Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 03 Αύγ 2021, 10:23

Gherschaagk έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:16
Εμπεδοκλής έγραψε:
02 Αύγ 2021, 18:08
Η Τούνη, και η κάθε επαγγελματίας πουτάνα, νομίζει ότι επειδή είναι μαλακισμένη η ίδια και θέλει να πάει να φάει μέσα στον ήλιο ένα πιάτο φαγητό ότι το ίδιο θέλουν όλοι. Η επιχείρηση έχει κόστη. Δεν είναι σαν τον κώλο της. Αν το ρεύμα που θα κάψεις και η ταλαιπωρία σου είναι περισσότερο από το τζίρο που θα κάνει η επιχείρηση την κλείνεις για λίγο. Απλή λογική. Μην μπερδεύει τη δουλειά που κάνει με τη δουλειά των άλλων.
Η Τούνη και η κάθε επαγγελματίας πτάνα που είναι ινσταγκράμερ νομίζει ότι επειδή είναι μλκσμέμη η ίδια και έχει φόλλοουερς, η γνώμη της έχει μεγαλύτερη αξία από μια κλοτρυπίδα που αερίζεται.
Το ίδιο ισχύει και για κάθε επώνυμο ο οποίος νομίζει ότι επειδή είναι γνωστός κσο διάσημος μπορεί να εκφέρει γνώμη για θέματα για τα οποία είναι μεν άσχετος αλλά σαν διάσημος ή γνώμη του έχει μεγαλύτερη σημασία

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Αύγ 2021, 10:30

https://www.iefimerida.gr/zoi/i-ioanna- ... to-kraximo

Η Τούνη απαντά στα κακεντρεχή σχόλια:

Ψάχνετε διακαώς να βρείτε το ΛΑΘΟΣ μου. Πρέπει να είμαι οπωσδήποτε κομπλεξική, κακιά, άπονη, χαζογκόμενα, ρηχή, αναίσθητη, ασυνείδητη, βίζιτ, που*να…ΚΑΤΙ! Πρέπει οπωσδήποτε μια κοπέλα που φαινομενικά «τα έχει όλα λυμένα» να μην τα έχει!Κάτι κακό να κρύβεται, κάτι κακό να συμβαίνει πίσω από όλο αυτό.Ε λοιπόν φτάνει! Έχω δεχθεί τόση ύβρη & τόσο bullying, χωρίς να έχω πειράξει ποτέ κανέναν!Είμαι μια κοπέλα που δεν της χαρίστηκε τίποτα! Για να καταλάβεις, πριν χρόνια όταν πέρασα Παιδαγωγικό στην Αλεξανδρούπολη,για να καταφέρω όντως να σπουδάσω,συγκατοίκησα με μια κοπέλα παντελώς άγνωστη! ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ!

Έχω δουλέψει χρόνια σερβιτόρα, προμόσιον, μπαρ, sitting, κλπ σε μπιτς μπαρ, εστιατόρια, καφετέριες κλαμπ, ΠΑΝΤΟΥ! Έχω κάνει 12ωρα&12ωρα εργασίας παράλληλα με την σχολή μου..Και για όσους σπεύσουν να μου προσάψουν οτιδήποτε, ΕΧΩ 2 ΕΤΑΙΡΙΕΣ και τεράστιες ευθύνες! Δεν είμαι απλά “influencer” & δεν βγαίνω απλά φωτογραφίες! Το ότι έπειτα από χρόνια καθαρής δουλειάς και στοχοπροσήλωσης κατάφερα στα 28 μου να έχω μια Α οικονομική άνεση, ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ & σίγουρα ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΕΡΗΣΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ που κάθεσαι και με δικάζεις με τόσο φτηνό και τραγικό τρόπο! Όσον αφορά την τελευταία μου «δήλωση» που με ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕΣ -once again- αυτό που είπα είναι πως δεν γίνεται σε μια χώρα όπου η οικονομία στηρίζεται στον τουρισμό, σε νησιά (όπως οι Παξοί που επισκέφτηκα χθες) που η σεζόν διαρκεί 2-3 μήνες όλο τον χρόνο, να κλείνουν όλα τα ταβερνάκια και τα μαγαζιά μέχρι αργά το απόγευμα! Και όχι γιατί «δεν βρήκε φαγητό η Τούνη» αλλά γιατί δεν θα βρει φαγητό ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ! Αν γνώριζες πως θα πας κάπου να περάσεις τις διακοπές σου και δεν θα έβρισκες τίποτα ανοιχτό να φας ή να πιεις..ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ;Αυτό λέω!Προς θεού,όχι να δουλεύουν οι άνθρωποι από το πρωί μέχρι το βράδυ,υπάρχουν ωράρια! Και για αυτούς που με βρίζετε με κατεβατά & μου εύχεστε καρκίνο επειδή έχει ζέστη έξω, σκοτώστε με! Λογικά εγώ ευθύνομαι και για τον καύσωνα στην Ελλάδα! Ας τα κλείσουμε όλα να κάτσουμε σπίτι μας κάτω από το κλιματιστικό, να επιταχύνουμε την χρεοκοπία! Αλήθεια κουράστηκα να απολογούμαι για τα αυτονόητα…ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! Φτάνει πια
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/zoi/i-ioanna- ... to-kraximo
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21446
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Αύγ 2021, 10:31

Gherschaagk έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:30
Ας τα κλείσουμε όλα να κάτσουμε σπίτι μας κάτω από το κλιματιστικό, να επιταχύνουμε την χρεοκοπία! Αλήθεια κουράστηκα να απολογούμαι για τα αυτονόητα…
πόσο μαλακιστήρι ρε πούστη μου
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7324
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 03 Αύγ 2021, 10:32

panos291 έγραψε:
02 Αύγ 2021, 19:03
Χωρις να ξερω για την συγκεκριμενη περιπτωση, μιλωντας γενικα δεν βλεπω το ψεμα.
Εδω καθε χειμωνα δινουν 35 ευρω μαυρα για να βρουν ατομα να δουλεψουν στις ελιες, και οι κοπριτες προτιμουν να μενουν σπιτι και να μουρμουριζουν οτι δεν τους φτανουν τα επιδοματα.
Ειλικρινα θα ξεράσω εάν ξανακούσω "δεν πάνε για 35 ευρώ στις ελιές" απο άτομα που δεν εχουνε πιάσει σκαλιστήρι στα χέρια τους και έχουνε να πατήσουνε σε χωράφι 45 χρονια ή ποτέ. Εγώ που έχω λιγιες ελιές και αμυγδαλιές απο τον παππού, καταλαβαινω γιατι δεν πάνε, ουτε εγώ θα πήγαινα, ειναι λίγα τα λεφτά, ας ειναι καλά οι Αλβανοί, για τοσο σκληρή και κουραστική δουλειά μές στο λιοπύρι και τα χώματα.Για τους Αλβανους ομως ειναι καλά τα λεφτά, για αυτο έρχονται εδώ και δεν κάνουνε αντιστοιχες δουλειές στην Αλβανία.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Αύγ 2021, 10:37

Όποιος την βρίζει ως πουτάνα, χάνει πόντους από την πολιτική επιχειρηματολογία.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 03 Αύγ 2021, 10:38

Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:37
Όποιος την βρίζει ως πουτάνα, χάνει πόντους από την πολιτική επιχειρηματολογία.
Γιατί ως γνωστόν, το να εκδίδεται μία γυναίκα είναι ύψιστη καταξίωση. :011:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Αύγ 2021, 10:39

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:31
Gherschaagk έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:30
Ας τα κλείσουμε όλα να κάτσουμε σπίτι μας κάτω από το κλιματιστικό, να επιταχύνουμε την χρεοκοπία! Αλήθεια κουράστηκα να απολογούμαι για τα αυτονόητα…
πόσο μαλακιστήρι ρε πούστη μου
Ουδεμία έκπληξις! Η Τουνάρα εξελίσσεται σε άγρυπνο φρουρό του φιλελέδικου (όχι φιλελεύθερου) μετώπου. Ο φίλτατος ο Εγκέφαλος μας αν τράβαγε μία φορά για πάρτη της πριν απ'όλα αυτα, τωρα τραβάει 100 και με τα δύο χέρια. :003:

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Αύγ 2021, 10:40

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:31
Gherschaagk έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:30
Ας τα κλείσουμε όλα να κάτσουμε σπίτι μας κάτω από το κλιματιστικό, να επιταχύνουμε την χρεοκοπία! Αλήθεια κουράστηκα να απολογούμαι για τα αυτονόητα…
πόσο μαλακιστήρι ρε πούστη μου
Υπάρχουν παππούδες 80+ που δεν έχουν κλιματιστικό γιατί πιστεύουν πως είναι μαλθακοί όσοι το χρησιμοποιούν, και καψαλιάζονται στον καύσωνα, αλλά αν περάσουν από δίπλα της θα της βρωμάνε. Όσο να πεις, θέλει μια κάποια εξάσκηση να θεωρείς την μυρωδιά και γεύση άλλων σωματικών υγρών, καλύτερη όλων αλλά όταν μπαίνει το χρήμα στη μέση, όλα γίνονται.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Αύγ 2021, 10:40

Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:37
Όποιος την βρίζει ως πουτάνα, χάνει πόντους από την πολιτική επιχειρηματολογία.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 03 Αύγ 2021, 10:42

Εμπεδοκλής έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:38
Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:37
Όποιος την βρίζει ως πουτάνα, χάνει πόντους από την πολιτική επιχειρηματολογία.
Γιατί ως γνωστόν, το να εκδίδεται μία γυναίκα είναι ύψιστη καταξίωση. :011:
Δεν έχει σχέση το παρελθόν της με αυτά που λέει. Το να το χρησιμοποιείς για να μην της απαντήσεις σε κάνει να φαίνεσαι ότι δεν έχεις να πεις κάτι.
Και στην τελική, γούστο της (αν το έκανε). Δεν ήταν κάτι επιβαρυντικό για την κοινωνία.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Αύγ 2021, 10:42

vantono έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:40
Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:37
Όποιος την βρίζει ως πουτάνα, χάνει πόντους από την πολιτική επιχειρηματολογία.
:goodpost:
Δεν την βρίζουμε.

Συνέλθετε.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21446
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Αύγ 2021, 10:53

vantono έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:40
Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:37
Όποιος την βρίζει ως πουτάνα, χάνει πόντους από την πολιτική επιχειρηματολογία.
:goodpost:
μα δεν είναι βρισία, είναι επάγγελμα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 03 Αύγ 2021, 10:55

Gherschaagk έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:30
https://www.iefimerida.gr/zoi/i-ioanna- ... to-kraximo

Η Τούνη απαντά στα κακεντρεχή σχόλια:

Ψάχνετε διακαώς να βρείτε το ΛΑΘΟΣ μου. Πρέπει να είμαι οπωσδήποτε κομπλεξική, κακιά, άπονη, χαζογκόμενα, ρηχή, αναίσθητη, ασυνείδητη, βίζιτ, που*να…ΚΑΤΙ Ε, είναι όλα αυτά, πώς να το κάνουμε; Να προσποιηθούμε ότι δεν είναι! Πρέπει οπωσδήποτε μια κοπέλα που φαινομενικά «τα έχει όλα λυμένα» να μην τα έχει Ε, τα έχει. Βάζει μία π@@τσα στον κώλο της και περνάει χαλαρά την εβδομάδα!Κάτι κακό να κρύβεται, κάτι κακό να συμβαίνει πίσω από όλο αυτό Η π@@τσα που λέγαμε πιο πριν.Ε λοιπόν φτάνει! Έχω δεχθεί τόση ύβρη & τόσο bullying πολυφορεμένη λέξη. Αν πεις την πουτάνα, πουτάνα δεν είναι bulling. Bulling είναι να απειλείς τον άλλο να δουλέψει κάτω από 45 βαθμούς, χωρίς να έχω πειράξει ποτέ κανέναν Αυτό ελέγχεται!Είμαι μια κοπέλα που δεν της χαρίστηκε τίποτα!Ε, της χαρίστηκε μία συμμετοχή σε τηλεσκουπίδι και την έμαθαν και άντρες λίγο παραπέρα Για να καταλάβεις, πριν χρόνια όταν πέρασα Παιδαγωγικό στην Αλεξανδρούπολη ντάξει, κοπελιά, δεν πέρασες και και ιατρική ξέρω γω,για να καταφέρω όντως να σπουδάσω,συγκατοίκησα με μια κοπέλα παντελώς άγνωστη! Και με άντρες εντελώς αγνώστους πήγε αλλά δεν μας ενδιαφέρει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ! Και; Πώς το πλήρωσε; Έβαλε φωτάκι;

Έχω δουλέψει χρόνια σερβιτόρα, προμόσιον, μπαρ, sitting αυτό ακριβώς. Και καταλαβαίνουμε γιατί λείπει το baby από εμπρός. Ε δεν θα πούμε και μπράβο., κλπ σε μπιτς μπαρ, εστιατόρια, καφετέριες κλαμπ κονσομασιόν, ΠΑΝΤΟΥ! Έχω κάνει 12ωρα&12ωρα εργασίας παράλληλα με την σχολή μου πολυφορεμένο ψέμα. Απλά δεν πάτησες ποτέ..Και για όσους σπεύσουν να μου προσάψουν οτιδήποτε, ΕΧΩ 2 ΕΤΑΙΡΙΕΣ Η μία είναι εισαγωγές-εξαγωγές, ή άλλη; Θυγατρική;και τεράστιες ευθύνες! Δεν είμαι απλά “influencer” & δεν βγαίνω απλά φωτογραφίες! Αυτό κάνει. Το ότι έπειτα από χρόνια καθαρής δουλειάς όταν λέμε "καθαρή δουλειά" δεν εννοούμε πλυμένη και αρωματισμένη και στοχοπροσήλωσης κατάφερα στα 28 μου να έχω μια Α οικονομική άνεση, ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ Το χρωστάει στα σκουπίδια του ΣΚΑΪ και αυτούς που την έβαλαν στην εκπομπή& σίγουρα ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΕΡΗΣΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ το στέρησε, γιατί τα λεφτά που πήγαν στην εκπομπή θα πήγαιναν κάπου αλλού που κάθεσαι και με δικάζεις με τόσο φτηνό και τραγικό τρόπο έ, όχι και φθηνό! Όσον αφορά την τελευταία μου «δήλωση» που με ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΕΣ -once again- αυτό που είπα είναι πως δεν γίνεται σε μια χώρα όπου η οικονομία στηρίζεται στον τουρισμό, σε νησιά (όπως οι Παξοί που επισκέφτηκα χθες) που η σεζόν διαρκεί 2-3 μήνες όλο τον χρόνο, να κλείνουν όλα τα ταβερνάκια και τα μαγαζιά μέχρι αργά το απόγευμα! Και όχι γιατί «δεν βρήκε φαγητό η Τούνη» αλλά γιατί δεν θα βρει φαγητό ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ! Αν γνώριζες πως θα πας κάπου να περάσεις τις διακοπές σου και δεν θα έβρισκες τίποτα ανοιχτό να φας ή να πιεις..ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ; Οι συνοδοί της την πάνε μόνο Ντουμπάι και Ελλάδα. Δεν αξιώθηκε να πάει σε άλλη χώρα της ΕΕ που δεν βρίσκεις ούτε τυροπιτάδικο ανοιχτό το απόγευμαΑυτό λέω!Προς θεού,όχι να δουλεύουν οι άνθρωποι από το πρωί μέχρι το βράδυ,υπάρχουν ωράρια! Αρκεί τα ωράρια να συμπίπτουν με τα δικά της και φυσικά να είναι δωδεκάωρα που αναφέρει πιο πάνω Και για αυτούς που με βρίζετε με κατεβατά & μου εύχεστε καρκίνο επειδή έχει ζέστη έξω, σκοτώστε με! Σιγά μωρή, μη σκίσεις κανένα πρωκτό. Λογικά εγώ ευθύνομαι και για τον καύσωνα στην Ελλάδα! Ας τα κλείσουμε όλα να κάτσουμε σπίτι μας κάτω από το κλιματιστικό, να επιταχύνουμε την χρεοκοπία! για αρχή ας κλέισει τα social και κάνει καμία σοβαρή δουλειά μπας και γλυτώσουμε από τη χρεωκοπία Αλήθεια κουράστηκα να απολογούμαι για τα αυτονόητα…ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! Και εμείς κουραστήκαμε να διαβάζουμε στα ΜΜΕ για παπαρίες που γράφουν πουτάνες πολυτελείας αντί για τίποτε σοβαρούς επιστήμονες. Φτάνει πια
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/zoi/i-ioanna- ... to-kraximo

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14119
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 03 Αύγ 2021, 10:56

Αλιόσα έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:32
panos291 έγραψε:
02 Αύγ 2021, 19:03
Χωρις να ξερω για την συγκεκριμενη περιπτωση, μιλωντας γενικα δεν βλεπω το ψεμα.
Εδω καθε χειμωνα δινουν 35 ευρω μαυρα για να βρουν ατομα να δουλεψουν στις ελιες, και οι κοπριτες προτιμουν να μενουν σπιτι και να μουρμουριζουν οτι δεν τους φτανουν τα επιδοματα.
Ειλικρινα θα ξεράσω εάν ξανακούσω "δεν πάνε για 35 ευρώ στις ελιές" απο άτομα που δεν εχουνε πιάσει σκαλιστήρι στα χέρια τους και έχουνε να πατήσουνε σε χωράφι 45 χρονια ή ποτέ. Εγώ που έχω λιγιες ελιές και αμυγδαλιές απο τον παππού, καταλαβαινω γιατι δεν πάνε, ουτε εγώ θα πήγαινα, ειναι λίγα τα λεφτά, ας ειναι καλά οι Αλβανοί, για τοσο σκληρή και κουραστική δουλειά μές στο λιοπύρι και τα χώματα.Για τους Αλβανους ομως ειναι καλά τα λεφτά, για αυτο έρχονται εδώ και δεν κάνουνε αντιστοιχες δουλειές στην Αλβανία.
Και ποιος σου ειπε ρε φιλε οτι δεν εχω πατησει σε χωραφι? Απο που το συμπερανες?
Οσο για τα υπολοιπα ευχαριστω που με επιβεβαιωνεις.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23377
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ιωάννα Τούνη: Φωτιά στο διαδίκτυο για τη δήλωση "o κόσμος δεν θέλει να δουλέψει"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Αύγ 2021, 10:58

Gherschaagk έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:42
vantono έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:40
Βλήμα έγραψε:
03 Αύγ 2021, 10:37
Όποιος την βρίζει ως πουτάνα, χάνει πόντους από την πολιτική επιχειρηματολογία.
:goodpost:
Δεν την βρίζουμε.

Συνέλθετε.
Ποιος είπε για σενα συγκεκριμένα, οτι την βρίζεις?
Για τους άλλους μιλάμε -εντός κι εκτός πχορουμ- που την κράζουν ως "πουτάνα" και όχι ως μαλακισμένη. Αυτοι που αντι να την κραξουν για τις μαλακίες της, την κράζουν επειδη παιρνει μπιτσούκια ή στηνεται στα 4 σε αμαξια ή ο,τι αλλο. Καταρχήν ρε παπάρα, δεν σου πεφτει λογος για το τι βάζει στο στόμα της η άλλη ή στον κώλο της. Ο,τι και να κανει μαγκιά της. Μαγκιά της που ζει άνετα κι όπως γουστάρει ενώ ο μέσος σεξιστής επικριτής της θα δουλεύει μια ζωή σαν είλωτας.
Το πρόβλημα τους δεν είναι οι Τούνες, το πρόβλημα τους ειναι η ζηλια, ο φθόνος. Γιατί προκειται για τοσο κοινωνικά αδέξια άτομα που δεν εχουν αγγίξει γυναικα στη ζωή τους και που η ζωη τους γενικα ειναι τόσο ελλιπής από άποψη αυτοπραγμάτωσης που ασχολουνται με ξένες τρύπες. Όσο βλήμα και να είναι η καθε Τουνη, το κριτήριο αξιολόγησης για τη μαλακία που τη δέρνει ΔΕΝ έχει να κάνει με το τι τρώει στα τέσσερα ή βάζει στο στόμα της ή κάνει γαργάρα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 03 Αύγ 2021, 11:06, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών