"Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Απρ 2020, 21:15

Πάντως δεν είναι πιο περίεργο να πληρώνεις για να δεις να παίζουν βιντεοπαιχνίδια σε σχέση με το να πληρώνεις για να δεις να παίζουν μπάλα.

LETO
Δημοσιεύσεις: 1957
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 21 Απρ 2020, 21:19

ρισπεκτ σε οσους - οσες εκμεταλευονται την ολη φαση και κονομανε χωρις να δουλευουν

κυριως σε υποαναπτυκτες χωρες.

οταν και αν καταφερω κι εγω κατι αντιστοιχο θα μπορω να κρινω.

ακομα και οι twitch thots, μαγκια τους.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Απρ 2020, 21:21

LETO έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:19
ρισπεκτ σε οσους - οσες εκμεταλευονται την ολη φαση και κονομανε χωρις να δουλευουν

κυριως σε υποαναπτυκτες χωρες.

οταν και αν καταφερω κι εγω κατι αντιστοιχο θα μπορω να κρινω.

ακομα και οι twitch thots, μαγκια τους.
και τις οποιες σαρωτικες αρνητικες επιπτωσεις πιστεω να τις υποστεις με χαρα :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Απρ 2020, 21:26

foscilis έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:15
Πάντως δεν είναι πιο περίεργο να πληρώνεις για να δεις να παίζουν βιντεοπαιχνίδια σε σχέση με το να πληρώνεις για να δεις να παίζουν μπάλα.
Δεν πληρώνεις μόνο για τη μπάλα. Ουσιαστικά κανεις μια έξοδο με την παρέα, με τα φιλαράκια. Φωνάζεις και τα συνθήματα σου στην κερκίδα, βλέπεις δια ζώσης και τους γνωστούς από τις θέσεις διάρκειας, ανταλλάσσεις κουβέντες με τους γνωστούς, βλέπεις και από κοντά την ομάδα. Μυρίζεις χορτάρι, βιώνεις εικόνες και συγκινήσεις από κοντά.

Δεν είναι το ίδιο με το να βλέπεις από την οθόνη με τις πιτζάμες έναν τυπά ή μια τύπισσα να παίζουν παιχνίδια.

Υγ Βέβαια και το γήπεδο έχει χαλάσει τα τελευταία χρόνια. Ειδικά οι πιο νέοι σε ηλικία είναι μονιμα με το κινητό ανοιχτό στις στοιχηματικες εταιρίες. Παίζουν στοίχημα αντί να βλέπουν τον αγώνα.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42864
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 21 Απρ 2020, 21:30

Namrail έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:26
foscilis έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:15
Πάντως δεν είναι πιο περίεργο να πληρώνεις για να δεις να παίζουν βιντεοπαιχνίδια σε σχέση με το να πληρώνεις για να δεις να παίζουν μπάλα.
Δεν πληρώνεις μόνο για τη μπάλα. Ουσιαστικά κανεις μια έξοδο με την παρέα, με τα φιλαράκια. Φωνάζεις και τα συνθήματα σου στην κερκίδα, βλέπεις δια ζώσης και τους γνωστούς από τις θέσεις διάρκειας, ανταλλάσσεις κουβέντες με τους γνωστούς, βλέπεις και από κοντά την ομάδα. Μυρίζεις χορτάρι, βιώνεις εικόνες και συγκινήσεις από κοντά.

Δεν είναι το ίδιο με το να βλέπεις από την οθόνη με τις πιτζάμες έναν τυπά ή μια τύπισσα να παίζουν παιχνίδια.

Υγ Βέβαια και το γήπεδο έχει χαλάσει τα τελευταία χρόνια. Ειδικά οι πιο νέοι σε ηλικία είναι μονιμα με το κινητό ανοιχτό στις στοιχηματικες εταιρίες. Παίζουν στοίχημα αντί να βλέπουν τον αγώνα.
Δες αυτή τη στιγμή. Δες τα σχόλια. Αυτό έγινε το 2012. Αλλά το θυμούνται ακόμα με νοσταλγία.

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21416
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 21 Απρ 2020, 21:31

που πάει αυτός ο κόσμος ρε μλκα
μα το Θεό, καλύτερα κομμουνισμός, Στάλιν ρε μλκες
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 21 Απρ 2020, 21:34

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:31
που πάει αυτός ο κόσμος ρε μλκα
μα το Θεό, καλύτερα κομμουνισμός, Στάλιν ρε μλκες
:smt005::smt005:

Έτοιμος να γραφτείς στο club στο αντίστοιχο νήμα;
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Απρ 2020, 21:38

Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:30

Δες αυτή τη στιγμή. Δες τα σχόλια. Αυτό έγινε το 2012. Αλλά το θυμούνται ακόμα με νοσταλγία.

Καλά και γω έβλεπα κάποτε τον faker να σκιζει κωλια.

Αλλά τα esports δεν έχουν ούτε κατά διάνοια τον αντίκτυπο του κανονικού ποδοσφαίρου ούτε θα τον αποκτήσουν κάπου στα κοντα. Καταρχάς δεν απευθύνονται σε όλες τις ηλικίες αλλά σε συγκεκριμένο κοινό.

Επιπλεον οι διοργανώσεις είναι λίγες και από αυτές ακόμα λιγότερες εκείνες που έχουν μεγάλο κοινό.

Προφανώς ο τελικός του wow μαζεύει κόσμο τα τελευταία χρόνια και έχουν πέσει και πολλά λεφτά.

Όμως εγώ δεν είχα αυτό στο νου μου όταν απαντούσα στον φος. Αναφερομουν κυρίως στη μάστιγα με τους.gamers που παίζουν από το σπίτι τους και το κοινό τους σπρώχνει λεφτά ενώ τους βλέπει από τον υπολογιστή του.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21416
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 21 Απρ 2020, 21:38

Namrail έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:26
foscilis έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:15
Πάντως δεν είναι πιο περίεργο να πληρώνεις για να δεις να παίζουν βιντεοπαιχνίδια σε σχέση με το να πληρώνεις για να δεις να παίζουν μπάλα.
Δεν πληρώνεις μόνο για τη μπάλα. Ουσιαστικά κανεις μια έξοδο με την παρέα, με τα φιλαράκια. Φωνάζεις και τα συνθήματα σου στην κερκίδα, βλέπεις δια ζώσης και τους γνωστούς από τις θέσεις διάρκειας, ανταλλάσσεις κουβέντες με τους γνωστούς, βλέπεις και από κοντά την ομάδα. Μυρίζεις χορτάρι, βιώνεις εικόνες και συγκινήσεις από κοντά.

Δεν είναι το ίδιο με το να βλέπεις από την οθόνη με τις πιτζάμες έναν τυπά ή μια τύπισσα να παίζουν παιχνίδια.

Υγ Βέβαια και το γήπεδο έχει χαλάσει τα τελευταία χρόνια. Ειδικά οι πιο νέοι σε ηλικία είναι μονιμα με το κινητό ανοιχτό στις στοιχηματικες εταιρίες. Παίζουν στοίχημα αντί να βλέπουν τον αγώνα.
:003:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21416
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 21 Απρ 2020, 21:39

Gewponos90 έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:34
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:31
που πάει αυτός ο κόσμος ρε μλκα
μα το Θεό, καλύτερα κομμουνισμός, Στάλιν ρε μλκες
:smt005::smt005:

Έτοιμος να γραφτείς στο club στο αντίστοιχο νήμα;
:smt017
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42864
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 21 Απρ 2020, 21:41

Namrail έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:38
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:30

Δες αυτή τη στιγμή. Δες τα σχόλια. Αυτό έγινε το 2012. Αλλά το θυμούνται ακόμα με νοσταλγία.

Καλά και γω έβλεπα κάποτε τον faker να σκιζει κωλια.

Αλλά τα esports δεν έχουν ούτε κατά διάνοια τον αντίκτυπο του κανονικού ποδοσφαίρου ούτε θα τον αποκτήσουν κάπου στα κοντα. Καταρχάς δεν απευθύνονται σε όλες τις ηλικίες αλλά σε συγκεκριμένο κοινό.

Επιπλεον οι διοργανώσεις είναι λίγες και από αυτές ακόμα λιγότερες εκείνες που έχουν μεγάλο κοινό.

Προφανώς ο τελικός του wow μαζεύει κόσμο τα τελευταία χρόνια και έχουν πέσει και πολλά λεφτά.

Όμως εγώ δεν είχα αυτό στο νου μου όταν απαντούσα στον φος. Αναφερομουν κυρίως στη μάστιγα με τους.gamers που παίζουν από το σπίτι τους και το κοινό τους σπρώχνει λεφτά ενώ τους βλέπει από τον υπολογιστή του.
Κι αυτό έχει τη φάση του. Εμένα μ 'αρέσει να βλέπω γκέιμερς που παίζουν παιχνίδια που δεν έχω την υπομονή να παίξω εγώ. 4X κλπ και να κάνουν και roleplay, να έχουν backstory για τις αυτοκρατορίες τους κι έτσι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Απρ 2020, 21:48

Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:41

Κι αυτό έχει τη φάση του. Εμένα μ 'αρέσει να βλέπω γκέιμερς που παίζουν παιχνίδια που δεν έχω την υπομονή να παίξω εγώ. 4X κλπ και να κάνουν και roleplay, να έχουν backstory για τις αυτοκρατορίες τους κι έτσι.
Οκ, γούστα είναι αυτά. Σεβαστά όλα.

Εγώ πλέον βαριέμαι να δω ακόμα και μπάλα. Για να δω ματς πρέπει να έχω ποντάρει πάνω του.


Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 21 Απρ 2020, 21:54

GReaper έγραψε:
21 Απρ 2020, 21:49
"gamer" :shrike:
Επαγγελματίες πολλοί από αυτούς. Ο faker κάποια στιγμή είχε συμβόλαιο 1 εκατ., σχεδόν όσα παίρνει ένα αστέρι της δικής μας σούπερ λίγκ.

Πέφτει χρήμα στο χώρο και αναμένεται να πέσει ακόμα περισσότερο. Οι ομάδες υψηλού επιπέδου είναι καθαρά επαγγελματικές. Κλείνουν τα παιδιά σε σπίτια, τους δίνουν προπονητή, φροντιστή και τους λιώνουν στην προπόνηση.

Συνήθως οι ομάδες μοιράζονται ένα κομμάτι των χρηματικών βραβείων που κερδίζουν (πέρα από κάποιο στάνταρ βασικό μισθο) με την μεριδα του λέοντος να καταλήγει στον σπόνσορα επενδυτή.

Άβαταρ μέλους
Μιλλένιαλ
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 24 Ιαν 2020, 13:54

Re: "Αν δεν έχεις 10 δολάρια δεν θα με δεις να παίζω, θα έπρεπε να δουλεύεις"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μιλλένιαλ » 21 Απρ 2020, 22:01

Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:45
Μιλλένιαλ έγραψε:
21 Απρ 2020, 20:29
Το τι είναι twitch subscription έχει εξηγηθεί από την πρώτη σελίδα, κατά τα άλλα βλέπεις τι γράφει το 70% εδώ μέσα. Τα πήρες τα hot takes σου, όταν όμως νιώσεις τη μοναξιά που ένιωσε ο Dr. Manhattan μην αναζητήσεις εύκολη διέξοδο από την κατάθλιψη.
Ε πόσο θα μου το κρατάς.
Δεν είπα και τίποτα διχαστικό, δεν είπα να μη φτύνουμε στα τοστ χωρίς αβοκάντο και στους σκέτους φραπέδες.
Για πάντα.
Σαν τη μαφία, για πάντα.
Η φάση αυτή δεν είναι καυλάντα.

Γιατί δεν ξέρουν τα βασικά και κράζουν.
Το μίσος για τη μπουμεργιά είναι δυνατότερο απ' τα ασφαλιστικά
~~~~
Μίμα για χρήμα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών