Ρολόγια

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 22 Ιουν 2020, 17:22

ΕΞΥΠΝΟ ΡΟΛΟΙ ΖΙΑΟΜΙ
1083
ΔΙΑΣΤΗΜΟΣΚΟΠΙΟ = ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΟΝ = 1083
ΕΞΕΛΙΣΣΟΜΕΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ = ΟΙ ΣΠΑΡΤΙΑΤΑΙ = 1083

😳😁
Maspoli έγραψε:
22 Ιουν 2020, 17:21
Chilloutbuddy έγραψε:
22 Ιουν 2020, 17:16
Aφού λέμε ότι όταν κάνουν δεξιά τους πηδάνε. Ο νόμος λέει όταν προσπερνάς ποδηλάτη πρέπει να αφήνεις ένα μέτρο, και τον γράφουν όλοι στα παπάκια τους, τι θες να κάνει ο άλλος;

"Πέθανα αλλά άξιζε τον κόπο, δεν καθυστέρησα τον παπάρα που έτρεχε για να πέσει στα φρένα στο επόμενο φανάρι"
Λάθος νήμα;
Πάλι ντιρλα είναι :smt005:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 22 Ιουν 2020, 18:01

Chilloutbuddy έγραψε:
22 Ιουν 2020, 02:27
Kαλά δεν είναι καθόλου για μένα αυτά τα πράματα... αλλά roak καθαρά.
sting έγραψε:
22 Ιουν 2020, 17:04
  • Το AP Royal Oak σήμερα
:e040:

Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9953
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 22 Ιουν 2020, 18:08

μπέρδεψα τα ποδήλατα με τα ρολόγια
πω πω έχω κάψει φλάτζα

πολλή δουλειά μαδερφάκι.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Ιουν 2020, 08:32

ΝΟΤΙΛΟΥΣ ΡΕ ΜΟΥΤΡΑ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Ιουν 2020, 09:08

Maspoli έγραψε:
22 Ιουν 2020, 17:21
Chilloutbuddy έγραψε:
22 Ιουν 2020, 17:16
Aφού λέμε ότι όταν κάνουν δεξιά τους πηδάνε. Ο νόμος λέει όταν προσπερνάς ποδηλάτη πρέπει να αφήνεις ένα μέτρο, και τον γράφουν όλοι στα παπάκια τους, τι θες να κάνει ο άλλος;

"Πέθανα αλλά άξιζε τον κόπο, δεν καθυστέρησα τον παπάρα που έτρεχε για να πέσει στα φρένα στο επόμενο φανάρι"
Λάθος νήμα;
:smt005:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
sting
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 08:45

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sting » 24 Ιουν 2020, 04:11

Μαυροβασίλης έγραψε:
22 Ιουν 2020, 18:01
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιουν 2020, 08:32
ΝΟΤΙΛΟΥΣ ΡΕ ΜΟΥΤΡΑ
Θα θέλατε να μας εξηγήσετε και τους λόγους προτίμησης του Ναυτίλου, ώ πάνσοφοι γέροντες, ή μήπως το κρατάτε επτασφράγιστο μυστικό για το "Τέλος όλων των Χρόνων;"
When I was a young fellow I was knocked down plenty. I wanted to stay down, but I couldn't. I had to get up and win those two dollars. I was one of those hungry fighters. When you haven't eaten for three days you'll understand.

Άβαταρ μέλους
sting
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 08:45

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sting » 24 Ιουν 2020, 07:57

alekhine έγραψε:
22 Ιουν 2020, 12:45
SpoilerShow
Chilloutbuddy έγραψε:
22 Ιουν 2020, 12:26
alekhine έγραψε:
22 Ιουν 2020, 12:23
ωραιος τσιλ και ωραιο review ο τυπος

το ρολοι ειναι πολυ ομορφο παντως απο κοντα και αν εχει και τοσο καλη τιμη ισως τσιμπησω το μοντελο με το ασπρομαυρο καντραν
πάντως χλωμό να είναι απ'το 60, τα πρώτα Αmphibia βγήκαν το 67 και έχει εδώ ο Χοντίνκι φωτογραφίες με τι μοιάζανε
https://www.hodinkee.com/articles/vostok-amphibia
αυτος που το εχει μου λεει οτι το αρχικο καντραν ηταν μπλε και ξεθωριασε με τα χρονια

το οποιο μπορει να ειναι και φιδια αλλα ειναι αδιαφορο γιατι ειναι πολυ ομορφο το ρολοι

εγω ζαχαρωνω χοντρα αυτη την εκδοση του
Φίλε Alekhine γεια σου.
Θα επιτρέψεις την ωμή μου παρέμβαση, κατανοώντας παράλληλα την αναγκαιότητα μιας τέτοιας πράξης, πριν προλάβεις να κανεις τη μη αναστρέψιμη ζημιά σε σένα και στους γύρω σου, την κίνηση που θα σου στοιχίσει την παρτίδα αλλά και και την αξιοπρέπειά σου.

Όπως είπε κι ένας φίλος μου διασώστης των ΕΜΑΚ : “Οι απελπιστικές καταστάσεις απαιτούν μέτρα απελπισίας”

Για να κατανοήσουμε καταρχάς το δημογραφικό των αγοραστών του Βοστοκ, πρέπει να διαβάσουμε πρώτα τις αρνητικές κριτικές τους στο Αμαζον:

“Πήρα το Αμφίβιο Βοστοκ μου για μπανιο στη θάλασσα. Μετά από 10 λεπτά παρατήρησα υγρασία στο εσωτερικό μέρος το κρυστάλλου. Επικοινώνησα με το τμήμα επισκευών στη Ρωσία και κάποιος τεχνικός ονόματι Sergei Z. P. απάντησε. Μου υπέδειξε να ανοίξω το καπάκι και να στεγνώσω το μηχανισμό με το σεσουάρ. Όταν τους επισήμανα ότι λόγω αλατονερου το αλάτι θα σκουριάσει τα μέρη, μου πρότεινε να το φυσήξω λίγο να φύγει το αλάτι!!!”, από τον Andy D.

“Αν και o κατασκευαστής υποστηρίζει ότι η στεγανότητα του φτάνει τα 200m βάθος, το δικό μου μπαζει νερό από μια βουτιά στην πισίνα!”, από τον Peter N.

“Παρατήρησα ότι τα ταχυδρομικά έξοδα για επισκευή είναι υψηλότερα από το κόστος αγοράς του εν λόγω τερατουργηματος”, από τον Dave S.

και η θρυλική απάντηση στο αιώνιο δίλημμα Ρολεξ ή Βοστοκ:
“Καλύτερα προτιμήστε το Rolex Submariner” , από τον Sergei Z. P.


Από τις θετικές τώρα κριτικές αγοραστών διαβάζω πάλι στο Αμαζον:

“Ζητήθηκε από τους τεχνικούς”, λες και είχαν άλλη επιλογή, “να κατασκευάσουν ένα καταδυτικό ρολόι πλήρως εναρμονισμένο με τα ιδανικά του Κομμουνισμού... Το στεφάνι γυρίζει ανεξέλεγκτα, η ημερομηνία δεν αλλάζει εύκολα, χάνει 1 λεπτό τη μέρα, το μπρασελε έχει λασκαρει μέσα σε μια βδομάδα, αλλά εγώ το αγαπώ”, από τον Jake T.

“Έχω στη συλλογή μου Πατεκ, ΑΠ, Ρολεξ και Βασερον. Κανένα τους όμως δεν μπορεί να αγγίξει τη μοναδικότητα του Βοστοκ”, από τον Snake Trader

“Το λατρεύω!!!! Το μόνο αρνητικό του, ότι το εγχειρίδιο είναι γραμμένο στα ρώσικα. Οι οδηγίες χρήσης είναι τόσο ασαφείς και περίπλοκες, ώστε τις ακολούθησα και βρέθηκα με το πουλί μου καρφωμένο σε ένα δέντρο.”, από τον Love Trunk

“Είναι ό,τι καλύτερο έχω φορέσει ποτέ στον καρπό μου!!” από τον Άγης

Ελπίζω τώρα να καταλαβαίνεις ποιανου φαν κλαμπ ονειρεύεσαι να γινεις μέλος φίλτατε Alekhine.

Επίσης, στην τιμή ενός Βοστοκ Αμφίβια θα σου κοστίσει από το ίδιο σιτε: ένα τσαγερο, ένα μαξιλάρι πλεχτό, ένα σκαμπό, 4 ποτήρια για μασελες, μια ζώνη, μια καφετιέρα γαλλικού, ένα ζευγάρι ακουστικά, 5 κούπες “Trump FTW” και άλλα παρόμοια.

Ας μη κοροϊδευόμαστε εδώ μέσα. Με 80 ευρώ μπορεί να αγοράσεις μια χειροκίνητη μπιφτεκοπρέσσα ή να κανεις τα ψώνια της εβδομάδας, τουλάχιστον αυτά θα αντέξουν περισσότερο από ένα Σοβιετικό παράγωγο. Σίγουρα δεν αποκτάς όμως ένα τίμιο μηχανικό ρολόι.

Άσε κατά μέρος λοιπόν την “Παράδοση, Εφευρετικότητα και τα Κόκκινα Φρύδια” του ολοκληρωτισμού, μάζεψε κάνα 1000αρικο και κανε στον εαυτό σου ένα δώρο με ουσία. Πάρε ένα vintage ρολόι για να το κοιτάς υπερήφανος και να εμπνέεσαι όταν παίζεις τις παρτίδες σου. Αν θες να βλέπεις και το ερυθρό άστρο,στα €4Κ υπάρχει και το Ελ Πριμερο. Αλλιώς κανε τατου στον καρπό σου.

Μέχρι τότε, έχεις το τηλέφωνό σου για να βλέπεις την ώρα.


Ελπίζω να βοήθησα!
When I was a young fellow I was knocked down plenty. I wanted to stay down, but I couldn't. I had to get up and win those two dollars. I was one of those hungry fighters. When you haven't eaten for three days you'll understand.

Von Mackensen

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 24 Ιουν 2020, 08:55

Chilloutbuddy έγραψε:
22 Ιουν 2020, 17:16
Aφού λέμε ότι όταν κάνουν δεξιά τους πηδάνε. Ο νόμος λέει όταν προσπερνάς ποδηλάτη πρέπει να αφήνεις ένα μέτρο, και τον γράφουν όλοι στα παπάκια τους, τι θες να κάνει ο άλλος;

"Πέθανα αλλά άξιζε τον κόπο, δεν καθυστέρησα τον παπάρα που έτρεχε για να πέσει στα φρένα στο επόμενο φανάρι"
Θεός το λιγότερο.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9953
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 24 Ιουν 2020, 09:11

ευχαριστώ, ευχαριστώ.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
urbilum
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 11:22

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από urbilum » 24 Ιουν 2020, 10:58

sting έγραψε:
24 Ιουν 2020, 04:11
Μαυροβασίλης έγραψε:
22 Ιουν 2020, 18:01
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιουν 2020, 08:32
ΝΟΤΙΛΟΥΣ ΡΕ ΜΟΥΤΡΑ
Θα θέλατε να μας εξηγήσετε και τους λόγους προτίμησης του Ναυτίλου, ώ πάνσοφοι γέροντες, ή μήπως το κρατάτε επτασφράγιστο μυστικό για το "Τέλος όλων των Χρόνων;"
μην είσαι ειρωνικός, ειδικά αν η αναφορά σου είναι κατά ενός ΡΡ, δείχνεις αμετροέπεια και σνομπισμό
o δρύς είναι ένα απλό ακριβό ρολόι, που σου αρέσει-δεν σου αρέσει, και η μάρκα έχει και παράλογα ακριβό σέρβις,
υπάρχουν ρολογομάνες εταιρείες που βγάζουν ΤΑ ρολόγια και δεν έχουν το τουπέ της ΑΡ (πχ. JLC)
ο ναυτίλος είναι πιο ευγενικό-αναγνωρίσιμό-ποιοτικό ρολόι και είναι στάνταρ επιλογή
άσε που τα ΡΡ έχουν καλύτερη μεταπωλητική αξία, αν το βαρεθείς παίρνεις τα λεφτά σου πίσω
τα πατέκ έχουν ΤΗΝ ποιότητα, μέχρι την απλή βίδα, γιαυτό είναι και ένα σκάλί παραπάνω, μπορείς να τα αποσυναρμολογίσεις και να τα συναρμολογίσεις χιλιάδες φορές, για τα άλλα δεν ξέρω
είναι η ρόλεξ των πλουσίων, μπορεί να υπάρχουν ακριβότερα ρολόγια απο τα πατέκ αλλά όχι ποιοτικότερα
η ρόλεξ γιαυτό έφτιαξέ όνομα, έχει τα ωραιότερα ρολόγια; όχι, έχει όμως μια στάνταρ ποιότητα, ποιοτικό έλεγχο, after sale service, και όταν βάζει νέα τεχνολογία και εξέλιξη στις μηχανές της είναι χρηστική και όχι για το θεαθήναι, έτσι κρατάει τη μεταπωλητική αξία
για μένα η ρόλεξ βγάζει κιτς ρολόγια (μου αρέσουν μόνο τα παλιά, τα ΟΡ no date και το πορτοκαλί milgauss)
αλλά όταν φτάνεις στα 5Κ€ πρέπει να κοιτάξεις οπωσδήποτε τα ρόλεξ
ανώτερη απο ρόλεξ σε ποιότητα είναι μόνο η πατέκ, και μετα τίποτα, ας κοστίζει και 1.000.000€

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 24 Ιουν 2020, 11:07

χαιρετίζω τη νέα συμμετοχή :)


sting έγραψε:
24 Ιουν 2020, 04:11
Μαυροβασίλης έγραψε:
22 Ιουν 2020, 18:01
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιουν 2020, 08:32
ΝΟΤΙΛΟΥΣ ΡΕ ΜΟΥΤΡΑ
Θα θέλατε να μας εξηγήσετε και τους λόγους προτίμησης του Ναυτίλου, ώ πάνσοφοι γέροντες, ή μήπως το κρατάτε επτασφράγιστο μυστικό για το "Τέλος όλων των Χρόνων;"
είναι αρκετοί παράγοντες αλλά πρωτίστως:
αισθητικά ο ναυτίλος μου αρέσει περισσότερο από οτιδήποτε στην κατηγορία, το ροακ όχι ιδιαίτερα και θα προτιμούσα άνετα οβερσηζ ή λορεατο αντί του ροακ (ο θρύλος λέει ότι ο μεγάλος το σχεδίασε σε λιγότερο από μια μέρα, κάποιοι κακεντρεχείς θα σχολίαζαν ότι φαίνεται)
επίσης πάντα με ενοχλούσε η ανακολουθία του ματσο ντηζαιν με φτωχά σπεκς, όπως τα 50μ στο νερό που για το ροακ ήταν επί μακρόν δεδομένα με εξαίρεση τα ροο

πάντως σε ατσάλινο λαξ και σε αυτό το εύρος, εκείνο που πραγματικά μου έχει κάνει εντύπωση είναι ο στρημλαην χρονογράφος του μοζερ
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9953
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 24 Ιουν 2020, 13:16

Tι σου είναι αυτό το πράγμα όμως ε...
Παίρνεις με ένα κινητό μια φωτογραφία από μία οθόνη, που δείχνει ένα βίντεο, το οποίο είναι και λίγο φλου, δηλαδή έχεις μειώσει την ανάλυση 200 φορές, και εξακολουθεί να βγάζει μάτι με τη λεπτομέρεια και να φαίνεται υπέροχο

Εικόνα

ίσως το πιό γαμάτο καντράν που έχω δει ποτέ.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
sting
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 08:45

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sting » 24 Ιουν 2020, 15:29

Μαυροβασίλης έγραψε:
24 Ιουν 2020, 11:07
χαιρετίζω τη νέα συμμετοχή :)
sting έγραψε:
24 Ιουν 2020, 04:11
Μαυροβασίλης έγραψε:
22 Ιουν 2020, 18:01
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιουν 2020, 08:32
ΝΟΤΙΛΟΥΣ ΡΕ ΜΟΥΤΡΑ
Θα θέλατε να μας εξηγήσετε και τους λόγους προτίμησης του Ναυτίλου, ώ πάνσοφοι γέροντες, ή μήπως το κρατάτε επτασφράγιστο μυστικό για το "Τέλος όλων των Χρόνων;"
είναι αρκετοί παράγοντες αλλά πρωτίστως:
αισθητικά ο ναυτίλος μου αρέσει περισσότερο από οτιδήποτε στην κατηγορία, το ροακ όχι ιδιαίτερα και θα προτιμούσα άνετα οβερσηζ ή λορεατο αντί του ροακ (ο θρύλος λέει ότι ο μεγάλος το σχεδίασε σε λιγότερο από μια μέρα, κάποιοι κακεντρεχείς θα σχολίαζαν ότι φαίνεται)
επίσης πάντα με ενοχλούσε η ανακολουθία του ματσο ντηζαιν με φτωχά σπεκς, όπως τα 50μ στο νερό που για το ροακ ήταν επί μακρόν δεδομένα με εξαίρεση τα ροο
Θα ήθελα τότε να σε προκαλέσω στη δοκιμασία του θάρρους:
Βρες κάποιον ντίλερ (αν υπάρχει) που έχει και τα δυο βασικά μοντέλα και πρόβαρε τα (πάρε και φωτός), προτίμησε το ασημί καντράν στο RO.

Επειδή τα έχω δοκιμάσει και χωρίς να θέλω να σε προκαταλάβω, πες μας μετά ποιο από τα δυο φοριέται, κατά τη γνώμη σου, σαν πραγματικό σπορ ρολόι ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ.


Μαυροβασίλης έγραψε:
24 Ιουν 2020, 11:07
πάντως σε ατσάλινο λαξ και σε αυτό το εύρος, εκείνο που πραγματικά μου έχει κάνει εντύπωση είναι ο στρημλαην χρονογράφος του μοζερ
Αυτό εδώ λες; Πολύ ωραίο. Γιατί δεν έχει υποκαντραν, αλλιώς δουλεύει εδώ ο χρονογράφος;

Εικόνα
When I was a young fellow I was knocked down plenty. I wanted to stay down, but I couldn't. I had to get up and win those two dollars. I was one of those hungry fighters. When you haven't eaten for three days you'll understand.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Ιουν 2020, 15:37

sting έγραψε:
24 Ιουν 2020, 07:57
......
“Είναι ό,τι καλύτερο έχω φορέσει ποτέ στον καρπό μου!!” από τον Άγης

........
Ελπίζω να βοήθησα!
:smt005::smt005::smt005:
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27173
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 24 Ιουν 2020, 23:39

Παιδιά, άμα θέλαμε να βλέπομε πριτσίνια όλη μέρα θα γινόμασταν οξυγονοκολλητές
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών