ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20226
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 02 Ιουν 2022, 23:45

hellegennes έγραψε:
02 Ιουν 2022, 22:46
Cecily Anne έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:34
AlienWay έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:33


Οταν είχαν βγει οι ταινίες ήμουν ήδη μεγάλος. :D
Ε καλά όταν βγήκε η τελευταία ήμουν κι εγώ πανεπιστήμιο πια (μιλάω για τον Πότερ, όχι τα μπιστς).
Δεν ψήθηκα ποτέ να τις δω αυτές τις ταινίες αλλά είμαι βέβαιος ότι ο Τζόνι γαμάει ως Γκριντε-τέτοιος.

Αυτά έχει όμως το Μιτού. Από Φαντάστικ Μπιστς κατέληξε με Φαντάστικ Μπιτς.

6:58
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16964
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 03 Ιουν 2022, 00:31

Gherschaagk έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:39
Cecily Anne έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:36
Gherschaagk έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:36


Και με την Κάρα Ντελαβίν αλλά είμαστε σχεδόν βέβαιοι πως δεν είναι αυτή ο πατέρας.
Αχ πόσο μ'αρέσει η Κάρα ρε φίλε.
Ναι μπεημπι κι εμένα μου αρέσει αλλά επειδή μου κάνει και λίγο τρελόγκα, σκιάζομαι λίγο με την πάρτη της.
Κορίτσια, μην πλησιάζετε πολύ γιατί υπάρχει κίνδυνος να της αρέσετε και εσείς και δεν το θέλετε.
Πάντως υπάρχουν μαρτυρίες για τρίο με αυτές και τον Ήλον.
Νταξ, αν ισχύει, το πρώην nerd του σχολείου που έχει και Άσπεργκερ και μεγάλωσε σε οικογένεια με προβλήματα, έκανε τρίο με αυτές.
Καθαρά από ψυχολογική πλευρά, άντε να μαζευτεί τώρα αυτός. Θα πάει να σπάσει το ρεκόρ του Χιού Χέφνερ. Αν δεν τα κάνεις στην ηλικία που πρέπει, μετά δεν έχεις όρια.


zteo έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:39
Gherschaagk έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:36
zteo έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:34
Πηδιοταν και με τον Τζαιημς Φράνκο η κάνω λάθος?
Και με την Κάρα Ντελαβίν αλλά είμαστε σχεδόν βέβαιοι πως δεν είναι αυτή ο πατέρας.
Μεγάλο αλάνι ο τύπος.Οι γονείς του έχουν γράψει ιστορία στον ερωτικό κινηματογράφο.


Πορνοστάρ; :o
Σαν το ζεύγος Σιφρέντι που γνωρίστηκαν στα γυρίσματα ταινίας τους;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 03 Ιουν 2022, 00:41, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40664
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιουν 2022, 00:37

Gherschaagk έγραψε:
02 Ιουν 2022, 23:27
Τη στιγμή που υπάρχει το βίντεο και τον καίει, γιατί να το αρνηθεί; Δεν βγάζει νόημα.
Γιατί δεν είναι βίντεο από βιντεοσκόπηση υψηλής ευκρίνειας που φαίνεται το πρόσωπό του. Είναι ο λόγος που στις περισσότερες χώρες δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις βίντεο ως αποδεικτικό στα δικαστήρια. Ο καθένας μπορεί να πει "όχι, δεν είμαι εγώ".
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16964
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 03 Ιουν 2022, 00:53

Gherschaagk έγραψε:
02 Ιουν 2022, 23:27
hellegennes έγραψε:
02 Ιουν 2022, 23:21
Juno έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:42


Ναι και έδειξαν στη δίκη το σχετικό video στο ασανσέρ.
Υπήρχε και video με τον Ήλον, αλλά δεν τόλμησαν. Απλώς ειπώθηκε πως υπάρχει και video με ένα ακόμα πρόσωπο.
Δεν θυμάμαι αν έπαιξαν το βίντεο αλλά καλά έκαναν και δεν επεκτάθηκαν στην σχέση της με τον Μασκ, γιατί απ' την μια υπάρχει τουλάχιστον μια μαρτυρία -πέρα απ' το βίντεο- ότι η Άμπερ και ο Μασκ είχαν δεσμό πριν χωρίσει με τον Ντεπ* και απ' την άλλην ο Μασκ έχει αρνηθεί κατηγορηματικά ότι ξεκίνησε ο δεσμός τους πριν το διαζύγιο. Για την ακρίβεια, την συγκεκριμένη μαρτυρία την έκοψαν από την κατάθεση του Ντρου και δεν παίχτηκε στην δίκη, για τον ίδιο λόγο.

Ο λόγος είναι ότι απ' την στιγμή που ο Μασκ το αρνείται ενώ υπάρχει κατηγορηματική μαρτυρία και βίντεο για το αντίθετο, θα υπήρχε σύγκρουση. Και δεν έχει κανέναν λόγο ο Ντεπ να το χοντρύνει τόσο, απ' την στιγμή που δεν ήταν άμεσα σχετικό με την δίκη και μπορούσε να αποδείξει τις ψευτιές της Άμπερ με χίλιους άλλους τρόπους.


* μάλιστα αυτή είναι μαρτυρία του φίλου της Άμπερ, Τζος Ντρου
Τη στιγμή που υπάρχει το βίντεο και τον καίει, γιατί να το αρνηθεί; Δεν βγάζει νόημα.
Επειδή το 2015 ήταν ακομα παντρεμένος. Προίκισε την πρώην σύζυγο με 16 εκατομμύρια $, μην της δώσει άλλα τόσα.

Πωωω, μας ζηλεύει ακόμα και η Τατιάνα. :lol:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14542
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 03 Ιουν 2022, 06:00

https://www.protothema.gr/world/article ... -dikaiosi/

Πως να μην τρελαθεί η ΜΟΥΝΑΡΑ?
Εκείνη ήθελε μεγαλεία και μαμησι, κι εκείνος ασχολιόταν,με ασβους και,καρακάξες.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29659
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Ιουν 2022, 10:17

Juno έγραψε:
03 Ιουν 2022, 00:53
Gherschaagk έγραψε:
02 Ιουν 2022, 23:27
hellegennes έγραψε:
02 Ιουν 2022, 23:21


Δεν θυμάμαι αν έπαιξαν το βίντεο αλλά καλά έκαναν και δεν επεκτάθηκαν στην σχέση της με τον Μασκ, γιατί απ' την μια υπάρχει τουλάχιστον μια μαρτυρία -πέρα απ' το βίντεο- ότι η Άμπερ και ο Μασκ είχαν δεσμό πριν χωρίσει με τον Ντεπ* και απ' την άλλην ο Μασκ έχει αρνηθεί κατηγορηματικά ότι ξεκίνησε ο δεσμός τους πριν το διαζύγιο. Για την ακρίβεια, την συγκεκριμένη μαρτυρία την έκοψαν από την κατάθεση του Ντρου και δεν παίχτηκε στην δίκη, για τον ίδιο λόγο.

Ο λόγος είναι ότι απ' την στιγμή που ο Μασκ το αρνείται ενώ υπάρχει κατηγορηματική μαρτυρία και βίντεο για το αντίθετο, θα υπήρχε σύγκρουση. Και δεν έχει κανέναν λόγο ο Ντεπ να το χοντρύνει τόσο, απ' την στιγμή που δεν ήταν άμεσα σχετικό με την δίκη και μπορούσε να αποδείξει τις ψευτιές της Άμπερ με χίλιους άλλους τρόπους.


* μάλιστα αυτή είναι μαρτυρία του φίλου της Άμπερ, Τζος Ντρου
Τη στιγμή που υπάρχει το βίντεο και τον καίει, γιατί να το αρνηθεί; Δεν βγάζει νόημα.
Επειδή το 2015 ήταν ακομα παντρεμένος. Προίκισε την πρώην σύζυγο με 16 εκατομμύρια $, μην της δώσει άλλα τόσα.

Πωωω, μας ζηλεύει ακόμα και η Τατιάνα. :lol:
Μας διαβάζει και παίρνει ιδέες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29659
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 03 Ιουν 2022, 10:21

Juno έγραψε:
03 Ιουν 2022, 00:31
Gherschaagk έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:39
Cecily Anne έγραψε:
02 Ιουν 2022, 21:36


Αχ πόσο μ'αρέσει η Κάρα ρε φίλε.
Ναι μπεημπι κι εμένα μου αρέσει αλλά επειδή μου κάνει και λίγο τρελόγκα, σκιάζομαι λίγο με την πάρτη της.
Κορίτσια, μην πλησιάζετε πολύ γιατί υπάρχει κίνδυνος να της αρέσετε και εσείς και δεν το θέλετε.
Πάντως υπάρχουν μαρτυρίες για τρίο με αυτές και τον Ήλον.
Νταξ, αν ισχύει, το πρώην nerd του σχολείου που έχει και Άσπεργκερ και μεγάλωσε σε οικογένεια με προβλήματα, έκανε τρίο με αυτές.
Καθαρά από ψυχολογική πλευρά, άντε να μαζευτεί τώρα αυτός. Θα πάει να σπάσει το ρεκόρ του Χιού Χέφνερ. Αν δεν τα κάνεις στην ηλικία που πρέπει, μετά δεν έχεις όρια.
Ναι τώρα. Θα γνωριστούμε με την Κάρα Ντελαβίν και θα με γουστάρει κι άντε μετά να ξεμπλέξω.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20789
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 03 Ιουν 2022, 10:32

Εικόνα

Η κοινή γνώμη δικαίωσε τον Ντεπ και όχι η δικαιοσύνη

https://mikropragmata.lifo.gr/listes/i- ... is-imeras/

Οι σοβαροί δεν σχολιάζουν το αστυνομικό δελτίο (προσπαθώ αλλά δεν κρατιέμαι πάντα), αλλά τώρα που μίλησαν οι ένορκοι θα ήθελα να πω μια άποψη για το αποτέλεσμα της δίκης Ντεπ – Χερντ.

Είχα γράψει πως αν ήμουν μάρτυρας εγώ θα καταδίκαζα και τους δύο. Πιστεύω ότι ήταν ο τέντζερης και το καπάκι – και οι δύο φέρονταν βίαια και κανένας δεν ήταν παναγίτσα. Οπότε, απ’ τα στοιχεία που είδα σε καμία περίπτωση δεν θα δικαίωνα απόλυτα ούτε τον έναν ούτε την άλλη.

Ήταν όμως μια απόφαση «του λαού». Ίσως και λαϊκίστικη. :e040:

Στη δίκη που έγινε στη Μεγάλη Βρετανία ο Ντεπ καταδικάστηκε λόγω νομικών αποδείξεων από έμπειρο δικαστή.

Στο δημόσιο πανηγύρι / δίκη στις ΗΠΑ την απόφαση πήραν οι ένορκοι (πέντε τυχαίοι άντρες και μόλις δύο γυναίκες :smt047 ), ανάλογα με το ποιος τους έπεισε πιο πολύ

πρακτικά ποιος ήταν καλύτερος ηθοποιός και ποιου οι δικηγόροι ήταν επίσης καλύτεροι ηθοποιοί. :e040:

Ο Ντεπ αυτοθυματοποιήθηκε :lol: , και κατάφερε να παρουσιαστεί ως το μοναδικό θύμα αυτής της σχέσης, και έπεισε τους -άντρες στην πλειοψηφία τους- ενόρκους. :smt047
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23079
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 03 Ιουν 2022, 12:41

georgebi έγραψε:
03 Ιουν 2022, 10:32
[img]https://i.postimg.cc/DZYxCVFX/lifo ... webp[/img]

Η κοινή γνώμη δικαίωσε τον Ντεπ και όχι η δικαιοσύνη

https://mikropragmata.lifo.gr/listes/i- ... is-imeras/

Οι σοβαροί δεν σχολιάζουν το αστυνομικό δελτίο (προσπαθώ αλλά δεν κρατιέμαι πάντα), αλλά τώρα που μίλησαν οι ένορκοι θα ήθελα να πω μια άποψη για το αποτέλεσμα της δίκης Ντεπ – Χερντ.

Είχα γράψει πως αν ήμουν μάρτυρας εγώ θα καταδίκαζα και τους δύο. Πιστεύω ότι ήταν ο τέντζερης και το καπάκι – και οι δύο φέρονταν βίαια και κανένας δεν ήταν παναγίτσα. Οπότε, απ’ τα στοιχεία που είδα σε καμία περίπτωση δεν θα δικαίωνα απόλυτα ούτε τον έναν ούτε την άλλη.

Ήταν όμως μια απόφαση «του λαού». Ίσως και λαϊκίστικη. :e040:

Στη δίκη που έγινε στη Μεγάλη Βρετανία ο Ντεπ καταδικάστηκε λόγω νομικών αποδείξεων από έμπειρο δικαστή.

Στο δημόσιο πανηγύρι / δίκη στις ΗΠΑ την απόφαση πήραν οι ένορκοι (πέντε τυχαίοι άντρες και μόλις δύο γυναίκες :smt047 ), ανάλογα με το ποιος τους έπεισε πιο πολύ

πρακτικά ποιος ήταν καλύτερος ηθοποιός και ποιου οι δικηγόροι ήταν επίσης καλύτεροι ηθοποιοί. :e040:

Ο Ντεπ αυτοθυματοποιήθηκε :lol: , και κατάφερε να παρουσιαστεί ως το μοναδικό θύμα αυτής της σχέσης, και έπεισε τους -άντρες στην πλειοψηφία τους- ενόρκους. :smt047
Δεν ντρέπονται λίγο;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22712
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 03 Ιουν 2022, 12:52

Αδιάφορη υπόθεση, αφορά αυτούς τους δυο. Τώρα για τη λαιφο, είναι ντιπ ηλίθιοι, και πέφτουν στην αλτ Ράιτ παγίδα. Ειδικά μια φανατισμενη βαρεμένη που έχουν στο Α μπα, μια Γαλανόπουλου, και έχει όλη την καρικατούρα της τρελοφεμινιστριας.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40664
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιουν 2022, 16:53

AlienWay έγραψε:
03 Ιουν 2022, 12:41
georgebi έγραψε:
03 Ιουν 2022, 10:32
[img]https://i.postimg.cc/DZYxCVFX/lifo ... webp[/img]

Η κοινή γνώμη δικαίωσε τον Ντεπ και όχι η δικαιοσύνη

https://mikropragmata.lifo.gr/listes/i- ... is-imeras/

Οι σοβαροί δεν σχολιάζουν το αστυνομικό δελτίο (προσπαθώ αλλά δεν κρατιέμαι πάντα), αλλά τώρα που μίλησαν οι ένορκοι θα ήθελα να πω μια άποψη για το αποτέλεσμα της δίκης Ντεπ – Χερντ.

Είχα γράψει πως αν ήμουν μάρτυρας εγώ θα καταδίκαζα και τους δύο. Πιστεύω ότι ήταν ο τέντζερης και το καπάκι – και οι δύο φέρονταν βίαια και κανένας δεν ήταν παναγίτσα. Οπότε, απ’ τα στοιχεία που είδα σε καμία περίπτωση δεν θα δικαίωνα απόλυτα ούτε τον έναν ούτε την άλλη.

Ήταν όμως μια απόφαση «του λαού». Ίσως και λαϊκίστικη. :e040:

Στη δίκη που έγινε στη Μεγάλη Βρετανία ο Ντεπ καταδικάστηκε λόγω νομικών αποδείξεων από έμπειρο δικαστή.

Στο δημόσιο πανηγύρι / δίκη στις ΗΠΑ την απόφαση πήραν οι ένορκοι (πέντε τυχαίοι άντρες και μόλις δύο γυναίκες :smt047 ), ανάλογα με το ποιος τους έπεισε πιο πολύ

πρακτικά ποιος ήταν καλύτερος ηθοποιός και ποιου οι δικηγόροι ήταν επίσης καλύτεροι ηθοποιοί. :e040:

Ο Ντεπ αυτοθυματοποιήθηκε :lol: , και κατάφερε να παρουσιαστεί ως το μοναδικό θύμα αυτής της σχέσης, και έπεισε τους -άντρες στην πλειοψηφία τους- ενόρκους. :smt047
Δεν ντρέπονται λίγο;
Φυσικά όχι. Ποιο συστημικό μέσο ντρέπεται; Στο μεταξύ η πραγματικότητα έχει ως εξής: τα ίδια στοιχεία παρουσιάστηκαν και στην Αγγλία, απλά ο δικαστής τα αγνόησε όλα και έβγαλε ετυμηγορία στην βάση ότι λέει αλήθεια η Άμπερ και ψέματα ο Ντεπ.

Σύστημα με ενόρκους συνήθως είναι πολύ πιο δύσκολο να πειστεί γιατί δεν είναι ένα μόνο άτομο. Δεν είναι καθόλου θέμα εμπειρίας, δε, το μόνο που σχετίζεται με την εμπειρία σε μια δίκη είναι το νομικό σκέλος, δηλαδή οι ποινές και τι συνιστά παράβαση. Γι' αυτό υπάρχει εκεί ο δικαστής για να καθοδηγήσει τους ενόρκους. Αλλά το τι συνιστά απόδειξη στα μάτια ενός δικαστή και ενός ενόρκου είναι το ίδιο πράγμα.

Τέλος, ο δικαστής που εκδίκασε την υπόθεση στην Αγγλία, που ήταν Ντεπ εναντίον The Sun, είχε σοβαρή σύγκρουση συμφερόντων. Ο γιος του δουλεύει για το Newsgroup που ανήκει η Sun. Επίσης στενοί του φίλοι παρέθεσαν δείπνο στο οποίο κάλεσαν την Άμπερ, στην διάρκεια της δίκης. :smt005:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40664
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Ιουν 2022, 16:54

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
03 Ιουν 2022, 12:52
Αδιάφορη υπόθεση, αφορά αυτούς τους δυο. Τώρα για τη λαιφο, είναι ντιπ ηλίθιοι, και πέφτουν στην αλτ Ράιτ παγίδα. Ειδικά μια φανατισμενη βαρεμένη που έχουν στο Α μπα, μια Γαλανόπουλου, και έχει όλη την καρικατούρα της τρελοφεμινιστριας.
Δεν αφορά καθόλου μόνο αυτούς τους δύο. Αφορά όλα τα θύματα κακοποίησης καθώς και όλο το σύστημα των ΜΜΕ που διαλέγουν πλευρά και καλύπτουν το κάθε σκουπίδι που ταιριάζει στο αφήγημά τους κάθε φορά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23079
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 03 Ιουν 2022, 17:08

hellegennes έγραψε:
03 Ιουν 2022, 16:53
AlienWay έγραψε:
03 Ιουν 2022, 12:41
georgebi έγραψε:
03 Ιουν 2022, 10:32
[img]https://i.postimg.cc/DZYxCVFX/lifo ... webp[/img]

Η κοινή γνώμη δικαίωσε τον Ντεπ και όχι η δικαιοσύνη

https://mikropragmata.lifo.gr/listes/i- ... is-imeras/

Οι σοβαροί δεν σχολιάζουν το αστυνομικό δελτίο (προσπαθώ αλλά δεν κρατιέμαι πάντα), αλλά τώρα που μίλησαν οι ένορκοι θα ήθελα να πω μια άποψη για το αποτέλεσμα της δίκης Ντεπ – Χερντ.

Είχα γράψει πως αν ήμουν μάρτυρας εγώ θα καταδίκαζα και τους δύο. Πιστεύω ότι ήταν ο τέντζερης και το καπάκι – και οι δύο φέρονταν βίαια και κανένας δεν ήταν παναγίτσα. Οπότε, απ’ τα στοιχεία που είδα σε καμία περίπτωση δεν θα δικαίωνα απόλυτα ούτε τον έναν ούτε την άλλη.

Ήταν όμως μια απόφαση «του λαού». Ίσως και λαϊκίστικη. :e040:

Στη δίκη που έγινε στη Μεγάλη Βρετανία ο Ντεπ καταδικάστηκε λόγω νομικών αποδείξεων από έμπειρο δικαστή.

Στο δημόσιο πανηγύρι / δίκη στις ΗΠΑ την απόφαση πήραν οι ένορκοι (πέντε τυχαίοι άντρες και μόλις δύο γυναίκες :smt047 ), ανάλογα με το ποιος τους έπεισε πιο πολύ

πρακτικά ποιος ήταν καλύτερος ηθοποιός και ποιου οι δικηγόροι ήταν επίσης καλύτεροι ηθοποιοί. :e040:

Ο Ντεπ αυτοθυματοποιήθηκε :lol: , και κατάφερε να παρουσιαστεί ως το μοναδικό θύμα αυτής της σχέσης, και έπεισε τους -άντρες στην πλειοψηφία τους- ενόρκους. :smt047
Δεν ντρέπονται λίγο;
Φυσικά όχι. Ποιο συστημικό μέσο ντρέπεται; Στο μεταξύ η πραγματικότητα έχει ως εξής: τα ίδια στοιχεία παρουσιάστηκαν και στην Αγγλία, απλά ο δικαστής τα αγνόησε όλα και έβγαλε ετυμηγορία στην βάση ότι λέει αλήθεια η Άμπερ και ψέματα ο Ντεπ.
Χωρίς να την έχω παρακολουθήσει εκείνη τη δίκη, ήξερα ότι έτσι είχε γίνει. Αυτό θέλανε και τα μέσα στη δίκη των ΗΠΑ: Μία woke δικαστή που παρά τα στοιχεία που παρατέθηκαν να αθωώσει την Αμπερ γιατί είναι γυναίκα.
hellegennes έγραψε:
03 Ιουν 2022, 16:53
Σύστημα με ενόρκους συνήθως είναι πολύ πιο δύσκολο να πειστεί γιατί δεν είναι ένα μόνο άτομο. Δεν είναι καθόλου θέμα εμπειρίας, δε, το μόνο που σχετίζεται με την εμπειρία σε μια δίκη είναι το νομικό σκέλος, δηλαδή οι ποινές και τι συνιστά παράβαση. Γι' αυτό υπάρχει εκεί ο δικαστής για να καθοδηγήσει τους ενόρκους. Αλλά το τι συνιστά απόδειξη στα μάτια ενός δικαστή και ενός ενόρκου είναι το ίδιο πράγμα.

Τέλος, ο δικαστής που εκδίκασε την υπόθεση στην Αγγλία, που ήταν Ντεπ εναντίον The Sun, είχε σοβαρή σύγκρουση συμφερόντων. Ο γιος του δουλεύει για το Newsgroup που ανήκει η Sun. Επίσης στενοί του φίλοι παρέθεσαν δείπνο στο οποίο κάλεσαν την Άμπερ, στην διάρκεια της δίκης. :smt005:
Με το να ρίξει το μπαλάκι η δικαστής στους ενόρκους, ουσιαστικά ήταν σαν να έριξε το μπαλάκι στην αλήθεια. Γιατί ήταν πασιφανές τι θα αποφάσιζαν οι ένορκοι. Και η ίδια αυτό θα αποφάσιζε, αλλά... wokeness.

Οταν λέω ότι η lifo θα έπρεπε να ντρέπεται, εννοώ ότι έχει την εντύπωση ότι αποτελεί αμερικάνικο μέσο. Γιατί οκ, στις ΗΠΑ υπάρχουν τα γνωστά συμφέροντα και τα μέσα παριστάνουν ότι ζούνε σε σαπουνόφουσκα.

Αλλά εδώ στο ελλάντα, που ακόμη και αρκετές από τις λοβοτομημένες φεμινίστριες είδαν ποια είναι η αλήθεια στη δίκη, το να γράφουν αυτά τα πράγματα, αποτελεί όνειδος.

Και τι σημασία έχει που οι περισσότεροι ένορκοι ήταν άντρες. Αφού και οι γυναίκες ένορκοι το ίδιο ψήφισαν. Η ίδια η lifo, αν όλοι οι ένορκοι ήταν γυναίκες και αποφάσιζαν το ίδιο, θα τις έβγαζε ότι ήταν φανγκερλς του Ντεπ.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20226
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 03 Ιουν 2022, 17:15

Είναι αστείο να πιστεύουν ότι οι γυναίκες είναι κατά του ΝΤΕΠ, επειδή είναι γυναίκες και υποστηρίζουν το μιτου, όταν την ίδια στιγμή είμαστε η κύρια μάζα θαυμαστριών του. Είναι τυχερή που δεν ήταν αποκλειστικά γυναίκες οι ένορκοι (καλά αυτό δε γίνεται, υπάρχει καταμερισμός).
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ vs ΜΟΥΝΑΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 03 Ιουν 2022, 17:25

georgebi έγραψε:
03 Ιουν 2022, 10:32
[img]https://i.postimg.cc/DZYxCVFX/lifo ... webp[/img]

Η κοινή γνώμη δικαίωσε τον Ντεπ και όχι η δικαιοσύνη

https://mikropragmata.lifo.gr/listes/i- ... is-imeras/

Οι σοβαροί δεν σχολιάζουν το αστυνομικό δελτίο (προσπαθώ αλλά δεν κρατιέμαι πάντα), αλλά τώρα που μίλησαν οι ένορκοι θα ήθελα να πω μια άποψη για το αποτέλεσμα της δίκης Ντεπ – Χερντ.

Είχα γράψει πως αν ήμουν μάρτυρας εγώ θα καταδίκαζα και τους δύο. Πιστεύω ότι ήταν ο τέντζερης και το καπάκι – και οι δύο φέρονταν βίαια και κανένας δεν ήταν παναγίτσα. Οπότε, απ’ τα στοιχεία που είδα σε καμία περίπτωση δεν θα δικαίωνα απόλυτα ούτε τον έναν ούτε την άλλη.

Ήταν όμως μια απόφαση «του λαού». Ίσως και λαϊκίστικη. :e040:

Στη δίκη που έγινε στη Μεγάλη Βρετανία ο Ντεπ καταδικάστηκε λόγω νομικών αποδείξεων από έμπειρο δικαστή.

Στο δημόσιο πανηγύρι / δίκη στις ΗΠΑ την απόφαση πήραν οι ένορκοι (πέντε τυχαίοι άντρες και μόλις δύο γυναίκες :smt047 ), ανάλογα με το ποιος τους έπεισε πιο πολύ

πρακτικά ποιος ήταν καλύτερος ηθοποιός και ποιου οι δικηγόροι ήταν επίσης καλύτεροι ηθοποιοί. :e040:

Ο Ντεπ αυτοθυματοποιήθηκε :lol: , και κατάφερε να παρουσιαστεί ως το μοναδικό θύμα αυτής της σχέσης, και έπεισε τους -άντρες στην πλειοψηφία τους- ενόρκους. :smt047
Σκουξιμο. Είπαμε οι metoo και όλες αυτές οι πίπες ενδιαφέρονται μόνο για την <<αλήθεια>> που εκπροσωπεί η ατζέντα τους

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών