ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14890
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 05 Αύγ 2020, 17:41

Εικόνα

master race.-
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 05 Αύγ 2020, 17:43

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
05 Αύγ 2020, 14:31
.

αρχείο λήψης (7).jpeg



.
εντούρο παντόφλα
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 05 Αύγ 2020, 17:46

Lord Brum έγραψε:
05 Αύγ 2020, 16:56
Νταρνάκας έγραψε:
05 Αύγ 2020, 16:51
Τελικά καταλήξαμε πως όσοι γουστάρουν σαγιονάρα διχαλωτή τομπαίρνουν ή ακόμα;
ντρέπονται να το παραδεχτούν αλλά τομπαιρνουν
Ασυζητητί. :g030:
Ο ανήρ ο αρρενωπός, ο αρχιίσιος καραστρέιτουκλας και η διχαλωτή σαγιονάρα είναι δύο έννοιες εξ ορισμού και εκ διαμέτρου αντίθετες κι ασύμβατες.
Πας ο διαφωνών απαυτωθήτω.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14890
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 05 Αύγ 2020, 17:47

^ αψογος
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 05 Αύγ 2020, 18:01

και καλα οτι οι παντοφλες ειναι συμβολο απελευθερωσης και του χυμα στο κυμα :fp:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 05 Αύγ 2020, 18:14

Nostalgia έγραψε:
05 Αύγ 2020, 16:27
Σενέκας έγραψε:
05 Αύγ 2020, 15:47
Nostalgia έγραψε:
05 Αύγ 2020, 15:43
Κροκς! Απο τοτε που βγηκαν τα Κροκς επαψα να φοραω σαγιοναρες! Κροκς ρε μουνια!
ω να σου γαμήσω! Αυτό σηκώνει βαριά τιμωρία!

άσε που βλέπω πρώτη φορά άνθρωπο να δηλώνει έτσι περήφανα ότι είναι εγκληματίας. Καμιά ντροπή! :e040:
Τι ντροπη ρε φιλε, εχω ξεχασει την προ-crocs εποχη, εχει πεσει delete. Σκαβω, βαφω, οδηγω ανετα, περπαταω σε δρομο, σε αμμο, σε βοτσαλα, μεχρι μεσα στην θαλασσα εχω μπει σε μια περιεργη παραλια γεματη κοτρωνες. Μιλαμε για την Μεκκα του καλοκαιρινου πατουμενου. Σιγουρα μια απο τις σπουδαιοτερες ανακαλυψεις των τελευταιων ετων, ειδικα για ανθρωπους που δεν τους αρεσε η κλασσικη παντοφλα (ριγε αντιντας) και δεν τους βολευε στο περπατημα το διχαλο. Παρε και θα με θυμηθεις!
Αφού δεν πρόκειται να γαμήσεις με crocs, τύπε, φρόντισε να κάνεις όλα τα άλλα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 05 Αύγ 2020, 18:16

vantono έγραψε:
05 Αύγ 2020, 13:04
Εδώ και κάμποσους μήνες παρατηρώ νεαρά άτομα, είτε στο δρόμο είτε στην παραλία, που το 'χουν γυρίσει στις παππουδοπαντόφλες -aka μη σαγιονάρες- περίπου τέτοιου τύπου (προσπάθησα να βρω και να παραθέσω το λιγότερο αποκρουστικό μοντέλο)
Εικόνα

Και αυτές τις παντούφλες-σανδαλοειδή τώρα, τα φοράνε απο κάγκουρες μεχρι γκόμενες (και μαλιστα ωραίες), σε φάση γιούνισεξ. Και τόσο στους τύπους όσο και ιδίως στις τύπισσες, είναι φουλ ξενέρα αυτό το πράγμα και μου φαίνεται αδιανόητο το πως έχουν γίνει μόδα αυτά. Εγώ ακόμα και στο στρατό που μας ειχαν δώσει κατι τέτοιες, για κάποιο λόγο ντρεπόμουν να τις φορέσω και τις σιχαινόμουν στυλιστικά. Τίστομπούτσο έγινε, πότε πέθανε η τιμημένη 1-4 διχαλοσαγιονάρα? Και γιατί να αντικατασταθεί με τις παντούφλες του Ε.Σ και των παππούδων μας? Τι αλλόκοτη χιπστεριά ειναι αυτή? Τραγικό! Εύχομαι να εκλείψει σύντομα.
Αυτές οι σαγιονάρες που έβαλες στη φωτογραφία θα φοριούνται για πάντα γιατί είναι ότι πιο λειτουργικό έχει φτιαχτεί σε αυτό το είδος παπουτσιού.
Τις φοράω από όταν πρωτοεμφανίστηκαν και τότε ήμουν μαθητής.
Τις άλλες τις μαλακίες με το δίχαλο δεν τις έχω φορέσει ποτέ.

Οι παππούδες φόραγαν λαστιχένιες παντόφλες σαν αυτές του στρατού.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 05 Αύγ 2020, 18:18

Feindflug έγραψε:
05 Αύγ 2020, 18:14
Nostalgia έγραψε:
05 Αύγ 2020, 16:27
Σενέκας έγραψε:
05 Αύγ 2020, 15:47


ω να σου γαμήσω! Αυτό σηκώνει βαριά τιμωρία!

άσε που βλέπω πρώτη φορά άνθρωπο να δηλώνει έτσι περήφανα ότι είναι εγκληματίας. Καμιά ντροπή! :e040:
Τι ντροπη ρε φιλε, εχω ξεχασει την προ-crocs εποχη, εχει πεσει delete. Σκαβω, βαφω, οδηγω ανετα, περπαταω σε δρομο, σε αμμο, σε βοτσαλα, μεχρι μεσα στην θαλασσα εχω μπει σε μια περιεργη παραλια γεματη κοτρωνες. Μιλαμε για την Μεκκα του καλοκαιρινου πατουμενου. Σιγουρα μια απο τις σπουδαιοτερες ανακαλυψεις των τελευταιων ετων, ειδικα για ανθρωπους που δεν τους αρεσε η κλασσικη παντοφλα (ριγε αντιντας) και δεν τους βολευε στο περπατημα το διχαλο. Παρε και θα με θυμηθεις!
Αφού δεν πρόκειται να γαμήσεις με crocs, τύπε, φρόντισε να κάνεις όλα τα άλλα.
θα το εχω υπ'οψιν μου τυπε.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 05 Αύγ 2020, 18:29

Γιάννης έγραψε:
05 Αύγ 2020, 17:01
vantono έγραψε:
05 Αύγ 2020, 13:04
Εδώ και κάμποσους μήνες παρατηρώ νεαρά άτομα, είτε στο δρόμο είτε στην παραλία, που το 'χουν γυρίσει στις παππουδοπαντόφλες -aka μη σαγιονάρες- περίπου τέτοιου τύπου (προσπάθησα να βρω και να παραθέσω το λιγότερο αποκρουστικό μοντέλο)
Εικόνα

Και αυτές τις παντούφλες-σανδαλοειδή τώρα, τα φοράνε απο κάγκουρες μεχρι γκόμενες (και μαλιστα ωραίες), σε φάση γιούνισεξ. Και τόσο στους τύπους όσο και ιδίως στις τύπισσες, είναι φουλ ξενέρα αυτό το πράγμα και μου φαίνεται αδιανόητο το πως έχουν γίνει μόδα αυτά. Εγώ ακόμα και στο στρατό που μας ειχαν δώσει κατι τέτοιες, για κάποιο λόγο ντρεπόμουν να τις φορέσω και τις σιχαινόμουν στυλιστικά. Τίστομπούτσο έγινε, πότε πέθανε η τιμημένη 1-4 διχαλοσαγιονάρα? Και γιατί να αντικατασταθεί με τις παντούφλες του Ε.Σ και των παππούδων μας? Τι αλλόκοτη χιπστεριά ειναι αυτή? Τραγικό! Εύχομαι να εκλείψει σύντομα.
Λέγονται pool slides, είναι μόδα που ξεκίνησε από τους Αμερικάνους ραπεράδες (με πρώτο τον Snoop Dogg), οι οποίοι τα φοράνε με κάλτσες.


Εικόνα
Έχει γεράσει και δεν παρακολουθεί τις εξελίξεις.

Με ψηλή άσπρη αθλητική κάλτσα και pool slides, μέχρι για ποτό πας.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14616
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 05 Αύγ 2020, 18:49

φαντάσου πόσο μαλάκας πρέπει να είναι κάποιος για να έχει ένα σκασμό λεφτά και να ντύνεται έτσι

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 05 Αύγ 2020, 18:59

Έλεος βρε γερόντια, βγείτε στα καφενεία σας να σχολιάσετε για την νεολαία και τον κόσμο που τρελάθηκε :102:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

:bravo:
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

the comet the course the tail

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 05 Αύγ 2020, 19:02

Χαοτικός έγραψε:
05 Αύγ 2020, 14:32
the comet the course the tail έγραψε:
05 Αύγ 2020, 13:20
πάντα φοράω παπουδοπαντόφλες θαλάσσης για την καλύτερη εφαρμογή που έχουν και επειδή οι άλλες με την διχάλα είναι για γκέι ή γυναίκες και δεν μου πάνε. είμαι μπαρμπαδάκος εμφανισιακά.
Ε γι αυτό να φοράς ό,τι σου πάει μόνο. ότι διατηρεί την αρμονία!

:fp:

Άντε μπάμια κι εσύ.
έχω και ένα ζευγάρι με δίχαλο, αλλά δεν με βολεύουν. τις βάζω σε καμιά βραδινή έξοδο για σουβλάκια ή για να πάω μέχρι το περίπτερο.
τις άλλες ρε, τις παπουδίστηκες της φοράω και όταν κάνω μπάνιο, να μην πονάνε οι πατουσίτσες στα βότσαλα ή για να μην πατήσω κάνα αχινό :102:

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 05 Αύγ 2020, 19:07

Το δίχαλο είναι τέρμα γκέη. Βασικά πρόκειται για μόδα μιας κάποιας περιόδου στην οποία κάποιοι έχουν ξεχαστεί. Το ανάλογο θα είναι να φοράει μετά απο 20 χρόνια κάποιος άσπρη κάλτσα με pool slide περήφανος και να θέλει να κράζει την τότε επικρατούσα μόδα.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Αύγ 2020, 19:07

Όλοι ζηλευετε τις Χαβαγιανας μου

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14616
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 05 Αύγ 2020, 19:08

Δημοκρατικός έγραψε:
05 Αύγ 2020, 18:59
Έλεος βρε γερόντια, βγείτε στα καφενεία σας να σχολιάσετε για την νεολαία και τον κόσμο που τρελάθηκε :102:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

:bravo:
:smt005::smt005::smt005: δυνατό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών