Ρολόγια

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1645
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 07 Ιουν 2023, 14:29

960 kanei to oppenheimer βρισκεις και πιο φτηνα

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9944
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 07 Ιουν 2023, 14:31

Space_Passenger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 14:29
960 kanei to oppenheimer βρισκεις και πιο φτηνα
960 η οχτάδα;

Άμα βλέπεις ο ένας το πουλάει ενάμιση χιλιάρικο κι ο άλλος 960 και κάνει κέρδος, καταλαβαίνεις τι ποσοστό έχουνε βάλει εκεί πάνω. Αυτός ο μηχανισμός Έπσον αν κάνει ένα 20άρικο είναι ζήτημα
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1645
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 07 Ιουν 2023, 14:33

Δεν ειμαι ειδικος στα ρολογια αλλα και μενα μου φαινονται αρκετα ακριβα ειναι η αληθεια. Αλλα ειναι ωραια. Δεν εχω τοσα να δωσω ετσι κι αλλιως. Αν ηταν πιο φτηνα θα το σκεφτομουν.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9944
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 07 Ιουν 2023, 14:36

Space_Passenger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 14:33
Δεν ειμαι ειδικος στα ρολογια αλλα και μενα μου φαινονται αρκετα ακριβα ειναι η αληθεια. Αλλα ειναι ωραια. Δεν εχω τοσα να δωσω ετσι κι αλλιως. Αν ηταν πιο φτηνα θα το σκεφτομουν.
Συγνώμη, $41.70 κάνει αυτός ο μηχανισμός λιανική από έμπορο, αν πάρεις καμμιά κατοντάδα απ'την Έπσον θα στον αφήσουν 30, μπορεί και λιγότερο
https://perrinwatchparts.com/products/q ... b4f4&_ss=r

Ψάχνουν για μαλάκες οι Λιθουανοί φίλε. Και θα βρούνε γιατί το ρολόι είναι όντως όμορφο, τουλάχιστον πλήρωσαν κάποιον (στην Ινδία) να σχεδιάσει καντράν.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Ιουν 2023, 16:35

Δεν αξίζει να δώσεις πάνω απο 100 ευρώ για ρολοι με μπαταρία. Και λέω και πολλά.
Chilloutbuddy έγραψε:
07 Ιουν 2023, 14:21
Mλκ βγάζουνε ρολόγια κουάρτζ με μηχανισμό Έπσον οι Λιθουανοί και θέλουν κι ενάμιση χιλιάρικο
Ποιοί οι Λιθουανοί που είναι 3 εκατομμύρια πρώην σοβιετικοί, αυτοί μπορούνε αλλά εμείς δε μπορούμε γιατί ξέρω γω κάτι, πού είναι το κράτος. Μλκ. Είμαστε ψιλοάχρηστοι τελικά.
το "ψιλο" μου άρεσε.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 07 Ιουν 2023, 16:43

Ερμής έγραψε:
07 Ιουν 2023, 16:35
Δεν αξίζει να δώσεις πάνω απο 100 ευρώ για ρολοι με μπαταρία. Και λέω και πολλά.
Πολλά λες. Ούτε 50. Αν είναι να πάρεις μηχανικό που έχει κ χαρακτήρα κτλ, οκ. Αλλιώς πάνε σε smartwatch που θα σου λέει μέχρι κ πόσες φορές χεζεις κάθε μέρα

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Ιουν 2023, 16:48

EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 16:43
Ερμής έγραψε:
07 Ιουν 2023, 16:35
Δεν αξίζει να δώσεις πάνω απο 100 ευρώ για ρολοι με μπαταρία. Και λέω και πολλά.
Πολλά λες. Ούτε 50. Αν είναι να πάρεις μηχανικό που έχει κ χαρακτήρα κτλ, οκ. Αλλιώς πάνε σε smartwatch που θα σου λέει μέχρι κ πόσες φορές χεζεις κάθε μέρα
Λέω για κάποιον άνθρωπο που δεν έχει να δώσει πάνω απο 100 ευρώ και θέλει κάτι γουστόζικο εμφανισιακά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9944
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 07 Ιουν 2023, 17:14

Aξίζει να δώσεις σε οτιδήποτε σου αρέσει, αν είσαι σίγουρος ότι κάτι σε ευχαριστεί πάρτο και μην το σκέφτεσαι καθόλου, δεν έχουμε πολλές ευκαιρίες στη ζωή να γίνουμε ευτυχισμένοι.

Αλλά αν τα χρήματα είναι περιορισμένα όπως είναι σχεδόν σε όλους μας, τότε και πάλι πάρε οτιδήποτε σου αρέσει αλλά τουλάχιστον πάρε κάτι που έχει κάποια ποιότητα και κρατάει αξία. Ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να το πουλήσεις μεθαύριο.

Στα ρολόγια καλώς η κακώς η αξία πάει με δύο πράγματα: α) το όνομα της εταιρίας και β) τη γνώμη που έχουν για το ρολόϊ αυτοί που ασχολούνται με ρολόγια. Αν αυτοί βγάλουν τη φήμη ότι είναι γαμάτο και σπάνιο μπορεί άνετα ένα κάζιο να γίνει μέχρι και συλλεκτικό. Η συγκεκριμένη εταιρία η Βοστόκ όμως είναι πασίγνωστη για ένα πράγμα: φτηνά ρολόγια. Και αυτοί που ασχολούνται θα σου πούνε με μια φωνή: είναι κουάρτζ. Άρα μόλις το πάρεις έχεις φάει 90% πραγματική απόσβεση, και αυτό είναι κρίμα ρε φίλε.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1645
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 08 Ιουν 2023, 12:22

Chilloutbuddy έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:14
Η συγκεκριμένη εταιρία η Βοστόκ όμως είναι πασίγνωστη για ένα πράγμα: φτηνά ρολόγια. Και αυτοί που ασχολούνται θα σου πούνε με μια φωνή: είναι κουάρτζ. Άρα μόλις το πάρεις έχεις φάει 90% πραγματική απόσβεση, και αυτό είναι κρίμα ρε φίλε.
Αποτι ξερω αλλη εταιρεια η ρωσικη Βοστοκ και αλλη η Βοστοκ γιουροπ (Λιθουανικη). Η τελευταια δεν εχει φτηνα ρολογια. Η Ρωσικη οντως εχει φτηνα εχω μπει στο σαιτ αλλα δεν μου αρεσουν προσωπικα.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Ιουν 2023, 15:02

Space_Passenger έγραψε:
08 Ιουν 2023, 12:22
Chilloutbuddy έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:14
Η συγκεκριμένη εταιρία η Βοστόκ όμως είναι πασίγνωστη για ένα πράγμα: φτηνά ρολόγια. Και αυτοί που ασχολούνται θα σου πούνε με μια φωνή: είναι κουάρτζ. Άρα μόλις το πάρεις έχεις φάει 90% πραγματική απόσβεση, και αυτό είναι κρίμα ρε φίλε.
Αποτι ξερω αλλη εταιρεια η ρωσικη Βοστοκ και αλλη η Βοστοκ γιουροπ (Λιθουανικη). Η τελευταια δεν εχει φτηνα ρολογια. Η Ρωσικη οντως εχει φτηνα εχω μπει στο σαιτ αλλα δεν μου αρεσουν προσωπικα.
Πάρε ένα σέικο με τρία τέσσερα κατοστάρια και έγινες, μην ασχολείσαι με μπαταρίες.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27172
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Ιουν 2023, 11:47

ε, ναι
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1645
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 13 Ιουν 2023, 13:04

Δεν εχω προβλημα με τις μπαταριες. Θα το επαιρνα το ρολοι αν ειχε λογικη τιμη. Και το καζιο που εχω μπαταρια παιρνει. Καλυτερα τα αυτοματα δε λεω αλλα δεν με νοιαζει και τοσο.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Ιουν 2023, 13:15

Τώρα τελευταία μου έχει κολλήσει ένα swatch επειδή είναι κατάμαυρο :oops:

Δεν ξέρω τι με σταματάει από το να το πάρω, σίγουρα όχι η τιμή


Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9944
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Ιουν 2023, 15:27

Chilloutbuddy έγραψε:
30 Αύγ 2022, 10:46
Εγώ πάντως πσώνισα.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Τελικά δεν είναι καλό το ρολόϊ. Μετά από κάτι μήνες άρχισε να κάνει κάτι παράξενους ήχους και να μένει πίσω, τους το γύρισα, το κράτησαν κανα μήνα και το έφτιαξαν εντός εγγύησης. Μετά ήταν οκ για κάποιους μήνες αλλά σήμερα πάλι το ίδιο. Τους το ξαναπάω αύριο, είμαι σίγουρος ότι θα το φτιάξουν, αλλά μετα επειδή τελειώνει η εγγύηση πάει μάλλον για πούλημα.

Θα ήταν απ'τα αγαπημένα μου ρολόγια αλλά ο μηχανισμός δεν ενέπνευσε εμπιστοσύνη.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1645
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 16 Ιουν 2023, 16:43

Αποτι βλεπω ειναι ακριβο ρολοι αρκετα. Θα περιμενε καποιος να λειτουργει αψογα με τοσα λεφτα. Κριμα. Υπαρχουν πολυ φτηνοτερα που παιζει να ειναι πιο αξιοπιστα στη διαρκεια του χρονου. Κανονικα πρεπει να σου δωσουν πισω τα χρηματα. Και κατι μου λεει δεν θα ξανααγορασεις απο την ιδια εταιρεια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών