Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69741
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Αύγ 2020, 09:23

Ασέβαστος έγραψε:
06 Αύγ 2020, 09:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Αύγ 2020, 17:55

Πας καλά ρε Σενέκα;
Συγκρίνεις την πρακτική χρησιμότητα για συγκεκριμένους λόγους με το καγκούρικο μοδάτο "μαστ" που ανέφερα;

Αυτό είναι η απόλυτη καγκουριά. :lol:

"Δεν θα φορέσω κάτι που με βολεύει όταν βάφω, σκάβω, βαδίζω σε δύσβατα μέρη για να μη με πει κάγκουρα ο κάθε φλούφλης στο διαδίκτυο".
εδω υπαρχει ποιντ.

κυκλοφορατε εξω με δαυτα; ενταξει, ειστε αηδια. εξισου αηδια βεβαια με το να κυκλοφορουσατε με διχαλοπαντοφλα η και κανονικη σαγιοναρα.

η πρακτικη τους χρησιμοτητα ομως ειναι αξεπεραστη. εμενα περα απο το σπιτι και κηπο και τετοια, ειναι το υποδημα του ψαροτουφεκου. μπορω να οδηγω με αυτα, να τα φορω με τη στολη για να μην καταστρεφω τα καλτσακια οταν περπατω στην παραλια, κια μεσα στη βαρκα για να μη γλυστραω, και για να να κρυωνουν καπως λιγοτερο τα ποδια τον κακο χειμωνα.
Ε, αυτό ακριβώς λέω. Δεν έχω βάλει ποτέ, ιδρώνω μόνον και μόνον στην ιδέα ότι θα τα φορέσω αλλά αν κάποιοι βολεύονται σε πρακτικά θέματα, γιατί όχι; Αλλά για οτιδήποτε άλλο, τα βρίσκω πραγματικά άσχημα, τόσο σε άντρες όσο και σε γυναίκες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7133
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 06 Αύγ 2020, 09:48

Μακάρι να γίνει μόδα έχω δυο ζευγάρια ένα στην εργασία και ένα για το σπίτι και για την αυλή όπου κάνω διάφορες εργασίες
τώρα που το σκέφτομαι θα αγοράσω άλλα δυο για να τα έχω
το νήμα το θεωρώ μια ψυχανάλυση του τύπου -γιατί είμαι τόσο πολύ μαλάκας!

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23253
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2020, 09:53

Σενέκας έγραψε:
05 Αύγ 2020, 17:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Αύγ 2020, 17:35
Ειλικρινά, υπάρχει κάποιος τόσο ηλίθιος που φόρεσε ή φοράει αυτά τα τερατουργήματα επειδή είναι "μαστ";

Έστω ότι υπάρχουν περισσότεροι από ένας.
εδώ δες! Είναι και περήφανοι!
Nostalgia έγραψε:
05 Αύγ 2020, 16:27


Τι ντροπη ρε φιλε, εχω ξεχασει την προ-crocs εποχη, εχει πεσει delete. Σκαβω, βαφω, οδηγω ανετα, περπαταω σε δρομο, σε αμμο, σε βοτσαλα, μεχρι μεσα στην θαλασσα εχω μπει σε μια περιεργη παραλια γεματη κοτρωνες. Μιλαμε για την Μεκκα του καλοκαιρινου πατουμενου. Σιγουρα μια απο τις σπουδαιοτερες ανακαλυψεις των τελευταιων ετων, ειδικα για ανθρωπους που δεν τους αρεσε η κλασσικη παντοφλα (ριγε αντιντας) και δεν τους βολευε στο περπατημα το διχαλο. Παρε και θα με θυμηθεις!
ανακάλυψα ολόκληρη φωλιά απο δ'αυτούς στο νήμα με τις παντούφλες
Είδες τι εκανε η νηματάρα μου ε! :003:
Πάντως εγώ δεν εχω δει ποτέ μου άτομο πάνω απο 11 χρονών να φοράει τέτοια εξω. Ουτε παραλία, ουτε σπίτι του, ούτε πουθενά. Θέλω να πω, δεν ειναι σαρωτική μόδα (ευτυχώς) οπως η κεραυνός εν αιθρία χιπστεριά με τις παντούφλες, αλλα δεν θυμαμαι αν υπήρξε τέτοια κάποτε. Και μόνο εδω στο πχορουμ εχω διαβασει ατομα να τα εκθειάζουν αυτά τα εκτρώματα, αλλά κι έτσι, ακομα δεν τους εχω πιστεψει στα σοβαρα, ενδόμυχα πιστεύω οτι τρολάρουν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69741
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Αύγ 2020, 11:01

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2020, 09:53
Σενέκας έγραψε:
05 Αύγ 2020, 17:40
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Αύγ 2020, 17:35
Ειλικρινά, υπάρχει κάποιος τόσο ηλίθιος που φόρεσε ή φοράει αυτά τα τερατουργήματα επειδή είναι "μαστ";

Έστω ότι υπάρχουν περισσότεροι από ένας.
εδώ δες! Είναι και περήφανοι!
ανακάλυψα ολόκληρη φωλιά απο δ'αυτούς στο νήμα με τις παντούφλες
Είδες τι εκανε η νηματάρα μου ε! :003:
Πάντως εγώ δεν εχω δει ποτέ μου άτομο πάνω απο 11 χρονών να φοράει τέτοια εξω. Ουτε παραλία, ουτε σπίτι του, ούτε πουθενά. Θέλω να πω, δεν ειναι σαρωτική μόδα (ευτυχώς) οπως η κεραυνός εν αιθρία χιπστεριά με τις παντούφλες, αλλα δεν θυμαμαι αν υπήρξε τέτοια κάποτε. Και μόνο εδω στο πχορουμ εχω διαβασει ατομα να τα εκθειάζουν αυτά τα εκτρώματα, αλλά κι έτσι, ακομα δεν τους εχω πιστεψει στα σοβαρα, ενδόμυχα πιστεύω οτι τρολάρουν.
Βρε αστροπελέκια, τόσο ο Nostalgia όσο κι ο Ασέβαστος έγραψαν ότι τα φοράνε για πρακτικούς λόγους και όχι επειδή είναι μοδάτα. Είπαμε, άλλο να σκάβεις, να βάφεις, να πηγαίνεις σε δύσβατα μέρη και άλλο να βάζεις τα φλούο παπούτσια της μικρής Ολλανδέζας και να βγαίνεις στο σεργιάνι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 06 Αύγ 2020, 11:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Αύγ 2020, 19:11
Nostalgia έγραψε:
05 Αύγ 2020, 19:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Αύγ 2020, 19:01


Αυτό είναι όντως χάλια. :lol:

Προτιμώ τα φουντωτά αρκουδάκια, κουνελάκια, γκρεμλινάκια :lol: παρά αυτό το πράμα.

Το καλύτερο μου είναι τα μάλλινα μποτάκια σκανδιναβικού τύπου.
Με αυτο κατεβαινεις και μεχρι την αυλη, με τα αλλα οχι....
Ναι, αλλά εγώ φοράω στολή :lol: το χειμώνα και δεν αλλάζω συνήθειες με τίποτα. Κολάν, φούτερ ή πουλοβερ και μάλλινα μποτάκια. Αν θέλω να κατέβω στην αυλή (που δεν έχω ούτως ή άλλως :lol: ) αλλά να πάω σε κάποιο μαγαζί της γειτονιάς απλώς αλλάζω τα μάλλινα μποτάκια με κανονικά ή μπότες, φοράω ένα μπουφάν και τελειώνει η ιστορία. Πρακτικά πράγματα.
Ναι μωρε Γαλη μου καταλαβαινεις τι εννοω, πεταγεσαι μεχρι κατω για τον χψ λογο. Τεσπα, οτι σε βολευει και σου αρεσει. :wave::hebit:
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Αύγ 2020, 11:32

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2020, 09:53

Είδες τι εκανε η νηματάρα μου ε! :003:
Πάντως εγώ δεν εχω δει ποτέ μου άτομο πάνω απο 11 χρονών να φοράει τέτοια εξω. Ουτε παραλία, ουτε σπίτι του, ούτε πουθενά. Θέλω να πω, δεν ειναι σαρωτική μόδα (ευτυχώς) οπως η κεραυνός εν αιθρία χιπστεριά με τις παντούφλες, αλλα δεν θυμαμαι αν υπήρξε τέτοια κάποτε. Και μόνο εδω στο πχορουμ εχω διαβασει ατομα να τα εκθειάζουν αυτά τα εκτρώματα, αλλά κι έτσι, ακομα δεν τους εχω πιστεψει στα σοβαρα, ενδόμυχα πιστεύω οτι τρολάρουν.
να θυμηθω να βγαλω φωτο τα δκαμ. battle hardened, με αμυχες, χρωμα απο μπογιατισματα, απειρη εκθεση σε ηλιο και αλατι. θα δεις, οτι υπαρχουμε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 06 Αύγ 2020, 11:35

Εχουμε παει μονοημερη απο Αστακο μετα απο Βαφτιση σε Κεφαλονια μεγαλη παρεα (λογω της Βαφτισης, καμμια 15αρια ατομα). Καποιοι ξεκινησαν μονο με σαγιοναρες καποιοι με παππουτσια και στην τσαντουλα σαγιοναρες, εγω μονο Crocs. Μετα απο ενα τουρ σε μια λιμνη και καπου αλλου οπου ειχαν στραβοπατησει καμμια δεκαρια φορες ο καθενας τους, φτανουμε σε μια παραλια οπου ειχε κατι κοτρωνες σαν αυγα στρουθοκαμηλου. Δεν μπορουσαν να σταθουν κι εγω κυριολεκτικα μπορουσα να τρεξω στην παραλια. Εκανα το λαθος και οταν βουτηξα μεσα δεν τα πηρα μαζι μου, τσακωνοντουσαν ποιος θα τα φορεσει οταν επρεπε να περπατησουν στην παραλια. Δεν τους αρεσε φυσικα μπροστα στην ψευτικη Νοτικα σαγιοναρα, αλλα δεν υπηρξε ουτε ενας να μην παραδεχτει την χρησιμοτητα του. Εαν δε εχεις χρησιμοποιησει Crocs δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεω.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23253
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2020, 11:39

Ασέβαστος έγραψε:
06 Αύγ 2020, 11:32
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2020, 09:53

Είδες τι εκανε η νηματάρα μου ε! :003:
Πάντως εγώ δεν εχω δει ποτέ μου άτομο πάνω απο 11 χρονών να φοράει τέτοια εξω. Ουτε παραλία, ουτε σπίτι του, ούτε πουθενά. Θέλω να πω, δεν ειναι σαρωτική μόδα (ευτυχώς) οπως η κεραυνός εν αιθρία χιπστεριά με τις παντούφλες, αλλα δεν θυμαμαι αν υπήρξε τέτοια κάποτε. Και μόνο εδω στο πχορουμ εχω διαβασει ατομα να τα εκθειάζουν αυτά τα εκτρώματα, αλλά κι έτσι, ακομα δεν τους εχω πιστεψει στα σοβαρα, ενδόμυχα πιστεύω οτι τρολάρουν.
να θυμηθω να βγαλω φωτο τα δκαμ. battle hardened, με αμυχες, χρωμα απο μπογιατισματα, απειρη εκθεση σε ηλιο και αλατι. θα δεις, οτι υπαρχουμε.
Και γιατί δεν φοράτε κανενα μποτάκι εργασίας τότε, ή κανένα κουρελιασμένο ελβιέλα? Έτσι όπως σας διαβάζω εδώ μέσα, θα περάσω από καμιά οικοδομή καμιά μέρα και θα μου φαίνεται παράξενο που κανενας εργάτης δεν θα φοράει κροκς. :lol:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37779
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Αύγ 2020, 11:43

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2020, 11:39
Ασέβαστος έγραψε:
06 Αύγ 2020, 11:32
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2020, 09:53

Είδες τι εκανε η νηματάρα μου ε! :003:
Πάντως εγώ δεν εχω δει ποτέ μου άτομο πάνω απο 11 χρονών να φοράει τέτοια εξω. Ουτε παραλία, ουτε σπίτι του, ούτε πουθενά. Θέλω να πω, δεν ειναι σαρωτική μόδα (ευτυχώς) οπως η κεραυνός εν αιθρία χιπστεριά με τις παντούφλες, αλλα δεν θυμαμαι αν υπήρξε τέτοια κάποτε. Και μόνο εδω στο πχορουμ εχω διαβασει ατομα να τα εκθειάζουν αυτά τα εκτρώματα, αλλά κι έτσι, ακομα δεν τους εχω πιστεψει στα σοβαρα, ενδόμυχα πιστεύω οτι τρολάρουν.
να θυμηθω να βγαλω φωτο τα δκαμ. battle hardened, με αμυχες, χρωμα απο μπογιατισματα, απειρη εκθεση σε ηλιο και αλατι. θα δεις, οτι υπαρχουμε.
Και γιατί δεν φοράτε κανενα μποτάκι εργασίας τότε, ή κανένα κουρελιασμένο ελβιέλα? Έτσι όπως σας διαβάζω εδώ μέσα, θα περάσω από καμιά οικοδομή καμιά μέρα και θα μου φαίνεται παράξενο που κανενας εργάτης δεν θα φοράει κροκς. :lol:
Το καλοκαίρι - στη θάλασσα - για βάψιμο - σε κακοτράχαλες παραλιές - γιατί δεν βάζουμε μποτάκια.
Που σας βρίσκουμε ρε πούστηδες.
:lol:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 06 Αύγ 2020, 11:47

sys3x έγραψε:
06 Αύγ 2020, 11:43
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2020, 11:39
Ασέβαστος έγραψε:
06 Αύγ 2020, 11:32


να θυμηθω να βγαλω φωτο τα δκαμ. battle hardened, με αμυχες, χρωμα απο μπογιατισματα, απειρη εκθεση σε ηλιο και αλατι. θα δεις, οτι υπαρχουμε.
Και γιατί δεν φοράτε κανενα μποτάκι εργασίας τότε, ή κανένα κουρελιασμένο ελβιέλα? Έτσι όπως σας διαβάζω εδώ μέσα, θα περάσω από καμιά οικοδομή καμιά μέρα και θα μου φαίνεται παράξενο που κανενας εργάτης δεν θα φοράει κροκς. :lol:
Το καλοκαίρι - στη θάλασσα - για βάψιμο - σε κακοτράχαλες παραλιές - γιατί δεν βάζουμε μποτάκια.
Που σας βρίσκουμε ρε πούστηδες.
:lol:
:lol::lol:
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17553
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 06 Αύγ 2020, 11:49

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


Αλλά ο εστέτ κοσμοπολίτης vantono δεν έχει δει ποτέ ανθρώπους>11 να φοράνε crocs.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69741
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Αύγ 2020, 11:55

Maspoli έγραψε:
06 Αύγ 2020, 11:49

Αλλά ο εστέτ κοσμοπολίτης vantono δεν έχει δει ποτέ ανθρώπους>11 να φοράνε crocs.
Και από πότε κοσμοπολίτης σημαίνει το να έχεις ως πρότυπο τον κάθε κακόγουστο, που δημιουγεί ή ακολουθεί μία ό,τι να 'ναι τάση* ;

*
SpoilerShow
Μόνον εγώ βρίσκω τελείως ηλίθια αυτή τη λέξη; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14583
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Αύγ 2020, 11:58

όπως η στριγκοπαντόφλα.σωστά

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32624
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Αύγ 2020, 11:59

sys3x έγραψε:
06 Αύγ 2020, 11:43

Το καλοκαίρι - στη θάλασσα - για βάψιμο - σε κακοτράχαλες παραλιές - γιατί δεν βάζουμε μποτάκια.
Που σας βρίσκουμε ρε πούστηδες.
:lol:
τους βρισκεις πανω σε διχαλωτες σαγιοναρες. η στο πατωμα, αφου σκονταψαν μεδαυτες. :102:

τι γαμω το φορουμακι μας ομως ε; καβγφαδες για παντουφλες. :003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69741
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κροκς: Ένα έγκλημα κατα της ανθρωπότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Αύγ 2020, 12:01

Και όμως, είναι πολύ ενδιαφέρον θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών