ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita

Βοηθήστε έναν νέγρο

Εικόνα ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ (Datejust 36 Stainless Steel Fluted / Jubilee / Blue)
21
78%
Εικόνα ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟΣ (Day-Date 40 Everose / Olive - Roman)
6
22%
 
Σύνολο ψήφων: 27

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14872
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 23 Ιούλ 2020, 14:18

επικ θρεντ :smt038

@ ταλ & ΜΒ: συνεχίστε, klaiw :smt005::smt038
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42888
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 23 Ιούλ 2020, 14:23

sting έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 09:03
Παρατηρώ τη σύνταξη σε ένα ενιαίο μέτωπο συγκεκριμένων ατόμων από όλο το πολιτικό, κοινωνικό και σωματικό φάσμα με στόχο ασφαλώς την απαξίωση της επαγγελματικής επιτυχίας, της κοινωνικής ευτυχίας καθώς και την κατακρήμνιση όλων εκείνων των ευγενών αξιών που συνθέτουν την άρτια δομή της ανθρωπότητας.

Τα κοινά στοιχεία τους; Ο ιδεολογικός απόπατος, ο ευέλικτος σεξουαλικός προσανατολισμός, το μόνιμο καθεστώς άρνησης, ο οικονομικός και ψυχολογικός μαρασμός όπως και η απέχθεια για οτιδήποτε αρμονικό και ωραίο. Δικαίωμα του καθενός είναι αυτό και δεν μου πέφτει λόγος, ο καθένας μας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω όμως ΕΣΕΝΑ που ανήκεις στην παραπάνω ομάδα, ΕΣΕΝΑ που σε κυρίευσε το μίσος και έφτυσες χολή μόλις ενας συνανθρωπος ζήτησε τη γνώμη σου για ένα αντικείμενο πολυτελείας, ΕΣΥ που σιχαίνεσαι την ευπρέπεια, την επαγγελματική και κοινωνική καταξίωση, ΕΣΕΝΑ που σε αηδιάζει η οικονομική ευμάρεια συνανθρώπων σου είναι το εξής:

Ποια ακριβώς πνευματικά και σωματικά αντανακλαστικά σου διεγείρονται στη θέα ενός λαμπερού ρολογιού αξίας €40.000;
  • Νιώθεις αποστροφή, φθόνο, οίκτο, ανεπάρκεια;
  • Νιώθεις το παγερό βλέμμα του ελεγκτή να σου υπενθυμίζει της θέση σου στο τρένο της ζωής;
  • Νιώθεις το βάρος όταν γίνεσαι βαρίδι στο πλοίο της σύγχρονης κοινωνίας;
  • Νιώθεις μια προσωρινή τύφλωση, ένα μούδιασμα, έναν άλυτο κόμπο στο στομάχι;
Τέλος, νιώθεις μια ρίγη να διαπερνά το ακαλαίσθητο κορμί σου όταν ακούσια χαλαρώνουν και λιπαίνονται οι μυοβαλβιδες του ορθού σου, έτοιμες να υποδεχτούν την αμείλικτη γροθιά του στιλιστικού διαφωτισμού;

Περιμένω να ακούσω τις σκέψεις σου... :)
ΟΚ μπούμερ
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
sting
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 08:45

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sting » 23 Ιούλ 2020, 15:40

Μαυροβασίλης έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 11:25
το φλέγον ερώτημα είναι ποιός έριξε την 4η για το πασοκορόλεξ :roll:
Εγώ την τρίτη ψήφο δεν μπόρεσα να ταυτοποιήσω ακόμα φίλε.


Ώπα λίγο…

Εννοείς ότι ο ΝΘ έθεσε στην κρίση μας ένα δίλημμα προς ψηφισιν, για να τον βοηθήσουμε και καλά να αποφασίσει, γράφοντας τα εσώψυχα μας κατά τη διάρκεια, ενώ ο ίδιος είχε ΠΡΟΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ την επιλογή DD40RG ψηφίζοντας στο ίδιο του το δημοψήφισμα; Αν αυτό αληθεύει έχουμε ξεπεράσει και τους παρακάτω τύπους σε ηθομετρικα χαμηλά φαυλότητας:

Εικόνα

Εικόνα


Αλήθεια ο Ερμής ποιο ψήφισε;
When I was a young fellow I was knocked down plenty. I wanted to stay down, but I couldn't. I had to get up and win those two dollars. I was one of those hungry fighters. When you haven't eaten for three days you'll understand.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Ιούλ 2020, 16:09

:oops:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 23 Ιούλ 2020, 16:44

:lol:

εγώ έριξα την 3η, αλλά τώρα βλέπω είναι και 5ος μερακλής
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
sting
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 08:45

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sting » 23 Ιούλ 2020, 17:10

Daje έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 14:13
Δεν μπορω ν'αποφασισω ετσι απλα πρωτο ή δευτερο.
Θα ηθελα να τα δω φορεμενα σε δυο ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
Μονο ετσι καταλαβαινω.
Ορίστε κούκλε:


Ρολόι- πρώτο
SpoilerShow
Εικόνα


Ρολόι – ΔΕΥΤΕΡΟ
SpoilerShow
Εικόνα

Εικόνα
Δαγκωτό ετσι;
When I was a young fellow I was knocked down plenty. I wanted to stay down, but I couldn't. I had to get up and win those two dollars. I was one of those hungry fighters. When you haven't eaten for three days you'll understand.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23242
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 23 Ιούλ 2020, 19:37

sting έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 15:40



Αλήθεια ο Ερμής ποιο ψήφισε;
Η αλήθεια είναι πως αν δε με ταγκαρες δε θα είχα πάρει χαμπάρι ότι το εν λόγω νήμα είναι για Ρολόγια.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 24 Ιούλ 2020, 00:14

"σίδερα μαζεύω, υπόγεια καθαρίζω, πλυντήρια, καλοριφέρ Ο παλιατζής, Ο παλιατζης "



Γεια σου ρε Μητσάκι :wink

Άβαταρ μέλους
Φιλαράκι
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 22:52

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φιλαράκι » 24 Ιούλ 2020, 00:42

Το δεύτερο ασυζητητί :romance-hearteyes: Για μας τους πρασινομάτηδες ταιριάζει καλύτερα. Είναι εξωστρεφές, ζωηρό, ρέον κι αν ερέθιζε κι άλλες αισθήσεις θα ήταν φρουτένιο και ξεδιψαστικό.

:smt023

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Ιούλ 2020, 00:43

Χωρίς την ψήφο, η δήλωση είναι άχρηστη.


Γεια σου φιλαράκι μας.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 24 Ιούλ 2020, 00:48

Θα επικαλεστώ τον τρισμέγιστο , τον δάσκαλο Λαρσαίο Γκουσγκούνη: " Δε βλέπω την ώρα να σε γαμήσω".

Άβαταρ μέλους
Φιλαράκι
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 22:52

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φιλαράκι » 24 Ιούλ 2020, 01:01

Gherschaagk έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 00:43
Χωρίς την ψήφο, η δήλωση είναι άχρηστη.


Γεια σου φιλαράκι μας.

Δεν ψηφίζω για να πέσει η τιμή του :D

Άβαταρ μέλους
sting
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 08:45

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sting » 24 Ιούλ 2020, 08:39

hellegennes έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 11:04
sting έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 09:03
Τα κοινά στοιχεία τους; Ο ιδεολογικός απόπατος, ο ευέλικτος σεξουαλικός προσανατολισμός, το μόνιμο καθεστώς άρνησης, ο οικονομικός και ψυχολογικός μαρασμός όπως και η απέχθεια για οτιδήποτε αρμονικό και ωραίο.
Πού είναι το αρμονικό και ωραίο; :102:
sting έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 09:03
Ποια ακριβώς πνευματικά και σωματικά αντανακλαστικά σου διεγείρονται στη θέα ενός λαμπερού ρολογιού αξίας €40.000;
  • Νιώθεις αποστροφή, φθόνο, οίκτο, ανεπάρκεια;
Όχι, πληγώνονται οι αισθητικές απολήξεις στον εγκέφαλό μου από το καρακιτσαριό τουλάχιστον των συγκεκριμένων μοντέλων.
Φίλε Χελη, φυσικά και το όλο ζήτημα είναι καθαρά θέμα γούστου. Όπως κατάλαβα σε προηγούμενη κουβέντα ότι οι γνώσεις σου πάνω στα ρολόγια είναι φειδωλές, μιας και δήλωσες ότι αρνείσαι πεισματικά να φέρεις στον καρπό σου το μόνο ίσως αντικείμενο που ξεχωρίζει εναν άνδρα από τα υπόλοιπα θηλαστικά.

Για να μπορέσω να απαντήσω και να σχολιάσω στο ίδιο μήκος κύματος, θα ήθελα να σου δείξω δυο φωτογραφίες του ιδίου ανδρικού υποδήματος:

Εικόνα

Εικόνα



Πες μου αν θες τι σκέφτεσαι “στιλιστικά”, τι νιώθεις βλέποντας τις παραπάνω φωτο, μπορεις να είσαι όσο αδιάκριτος, καυστικός και περιγραφικός επιθυμείς :D
When I was a young fellow I was knocked down plenty. I wanted to stay down, but I couldn't. I had to get up and win those two dollars. I was one of those hungry fighters. When you haven't eaten for three days you'll understand.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8162
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 24 Ιούλ 2020, 08:48

.
αρχείο λήψης.jpg
αρχείο λήψης.jpg (10.07 KiB) Προβλήθηκε 2443 φορές


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιούλ 2020, 13:57

sting έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 08:39
hellegennes έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 11:04
sting έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 09:03
Τα κοινά στοιχεία τους; Ο ιδεολογικός απόπατος, ο ευέλικτος σεξουαλικός προσανατολισμός, το μόνιμο καθεστώς άρνησης, ο οικονομικός και ψυχολογικός μαρασμός όπως και η απέχθεια για οτιδήποτε αρμονικό και ωραίο.
Πού είναι το αρμονικό και ωραίο; :102:
sting έγραψε:
23 Ιούλ 2020, 09:03
Ποια ακριβώς πνευματικά και σωματικά αντανακλαστικά σου διεγείρονται στη θέα ενός λαμπερού ρολογιού αξίας €40.000;
  • Νιώθεις αποστροφή, φθόνο, οίκτο, ανεπάρκεια;
Όχι, πληγώνονται οι αισθητικές απολήξεις στον εγκέφαλό μου από το καρακιτσαριό τουλάχιστον των συγκεκριμένων μοντέλων.
Φίλε Χελη, φυσικά και το όλο ζήτημα είναι καθαρά θέμα γούστου. Όπως κατάλαβα σε προηγούμενη κουβέντα ότι οι γνώσεις σου πάνω στα ρολόγια είναι φειδωλές, μιας και δήλωσες ότι αρνείσαι πεισματικά να φέρεις στον καρπό σου το μόνο ίσως αντικείμενο που ξεχωρίζει εναν άνδρα από τα υπόλοιπα θηλαστικά.

Για να μπορέσω να απαντήσω και να σχολιάσω στο ίδιο μήκος κύματος, θα ήθελα να σου δείξω δυο φωτογραφίες του ιδίου ανδρικού υποδήματος:
Πες μου αν θες τι σκέφτεσαι “στιλιστικά”, τι νιώθεις βλέποντας τις παραπάνω φωτο, μπορεις να είσαι όσο αδιάκριτος, καυστικός και περιγραφικός επιθυμείς :D
Καραμπλιάξ, σκέφτομαι. Είπα ότι κάποτε φορούσα ρολόι χειρός, αλλά πλέον δεν βρίσκω τον λόγο, απ' την στιγμή που έχω κινητό πάντα μαζί μου και μου αρέσει να περιορίζω την εμφάνισή μου στο απολύτως πρακτικό σκέλος. Κάποτε για αισθητικούς λόγους δεν φορούσα σορτσάκια και φόρμες. Πλέον δεν με ενδιαφέρει. Όχι ότι δεν με ενδιαφέρει η εμφάνισή μου, αλλά βάζω το πρακτικό σκέλος πάνω από ντροπές και αισθητική.

Γενικότερα τα αξεσουάρ με ενοχλούν. Βαριέμαι να κουβαλάω πράγματα πάνω στο σώμα μου. Αν είναι δυνατόν, δεν κουβαλάω ούτε τσαντάκι ή πορτοφόλι. Δεν ψέγω, βέβαια, όσους αρέσκονται να φοράνε αξεσουάρ. Μόνο την αισθητική τους σχολιάζω, όποτε είναι για σχολιασμό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών