"Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42935
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 21 Απρ 2020, 19:55

Jack Shephard έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:51
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:38
Δεν είπα ότι περιμένουν "υπηρεσίες", προφανώς και τα περι βιζιτας είναι υπερβολές είτε από κακία είτε από άγνοια. Αλλά για μένα είναι δεν συμφωνώ ότι είναι άμοιρος ευθυνών ο streamer όταν συμβαίνει αυτό και το ενθαρρύνει. Όπως δεν είναι άμοιρος ευθυνών και ο ιδιοκτήτης καζίνο, παρότι παίζει όποιος θέλει. Είναι μια βρώμικη δουλειά.
Χτίζεις ένα κοινό dedicated στη δουλειά σου (με πολύ ευρεία έννοια). Είτε επί σκοπού είτε συμβαίνει χωρίς να αποτελούσε αυτοσκοπό. Όταν συμβεί είναι απολύτως θεμιτό να σκεφτείς ότι μπορείς να αποκομίσεις κάποιο χρηματικό όφελος. Χωρίς να εξαπατήσεις. Λες "για όσους πληρώσουν θα προσφέρω αυτό και αυτό το extra". Που είναι το πρόβλημα για όσους συμφωνήσουν ελεύθερα;

Μη ξεχνάς, ότι όταν μιλάμε για content creation, παραπάνω content σημαίνει (πολλές) παραπάνω ώρες δικές σου, ενδεχομένως να απασχολήσεις και επιπλέον άτομα κλπ. Και ο χρόνος μας κοστίζει και μπορεί να έχουμε και επιπλέον έξοδα.

Το ότι αυτό που πουλάει κάποιος μας φαίνεται εμάς ανορθολογικό δεν είναι για κάποιους άλλους.

Τέλος, το καζίνο είναι άλλο πράγμα. Και έχε και υπόψιν ότι αν όχι όλα, σχεδόν όλα τα καζίνο της χώρα είναι σε κατάσταση χρεοκοπίας (δε ξέρω αν σε εντυπωσιάζει αυτό αλλά αν δε το ξέρεις και το ψάξεις θα δεις ότι τα τελευταία χρόνια τα καζίνο στην Ελλάδα έχουν μαραζώσει).
Μα μιλάς σα να θεωρώ όσους δίνουν λεφτά κορόιδα. Εγώ κατανοώ απόλυτα γιατί ο streamer παράγει διασκέδαση και γιατί να θες να το στηρίξεις αυτό. Δεν θεωρώ όσους τον στηρίζουν κορόιδα.
Μιλάω για συγκεκριμένες περιπτώσεις.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 21 Απρ 2020, 19:56

Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:49
Naida έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:44
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:28

Κάτι έχεις καταλάβει λάθος εσύ.
Όποιος θέλει τη βλέπει δωρεάν, αυτό είναι το θέμα για το οποίο διαμαρτύρεται. Βέβαια και αυτός που τη βλέπει δωρεάν εμμέσως τη στηρίζει, με διαφημίσεις και με αυξημένη προβολή.
Όντως είχα καταλάβει λάθος. Νόμιζα οτι πληρώνεται από τις συνδρομές. Ότι το κάνει σαν επάγγελμα. Αλλά και πάλι δικαίωμα της είναι αν θέλει να πληρώνεται γι αυτο που κάνει, να το απαιτεί. Όποιος δεν θέλει, δεν χρειάζεται να την βλέπει.
Μα πληρώνεται από τις συνδρομές. Το κάνει σαν επάγγελμα. Απλά οι συνδρομές είναι εθελοντικές, βλέπεις και χωρίς αυτή.

Δικαίωμα της είναι, αλλά δεν ξέρω γιατί αυτό θεωρείται άποψη.
Και η κυβέρνηση τα δικαιώματα της ασκεί, να την κλείσουμε την Εσωτερική Πολιτική άμα είναι να κολλάμε αυτή την απάντηση παντού ως άποψη.
Τι εννοείς θεωρείται άποψη; αφού το εξασκεί σαν επάγγελμα, θα στηρίζεται στην καλη θέληση όσων την βλέπουν για να πληρωνεται; Εκτός κι αν το κάνει σαν χομπι και βγάζει και έξτρα εισόδημα.
Βασικά κακώς το κάνει σαν επάγγελμα αλλά τεσπα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 21 Απρ 2020, 20:00

Και τι κόλπο είναι αυτό να λέμε βίζιτα όποια είναι ωραία κοπέλα;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 21 Απρ 2020, 20:01

Naida έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:44
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:28
Naida έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:26

Και γιατί να τη δεις δωρεάν;
Κάτι έχεις καταλάβει λάθος εσύ.
Όποιος θέλει τη βλέπει δωρεάν, αυτό είναι το θέμα για το οποίο διαμαρτύρεται. Βέβαια και αυτός που τη βλέπει δωρεάν εμμέσως τη στηρίζει, με διαφημίσεις και με αυξημένη προβολή.
Όντως είχα καταλάβει λάθος. Νόμιζα οτι πληρώνεται από τις συνδρομές. Ότι το κάνει σαν επάγγελμα. Αλλά και πάλι δικαίωμα της είναι αν θέλει να πληρώνεται γι αυτο που κάνει, να το απαιτεί. Όποιος δεν θέλει, δεν χρειάζεται να την βλέπει.
Θέλει να το κάνει σαν επάγγελμα απλά δεν μπορεί. Από εκεί και πέρα είναι πολύ απλό το πράγμα. Αν απαιτεί να πληρωνεται, μπορεί να ανοίξει μια δικιά της πλατφόρμα η να πάει σε καποια που δεν έχει δωρεάν πρόσβαση. Αλλά δεν θα το κανει, γιατί ξέρει πως εκεί δεν θα μπει ούτε η γιαγιά της να την δει
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23199
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Απρ 2020, 20:02

Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:51
AlienWay έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:48
Ο άλλος ξενυχτάει για να φτιάξει ένα παιχνίδι (αν είναι indie) και εγώ θα πληρώσω αυτόν που το παίζει; Και εγώ μπορεί να παίξω κάποιο game. Θες να με πληρώσεις;
Άμα έχεις πλάκα γιατί όχι. Δεν απάντησες όμως σε αυτό που έγραψα. Κατάλαβες ποιο είναι το appeal στο να βλέπεις άλλους να παίζουν; Δεν είναι κάτι καινούριο, υπάρχει από την αρχαιότητα.
Καμια φορά δε θες να χειροκροτήσεις το σκλάβο που έφτιαξε το Κολοσσαίο, θες να χειροκροτήσεις το σκλάβο που σφάζει το λιοντάρι.
Η τέχνη είναι άλλο πράγμα. Μην κάνεις παραλληλισμούς με τα αθλήματα. Δεν πληρώνεις κάποιον για να βλέπει πίνακες ζωγραφικής.

Βασικά εγώ δεν πληρώνω ούτε τους τύπους που κλωτσάνε το τόπι.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 21 Απρ 2020, 20:03

AlienWay έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:20
Jack Shephard έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:18
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:14
μισογυνης οποιος δεν δεχεται το εμμεσο βιζιτιλικι :fp:
Όχι όποιος. Μόνο όσοι κάνουν αρνητικά σχόλια βασισμένοι στο ότι είναι γυναίκα. Το να πει κάποιος "δε πληρώνω γιατί δε μου αρέσει να πληρώνω για game streaming" ή "δε πληρώνω γιατί δεν είσαι καλή παίκτρια" δεν είναι μισογυνικά σχόλια.

Εσύ τώρα τι περίπτωση είσαι άστο.
Τι πα να πει "πληρώνω για game streaming", ρε φίλε, που θέλουν να τα παίρνουν κιόλα όσοι το κάνουν;

Εγώ είμαι της εποχής που τα games τα παίζαμε μόνοι μας. Οχι να τα παίζουν άλλοι και να τους πληρώνουμε. :102:
Στην εποχή μας δεν υπήρχαν και επαγγελματίες gamers όμως τωρα υπάρχουν.
Ούτε κι εμένα με ενδιαφέρει να βλέπω κάποιον άλλον να παίζει αλλά πολλούς τους ενδιαφέρει και η κοπέλα πολύ καλά κανει και χρεώνει και φυσικά πολύ καλά τα λέει.

Επίσης ενα μεγάλο ποσοστό των φορουμιτών είναι εμμετικοί.

Άβαταρ μέλους
Jack Shephard
Δημοσιεύσεις: 1837
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 20:06
Phorum.gr user: Jack Shephard

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jack Shephard » 21 Απρ 2020, 20:03

Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:55
Μα μιλάς σα να θεωρώ όσους δίνουν λεφτά κορόιδα. Εγώ κατανοώ απόλυτα γιατί ο streamer παράγει διασκέδαση και γιατί να θες να το στηρίξεις αυτό. Δεν θεωρώ όσους τον στηρίζουν κορόιδα.
Μιλάω για συγκεκριμένες περιπτώσεις.
Ε, και στο μανάβικο ο μανάβης βρέχει τα λαχανικά για να δείχνουν πιο φρέσκα. Και μια γυναίκα μπορεί να χρησιμοποιήσει λανθάνοντα αισθησιασμό για να πασπαλίσει το προϊόν της και να πουλήσει.

Το εμπόριο κάθε είδους έχει μια διάσταση να γυαλίσω λίγο το προϊόν μου για να πουλήσω λίγο περισσότερο και ας μην αυξάνω τη λειτουργικότητα του. Είναι στα όρια του θεμιτού.

Και στο τέλος τέλος, μαθαίνεις από μερικά λάθη μόνο αν τα πληρώσεις. Όλοι μας το έχουμε πάθει. Δε γεννηθήκαμε ώριμοι, γίναμε με τα χρόνια.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23199
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Απρ 2020, 20:06

gassim έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:03
και φυσικά πολύ καλά τα λέει.

Αμα τα λέει καλά, ας βγει τότε και η Μενεγάκη που τα κονομάει από τις διαφημίσεις και να πει "μάγκες, τόσα χρόνια με τρώτε στη μάπα, σκάστε από ένα δεκάρικο ο καθένας τώρα, η αλλιώς βρείτε δουλειά" :003:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42935
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 21 Απρ 2020, 20:07

gassim έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:03
AlienWay έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:20
Jack Shephard έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:18


Όχι όποιος. Μόνο όσοι κάνουν αρνητικά σχόλια βασισμένοι στο ότι είναι γυναίκα. Το να πει κάποιος "δε πληρώνω γιατί δε μου αρέσει να πληρώνω για game streaming" ή "δε πληρώνω γιατί δεν είσαι καλή παίκτρια" δεν είναι μισογυνικά σχόλια.

Εσύ τώρα τι περίπτωση είσαι άστο.
Τι πα να πει "πληρώνω για game streaming", ρε φίλε, που θέλουν να τα παίρνουν κιόλα όσοι το κάνουν;

Εγώ είμαι της εποχής που τα games τα παίζαμε μόνοι μας. Οχι να τα παίζουν άλλοι και να τους πληρώνουμε. :102:
Στην εποχή μας δεν υπήρχαν και επαγγελματίες gamers όμως τωρα υπάρχουν.
Ούτε κι εμένα με ενδιαφέρει να βλέπω κάποιον άλλον να παίζει αλλά πολλούς τους ενδιαφέρει και η κοπέλα πολύ καλά κανει και χρεώνει και φυσικά πολύ καλά τα λέει.

Επίσης ενα μεγάλο ποσοστό των φορουμιτών είναι εμμετικοί.
Δεν χρεώνει, διαβάζετε δυο λέξεις και μπαίνετε φουριόζοι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18339
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 21 Απρ 2020, 20:07

Jack Shephard έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:03
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:55
Μα μιλάς σα να θεωρώ όσους δίνουν λεφτά κορόιδα. Εγώ κατανοώ απόλυτα γιατί ο streamer παράγει διασκέδαση και γιατί να θες να το στηρίξεις αυτό. Δεν θεωρώ όσους τον στηρίζουν κορόιδα.
Μιλάω για συγκεκριμένες περιπτώσεις.
Και μια γυναίκα μπορεί να χρησιμοποιήσει λανθάνοντα αισθησιασμό για να πασπαλίσει το προϊόν της και να πουλήσει.

.... Είναι στα όρια του θεμιτού. θλιβερού

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23199
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Απρ 2020, 20:09

Βασικά όποιος εξαρτάται από τα views και τις διαφημίσεις, δεν είναι πολύ σοφο να προσβάλει το κοινό του, ε;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Μιλλένιαλ
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 24 Ιαν 2020, 13:54

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μιλλένιαλ » 21 Απρ 2020, 20:10

AlienWay έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:09
Βασικά όποιος εξαρτάται από τα views και τις διαφημίσεις, δεν είναι πολύ σοφο να προσβάλει το κοινό του, ε;
Μπορεί και να είναι αν το κοινό ψάχνει κάτι tsundere.

Κι εσύ τα θέλεις όμως, πας και ξετρυπώνεις πάντα τέτοια άρθρα και triggάρεσαι μόνος σου.
Το μίσος για τη μπουμεργιά είναι δυνατότερο απ' τα ασφαλιστικά
~~~~
Μίμα για χρήμα

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 21 Απρ 2020, 20:11

Γάταρος έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:00
Και τι κόλπο είναι αυτό να λέμε βίζιτα όποια είναι ωραία κοπέλα;
επειδη ειναι μια ωραια κοπελα που δεν μπορουν να εχουν (επειδη νομιζουν πως εχουν το δικαιωμα) ειναι ενας λογος να την μισουν και να προσπαθουν να την εξευτελισουν, οπως κανουν σ αυτο το νημα.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 21 Απρ 2020, 20:11

Naida έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:56
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:49
Naida έγραψε:
21 Απρ 2020, 19:44


Όντως είχα καταλάβει λάθος. Νόμιζα οτι πληρώνεται από τις συνδρομές. Ότι το κάνει σαν επάγγελμα. Αλλά και πάλι δικαίωμα της είναι αν θέλει να πληρώνεται γι αυτο που κάνει, να το απαιτεί. Όποιος δεν θέλει, δεν χρειάζεται να την βλέπει.
Μα πληρώνεται από τις συνδρομές. Το κάνει σαν επάγγελμα. Απλά οι συνδρομές είναι εθελοντικές, βλέπεις και χωρίς αυτή.

Δικαίωμα της είναι, αλλά δεν ξέρω γιατί αυτό θεωρείται άποψη.
Και η κυβέρνηση τα δικαιώματα της ασκεί, να την κλείσουμε την Εσωτερική Πολιτική άμα είναι να κολλάμε αυτή την απάντηση παντού ως άποψη.
Τι εννοείς θεωρείται άποψη; αφού το εξασκεί σαν επάγγελμα, θα στηρίζεται στην καλη θέληση όσων την βλέπουν για να πληρωνεται; Εκτός κι αν το κάνει σαν χομπι και βγάζει και έξτρα εισόδημα.
Βασικά κακώς το κάνει σαν επάγγελμα αλλά τεσπα.

Όσο μένει στην πλατφόρμα που έχει το κακό ότι δεν σου εξασφαλίζει έσοδα, αλλά έχει το καλό ότι μπορεί να στριμαρει ο κάθε πικραμένος και ότι επειδή ακριβώς είναι δωρεαν, οι θεατές είναι πολύ περισσότεροι ναι στην καλή θέληση πρέπει να στηρίζεται.

Για να στο κάνω πιο απλό. Βγαίνεις από το μέτρο και πέφτεις πάνω σε πλανωδιο μουσικό που παίζει πολύ ωραία μουσική. Πας να φύγεις και τον ακούς να σου λέει << δεν έχεις ούτε ένα ταλιρακι να μου ρίξεις μωρη; Τράβα για δουλειά άχρηστη>>. Και σε ένα παράλληλο συμπαν θα βρεθεί μια Ναιδα, να εξηγεί ότι ο μουσικός είχε δίκιο γιατί θέλει να ασχοληθεί επαγγελματικά με αυτό και μπορεί να στηρίζεται στο αν οι περαστικοί θα φιλοτιμηθουν να του ριξουν χρηματα
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 21 Απρ 2020, 20:12

AlienWay έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:06
gassim έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:03
και φυσικά πολύ καλά τα λέει.

Αμα τα λέει καλά, ας βγει τότε και η Μενεγάκη που τα κονομάει από τις διαφημίσεις και να πει "μάγκες, τόσα χρόνια με τρώτε στη μάπα, σκάστε από ένα δεκάρικο ο καθένας τώρα, η αλλιώς βρείτε δουλειά" :003:
Εντελως ακυρος παραλληλισμός. Η μενεγάκη δεν είχε ποτέ συνδρομητές θεατές.
Η κοπέλα απλά προέτρεψε όσους παρακολουθούν τσάμπα να γίνουν συνδρομητές. Δεν υποχρέωσε κανέναν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών