Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 03 Αύγ 2021, 20:03

mao mao έγραψε:
03 Αύγ 2021, 20:01
under έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:05

Ναι ρε μανα μου.Εμεινε κλειστος γιατι προφανως δεν ειχε αναγκη τα χρηματα.
Δικαιωμα του ειναι,δεν ειπα ποτε το αντιθετο.
Tόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις οτι με 42 βαθμούς 1 ή ώρα το μεσημέρι δεν θα πήγαινε κανένας να φάει; Δεν άνοιξε επειδή δεν τον συνέφερε, όχι επειδή δεν έχει ανάγκη να τα χρήματα. 2 μήνες το χρόνο δουλεύουν αυτοί, λες να έκλεισε επειδή βαριόταν;
Σωστα.Οταν κανει ζεστη οι τουριστες δεν τρωνε,μενουν νηστικοι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος under την 03 Αύγ 2021, 20:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69584
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2021, 20:03

under έγραψε:
03 Αύγ 2021, 20:00
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:56
Άσ' το ρε under, μου πετάς ένα "να δέσουν" λες και οι σκαφάτοι είναι όλοι γκράντε.

Οι Ιταλοί συγκεκριμένα, στην πλειοψηφία τους είναι θεωρία.
Οι σκαφάτοι που τα ακουμπάνε κανονικά, είναι οι Τούρκοι αλλά δεν πολυπαίζουν Ιόνιο.
Πικρό αλλά αληθές.
Πλακα κανεις.
Οι ιταλοι σκαφατοι ειναι σουπερ τουριστες.
Σε πάω ό,τι στοίχημα θες ότι σε κατά κεφαλήν απόδοση, δεν παίζουν σε πρώτη θέση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 03 Αύγ 2021, 20:05

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 20:03
Σε πάω ό,τι στοίχημα θες ότι σε κατά κεφαλήν απόδοση, δεν παίζουν σε πρώτη θέση.
Δεν ξερω αν ειναι πρωτοι ή δευτεροι αλλα τα ακουμπανε καλα.
Παντως αν σωνει και καλα επρεπε να πονταρω αναμεσα σε ιταλους και τουρκους σκαφατους, θα τα εβαζα στους ιταλους.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7400
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 03 Αύγ 2021, 20:06

Otto Weininger έγραψε:
03 Αύγ 2021, 17:52
Γω πάντως, αν μάθαινα ότι σε ένα μέρος που σκέφτομαι να πάω διακοπές, οι ταβέρνες κλείνουν το μεσημέρι έως αργά το απόγευμα, δε νομίζω να πήγαινα εν τέλει.
Τα άτομα στην ηλικία σου είναι στο beach bar τουλάχιστο μέχρι της 4-5. Δεν έχω δει κανένα να σηκώνεται από την ξαπλώστρα στις 2 για να πάει να φάει σε ταβέρνα.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21024
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 03 Αύγ 2021, 20:11

Otto Weininger έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:50
Εμπεδοκλής έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:43
Otto Weininger έγραψε:
03 Αύγ 2021, 17:52
Γω πάντως, αν μάθαινα ότι σε ένα μέρος που σκέφτομαι να πάω διακοπές, οι ταβέρνες κλείνουν το μεσημέρι έως αργά το απόγευμα, δε νομίζω να πήγαινα εν τέλει.
Δεν πρέπει να έχεις βγει εκτός Ελλάδος και πολύ τύπε.
Ούτε καν εκτός Πειραιά.
Και για πες μας τα ωράρια των εστιατορίων εκεί που πήγες. Γιατί καλές οι πίπες, αλλά να μιλάμε και σοβαρά που και που.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Αύγ 2021, 20:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 18:57
Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2021, 18:52
Παιδιά κρατήστε το:
ΓΑΛΗ λέει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε Τούνη στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ τις επόμενες εκλογές.
Βλήμα λέει "σιγουράκι".
Θα δούμε.
Αν δηλώσει ψιλοψεκ, πιο σίγουρη κόβω την πρόταση από τραγκιστάν και λοιπούς αλλά έχει περισσότερο αϊκιού από τους περισσότερους ψεκ για να δεχτεί.

Σε κάθε περίπτωση, δεκτό το στοίχημα.
Σε κάτι δεξιό τέλος πάντων. Μπράβο για την παραδοχή :smt023
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Αύγ 2021, 20:15

mao mao έγραψε:
03 Αύγ 2021, 20:06
Otto Weininger έγραψε:
03 Αύγ 2021, 17:52
Γω πάντως, αν μάθαινα ότι σε ένα μέρος που σκέφτομαι να πάω διακοπές, οι ταβέρνες κλείνουν το μεσημέρι έως αργά το απόγευμα, δε νομίζω να πήγαινα εν τέλει.
Τα άτομα στην ηλικία σου είναι στο beach bar τουλάχιστο μέχρι της 4-5. Δεν έχω δει κανένα να σηκώνεται από την ξαπλώστρα στις 2 για να πάει να φάει σε ταβέρνα.
:oops:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Αύγ 2021, 23:22

Otto Weininger έγραψε:
03 Αύγ 2021, 17:52
Γω πάντως, αν μάθαινα ότι σε ένα μέρος που σκέφτομαι να πάω διακοπές, οι ταβέρνες κλείνουν το μεσημέρι έως αργά το απόγευμα, δε νομίζω να πήγαινα εν τέλει.
Σε ευρωπαϊκή πρωτεύουσα που κλείνουν στις 9 το βράδυ θα πήγαινες;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

independent44
Δημοσιεύσεις: 1890
Εγγραφή: 09 Φεβ 2021, 23:36
Phorum.gr user: independent_44

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από independent44 » 03 Αύγ 2021, 23:26

Μια φορά έδινε συνέντευξη ο Πασχάλης Τερζής και ο δημοσιογράφος πάσχιζε να του αποσπάσει πολιτική δήλωση-σχόλιο.
Ο Τερζής(που δεν είναι Τούνη βέβαια) του το ξέκοψε λέγοντάς του "εγώ για μουσική ξέρω"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 03 Αύγ 2021, 23:32

hellegennes έγραψε:
03 Αύγ 2021, 23:22
Otto Weininger έγραψε:
03 Αύγ 2021, 17:52
Γω πάντως, αν μάθαινα ότι σε ένα μέρος που σκέφτομαι να πάω διακοπές, οι ταβέρνες κλείνουν το μεσημέρι έως αργά το απόγευμα, δε νομίζω να πήγαινα εν τέλει.
Σε ευρωπαϊκή πρωτεύουσα που κλείνουν στις 9 το βράδυ θα πήγαινες;
Δεν έχει σημασία αυτό. Όποιες έρχεται στην Ελλάδα για διακοπές έχει μια κάποια εικόνα για τη νυχτερινή ζωή. Περιμένει ότι θα διασκεδάσει μέχρι αργά το βράδυ. Επίσης το αίτημα να υπάρχει κάπου να φας σε μέρος που είναι άκρως τουριστικό δεν είναι από μόνο του καθόλου παράλογο. Το αντίθετο.

Κάτι μου λέει πως αν έγραφε το ίδιο κάποιος άλλος, λίγο πιο ήπια και όχι η συγκεκριμένη, θα συμφωνούσαν πολλοί περισσότεροι. Το "έχουν πολλά λεφτά και δεν θέλουν να δουλέψουν" είναι που το κάνει προβληματικό. Επίσης η χαρακτηρισμοί βίζιτα και τα συναφή είναι άκρως ενοχλητικοί λες και την έχουν πληρώσει κάποιοι από εδώ μέσα ή κάποιος γνωστός τους και είναι σίγουροι ότι βιοπορίζεται έτσι.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3942
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 03 Αύγ 2021, 23:33

Εννοείται ούτε Λευκάδα ανοίγουν οι ταβέρνες ντάλα μεσημέρι. Κρέπα σάντουιτς σουβλάκι, από ποιον πλανήτη ήρθατε;;;

Επίσης οι Ιταλοί σκαφάτοι εξοπλίζονται από σούπερ μάρκετ κατά κύριο λόγο και βγαίνουν βράδυ για μεζέ και ξύδια. Ιόνιο φορέβα!!!

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 04 Αύγ 2021, 00:13

hellegennes έγραψε:
03 Αύγ 2021, 23:22
Otto Weininger έγραψε:
03 Αύγ 2021, 17:52
Γω πάντως, αν μάθαινα ότι σε ένα μέρος που σκέφτομαι να πάω διακοπές, οι ταβέρνες κλείνουν το μεσημέρι έως αργά το απόγευμα, δε νομίζω να πήγαινα εν τέλει.
Σε ευρωπαϊκή πρωτεύουσα που κλείνουν στις 9 το βράδυ θα πήγαινες;
Αφενός δεν ισχύει αυτό, πάντα θα βρεις ανοιχτά μαγαζιά.
Αφετέρου μιλάμε για καλοκαίρι φουλ σίζον, οπότε αν με ρωτας αν κλείνουν το μεσημέρι στο Κάπρι, στη Σαρδηνία, στην Σικελία, στις Καναριες Νήσους κλπ Αυγουστιατικα, η απάντηση είναι όχι.

Αλλά μην πάμε μακριά, ουτε στα υπόλοιπα ελληνικά νησιά/παραθαλάσσια μέρη γίνεται.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40653
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Αύγ 2021, 01:01

Αυτές είναι οι ευρωπαϊκές πρωτεύουσες;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Απολλώνιος
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 26 Ιαν 2020, 13:36

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Απολλώνιος » 08 Αύγ 2021, 21:13

Η τύπισσα ειναι ασχημομούρα και τα έφτιαξε με εναν μπούλη που τώρα που παχυνε ειναι σαν λουκουμας. Και 1εκ ευρω να μου εδινε η Τουνη δεν της τον ακούμπαγα

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25511
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 28 Αύγ 2021, 09:38

Ειμαι διακοπες σε μη τουριστικη περιοχη. Διαπιστωσα οτι η τουνη εχει δικιο.
Στα χωρια δεν υπαρχει πια το καφενειο του χωριου. Ενα μερος που να σερβιρει κατι. Και οπου υπαρχει ανοιγει μονο το βραδυ. Μονο σε κεφαλοχωρια αν εισαι τυχερος μπορεις να βρεις κατι.

Βεβαια δεν θα το εθετα οτι ο κοσμος δε θελει να δουλεψει αφου οσους ειδα μονο τεμπεληδες δεν τους λες.
Αλλα μαλλον ειναι τετοια τα φορολογικα καθεστωτα, και τοσο ακριβο να απασχολεις προσωπικο, που ειναι απαγορευτικο να λειτουργουν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών