ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 10 Αύγ 2020, 18:39

Oσον αφορά την λεγόμενη κυταριτιδα βλέπουμε το σώμα της σε κατάσταση στεγνωματος και διατροφής για την καταπολέμηση αυτής . Κόλλησε λίγο η ζυγαριά δεν χρειάζεται να επιστρατεψει τις χοντρές του κόσμου ..

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 10 Αύγ 2020, 19:06

Aγαπητη Μαιρη ως χοντρή ( έπειτα από φαρμακευτική αγωγή) βλέποντας σε με το μαγιό σκέφτηκα ορίστε ένα ακομπλεξαριστο άτομο . Δες με τι φυσικότητα ποζάρει με την κυταριτιδα . Το πρόσωπό λέει διατροφή που προκαλει κετωση ... είναι φανερός ο αποκλεισμός τροφών .
Έμπνευση

Ειμαι ελληνίδα,εισαι πρόσφυγας
Είμαι χριστιανή ,εισαι μουσουλμάνος
Είμαι εγώ ,είσαι εσύ
Όχι στην μπουργκα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Αύγ 2020, 19:13

Δεν πρέπει να πέτυχε η αγωγή
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 10 Αύγ 2020, 19:16

Τότε με το ρέμα τον Αλβανών είχαμε αναλάβει μία φτώχια ηθικια οικογένεια . Οι γονείς μου πέρασαν έλεγχο την οικογένεια ο πατέρας αθλητής του μποξ , η μητέρα νοικοκυρά καλή άρα μπορούσα να παίζω με το παιδί τους . Το σοκ για την οικογένεια μου ήταν μεγάλο όταν μετά από χρόνια μάθανε ότι οι φίλοι μας ήταν τόσο άξιοι που ο καημενος φίλος μας ηταν σωματοφύλακας του Μπερισα . Εγώ συμπάθεια θρέφω για όλον τον κόσμο

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 10 Αύγ 2020, 19:17

Πάλι τον δικηγόρο του διαβόλου θα κάνω :102: .
Όταν λέει κάποια με το σώμα της Συνατσάκη "φωτογραφίζομαι αφιλτράριστη για να αντικρίσω την δική μου ντροπή" είμαστε σίγουροι ότι προωθεί το body positivity; Θέλω να πω αυτή την κυτταρίτιδα πρέπει να έχεις μεγεθυντικό φακό για να την εντοπίσεις. Καταλαβαίνω ότι στόχος της είναι να πούνε οι γυναίκες "α, έχει κι αυτή κυτταρίτιδα, άρα κι εγώ που έχω δεν χρειάζεται να ντρέπομαι", αλλά πόσες περισσότερες είναι αυτές που θα πούνε "αν αυτή με τέτοιο σώμα έχει ντροπή να αντιμετωπίσει, η δικιά μου ντροπή είναι αναντιμετώπιστη";
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4418
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 10 Αύγ 2020, 19:24

Κανα βιντεακι σαν την τουνη εχει βγαλει η αδικα μπηκα στο θεμα

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20148
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 10 Αύγ 2020, 19:30

Το παράδειγμα της Μαίρης Συνατσάκη λάμπει σαν φάρος στο δρόμο που πρέπει όλες οι μυαλωμένες γυναίκες του κόσμου να ακολουθήσουν !
https://www.tlife.gr/eidhseis-nea/natal ... s/1069765/
Εικόνα

Το παράδειγμα της Μαίρης Συνατσάκη ακολουθεί η Ναταλί Κάκκαβα και μας δείχνει τις ατέλειές της. Η σύζυγος του Γρηγόρη Γκουντάρα που παρουσιάζει μαζί του (και με την Ελένη Χατζίδου και τον Ετεοκλή Παύλου) την εκπομπή «Καλοκαίρι #not» μετά την ανάρτηση της Μαίρης Συνατσάκη που μας έδειξε την κυτταρίτιδά της (δες εδώ), ποζάρει χωρίς μακιγιάζ και στέλνει το δικό της μήνυμα.

«Ε ναι λοιπόν… είναι ακριβώς το ίδιο πρόσωπο… Αριστερά εγώ, όπως ξυπνάω το πρωί και δεξιά όπως με μεταμορφώνουν τα μαγικά χέρια επαγγελματιών μακιγιέζ και κομμωτών στο @kalokairi_not

Ένα μεγάλο μπράβο στη @mairiboo που μίλησε για την ευθύνη που έχουμε όσοι εκτιθέμεθα όσον αφορά στην αψεγάδιαστη εικόνα που θέλουμε να περνάμε προς τα έξω… Εγκλωβιζόμαστε σε μια διαρκή προσπάθεια να ωραιοποιήσουμε την εικόνα μας.. Γιατί; Μήπως δεν μας αρέσει ο πραγματικός εαυτός μας;
Μήπως δεν θέλουμε να προβάλουμε την αλήθεια μας; Μήπως μας έχουν πείσει πως δεν θα ανεβάσουμε followers αν δεν προβάλουμε μια αψεγάδιαστη και χιλιορετουσαρισμένη φωτογραφία μας;

Το ερώτημα όμως είναι άλλο..

Αν δεν αρέσουμε εμείς πρώτα στον εαυτό μας… Πώς περιμένουμε να αρέσουμε στους άλλους;

Αν όλη μέρα ψάχνουμε την τέλεια λήψη και την τέλεια φωτογραφία, πως νιώθουμε το βράδυ που κοιτάζουμε τον εαυτό μας στον καθρέφτη…

Λοιπόν κορίτσια μου αγαπήστε τις ατέλειες σας και όπως έλεγε η μεγάλη Δήμητρα Γαλάνη … Σ’ όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε…», έγραψε χαρακτηριστικά η Ναταλί Κάκκαβα.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 10 Αύγ 2020, 19:31

Βλήμα έγραψε:
10 Αύγ 2020, 19:17
Πάλι τον δικηγόρο του διαβόλου θα κάνω :102: .
Όταν λέει κάποια με το σώμα της Συνατσάκη "φωτογραφίζομαι αφιλτράριστη για να αντικρίσω την δική μου ντροπή" είμαστε σίγουροι ότι προωθεί το body positivity; Θέλω να πω αυτή την κυτταρίτιδα πρέπει να έχεις μεγεθυντικό φακό για να την εντοπίσεις. Καταλαβαίνω ότι στόχος της είναι να πούνε οι γυναίκες "α, έχει κι αυτή κυτταρίτιδα, άρα κι εγώ που έχω δεν χρειάζεται να ντρέπομαι", αλλά πόσες περισσότερες είναι αυτές που θα πούνε "αν αυτή με τέτοιο σώμα έχει ντροπή να αντιμετωπίσει, η δικιά μου ντροπή είναι αναντιμετώπιστη";
Από το λαιμό και κάτω δεν φωτογραφίζομαι έχω πάρει πολύ βάρος στο στήθος και φαίνεται προστυχο το σώμα μου . Είμαι σαράντα χρόνων και με περιτρυγιριζε ανορεξία . Τέλος πάντων είμαι σαν έφηβη που πρέπει να προσαρμοστω σε ένα σώμα με στήθος . Και τώρα δεν είναι ή ιδέα μου πια είμαι τεράστια.. Η ανορεξία μου ήταν από χρόνιο πόνο και όχι του τύπου να αδυνατισω,ετρωγα με καταναγκασμό χωρίς να πεινάω ,αλλά με την λογική ότι πρέπει να φάω . Εγώ βρήκα την όρεξή μου με τα αντιψυχωτικα . Τώρα πρέπει να χάσω κάποια κιλά .
Ευτυχώς μου αρέσει πια το φαγητό. Σαν βενζίνη το έβλεπα .

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 10 Αύγ 2020, 19:31

Βλήμα έγραψε:
10 Αύγ 2020, 19:17
Πάλι τον δικηγόρο του διαβόλου θα κάνω :102: .
Όταν λέει κάποια με το σώμα της Συνατσάκη "φωτογραφίζομαι αφιλτράριστη για να αντικρίσω την δική μου ντροπή" είμαστε σίγουροι ότι προωθεί το body positivity; Θέλω να πω αυτή την κυτταρίτιδα πρέπει να έχεις μεγεθυντικό φακό για να την εντοπίσεις. Καταλαβαίνω ότι στόχος της είναι να πούνε οι γυναίκες "α, έχει κι αυτή κυτταρίτιδα, άρα κι εγώ που έχω δεν χρειάζεται να ντρέπομαι", αλλά πόσες περισσότερες είναι αυτές που θα πούνε "αν αυτή με τέτοιο σώμα έχει ντροπή να αντιμετωπίσει, η δικιά μου ντροπή είναι αναντιμετώπιστη";
μα οι περισσοτερες γυναικες που δεν νιωθουν καλα με το σωμα τους βρισκονται σε πλανη. Το έχω πετυχει με πρωην μου αλλα και φιλες

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3927
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 10 Αύγ 2020, 19:32

Η Συνατσάκη έχει πουλήσει τόσο πολύ το ακομπλεξάριστο πρώην ανασφαλές κοριτσάκι που όλοι έλεγαν χοντρό και ντεκαβλέ, που πλέον καλύτερα να διοχετεύσει το όποιο ταλέντο της σε κάτι...ξέρωγω, δημιουργικό.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 10 Αύγ 2020, 19:34

Kiki mat έγραψε:
10 Αύγ 2020, 19:31
Ευτυχώς μου αρέσει πια το φαγητό. Σαν βενζίνη το έβλεπα .
Κάτι που υποθέτω ήταν καταστροφικό για το ντεπόζιτο του αυτοκινήτου σου.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 10 Αύγ 2020, 19:36

Fluffy έγραψε:
10 Αύγ 2020, 19:31
Βλήμα έγραψε:
10 Αύγ 2020, 19:17
Πάλι τον δικηγόρο του διαβόλου θα κάνω :102: .
Όταν λέει κάποια με το σώμα της Συνατσάκη "φωτογραφίζομαι αφιλτράριστη για να αντικρίσω την δική μου ντροπή" είμαστε σίγουροι ότι προωθεί το body positivity; Θέλω να πω αυτή την κυτταρίτιδα πρέπει να έχεις μεγεθυντικό φακό για να την εντοπίσεις. Καταλαβαίνω ότι στόχος της είναι να πούνε οι γυναίκες "α, έχει κι αυτή κυτταρίτιδα, άρα κι εγώ που έχω δεν χρειάζεται να ντρέπομαι", αλλά πόσες περισσότερες είναι αυτές που θα πούνε "αν αυτή με τέτοιο σώμα έχει ντροπή να αντιμετωπίσει, η δικιά μου ντροπή είναι αναντιμετώπιστη";
μα οι περισσοτερες γυναικες που δεν νιωθουν καλα με το σωμα τους βρισκονται σε πλανη. Το έχω πετυχει με πρωην μου αλλα και φιλες
Και πόσο βοηθάει το να καταπολεμήσουν αυτή τους την πλάνη να βλέπουν τη Συνατσάκη να λέει ότι με τη φωτογραφία της αντιμετωπίζει την ντροπή της επειδή έχει τέτοιο σώμα;
Δεν ξέρω, ας τοποθετηθούν κι αι υπόλοιπαι γυναίκαι, πέραν της Kiki mat.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 10 Αύγ 2020, 19:41

για να βελαζουν έτσι, κάτι τους τσουζει στη μαιρουλα

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 10 Αύγ 2020, 19:41

Ο πολιτισμός είναι η βαρειά βιομηχανία της ελλάδος
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: ΜΑΙΡΗ ΣΥΝΑΤΣΑΚΗ μια influencer με κοινωνική συνείδηση !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 10 Αύγ 2020, 19:49

Βλήμα έγραψε:
10 Αύγ 2020, 19:34
Kiki mat έγραψε:
10 Αύγ 2020, 19:31
Ευτυχώς μου αρέσει πια το φαγητό. Σαν βενζίνη το έβλεπα .
Κάτι που υποθέτω ήταν καταστροφικό για το ντεπόζιτο του αυτοκινήτου σου.
Mου κάναν οι γιατροί επιθετική αμερικανοποιηση . Καπνιζα και εχω ρεινο. Έφαγα σκληρό marlboro .
Πήγα σε ψυχίατρο και λέω με τρόμαξε η αγγειολογος μου κόλλησε στο πρόσωπο ένα βιβλίο με εικόνες με ακρωτηριασμένα χέρια . Μου είπε να κόψω το τσιγάρο .
Βασικά έχω τρεις μήνες που το εκοψα και το κυκλοφοριακό μου είναι πολύ καλύτερα ..
Τώρα έχω και μία οδηγεια για 6 χιλιόμετρα ημερησίως περπάτημα για το άλλο σύνδρομομε χαρακτηριστικά την υπερευλυγισια και την υπερκινητικότητα των αρθρώσεων

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών