ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Ιούλ 2020, 10:17

Σήκουελ του vantono @ ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ? γιατί έπρεπε!

Στο δια ταύτα, τιστομπουτσέοντακαβάλα έχετε πάθει όλοι τώρα τελευταία και κυκλοφορείτε με άουτφιτ τενίστα, όχι όταν πατε γυμναστήριο ή για κάποιου τύπου γενικότερη άθληση στην ύπαιθρο(που σαφώς και δικαιολογείται) αλλά όταν ειναι απλώς να κυκλοφορήσετε έξω? Εδώ και κανα' μήνα περίπου βλέπω ενα σωρό τυπαίους να αράζουν σε καφετέριες ή να πάνε σουπερμαρκετ χαλαροί και ατσαλάκωτοι, με κάλτσα μέχρι τουλάχιστον τη μέση του καλαμιού
Εικόνα

Τιστομπούτσο ρε παλίκαροι, Τζοκοβιτσοτσιτσιπάδες την είδατε? Πριν περίπου ενα χρόνο+, ηταν στη μόδα εκείνα τα παντελόνια με τα μπατζάκια που τα 'χε φάει ο προκρούστης στον αστράγαλο, λες και κάποιος σας προετοίμαζε μαζικά για γάγγραινα. Μετά σκάσανε μύτη κατά ριπάς οι γκόμενες με τις καρεδούμπες (οκ, σε καποιες πήγαινε και πάει πολύ, δε λέω) και τώρα οι καλτσοδέτες του ελέους. Και οκ, οταν τη φοράς αυτη την καλτσα με σορτσάκι προσδίδει ενα γενικότερο αθλητικό στυλ και παλεύεται. Αλλά όσοι τη φοράτε με βερμούδα που σας φτάνει κάτω απο το γόνατο(ναι, το εχω δει κι αυτο), πόσο ταμτάκουλες παίζει να είστε ρε? Ουρτ, παλιοντιντήδες μούσχαροι!

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Ιούλ 2020, 22:28

Ώρες ώρες πιστεύω ότι ζεις μια τριετία πίσω σε κάθε θρεντ.
Αυτό που λες έπαιζε τότε.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Ιούλ 2020, 22:34

Ερμής έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:28
Ώρες ώρες πιστεύω ότι ζεις μια τριετία πίσω σε κάθε θρεντ.
Αυτό που λες έπαιζε τότε.
Μου ήρθε γαματη ιδεα για σαι-φαι μυθιστορημα. λεει θα εχει καποιος γυαλια σαν του τυπου στο σταρ τρεκ που τους διακτινιζε και θα ειναι με χρονοκαθυστερηση. αναλογως ποσο πρεπει να κρατησει το μυθιστορημα θα ειναι κι η χρονοκαθυστερηση. Απο 5 δευτερα και πανω λογικα δε θα βγει τριλογια.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 02 Ιούλ 2020, 22:36

vantono έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 10:17
Σήκουελ του vantono @ ΤΙΣΤΟΜΠΟΎΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΈ? γιατί έπρεπε!

Στο δια ταύτα, τιστομπουτσέοντακαβάλα έχετε πάθει όλοι τώρα τελευταία και κυκλοφορείτε με άουτφιτ τενίστα, όχι όταν πατε γυμναστήριο ή για κάποιου τύπου γενικότερη άθληση στην ύπαιθρο(που σαφώς και δικαιολογείται) αλλά όταν ειναι απλώς να κυκλοφορήσετε έξω? Εδώ και κανα' μήνα περίπου βλέπω ενα σωρό τυπαίους να αράζουν σε καφετέριες ή να πάνε σουπερμαρκετ χαλαροί και ατσαλάκωτοι, με κάλτσα μέχρι τουλάχιστον τη μέση του καλαμιού
Εικόνα

Τιστομπούτσο ρε παλίκαροι, Τζοκοβιτσοτσιτσιπάδες την είδατε? Πριν περίπου ενα χρόνο+, ηταν στη μόδα εκείνα τα παντελόνια με τα μπατζάκια που τα 'χε φάει ο προκρούστης στον αστράγαλο, λες και κάποιος σας προετοίμαζε μαζικά για γάγγραινα. Μετά σκάσανε μύτη κατά ριπάς οι γκόμενες με τις καρεδούμπες (οκ, σε καποιες πήγαινε και πάει πολύ, δε λέω) και τώρα οι καλτσοδέτες του ελέους. Και οκ, οταν τη φοράς αυτη την καλτσα με σορτσάκι προσδίδει ενα γενικότερο αθλητικό στυλ και παλεύεται. Αλλά όσοι τη φοράτε με βερμούδα που σας φτάνει κάτω απο το γόνατο(ναι, το εχω δει κι αυτο), πόσο ταμτάκουλες παίζει να είστε ρε? Ουρτ, παλιοντιντήδες μούσχαροι!
καλτσοπεδιλισταν αλα γιολαντα ακα δυτικη γυφτια υποκουλτουρα :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Ιούλ 2020, 22:53

Ερμής έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:28
Ώρες ώρες πιστεύω ότι ζεις μια τριετία πίσω σε κάθε θρεντ.
Αυτό που λες έπαιζε τότε.
Ρε συ πώς γινεται αυτό κάθε φορά? :cry Αφου εγω τωρα αρχισα να το παρατηρω, το τελευταιο 3μηνο μαξ, αυτο. Πριν 3ετια λες πολυ, αποκλειεται να κυκλοφορούσαν απο τοτε ετσι τα εν λόγω καρναβάλια. Μεχρι το προηγουμενο καλοκαιρι ουτε που ειδα ποτέ μου πουθενά εκτος γυμναστηριων, το αουτφιτ "καλτσούλα ως τη μέση του καλαμιου + σορτσακι-βερμουδα". Τωρα τους βλεπω να αραζουν καφετέρια με την καλτσα σχεδον στο γονατο και την τσουτσουνα να κοντευει να πεταχτει απο την τσεπη τους στο σορτσακι.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Ιούλ 2020, 23:03

Ερμής έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:28
Ώρες ώρες πιστεύω ότι ζεις μια τριετία πίσω σε κάθε θρεντ.
Αυτό που λες έπαιζε τότε.
Όχι, παίζει και τώρα. Βασικά τώρα παίζει. Πριν 3 χρόνια δεν έβλεπα τέτοιο πράγμα. Εντωμεταξύ, μακρύ σορτς (κάτω απ' το γόνατο) και ψηλή κάλτσα (ως το καλάμι) σε κάνει να φαίνεσαι πιο κοντός.

Νορμάλ μέγεθος κάλτσας, κατ' εμέ είναι αυτή που φτάνει ως τον αστράγαλο ή που ίσα καλύπτει τον αστράγαλο ή καθόλου (θεωρώ γελοίες τις κάλτσες που καλύπτουν απλώς την πατούσα). Τούτο αν δεν φοράς παντελόνι που καλύπτει όλο το πόδι.

Νορμάλ μέγεθος σορτς είναι ως το γόνατο άντε και ελαφρώς πιο κάτω ή πιο πάνω (ελαφρώς). Οτιδήποτε άλλο είναι είτε γελοία κοντό και είναι σαν να φοράς σώβρακο ή γελοία μακρύ και για ποιον στον πούτσο λόγο να μην φορέσεις κανονικό παντελόνι, τότε;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Ιούλ 2020, 23:06

vantono έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:53
Ερμής έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:28
Ώρες ώρες πιστεύω ότι ζεις μια τριετία πίσω σε κάθε θρεντ.
Αυτό που λες έπαιζε τότε.
Ρε συ πώς γινεται αυτό κάθε φορά? :cry Αφου εγω τωρα αρχισα να το παρατηρω, το τελευταιο 3μηνο μαξ, αυτο. Πριν 3ετια λες πολυ, αποκλειεται να κυκλοφορούσαν απο τοτε ετσι τα εν λόγω καρναβάλια. Μεχρι το προηγουμενο καλοκαιρι ουτε που ειδα ποτέ μου πουθενά εκτος γυμναστηριων, το αουτφιτ "καλτσούλα ως τη μέση του καλαμιου + σορτσακι-βερμουδα". Τωρα τους βλεπω να αραζουν καφετέρια με την καλτσα σχεδον στο γονατο και την τσουτσουνα να κοντευει να πεταχτει απο την τσεπη τους στο σορτσακι.
Όντως, τύπε και γω το είχα δει πριν κανένα χρόνο και λίγο νωρίτερα στο γυμναστήριο. Ρετρό φάση, ψιλό 80ίλα κι έτσι. Παρά έξω δεν το έχω πολυπαρατηρήσει γιατί δεν έχω τέτοιες παρέες, ούτε συχνάζω σε μέρη που παίζουν τέτοια φλούφλικα στυλ.

Δεν ξέρω αν είναι χειρότερο από το στυλ κολάν και βερμούδα αθλητική από πάνω, που έπαιζε πριν από αυτό.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22929
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 02 Ιούλ 2020, 23:09

Μπορεί στα ΔΠ να έσκασε τώρα αυτή η φάση. Τι να πω.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Ιούλ 2020, 23:16

hellegennes έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 23:03
Ερμής έγραψε:
02 Ιούλ 2020, 22:28
Ώρες ώρες πιστεύω ότι ζεις μια τριετία πίσω σε κάθε θρεντ.
Αυτό που λες έπαιζε τότε.
Όχι, παίζει και τώρα. Βασικά τώρα παίζει. Πριν 3 χρόνια δεν έβλεπα τέτοιο πράγμα. Εντωμεταξύ, μακρύ σορτς (κάτω απ' το γόνατο) και ψηλή κάλτσα (ως το καλάμι) σε κάνει να φαίνεσαι πιο κοντός.

Νορμάλ μέγεθος κάλτσας, κατ' εμέ είναι αυτή που φτάνει ως τον αστράγαλο ή που ίσα καλύπτει τον αστράγαλο ή καθόλου (θεωρώ γελοίες τις κάλτσες που καλύπτουν απλώς την πατούσα). Τούτο αν δεν φοράς παντελόνι που καλύπτει όλο το πόδι.

Νορμάλ μέγεθος σορτς είναι ως το γόνατο άντε και ελαφρώς πιο κάτω ή πιο πάνω (ελαφρώς). Οτιδήποτε άλλο είναι είτε γελοία κοντό και είναι σαν να φοράς σώβρακο ή γελοία μακρύ και για ποιον στον πούτσο λόγο να μην φορέσεις κανονικό παντελόνι, τότε;
Ολόσωστος σε όλα!
Εγώ αρχισα να το παρατηρώ στο γυμναστήριο, λιγες μολις εβδομάδες προ κορωνοιού. Εκεί που όλοι έρχονταν ντυμένοι σχεδόν σαν εμένα (σορτσάκι φυσιολογικού μεγέθους και αθλητικα παπουτσια με κάλτσα αστραγάλου) ξαφνικά άρχισα να βλέπω καποιους να σκάνε μύτη με καλτσάρες χοντρές και τουλάχιστον μέχρι τη μέση του καλαμιού, αλλά δεν εδωσα και ιδιαίτερη σημασία. Σε γυμναστήριο ειμαστε, ό,τι βολεύει τον καθένα, σκέφτηκα.Αλλα από τότε μεχρι σημερα, αυτο το παπαροάουτφιτ εχει εξαπλωθεί από πολλούς και όταν πρόκειται για μη αθλητικές δραστηριότητες. Σε καφετέριες και σε σουπερμαρκετ τους βλέπω πλέον όλους να κυκλοφορούν έτσι, αρωματισμένοι και καλοσιδερωμένοι. Τι να πω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Ιούλ 2020, 23:20

Εγώ τούς βλέπω συνέχεια, λόγω δουλειάς αλλά και γιατί απέναντί μου έχει εσπρεσοτέρια και αράζουν την πέτσα τους κάτω απ' τις ομπρέλες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Ιούλ 2020, 23:37

Εγώ δεν βλέπω τίποτα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Ιούλ 2020, 09:10

ρε γκεηδες ειστε;

τι διατανο, παρακολουθειτε τι φοραει καθενας και πως αλλαζουν οι τασεις;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Ιούλ 2020, 09:16

Εγώ δεν πιάνομαι. Χο!
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22899
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Ιούλ 2020, 11:43

Ασέβαστος έγραψε:
03 Ιούλ 2020, 09:10
ρε γκεηδες ειστε;

τι διατανο, παρακολουθειτε τι φοραει καθενας και πως αλλαζουν οι τασεις;
Απο μπροστά μας περνάνε, τους βλέπουμε σχεδόν καθημερινά, τι να κάνουμε. :102:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Ιούλ 2020, 13:59

Κρύα ντους.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών