά άρες το πολύ 1 κιλό την βδομάδα πρέπει να χάνεις. Αντε 2 επειδή εσύ έχεις αρκετό έξτρα βαρος
Ρε 30gr τυρί λέει η δίαιτα εγώ τρώω 50gr. Δύο γεμιστά έλεγε τρία με τέσσερα έφαγα . Ψάρι στον φούρνο έλεγε τηγανιτές σαρδέλες έφαγα. Ααα και μία μέρα έφαγα και ένα λαβασι με τυρί ,τα πιροσκί που λένε οι πόντιοι. Μόνο τον συνδυασμό τροφών ακολουθώ .
Οκ καλό είναι αυτό αλλά στο τέλος της μέρας οι θερμίδες είναι που μετράνε. Ο συνδιασμου είναι απλώς για να κρατάει κάτω την ινσουλινη
Νταξει αν σε παρακολουθεί διαιτολόγος κάνε ότι λέει το πρόγραμμα, νόμιζα ότι ξεκίνησες μόνη σου να τρως 500 θερμίδες τη μέρα και την βγάζεις με μαρούλι μπρόκολο και τονο

Ορέστης 35

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Φεβ 2020, 12:13

Prepon έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:49
Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 02:56
vantono έγραψε:
06 Φεβ 2020, 19:18
Κότατζ έχεις δοκιμάσει?
Αυριο ξεκιναω γυμναστηριο, τελος! Το ερωτημα ειναι να παω στο κοντινο yava που θα πηγαινω με τα ποδια ή στο πιο μακρινο αλλα πολυ καλυτερο που ομως ειναι πιο ακριβο και θελει λεωφορειο;
Στα yava να πας.
Φτηνά είναι , δίπλα σου είναι.
Βρες και την κατάλληλη ώρα που να μην έχει πολύ κόσμο.

Ποια λεωφορεία, πλάκα κάνεις;
Αξιζει ομως, ειναι καλο γυμναστηριο. Ειδα εχει καο προσφορα στο ενα τριτο της τιμης αν πηγαινω 8-16.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 07 Φεβ 2020, 12:17

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:13
Prepon έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:49
Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 02:56


Αυριο ξεκιναω γυμναστηριο, τελος! Το ερωτημα ειναι να παω στο κοντινο yava που θα πηγαινω με τα ποδια ή στο πιο μακρινο αλλα πολυ καλυτερο που ομως ειναι πιο ακριβο και θελει λεωφορειο;
Στα yava να πας.
Φτηνά είναι , δίπλα σου είναι.
Βρες και την κατάλληλη ώρα που να μην έχει πολύ κόσμο.

Ποια λεωφορεία, πλάκα κάνεις;
Αξιζει ομως, ειναι καλο γυμναστηριο. Ειδα εχει καο προσφορα στο ενα τριτο της τιμης αν πηγαινω 8-16.
Και εμένα πρωί γουσταρω να γυμναζομαι. Και απογευματινές ώρες δε με χαλάει. Κάτι παθαινω 12- 2 το μεσημέρι και 8- 10 το βράδυ είναι οι ώρες που χαλιεμαι ρε φίλε.Τρωω ξενερα μεγάλη .τσσσςςς

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12129
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 07 Φεβ 2020, 16:46

Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:05


Εμένα με σύστησε ορθοπεδικός να πάρω msm ,είναι φυσικό συμπλήρωμα για της αρθρώσεις . Σκέτο msm όχι με υαλορουνικα και τέτοια . Τώρα που θα αρχίσω γυμναστική θα πάρω . Καταπονούνται οι αρθρώσεις και δεν μπορείς να υπέρ βάλεις.
τι ειναι αυτο;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Ορέστης 35

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Φεβ 2020, 19:06

Εφαγα 2 μπιφτεκια, γιαουρτι, πολυ ψωμι, ενα πιατο γιγαντες, δυο μπανανες, τελειωσα τις σταφιδες και εφαγα και λιγο μελι και ενα κομματι φετα και πολυ ψωμι.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 07 Φεβ 2020, 20:41

Thor έγραψε:
07 Φεβ 2020, 16:46
Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:05


Εμένα με σύστησε ορθοπεδικός να πάρω msm ,είναι φυσικό συμπλήρωμα για της αρθρώσεις . Σκέτο msm όχι με υαλορουνικα και τέτοια . Τώρα που θα αρχίσω γυμναστική θα πάρω . Καταπονούνται οι αρθρώσεις και δεν μπορείς να υπέρ βάλεις.
τι ειναι αυτο;
Eιναι θειούχα ένωση που παράγεται στον οργανισμό. Βοηθά στο οξειδωτικό στρες που προκαλεί η άσκηση ,εγώ έχω υπερευλιγιστες αρθρώσεις και παρουσιαζω στιγμές δυσκαμψία με πόνο ( δυσκαμψία για τα δικά μου δεδομένα) . Επίσης παθαίνει στιγμές κομπλες η μέση μου ειδικά τα πρωινά . Τώρα έχω βρει ένα κόλπο ,αφού σηκώνομαι από το κρεβάτι όπως μου έδειξαν οι φυσικοθεραπευτές κλωτσαω με το δεξί πόδι αριστερά και στρίβω τον κορμό δεξία και το ανάποδο . Έχω υπερευλυγισια και υπερκινητικότητα των αρθρώσεων. Κάνει ένα κράκ η μέση μου και έρχομαι στα ίσια μου .
Από χονδροετινη,υαλουρανικο είμαι υπερκαλυμενη . Ποιο site με συμπληρώματα διατροφής είναι πιο αξιόπιστο ; Ξέρει κανείς;

Ορέστης 35

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Φεβ 2020, 23:22

Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 20:41
Thor έγραψε:
07 Φεβ 2020, 16:46
Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:05


Εμένα με σύστησε ορθοπεδικός να πάρω msm ,είναι φυσικό συμπλήρωμα για της αρθρώσεις . Σκέτο msm όχι με υαλορουνικα και τέτοια . Τώρα που θα αρχίσω γυμναστική θα πάρω . Καταπονούνται οι αρθρώσεις και δεν μπορείς να υπέρ βάλεις.
τι ειναι αυτο;
Eιναι θειούχα ένωση που παράγεται στον οργανισμό. Βοηθά στο οξειδωτικό στρες που προκαλεί η άσκηση ,εγώ έχω υπερευλιγιστες αρθρώσεις και παρουσιαζω στιγμές δυσκαμψία με πόνο ( δυσκαμψία για τα δικά μου δεδομένα) . Επίσης παθαίνει στιγμές κομπλες η μέση μου ειδικά τα πρωινά . Τώρα έχω βρει ένα κόλπο ,αφού σηκώνομαι από το κρεβάτι όπως μου έδειξαν οι φυσικοθεραπευτές κλωτσαω με το δεξί πόδι αριστερά και στρίβω τον κορμό δεξία και το ανάποδο . Έχω υπερευλυγισια και υπερκινητικότητα των αρθρώσεων. Κάνει ένα κράκ η μέση μου και έρχομαι στα ίσια μου .
Από χονδροετινη,υαλουρανικο είμαι υπερκαλυμενη . Ποιο site με συμπληρώματα διατροφής είναι πιο αξιόπιστο ; Ξέρει κανείς;
Το iherb αλλα δεν ξερω αν στελνει ακομα Ελλαδα. Λογικα msm θα εχει και το myprotein. Πιστευω οτι αυξανει τον κινδυνο επιληψιας. Εμενα μου εφερνε νευρικοτητα.

Ορέστης 35

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 07 Φεβ 2020, 23:51

Εφαγα 5 πιτες κυπριακες ελβιαρτ, λιγο μελι, γιαουρτι, λιγα καρυδια, 1 αυγο, σταφιδες, στραγαλια, μιση ντοματα, και ηπια μια μπυρα 0 οσο ημουν εξω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24586
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Φεβ 2020, 01:10

Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 11:39
Τρως φακλανα ,όρκα ,πατσοχοντρη ,πνιγμένη στο λίπος . Νοσογονο παχύσαρκο . Με βλέπει η χοντρή μάνα μου ίδια κιλά είμαστε μου λέει με μία ικανοποίηση .
:smt005::smt005::smt005:

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 08 Φεβ 2020, 08:06

Ορέστης 35 έγραψε:
07 Φεβ 2020, 23:22
Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 20:41
Thor έγραψε:
07 Φεβ 2020, 16:46


τι ειναι αυτο;
Eιναι θειούχα ένωση που παράγεται στον οργανισμό. Βοηθά στο οξειδωτικό στρες που προκαλεί η άσκηση ,εγώ έχω υπερευλιγιστες αρθρώσεις και παρουσιαζω στιγμές δυσκαμψία με πόνο ( δυσκαμψία για τα δικά μου δεδομένα) . Επίσης παθαίνει στιγμές κομπλες η μέση μου ειδικά τα πρωινά . Τώρα έχω βρει ένα κόλπο ,αφού σηκώνομαι από το κρεβάτι όπως μου έδειξαν οι φυσικοθεραπευτές κλωτσαω με το δεξί πόδι αριστερά και στρίβω τον κορμό δεξία και το ανάποδο . Έχω υπερευλυγισια και υπερκινητικότητα των αρθρώσεων. Κάνει ένα κράκ η μέση μου και έρχομαι στα ίσια μου .
Από χονδροετινη,υαλουρανικο είμαι υπερκαλυμενη . Ποιο site με συμπληρώματα διατροφής είναι πιο αξιόπιστο ; Ξέρει κανείς;
Το iherb αλλα δεν ξερω αν στελνει ακομα Ελλαδα. Λογικα msm θα εχει και το myprotein. Πιστευω οτι αυξανει τον κινδυνο επιληψιας. Εμενα μου εφερνε νευρικοτητα.
Δεν κινδυνεύω από επιληψία,παίρνω αντιεπιληπτικα συγκεκριμένα το lyrica 75 .

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Σούζη.... τρως;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 08 Φεβ 2020, 08:18

Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 20:41
Thor έγραψε:
07 Φεβ 2020, 16:46
Kiki mat έγραψε:
07 Φεβ 2020, 12:05


Εμένα με σύστησε ορθοπεδικός να πάρω msm ,είναι φυσικό συμπλήρωμα για της αρθρώσεις . Σκέτο msm όχι με υαλορουνικα και τέτοια . Τώρα που θα αρχίσω γυμναστική θα πάρω . Καταπονούνται οι αρθρώσεις και δεν μπορείς να υπέρ βάλεις.
τι ειναι αυτο;
Από χονδροετινη,υαλουρανικο είμαι υπερκαλυμενη . Ποιο site με συμπληρώματα διατροφής είναι πιο αξιόπιστο ; Ξέρει κανείς;
:p2: ολα αυτα ειναι πρωτεινες που υπαρχουν σε μεγαλες ποσοτητες στον οργανισμο. εαν καποιος εχει ελλειψη απο αυτες και μπορουσαν με την σημερινη ιατρικη τεχνολογια να τις συμπληρωσουν εκει που πρεπει, θα ηταν πολυ καλα. αλλα δεν μπορουν εκτος απο το υαλουρονικο που το βαζουν με ενεσεις στις αρθρωσεις.
οι πρωτεινες οπως ολοι μας ξερουμε στο πεπτικο συστημα διασπωνται στα συστατικα τους αμινοξεα κτλ :102:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών