ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 08 Ιουν 2023, 16:01

georgebi έγραψε:
08 Ιουν 2023, 16:00
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:56
Μπράβο στην συνατσακη, που έκανε ένα όμορφο ελληνάκι. Τώρα για τους κομπλεξικους αργοσχολους που όλη μέρα σχολιάζουν στο φόρουμ, με διάλειμμα μπας και ανέβηκε τίποτα καλό στο xvideos, ξυδακι.
:smt018:smt018:smt018


Εικόνα

:g030::g030::g030:
Δεν έχω καλή σύνδεση και τα βίντεο κολλάνε στο xhamster . Ελλαδαρα.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 08 Ιουν 2023, 17:12

klg έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:54
georgebi έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:50
:roll::roll::roll:



«Δεν τα πρεσβεύω διακοσμητικά για τον υπόλοιπο κόσμο, αλλά τώρα που έγινα μανουλίτσα, δεν θα ισχύσουν για μένα. Είναι πράγματα που πιστεύω βαθιά στην ψυχή μου», συμπλήρωσε.

Στη συνέχεια, εξήγησε πως η φράση αυτή της φαίνεται τελείως φυσιολογική, ενώ τόνισε πως το κοινωνικό φύλο προκύπτει στη ζωή κάποιου μετά από τα 4 χρόνια.

«Μου φαίνεται απολύτως λογική η έκφραση “βιολογικά κορίτσι”, γιατί αυτή είναι η αλήθεια. Είναι βιολογικά κορίτσι. Τα θέματα κοινωνικού φύλου προκύπτουν μετέπειτα στη ζωή, όχι πολύ αργότερα, οι άνθρωποι αποκτούν μια τέτοια αίσθηση κι από 4 χρονών. Αν το κοινωνικό της φύλο είναι διαφορετικό από το βιολογικό, ποια είμαι εγώ να πω το οτιδήποτε;», σημείωσε.

Τέλος, πρόσθεσε: «Θέλω πολύ περισσότερο να υπάρξει στο δικό μου παιδί αυτή η ελευθερία και δεν θέλω να προοικονομίσω τίποτα και μην αγχώνεστε, τα παιδιά δεν μπερδεύονται από την πολλή ελευθερία και αποδοχή. Αλλιώς δημιουργούνται τα προβλήματα, γιατί άκουσα πολλούς στο Twitter να το κοροϊδεύουν».
Πώς το έλεγε ο ευγενής ποιητής από τα Λιόσια;
Alex you cannot outrun
He is a volcano of cum
Prepare for what is to come
Maria Sinatsaki run!
Ποιος είσαι εσύ που θα της αλλάξει όνομα όταν η ίδια αυτοπροσδιορίζεται ως Μαίρη;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3285
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 08 Ιουν 2023, 21:05

Gherschaagk έγραψε:
08 Ιουν 2023, 17:12
klg έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:54
georgebi έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:50
:roll::roll::roll:



«Δεν τα πρεσβεύω διακοσμητικά για τον υπόλοιπο κόσμο, αλλά τώρα που έγινα μανουλίτσα, δεν θα ισχύσουν για μένα. Είναι πράγματα που πιστεύω βαθιά στην ψυχή μου», συμπλήρωσε.

Στη συνέχεια, εξήγησε πως η φράση αυτή της φαίνεται τελείως φυσιολογική, ενώ τόνισε πως το κοινωνικό φύλο προκύπτει στη ζωή κάποιου μετά από τα 4 χρόνια.

«Μου φαίνεται απολύτως λογική η έκφραση “βιολογικά κορίτσι”, γιατί αυτή είναι η αλήθεια. Είναι βιολογικά κορίτσι. Τα θέματα κοινωνικού φύλου προκύπτουν μετέπειτα στη ζωή, όχι πολύ αργότερα, οι άνθρωποι αποκτούν μια τέτοια αίσθηση κι από 4 χρονών. Αν το κοινωνικό της φύλο είναι διαφορετικό από το βιολογικό, ποια είμαι εγώ να πω το οτιδήποτε;», σημείωσε.

Τέλος, πρόσθεσε: «Θέλω πολύ περισσότερο να υπάρξει στο δικό μου παιδί αυτή η ελευθερία και δεν θέλω να προοικονομίσω τίποτα και μην αγχώνεστε, τα παιδιά δεν μπερδεύονται από την πολλή ελευθερία και αποδοχή. Αλλιώς δημιουργούνται τα προβλήματα, γιατί άκουσα πολλούς στο Twitter να το κοροϊδεύουν».
Πώς το έλεγε ο ευγενής ποιητής από τα Λιόσια;
Alex you cannot outrun
He is a volcano of cum
Prepare for what is to come
Maria Sinatsaki run!
Ποιος είσαι εσύ που θα της αλλάξει όνομα όταν η ίδια αυτοπροσδιορίζεται ως Μαίρη;
Σωστή, ο δαίμων του τυπογραφείου, I will amend my post.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 08 Ιουν 2023, 21:28

Κάνε και το ο Ω τότε γιατί τα λάθη είναι απανωτά.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20997
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Νοέμ 2023, 16:31

Μεταφέρω μια ακομα άσχετη παρέμβαση του...... κυρίου :roll:

στο κατάλληλο και ήδη υπάρχων νήμα :g030:






40τακατο της ζωής μ σπατάλησα @ Τί χουνέρι έκανε ο Σούνακ στον Κούλη?
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 16:23
georgebi έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 16:21

μας έχεις πρήξει τα πατριαρχικά όργανα, 1 ποστ για κάθε άτομο που συμφωνεί με τον Κυριάκο (για ένα προφανές θέμα, που το εμπεδώσαμε)

https://www.protothema.gr/life-style/ar ... -youtuber/

πάρε εδώ σημαντικό θέμα για τόπικ και τα χρωματιστά μολυβάκια σου και τζάσε


:102::102::102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 28 Νοέμ 2023, 16:35

georgebi έγραψε:
28 Νοέμ 2023, 16:31
υπάρχων νήμα


μια δουλειά :8) έχεις, τουλάχιστον κάνε την ορθογραφημένα :102:

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 06 Δεκ 2023, 20:02

Φουλ αντιπαθητική,έχει πρήξει όλο το κόσμο με το politically correct λόγο της,τον ακτιβισμό της,τα λοατκι δικαιώματα κοκ,από κοτσάνα σε κοτσανα τα ποσταρισματα και οι δημόσιες τοποθετήσεις της κυρίας αυτής. :roll::smt017

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Δεκ 2023, 20:18

Το πρόβλημα είναι η Συνατσάκη ή το φανκλαμπ της;

Χαζά παιδιά, χαζοί ακόλουθοι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 12 Απρ 2024, 10:51

Μαίρη Συνατσάκη: «Ο μπαμπάς της κόρης μου είναι φεμινιστής, το καλύτερο παράδειγμα που θα μπορούσα να της δώσω»

Αν έρθει κάποιος απομακρυσμένος συγγενής, έχω μάθει πως θα μιλάω μπροστά της και θα στηρίζω τις φεμινιστικές μου ιδέες γιατί αυτό θα είναι το σωστότερο παράδειγμα για εκείνη» αναφέρει η Μαίρη Συνατσάκη.

«Μου έκανε τρομερή εντύπωση όταν ξεκίνησα να αγοράζω ρούχα για την μικρή – αυτό έγινε όταν ήμουν 7 μηνών έγκυος – που έμπαινα σε sites και έπρεπε να αγοράσω ρούχα για το βρεφάκι και είχε κατηγορία στα βρεφικά αγόρια και κορίτσια. Γιατί αποφασίσαμε από την πρώτη στιγμή ύπαρξης ενός ατόμου πρέπει να φορτιστεί αυτό με συγκεκριμένα χρώματα, συγκεκριμένες εικόνες, όχι δεν το καταλαβαίνω καθόλου!

Ήθελα να έχει και φορμάκια με δεινόσαυρους και αμαξάκια και έμπαινα στα αγορίστικα. Αυτός ο διαχωρισμός σε τόση μικρή ηλικία… Τα κοριτσάκια αποτυπώνονται σαν πράα, γλυκά κοριτσάκια. Επίσης μαθαίνουμε στην κόρη μας την έννοια της συναίνεσης. Το Stop. Δεν θέλω να αγκαλιαστώ, δεν μου αρέσει αυτό. Το σώμα και η ύπαρξη της δεν είναι διαθέσιμα για όλους, έτσι χωρίς τη δική της συναίνεση. Από τώρα ξέρει αν θέλει να της δίνουμε αγκαλιά ή φιλί» τόνισε στη συνέχεια η γνωστή Youtuber.
:c020:

Αχου καλέ,είναι ο μπαμπακας φεμινιστης και το κοριτσάκι θα έχει τα σωστά πρότυπα.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21446
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 12 Απρ 2024, 11:45

κάποιος να πει στην δήθεν ψαγμένη "ινφλουένσερ" ότι οι προτιμήσεις των αγοριών σε αυτοκινητάκια και των κοριτσιών σε κούκλες, έχουν βιολογικά και όχι κοινωνικά αίτια
αλλά ποιοι είμαστε εμείς να διορθώσουμε αυτόν τον άτλαντα της επιστήμης και της γνώσης άλλωστε
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Garcia
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2023, 04:09
Phorum.gr user: Garcia

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Garcia » 12 Απρ 2024, 19:10

Αυτη μας λεει τωρα οτι χαιρεται που ο αντρας της εχει φεμινιστικα προτυπα,οτι λογω αυτου θα μεγαλωσει η μικρη της με τα σωστα φεμινιστικα προτυπα και ανακαλυψε πως το ροζ και το μπλε δεν πρεπει να διαχωριζονται λογω φυλου,οτι τα δυνοσαυρακια και τα αυτοκινητακια να μπορουν να τα φορανε και κοριτσακια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών