Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15021
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 10 Ιουν 2021, 16:17

Kauldron έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:02
Scouser έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:47
Lord Brum έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:39
δεν νομίζω ότι ο μπαμπας της γκόμενας του 22χρονου γιου του πρωθυπουργού ασκεί κάποια επιρροή
Πιο πολύ μου κάνει ότι έψαχναν και οι 2 κάποιον του κύκλου τους, με οικονομική επιφάνεια ώστε και να μπορούν να κάνουν π.χ. μαζί διακοπές δίχως κακομοιριά και να μην ανησυχούν ότι ο άλλος είναι μαζί τους για το πορτοφόλι τους.
Πέρα από αυτό και ο μητσοτάκης όταν ανέλαβε μου φαινόταν εξαιρετικά εθνομηδενιστής και τον φοβόμουν στα εθνικά αλλά μια χαρά ξηγηθηκε και στον έβρο και το καλοκαίρι με τον στόλο. Ο δένδιας έκανε θαύματα στην εξωτερική πολιτική που δεν είχαν γίνει εδώ και εικοσαετίες.
ΑΟΖ με αίγυπτο και με ιταλία έκλεισε, με αλβανία λογικά θα κλείσει, 12ν.μ. στο ιόνιο πήγε. Φτάνουν αυτά? Όχι. Αλλά αν δεν γινόταν αυτά δεν υπήρχε περίπτωση να πάμε στα αναγκαια επόμενα (12 ν.μ. παντού).
Επίσης είμαστ τυχεροί που η γαλλία έχει πρόερδο τον μακρον. Αυτού πρέπει να του στήσουμε αδριάντα σε κάθε πλατεία.
Εγώ δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος, ιδίως με το πως χειρίστηκαν την κρίση με το Ουρούτς Ρεϊς πέρσι. Αλλά τι σημασία έχει, από τη στιγμή που η εναλλακτική είναι το ψωραλέο τσίρκο του ΣΥΡΙΖΑ;
Δεν είναι το ψωραλέο τσίρκο του σύριζα η εναλλακτική, αφού δεν έχει ποσοστά για να βγεί εξουσία. Οπότε η καραμέλα του "ή αυτός ή ο άλλος", πάει.
Ευκαιρία να δώσουμε ψήφο σ' εθνικιστικά κόμματα.
η άλλη εναλλακτική που υποννοείς είναι στη φυλακή. Δικαίως ή αδίκως (αδίκως κατά τη γνώμη μου) έτσι κι αλλιώς είναι ασύμβατη με τη συμμαχία με το ισραήλ. Πέρα από Φαήλο-Τζήμερο δεν βλέπω κάποια σοβαρή εθνική πρόταση στις επόμενες εκλογές.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21046
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 10 Ιουν 2021, 16:21

Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:10
Scouser έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:06
Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:50

Δεν θα έχουμε επιλογή, θα προέχει να φύγουν οι γελοίοι του <insert party here>, τώρα με <insert crisis here> η κατάσταση δεν επιτρέπει εφ'υψηλού κριτική. :102:
Τον Μητσοτάκη ποιος τον ψήφισε πρόεδρο της ΝΔ είπαμε;
Δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι και τότε υπήρχε κίνδυνος να βγει άλλος χειρότερος. :lol:
Λέτε για εκείνες τις εκλογές που την πρώτη αναβλήθηκαν λόγω προβλημάτων στο σύστημα; Που στις δεύτερες ο Μουστάκιας είχε πιάσει στον πρώτο γύρο 40% αλλά στο τέλος έχασε με διαφορά;
Και φυσικά σε όλη αυτή την αδιάβλητη διαδικασία δεν μάθαμε ποτέ τα αποτελέσματα ανά τμήμα... :smt047

Το πτωχευμένο ΠΑΣΟΚ της Φώφης παίζει να είναι το κόμμα με την πιο διαφανή διαδικασία που ο καθένας μπορούσε να μάθει έως και εκλογικό κέντρο τι ψήφισαν οι εκλογείς...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42839
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 10 Ιουν 2021, 16:21

Scouser έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:10
Scouser έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:06

Τον Μητσοτάκη ποιος τον ψήφισε πρόεδρο της ΝΔ είπαμε;
Δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι και τότε υπήρχε κίνδυνος να βγει άλλος χειρότερος. :lol:
Ψηφίστηκε στις εσωκομματικές της ΝΔ όπου οι άλλοι υποψήφιοι ήταν ο Άδωνις και ο Μεϊμαράκης. Έτσι είχε εκλεγεί και ο Σαμαράς προηγουμένως με αντίπαλη τη Ντόρα. Όποιος ήθελε μπορούσε να δώσει 5 ευρώ και να ψηφίσει σε αυτές τις εκλογές. Όπως καταλαβαίνεις, όλα τελικά καταλήγουν στον κυρίαρχο λαό, οπότε τα ''δεν υπάρχει επιλογή'' είναι δικαιολογίες.
Μπα, δεν καταλαβαίνω τίποτα τέτοιο. Αυτοί που έχουν το χρήμα και ελέγχουν τα μήντια, αποφασίζουν τις επιλογές, και μάλιστα προ-ιεραρχημένες.
Άντε αν διαφωνούν πολύ μεταξύ τους να διαφέρουν πολύ οι επιλογές και να παίξει ένα ρόλο ο "κυρίαρχος λαός".
Στη ΝΔ βέβαια δεν συμβαίνει αυτό, προσυννενοημένο είναι ποιος θα γίνει αρχηγός και ποιος θα το παίξει challenger.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15021
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 10 Ιουν 2021, 16:33

Ε ρε και να περάσει η σακκαρη θα θυμηθούν τα.νιατα.τους.οι ζαιοι και θα το.ριξουν στα σκληρα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11653
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 10 Ιουν 2021, 16:34

Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:21
Scouser έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:10

Δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι και τότε υπήρχε κίνδυνος να βγει άλλος χειρότερος. :lol:
Ψηφίστηκε στις εσωκομματικές της ΝΔ όπου οι άλλοι υποψήφιοι ήταν ο Άδωνις και ο Μεϊμαράκης. Έτσι είχε εκλεγεί και ο Σαμαράς προηγουμένως με αντίπαλη τη Ντόρα. Όποιος ήθελε μπορούσε να δώσει 5 ευρώ και να ψηφίσει σε αυτές τις εκλογές. Όπως καταλαβαίνεις, όλα τελικά καταλήγουν στον κυρίαρχο λαό, οπότε τα ''δεν υπάρχει επιλογή'' είναι δικαιολογίες.
Μπα, δεν καταλαβαίνω τίποτα τέτοιο. Αυτοί που έχουν το χρήμα και ελέγχουν τα μήντια, αποφασίζουν τις επιλογές, και μάλιστα προ-ιεραρχημένες.
Άντε αν διαφωνούν πολύ μεταξύ τους να διαφέρουν πολύ οι επιλογές και να παίξει ένα ρόλο ο "κυρίαρχος λαός".
Στη ΝΔ βέβαια δεν συμβαίνει αυτό, προσυννενοημένο είναι ποιος θα γίνει αρχηγός και ποιος θα το παίξει challenger.
Ναι, το εκάστοτε κατεστημένο κάνει τις επιλογές του και τις προωθεί, δεν υπάρχει κάτι νέο υπό τον ήλιο εδώ. Κάποιες φορές του βγαίνει, όπως έγινε με τον Κούλη στις τελευταίες εσωκομματικές της ΝΔ, άλλες φορές όχι, όπως έγινε με την άλλη κόρη του Μητσοτάκη στις εσωκομματικές του 2009. Σε όλες τις περιπτώσεις πάντως, είτε του βγει είτε όχι, ενήλικες που πάνε και ψηφίζουν έχουν τον τελικό λόγο.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21046
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 10 Ιουν 2021, 16:35

Lord Brum έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:33
Ε ρε και να περάσει η σακκαρη θα θυμηθούν τα.νιατα.τους.οι ζαιοι και θα το.ριξουν στα σκληρα
+10.000 ψήφοι από τα μεγάλα ελληνικά κλαμπ του τένις.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48492
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 10 Ιουν 2021, 16:36

Lord Brum έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:17
Kauldron έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:02
Scouser έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:47

Εγώ δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος, ιδίως με το πως χειρίστηκαν την κρίση με το Ουρούτς Ρεϊς πέρσι. Αλλά τι σημασία έχει, από τη στιγμή που η εναλλακτική είναι το ψωραλέο τσίρκο του ΣΥΡΙΖΑ;
Δεν είναι το ψωραλέο τσίρκο του σύριζα η εναλλακτική, αφού δεν έχει ποσοστά για να βγεί εξουσία. Οπότε η καραμέλα του "ή αυτός ή ο άλλος", πάει.
Ευκαιρία να δώσουμε ψήφο σ' εθνικιστικά κόμματα.
η άλλη εναλλακτική που υποννοείς είναι στη φυλακή. Δικαίως ή αδίκως (αδίκως κατά τη γνώμη μου) έτσι κι αλλιώς είναι ασύμβατη με τη συμμαχία με το ισραήλ. Πέρα από Φαήλο-Τζήμερο δεν βλέπω κάποια σοβαρή εθνική πρόταση στις επόμενες εκλογές.
Καθόλου ασύμβατη. Και ο Μιχαλολιάκος έχει πεί οτι πρέπει η Ελλάδα να γίνει Ισραήλ, και ο Κασιδιάρης έχει πεί οτι θα πρέπει να συμμαχήσουμε με όποιον συμφέρει τη χώρα μας (και με το Ισραήλ).
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15021
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 10 Ιουν 2021, 16:37

+10.000 τόνοι γλυκά δάκρυα ζαιων
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15021
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 10 Ιουν 2021, 16:38

Kauldron έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:36
Lord Brum έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:17
Kauldron έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:02


Δεν είναι το ψωραλέο τσίρκο του σύριζα η εναλλακτική, αφού δεν έχει ποσοστά για να βγεί εξουσία. Οπότε η καραμέλα του "ή αυτός ή ο άλλος", πάει.
Ευκαιρία να δώσουμε ψήφο σ' εθνικιστικά κόμματα.
η άλλη εναλλακτική που υποννοείς είναι στη φυλακή. Δικαίως ή αδίκως (αδίκως κατά τη γνώμη μου) έτσι κι αλλιώς είναι ασύμβατη με τη συμμαχία με το ισραήλ. Πέρα από Φαήλο-Τζήμερο δεν βλέπω κάποια σοβαρή εθνική πρόταση στις επόμενες εκλογές.
Καθόλου ασύμβατη. Και ο Μιχαλολιάκος έχει πεί οτι πρέπει η Ελλάδα να γίνει Ισραήλ, και ο Κασιδιάρης έχει πεί οτι θα πρέπει να συμμαχήσουμε με όποιον συμφέρει τη χώρα μας (και με το Ισραήλ).
Ναι μου ο.που το Ισραήλ ειναι λιγο.ευαισθητο σε θέματα αρχαιοελληνικών χαιρετισμών και.μαιανδρων.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11653
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 10 Ιουν 2021, 16:39

Τζήμερος-Φαήλος οι μόνες ρεαλιστικές επιλογές, για όσο δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναδούμε το τσίρκο με πιθανότητες επιστροφής στην εξουσία.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48492
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 10 Ιουν 2021, 16:39

Scouser έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:10
Scouser έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:06

Τον Μητσοτάκη ποιος τον ψήφισε πρόεδρο της ΝΔ είπαμε;
Δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι και τότε υπήρχε κίνδυνος να βγει άλλος χειρότερος. :lol:
Ψηφίστηκε στις εσωκομματικές της ΝΔ όπου οι άλλοι υποψήφιοι ήταν ο Άδωνις και ο Μεϊμαράκης. Έτσι είχε εκλεγεί και ο Σαμαράς προηγουμένως με αντίπαλη τη Ντόρα. Όποιος ήθελε μπορούσε να δώσει 5 ευρώ και να ψηφίσει σε αυτές τις εκλογές. Όπως καταλαβαίνεις, όλα τελικά καταλήγουν στον κυρίαρχο λαό, οπότε τα ''δεν υπάρχει επιλογή'' είναι δικαιολογίες.
Ο Μεϊμαράκης δεν είχε αποσυρθεί σε κάποια φάση, ενώ κέρδιζε?
Ναι μου ο.που το Ισραήλ ειναι λιγο.ευαισθητο σε θέματα αρχαιοελληνικών χαιρετισμών και.μαιανδρων.
Αν έχει συμφέρον να μην είναι, θα κάνει τα στραβά μάτια.Τί οφελεί άλλωστε να έχω συμμαχία με το Ισραήλ, αν έχω τουρκοπροσκυνημένους στην κυβέρνηση εδώ?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11653
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 10 Ιουν 2021, 16:41

Kauldron έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:39
Ο Μεϊμαράκης δεν είχε αποσυρθεί σε κάποια φάση, ενώ κέρδιζε?
Νομίζω έχασε καθαρά στον δεύτερο γύρο των εκλογών, και ευτυχώς. Το τελευταίο που θέλαμε ήταν άλλος ένας καραμανλικός λακές του ΣΥΡΙΖΑ στην ηγεσία της ΝΔ.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21046
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 10 Ιουν 2021, 16:43

Lord Brum έγραψε:
10 Ιουν 2021, 16:37
+10.000 τόνοι γλυκά δάκρυα ζαιων
Δεν είναι τόσοι πολλοί οι ζαίοι ώστε να βγάλουν τόσους τόνους δάκρυ.

Από την άλλη οι γνώστες τένις στην Ελλάδα είναι άνω των 10.000 εξαιρουμένων όσων ξέρουν ρακέτες στην παραλία. :smt047

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 10 Ιουν 2021, 16:46

Lord Brum έγραψε:
10 Ιουν 2021, 15:39
δεν νομίζω ότι ο μπαμπας της γκόμενας του 22χρονου γιου του πρωθυπουργού ασκεί κάποια επιρροή
Πιο πολύ μου κάνει ότι έψαχναν και οι 2 κάποιον του κύκλου τους, με οικονομική επιφάνεια ώστε και να μπορούν να κάνουν π.χ. μαζί διακοπές δίχως κακομοιριά και να μην ανησυχούν ότι ο άλλος είναι μαζί τους για το πορτοφόλι τους.
Πέρα από αυτό και ο μητσοτάκης όταν ανέλαβε μου φαινόταν εξαιρετικά εθνομηδενιστής και τον φοβόμουν στα εθνικά αλλά μια χαρά ξηγηθηκε και στον έβρο και το καλοκαίρι με τον στόλο. Ο δένδιας έκανε θαύματα στην εξωτερική πολιτική που δεν είχαν γίνει εδώ και εικοσαετίες.
ΑΟΖ με αίγυπτο και με ιταλία έκλεισε, με αλβανία λογικά θα κλείσει, 12ν.μ. στο ιόνιο πήγε. Φτάνουν αυτά? Όχι. Αλλά αν δεν γινόταν αυτά δεν υπήρχε περίπτωση να πάμε στα αναγκαια επόμενα (12 ν.μ. παντού).
Επίσης είμαστ τυχεροί που η γαλλία έχει πρόερδο τον μακρον. Αυτού πρέπει να του στήσουμε αδριάντα σε κάθε πλατεία.
Δεν είναι ανάγκη να έψαχναν στοχευμένα σύντροφο απο τον κύκλο τους, όλοι οι άνθρωποι έχουν 90% πιθανότητες να βρουν γκόμενο/α απο τον κύκλο τους, απο τα μέρη που συχνάζουν, τις παρέες τους κτλ.
Ούτε είναι δεδομένο οτι για να τα έχουν δυο άνθρωποι, ειδικά όταν είναι στα 20 πρέπει να συμφωνούν στα πολιτικά ή να ασχολούνται καν με τα πολιτικά.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20791
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Η μέλλουσα Κυρία Πρωθυπουργού

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 10 Ιουν 2021, 16:54

Εδώ σε θέλω......διακόπτεις την απεργία για τη κουλο-κορασίδα; :smt017

Ζαιοι πάρτε θέση.... :lol:

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών