Επιθυμίες

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 10:23

Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2020, 10:07
Gherschaagk έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:50


:cry

Ήθελα να πάρω.

Το παλικάρι που λέω, έχει γυρίσει τις μισές βουνοκορφές της χώρας με άρβυλα του ελληνικού στρατού.

αν θες εξειδικευμενο προιον, πηγαινεις εκει που πουλανε ειδη για τη συγκεκριμμενη δουλεια. αν θες αρβυλες για βουνο, πηγαινε σε κυνηγετικα η ορειβατικα.
Έχω γείτονα και φίλο με ανώτερο αξίωμα στις ειδικές δυνάμεις ,τα φοράει τα αρβύλα για να κόβει τα χορτάρια στην αυλή του ,πάει τον λόχο του πεζοπορίες με αυτά . Αλλά στην προσωπική του άσκηση προτιμάει ορειβατικα . Όσον αφορά τις επιθυμίες όταν ολοι σε ένα νήμα με θέμα επιθυμίες αρχίζουν να λένε για αρβύλα δεν θα αναλυσω επακριβώς το σκεπτικό μου αλλά υποδηλώνει συλλογική προσπάθεια ηγετικής φυσιογνωμίας για δημιουργια στρατού με διαταγάς γελοιές .Επίσης επίσης υπάρχουν στην αγορά αρβύλακια ειδικά για ειδικές παθήσεις .Είναι οι επιθυμίες ανθρώπων με αναπηρία που παρεμποδιζετε το πρόγραμμα τους . Τα λιγουρευέστε που λέει και κείνος και ο πίπας .Πάρτε τα .

Έχει πάει κανείς Κρητη πεζοπορία στο φαράγγι της Σαμαριας;

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 10:28

Γνωρίζω σχεδόν ολόκληρη διμοιρία των ειδικών δυνάμεων , οι προθέσεις σας είναι γνωστές από πολύ πριν .

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 10:47

Και λέμε υποθετικά κάθομαι σε αναπηρικό καροτσάκι
Και θέλω για το καροτσάκι μου νέες ρόδες . Το κατάστημά με τέτοια είδη κλειστό και λειτουργεί μόνο με ραντεβού με μεγάλη αναμονή . Τι είναι επιθυμία;ή Ανάγκη ; Θα το προβαλετε στον ανάπηρο ώς ανικανοποίητο της κακεντρεχη του υπόστασής . Συγχαρητήρια γιατροί ,σας ευχαριστούμε.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 11 Ιουν 2020, 10:52

Gherschaagk έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:50
Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:43
Gherschaagk έγραψε:
10 Ιουν 2020, 15:05

Να σου πω, σε ότι αφορά τα άρβυλα, έχω ακούσει από τύπο που τα φοράει 5 φορές την εβδομάδα για δουλειά πως του ελληνικού στρατού είναι πολύ καλύτερα ποιοτικά απ' όλα τα υπόλοιπα κυκλοφορούν εκεί έξω. Ανθεκτικά και πολύ άνετα. Δεν ξέρω αν ισχύει όμως.
δεν ισχυει.
:cry

Ήθελα να πάρω.

Το παλικάρι που λέω, έχει γυρίσει τις μισές βουνοκορφές της χώρας με άρβυλα του ελληνικού στρατού.
Aν δεις πραγματικά καλή μπότα εργασίας (πεντακοσάρικο+) το πιό πιθανό είναι να μη σου αρέσει. Έχουν τρομερά χοντρό δέρμα και κορδόνια, καμμιά δεκαριά στρώσεις δέρμα στη σόλα και το τακούνι, χοντρή κερωμένη κλωστή κλπ

Εικόνα

Γι'αυτό σου είπα red wing, είναι αρκετά καλοφτιαγμένες αλλά βλέπονται κιόλας.
Αν σου αρέσει το αρβυλάκι του στρατού στυλιστικά, βρες και πάρε ένα, μια χαρά είναι.
Ορειβασία θέλει άλλο πράμα, πρέπει να είναι ελαφριά η μπότα.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 11:02

Chilloutbuddy έγραψε:
11 Ιουν 2020, 10:52
Gherschaagk έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:50
Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:43

δεν ισχυει.
:cry

Ήθελα να πάρω.

Το παλικάρι που λέω, έχει γυρίσει τις μισές βουνοκορφές της χώρας με άρβυλα του ελληνικού στρατού.
Aν δεις πραγματικά καλή μπότα εργασίας (πεντακοσάρικο+) το πιό πιθανό είναι να μη σου αρέσει. Έχουν τρομερά χοντρό δέρμα και κορδόνια, καμμιά δεκαριά στρώσεις δέρμα στη σόλα και το τακούνι, χοντρή κερωμένη κλωστή κλπ

Εικόνα

Γι'αυτό σου είπα red wing, είναι αρκετά καλοφτιαγμένες αλλά βλέπονται κιόλας.
Αν σου αρέσει το αρβυλάκι του στρατού στυλιστικά, βρες και πάρε ένα, μια χαρά είναι.
Ορειβασία θέλει άλλο πράμα, πρέπει να είναι ελαφριά η μπότα.
Καλύτερη μπότα εργασίας είναι τής ΔΕΗ , αστείο ειναι

- Casper -

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 11 Ιουν 2020, 12:00

Antares έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:51
- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 23:49
(Πάντως παίζει να' χω θέμα σκολίωσης. Έστω ελαφρύ. Βελτιώθηκε όταν δούλεψα σέρβις και με "ίσιωνε" κάθε τρεις και λίγο η γυναίκα του αφεντικού και που αναγκαζόμουν να στέκομαι ίσια).
Φαίνεται στην ακτινογραφία θώρακος. Ελαφρά σκολίωση έχω και εγώ. Ο αδερφός μου είχε μεγαλύτερη και στα 16 του, όσο ήταν στην Γερμανία του έκαναν θεραπείες. Δέσιμο και ίσιωμα σε στρώματα, ασκήσεις, δεν ξέρω τι ακριβώς. Από τότε κέρδισε και ύψος αλλά και το σώμα του ίσιωσε.
Kiki mat έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:54
- Casper - έγραψε:
10 Ιουν 2020, 23:49
Gherschaagk έγραψε:
10 Ιουν 2020, 23:45
Τώρα γελάω εγώ σαν το χαζό.

:smt005::smt005::smt005::smt005:
:lol:

Μόνο κοιλιακούς και stretching ξέρω. Και ό,τι μας μάθαιναν στο λύκειο τελοσπάντων.
Άσε που δυσκολεύομαι μ' αυτές τις ασκήσεις.

(Πάντως παίζει να' χω θέμα σκολίωσης. Έστω ελαφρύ. Βελτιώθηκε όταν δούλεψα σέρβις και με "ίσιωνε" κάθε τρεις και λίγο η γυναίκα του αφεντικού και που αναγκαζόμουν να στέκομαι ίσια).
Πάνε στον ορθοπεδικό, επιθυμίες ;
Γυμναστήριο, επιθυμία; Ο γιατρός μου το σύστησε.

Ή ορθοσωμική είναι πολύ καλή άσκηση περιλαμβάνει αυτά που λες . Επίσης και pilates που πραγματικος λόγος του Pilates όταν έφτιαξε αυτό το πρόγραμμα ασκήσεων ήταν για προσωπικό του πρόβλημα υγείας. Οι ορθοπεδικοί γνωρίζουν ότι λέγοντας πιλάτες εννούμε θεραπευτικές ασκήσεις για προβλήματα μέσης και πλάτης και το συστήνουν
Δεν είχα ιδέα για τις πιλάτες. Για ασκήσεις γενικά ήξερα, αλλά για τις πιλάτες δεν το είχα ξανακούσει. Από ακτινογραφία οκ σίγουρα θα φαίνεται. Θυμάμαι που μας εξέτασαν στο γυμνάσιο. Τότε δεν είχα, μετά απέκτησα. Με βλέπει και η μάνα μου πώς περπατάω και μου το επισημαίνει. Τώρα και με τις εξετάσεις που καθόμουν όλη μέρα σε μια πολυθρόνα στο γραφείο, θα έχει χειροτερεύσει. Οπότε πρέπει να δουλευτεί. Και σε δουλειές με ορθοστασία υποφέρεις περισσότερο αν έχεις αυτό το θέμα.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Ιουν 2020, 16:03

Πριν από χρόνια, στο παλιό είδα μία φώτο που ανέβασε ένας πχορουμίτης. Ήταν τα πέλματα της γυναίκας του, απ' ότι μας είχε πει και δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω, που φορούσαν ένα πολύ ωραίο ζευγάρι παπούτσια.

Παρακαλείστε όσοι θυμάστε τη φώτο να μην πείτε περισσότερα γιατί δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Το θέμα είναι πως είχαμε μείνει όλοι να κοιτάμε μια υπέροχη φώτο που έδειχνε δύο υπέροχα γυναικεία πέλματα και να σχολιάζουμε από κάτω. Ήταν όμορφα; Σίγουρα. Ήταν όμως και περιποιημένα. Είχαν κάνει το πεντικιούρ τους, την αποτρίχωσή τους, την απολέπισή τους και την ενυδάτωσή τους. Είναι στοιχειώδης περιποίηση αυτή; Ναι. Θα μπορούσε να βγάλει τη φωτογραφία χωρίς να έχει κάνει τίποτα απ' όσα προανέφερα; Εννοείται. Την δικαίωσε το αποτέλεσμα; Εντελώς.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Ιουν 2020, 16:27

Chilloutbuddy έγραψε:
11 Ιουν 2020, 10:52
Gherschaagk έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:50
Ασέβαστος έγραψε:
11 Ιουν 2020, 09:43

δεν ισχυει.
:cry

Ήθελα να πάρω.

Το παλικάρι που λέω, έχει γυρίσει τις μισές βουνοκορφές της χώρας με άρβυλα του ελληνικού στρατού.
Aν δεις πραγματικά καλή μπότα εργασίας (πεντακοσάρικο+) το πιό πιθανό είναι να μη σου αρέσει. Έχουν τρομερά χοντρό δέρμα και κορδόνια, καμμιά δεκαριά στρώσεις δέρμα στη σόλα και το τακούνι, χοντρή κερωμένη κλωστή κλπ

Εικόνα

Γι'αυτό σου είπα red wing, είναι αρκετά καλοφτιαγμένες αλλά βλέπονται κιόλας.
Αν σου αρέσει το αρβυλάκι του στρατού στυλιστικά, βρες και πάρε ένα, μια χαρά είναι.
Ορειβασία θέλει άλλο πράμα, πρέπει να είναι ελαφριά η μπότα.
Τα ήθελα μόνο και μόνο για να μην ταλαιπωρώ τα ήδη υπάρχοντα ζευγάρια όταν αποφασίζουμε μια φορά τον χρόνο να κάνουμε καμιά ανάβαση σε κανένα βουνό. Εκείνος για δουλειά, εγώ για παρέα-άσκηση. Δλδ να μην τα νοιάζομαι ότι και να πάθουν. Μάλλον δεν με καλύπτουν τελικά, ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Και τα σαλομον καλά είναι. Θενκς.


Ασέβαστος κι εσένα σ' ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 17:29

Gherschaagk έγραψε:
11 Ιουν 2020, 16:03
Πριν από χρόνια, στο παλιό είδα μία φώτο που ανέβασε ένας πχορουμίτης. Ήταν τα πέλματα της γυναίκας του, απ' ότι μας είχε πει και δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω, που φορούσαν ένα πολύ ωραίο ζευγάρι παπούτσια.

Παρακαλείστε όσοι θυμάστε τη φώτο να μην πείτε περισσότερα γιατί δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Το θέμα είναι πως είχαμε μείνει όλοι να κοιτάμε μια υπέροχη φώτο που έδειχνε δύο υπέροχα γυναικεία πέλματα και να σχολιάζουμε από κάτω. Ήταν όμορφα; Σίγουρα. Ήταν όμως και περιποιημένα. Είχαν κάνει το πεντικιούρ τους, την αποτρίχωσή τους, την απολέπισή τους και την ενυδάτωσή τους. Είναι στοιχειώδης περιποίηση αυτή; Ναι. Θα μπορούσε να βγάλει τη φωτογραφία χωρίς να έχει κάνει τίποτα απ' όσα προανέφερα; Εννοείται. Την δικαίωσε το αποτέλεσμα; Εντελώς.
Βαλτα σε αντιπαράθεση με το πόδι μου . Που είναι μελανιασμενα έχω και προβλήματα και με το κυκλοφοριακό που είναι στη τρίχα μέσα σε μία βδομάδα πάω θάλασσα ,λες να πάω αισθητικό από τώρα; . Ανήμερα θα πάω . Πάντως σε περίπτωση που θίχτηκε η αισθητική σου από την φωτό λόγω ότι γνωρίζω λίγο τον τρόπο σου Στην περίπτωση της Κiki Mat δεν γίνεται με σκοπό να θειξει την αισθητική,δεν βλέπει και καλά .
Ειρήνη στον κοσμο

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 17:30

Νιώθω μία συγκίνηση βαθιά

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 11 Ιουν 2020, 17:48

Με λίγα λόγια καλούμε να ικανοποιησω τις προσδοκίες κάποιων για να ικανοποιησω τον άρρωστο κόσμο .
Καταρχήν είναι σύνηθες φαινόμενο οι ψευδογκοι στο ΕDS ,δεν το πειραζω και να ανοιξω το κεφάλι μου για αισθητικούς λόγους ,δεν το κάνω . Μέχρι και η ψυχίατρος πανικοβληθηκε που το είδε. Με αυτήν την εικόνα θέλω να σας πω . Ότι εμένα δεν με νοιάζει πως με βλέπουν οι άλλοι .

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 11 Ιουν 2020, 21:28

Gherschaagk έγραψε:
11 Ιουν 2020, 16:03
Πριν από χρόνια, στο παλιό είδα μία φώτο που ανέβασε ένας πχορουμίτης. Ήταν τα πέλματα της γυναίκας του, απ' ότι μας είχε πει και δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω, που φορούσαν ένα πολύ ωραίο ζευγάρι παπούτσια.

Παρακαλείστε όσοι θυμάστε τη φώτο να μην πείτε περισσότερα γιατί δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Το θέμα είναι πως είχαμε μείνει όλοι να κοιτάμε μια υπέροχη φώτο που έδειχνε δύο υπέροχα γυναικεία πέλματα και να σχολιάζουμε από κάτω. Ήταν όμορφα; Σίγουρα. Ήταν όμως και περιποιημένα. Είχαν κάνει το πεντικιούρ τους, την αποτρίχωσή τους, την απολέπισή τους και την ενυδάτωσή τους. Είναι στοιχειώδης περιποίηση αυτή; Ναι. Θα μπορούσε να βγάλει τη φωτογραφία χωρίς να έχει κάνει τίποτα απ' όσα προανέφερα; Εννοείται. Την δικαίωσε το αποτέλεσμα; Εντελώς.
Νομίζω ήταν Ο Chill
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 11 Ιουν 2020, 22:55

Ερμής έγραψε:
11 Ιουν 2020, 21:28
Gherschaagk έγραψε:
11 Ιουν 2020, 16:03
Πριν από χρόνια, στο παλιό είδα μία φώτο που ανέβασε ένας πχορουμίτης. Ήταν τα πέλματα της γυναίκας του, απ' ότι μας είχε πει και δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω, που φορούσαν ένα πολύ ωραίο ζευγάρι παπούτσια.

Παρακαλείστε όσοι θυμάστε τη φώτο να μην πείτε περισσότερα γιατί δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Το θέμα είναι πως είχαμε μείνει όλοι να κοιτάμε μια υπέροχη φώτο που έδειχνε δύο υπέροχα γυναικεία πέλματα και να σχολιάζουμε από κάτω. Ήταν όμορφα; Σίγουρα. Ήταν όμως και περιποιημένα. Είχαν κάνει το πεντικιούρ τους, την αποτρίχωσή τους, την απολέπισή τους και την ενυδάτωσή τους. Είναι στοιχειώδης περιποίηση αυτή; Ναι. Θα μπορούσε να βγάλει τη φωτογραφία χωρίς να έχει κάνει τίποτα απ' όσα προανέφερα; Εννοείται. Την δικαίωσε το αποτέλεσμα; Εντελώς.
Νομίζω ήταν Ο Chill
Κακώς νομίζεις, να είσαι σίγουρος.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Ιουν 2020, 23:01

Το θέλω, το ποθώ, θέλω να το αποκτήσω


Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

- Casper -

Re: Επιθυμίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 11 Ιουν 2020, 23:07

Kiki mat έγραψε:
11 Ιουν 2020, 17:48
Με λίγα λόγια καλούμε να ικανοποιησω τις προσδοκίες κάποιων για να ικανοποιησω τον άρρωστο κόσμο .
Καταρχήν είναι σύνηθες φαινόμενο οι ψευδογκοι στο ΕDS ,δεν το πειραζω και να ανοιξω το κεφάλι μου για αισθητικούς λόγους ,δεν το κάνω . Μέχρι και η ψυχίατρος πανικοβληθηκε που το είδε. Με αυτήν την εικόνα θέλω να σας πω . Ότι εμένα δεν με νοιάζει πως με βλέπουν οι άλλοι .
Υγεία πάνω από όλα.

Περαστικά να είναι όλα. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό. Να το τσεκάρεις πού και πού και να προσέχεις. :wave:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών