"Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24349
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Απρ 2020, 22:07

Namrail έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:26
foscilis έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:15
Πάντως δεν είναι πιο περίεργο να πληρώνεις για να δεις να παίζουν βιντεοπαιχνίδια σε σχέση με το να πληρώνεις για να δεις να παίζουν μπάλα.
Δεν πληρώνεις μόνο για τη μπάλα. Ουσιαστικά κανεις μια έξοδο με την παρέα, με τα φιλαράκια. Φωνάζεις και τα συνθήματα σου στην κερκίδα, βλέπεις δια ζώσης και τους γνωστούς από τις θέσεις διάρκειας, ανταλλάσσεις κουβέντες με τους γνωστούς, βλέπεις και από κοντά την ομάδα. Μυρίζεις χορτάρι, βιώνεις εικόνες και συγκινήσεις από κοντά.

Δεν είναι το ίδιο με το να βλέπεις από την οθόνη με τις πιτζάμες έναν τυπά ή μια τύπισσα να παίζουν παιχνίδια.
Εγώ μιλούσα για μπάλα από την τηλεόραση. Που πληρώνεις σε συνδρομητικό πχ

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 21 Απρ 2020, 22:08

Namrail έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:26
Δεν πληρώνεις μόνο για τη μπάλα.
Προφανώς για novasport κτλ έλεγε.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10608
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Απρ 2020, 22:09

foscilis έγραψε:
21 Απρ 2020, 22:07
Namrail έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:26
foscilis έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:15
Πάντως δεν είναι πιο περίεργο να πληρώνεις για να δεις να παίζουν βιντεοπαιχνίδια σε σχέση με το να πληρώνεις για να δεις να παίζουν μπάλα.
Δεν πληρώνεις μόνο για τη μπάλα. Ουσιαστικά κανεις μια έξοδο με την παρέα, με τα φιλαράκια. Φωνάζεις και τα συνθήματα σου στην κερκίδα, βλέπεις δια ζώσης και τους γνωστούς από τις θέσεις διάρκειας, ανταλλάσσεις κουβέντες με τους γνωστούς, βλέπεις και από κοντά την ομάδα. Μυρίζεις χορτάρι, βιώνεις εικόνες και συγκινήσεις από κοντά.

Δεν είναι το ίδιο με το να βλέπεις από την οθόνη με τις πιτζάμες έναν τυπά ή μια τύπισσα να παίζουν παιχνίδια.
Εγώ μιλούσα για μπάλα από την τηλεόραση. Που πληρώνεις σε συνδρομητικό πχ
Εντάξει, συνδρομητικό δεν έχουν οι περισσοτεροι. Η πλειοψηφία σε καφετέριες πάει, δλδ πάλι συνδυάζουν έξοδο για να δουν το σπορ.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Απρ 2020, 22:10

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:31
που πάει αυτός ο κόσμος ρε μλκα
μα το Θεό, καλύτερα κομμουνισμός, Στάλιν ρε μλκες
:102::c020:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24349
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Απρ 2020, 22:47

Namrail έγραψε:
21 Απρ 2020, 22:09
foscilis έγραψε:
21 Απρ 2020, 22:07
Namrail έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:26


Δεν πληρώνεις μόνο για τη μπάλα. Ουσιαστικά κανεις μια έξοδο με την παρέα, με τα φιλαράκια. Φωνάζεις και τα συνθήματα σου στην κερκίδα, βλέπεις δια ζώσης και τους γνωστούς από τις θέσεις διάρκειας, ανταλλάσσεις κουβέντες με τους γνωστούς, βλέπεις και από κοντά την ομάδα. Μυρίζεις χορτάρι, βιώνεις εικόνες και συγκινήσεις από κοντά.

Δεν είναι το ίδιο με το να βλέπεις από την οθόνη με τις πιτζάμες έναν τυπά ή μια τύπισσα να παίζουν παιχνίδια.
Εγώ μιλούσα για μπάλα από την τηλεόραση. Που πληρώνεις σε συνδρομητικό πχ
Εντάξει, συνδρομητικό δεν έχουν οι περισσοτεροι. Η πλειοψηφία σε καφετέριες πάει, δλδ πάλι συνδυάζουν έξοδο για να δουν το σπορ.
Παρ' όλα αυτά είναι θέμα συνήθειας.

Αν ήσουν <10 θα καθόσουν με τα ξαδέρφια ή τους φίλους σου και θα έβλεπες walkthrough στο Youtube με τις ώρες και ταυτόχρονα να γίνεται της πουτάνας στην κερκίδα.

Αν ήσουν Ινδός ή Πακιστανός αντί για έξοδο για μπάλα θα είχες έξοδο για κρίκετ, παρ' όλο που όλος ο υπόλοιπος κόσμος το θεωρεί φρικτά βαρετό.

Σημειωτέον σε ένα βιντεοπαιχνίδι μπορεί να συμβούν πολύ πιο θεαματικά πράγματα από ό,τι σε έναν αγώνα και οι επαγγελματίες gamers δεν είναι σε κάτι λιγότερο βιρτουόζοι από τους επαγγελματίες αθλητές.

Βέβαια $10 που ζητάει το γκομενάκι είναι λίγο υπερβολικά, τουλάχιστον αν πηγαίνουν όλα σε εκείνη (ομολογώ δεν έχω ιδέα).

LETO
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 21 Απρ 2020, 22:54

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:21
LETO έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:19
ρισπεκτ σε οσους - οσες εκμεταλευονται την ολη φαση και κονομανε χωρις να δουλευουν

κυριως σε υποαναπτυκτες χωρες.

οταν και αν καταφερω κι εγω κατι αντιστοιχο θα μπορω να κρινω.

ακομα και οι twitch thots, μαγκια τους.
και τις οποιες σαρωτικες αρνητικες επιπτωσεις πιστεω να τις υποστεις με χαρα :102:
Οπως;

Υγ. Δεν μιλαω προσωπικα, δεν εχω σκοπο να κανω κατι τετοιο, κατι αντιστοιχο σε κοπο και εισοδημα ναι.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Απρ 2020, 22:57

LETO έγραψε:
21 Απρ 2020, 22:54
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:21
LETO έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:19
ρισπεκτ σε οσους - οσες εκμεταλευονται την ολη φαση και κονομανε χωρις να δουλευουν

κυριως σε υποαναπτυκτες χωρες.

οταν και αν καταφερω κι εγω κατι αντιστοιχο θα μπορω να κρινω.

ακομα και οι twitch thots, μαγκια τους.
και τις οποιες σαρωτικες αρνητικες επιπτωσεις πιστεω να τις υποστεις με χαρα :102:
Οπως;

Υγ. Δεν μιλαω προσωπικα, δεν εχω σκοπο να κανω κατι τετοιο, κατι αντιστοιχο σε κοπο και εισοδημα ναι.
ολο και αντιδραστικες καπιταλιστικες πολιτικες :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 22 Απρ 2020, 14:14

Έχω την εντύπωση ότι η τύπισσα πέτυχε αυτό που ήθελε.

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 22 Απρ 2020, 14:19

Μιλλένιαλ έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:26
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:06
Μιλλένιαλ έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:00


Τι κάνεις εκεί; Το άρθρο που έχει παραθέσει ο OP εξηγεί συνοπτικά την ιστορία, αν δε φτάνει αυτό υπάρχουν λέξεις κλειδιά (stream, twitch) να googlάρεις (άμα ξέρεις να μπαίνεις σε forum, ξέρεις και να googlάρεις). Με spoon-feeding θα πολεμήσεις τον boomerισμό; Για μένα έχεις τελειώσει από το κίνημα.
Φίλε εγώ το ομολογώ, μου έλειψαν τα hot takes από τους μπούμερ του πασχαλινού τραπεζιού, κάνω spoon-feeding μπας και προκύψει κάτι καλό.
Δεν υπάρχει boomer's hot take σε ζήτημα που αφορά millennial. Τα συμπεράσματα θα είναι πάντα υπολογίσημα και προβλεπόμενα, όπως ακριβώς του Μπογιόπουλου όταν μιλάει για οτιδήποτε.

Κι αυτό μόνο όσον αφορά την επιφανειακή κρίση του ζητήματος, μην το πάμε σε βαθύτερη ανάλυση. Πού να καταλάβει ένας ΕΣΠΑκιας το επιχειρηματικό success story των female twitch streamers; Τι άποψη να έχει ένας βοσκός για kaceytron;
:lol:

LETO
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 22 Απρ 2020, 14:21

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Απρ 2020, 22:57

ολο και αντιδραστικες καπιταλιστικες πολιτικες :102:
ρε φιλε δεν καταλαβαινω. :) καντο πενηνταρακια αν θες

το μονο αρνητικο που υπαρχει στη συγκεκριμενη φαση ειναι οτι πολλοι δεν την παλευουν να καθονται σε ενα pc τοσες ωρες και τους το γυρναει σε καταθλιψη. Προσωπικα το θεωρω αστειο, οταν η εναλακτικη σε πολλους απο αυτους ειναι η 12ωρη εργασια με μισθους πεινας.

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 22 Απρ 2020, 14:24

enterprise-psi έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:28
Οι άνδρες συνήθως έχουν χαβαλε ή τρομάζουν εύκολα ή είναι καλοί παίχτες , δεν δείχνουν μπούτια και βυζιά
Τι διαφορά έχει να παρακολουθείς κάποιον που τρομάζει από μια που δείχνει τα βυζιά της; Και τους δυο δεν τους βλέπει για τις ικανότητες τους στο gaming.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 22 Απρ 2020, 22:35

AlienWay έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:33
gassim έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:31
AlienWay έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:25


Οτι έχει μαύρα μεσάνυχτα από προώθηση και τεχνικές μάρκετινγκ με σκανδάλισε.
Και 145 χιλιάδες ακόλουθους.
Σε 1 βδομάδα να δεις πόσους θα έχει.
σε μια μερα 3000 πάνω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 28 Ιουν 2020, 14:26

Νομίζω αυτό το κλιπ δείχνει τη διαφορά ενός/μιας ειλικρινούς/ής στρήμερ και ενός/μιας στρήμερ που παίζει με την ψυχολογία των φαν του/ης.

https://clips.twitch.tv/EnergeticClearMallardBIRB
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 28 Ιουν 2020, 14:33

Χαζη απορια ίσως αλλα αναρωτιέμαι αν ειναι νομιμο το streaming ειδικα αν βγάζεις και φραγκα απο αυτο. Δεν ειναι intellectual property? Προσέξτε δε λεω για το ηθικό του θέματος σε σχέση με το intellectual property, λέω για το τι ισχύει Δε θα μπορούσε η εταιρεία - publisher του παιχνιδιού να ζητήσει πνευματικά δικαιώματα κ μεριδιο απο τα κέρδη της ή/και να της ζητήσει να σταματήσει; Αφου εγινε η σύγκριση με αγωνες μπαλας, θα μπορούσα εγω να κανω streaming το ολυμπιακός παοκ της νοβα με δικο μου σχολιασμό κ να ζηταω κ subscription?

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14637
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 28 Ιουν 2020, 14:38

EKPLIKTIKOS έγραψε:
28 Ιουν 2020, 14:33
Χαζη απορια ίσως αλλα αναρωτιέμαι αν ειναι νομιμο το streaming ειδικα αν βγάζεις και φραγκα απο αυτο. Δεν ειναι intellectual property? Προσέξτε δε λεω για το ηθικό του θέματος σε σχέση με το intellectual property, λέω για το τι ισχύει Δε θα μπορούσε η εταιρεία - publisher του παιχνιδιού να ζητήσει πνευματικά δικαιώματα κ μεριδιο απο τα κέρδη της ή/και να της ζητήσει να σταματήσει; Αφου εγινε η σύγκριση με αγωνες μπαλας, θα μπορούσα εγω να κανω streaming το ολυμπιακός παοκ της νοβα με δικο μου σχολιασμό κ να ζηταω κ subscription?
οι εταιρίες παίρνουν τσάμπα διαφήμιση και τσάμπα playtesting. Πολλά stream είναι είτε sponsored, δηλαδή τους πληρώνουν για να να παίζουν, ή οι publishers τους στέλνουν το παιχνίδι τσάμπα(πολλές φορές χωρίς καν προϋπόθεση να το παίξουν σίγουρα) για να κάνουν streaming
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών