Posts that did not age well

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιούλ 2022, 15:05

Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:01
hellegennes έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 14:59
Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 14:56
Μια από τις λίγες γενικεύσεις που επιτρέπω στον εαυτό μου χωρίς τύψεις, είναι πως καμία δουλειά δεν είναι ντροπή, εκτός του δημοσιογράφου.
Του δημοσιογράφου, του πολιτικού και του δικηγόρου. :lol:
Πολιτικός ή δικηγόρος έντιμος μπορεί να βρεθεί, απλά το πιθανότερο είναι να φυτοζωεί. Δημοσιογράφος είναι σχεδόν 100% απίθανο.
Έχει έντιμους δημοσιογράφους, δημοσιογράφους που είναι εξωτερικοί συνεργάτες, δημοσιογράφους ειδικού τύπου, επιστημονικούς, καλλιτεχνικούς, αστυνομικούς και τεχνικούς ανταποκριτές.

Εκεί που θα πρέπει να εντοπίσεις την ντροπή είναι στους editors. Senior, minior, executive, consecutive και τα λυπά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 17 Ιούλ 2022, 15:13

hellegennes έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:05
Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:01
hellegennes έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 14:59


Του δημοσιογράφου, του πολιτικού και του δικηγόρου. :lol:
Πολιτικός ή δικηγόρος έντιμος μπορεί να βρεθεί, απλά το πιθανότερο είναι να φυτοζωεί. Δημοσιογράφος είναι σχεδόν 100% απίθανο.
Έχει έντιμους δημοσιογράφους, δημοσιογράφους που είναι εξωτερικοί συνεργάτες, δημοσιογράφους ειδικού τύπου, επιστημονικούς, καλλιτεχνικούς, αστυνομικούς και τεχνικούς ανταποκριτές.

Εκεί που θα πρέπει να εντοπίσεις την ντροπή είναι στους editors. Senior, minior, executive, consecutive και τα λυπά.
Πόσοι από τους έντιμους, αν τους πουν ''γράψε το Χ έτσι, παρότι ξέρεις ότι δεν ισχύει'', θα αρνηθούν να το κάνουν; Η εμπειρία μου λέει ότι ο αριθμός τείνει προς το 0, είτε μιλάμε για ανταποκριτές επαρχιακών αθλητικών εφημερίδων για ματς Β ΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας, είτε μιλάμε για τακτικούς αρθρογράφους στους NYT. Όσοι αρνούνται να μπουν σε αυτό το τρυπάκι, σύντομα δεν εργάζονται πλέον ως δημοσιογράφοι, οπότε δεν μπορούν εκ των πραγμάτων να παρεξηγηθούν από τη γενίκευση.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιούλ 2022, 15:21

Γι' αυτό λέω για τους editors, αν και οι κατηγορίες που ανέφερα είναι γενικά ελεύθερες από τέτοιου είδους παρεμβάσεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιούλ 2022, 15:56

Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 14:19
Εικόνα
Μήτσο
SpoilerShow
;
Σου θυμίζει κάτι αυτό το στέητμεντ;
:smt047
Ουπς. Μπορώ να αποκαλώ Μήτσο την αυτού εξοχότητα σου;
:-?
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιούλ 2022, 16:18

Όχι, έγινε από κάποιον που δεν είχε ιδέα για τι μιλάει. Το πολύ-πολύ να μου θυμίζει τον Μητσοτάκη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4805
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 17 Ιούλ 2022, 16:47

I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34839
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 17 Ιούλ 2022, 16:56

Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 14:56
hellegennes έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 14:51
Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 14:19
Εικόνα
Το οποίο μας υπενθυμίζει ότι δεν είναι μόνο τώρα ηλίθιοι οι δημοσιογράφοι, πάντα ήταν.
Μια από τις λίγες γενικεύσεις που επιτρέπω στον εαυτό μου χωρίς τύψεις, είναι πως καμία δουλειά δεν είναι ντροπή, εκτός του δημοσιογράφου.
Αυτό δεν μπορείς να πεις ότι ήταν πληρωμένος ή είχε σκοπιμότητα αυτός που το έγραψε.Απλώς εξέφρασε την απογοήτευσή του από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες που είχαν γίνει.
Από το 1880 περίπου διάφοροι και με πολλά λεφτά από πίσω τους και χρηματοδότες προσπαθούσαν να βρουν μηχανές που να πετάξουν.Είχαν όλοι παταγώδη αποτυχία διότι κανείς δεν είχε μελετήσει τους νόμους της αεροδυναμικής.Ο δημοσιογράφος έπιασε την απογοήτευση του κόσμου μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες.
Εκείνο που δεν ήξερε ήταν ότι την ίδια εποχή δύο κατασκευαστές ποδηλάτων,οι αδελφοί Ράιτ, είχαν βρει μια ερημική τοποθεσία,παρατηρούσαν τις πτήσεις των πουλιών και προσπαθούσαν να κατασκευάσουν μηχανή με φτερά καθ ομοίωσιν των πουλιών για να πετάξουν.Ουσιαστικά ανακάλυψαν τους βασικούς νόμους της αεροδυναμικής και πέταξαν.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Ιούλ 2022, 17:08

Indeed. Το αντίστοιχο σήμερα θα ήταν να πετύχει κάποιο από τα πολλά πειράματα fusion (στο να δώσει περισσότερη χρήσιμη ενέργεια από αυτή που πήρε, γιατί προφανώς ναι το ότι γίνεται γενικώς έχει αποδειχτεί πολύ καιρό τώρα).
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιούλ 2022, 23:33

Η διαφορά είναι πως αν ρωτούσες κάποιον μηχανικό της εποχής και όχι έναν ραντομά αμόρφωτο που τον έβαλε κάποιος για αρχισυντάκτη, θα σου έλεγε πως είναι ζήτημα χρόνου να ευοδωθεί κάποια από τις προσπάθειες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 17 Ιούλ 2022, 23:38

Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:13
hellegennes έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:05
Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:01

Πολιτικός ή δικηγόρος έντιμος μπορεί να βρεθεί, απλά το πιθανότερο είναι να φυτοζωεί. Δημοσιογράφος είναι σχεδόν 100% απίθανο.
Έχει έντιμους δημοσιογράφους, δημοσιογράφους που είναι εξωτερικοί συνεργάτες, δημοσιογράφους ειδικού τύπου, επιστημονικούς, καλλιτεχνικούς, αστυνομικούς και τεχνικούς ανταποκριτές.

Εκεί που θα πρέπει να εντοπίσεις την ντροπή είναι στους editors. Senior, minior, executive, consecutive και τα λυπά.
Πόσοι από τους έντιμους, αν τους πουν ''γράψε το Χ έτσι, παρότι ξέρεις ότι δεν ισχύει'', θα αρνηθούν να το κάνουν; Η εμπειρία μου λέει ότι ο αριθμός τείνει προς το 0, είτε μιλάμε για ανταποκριτές επαρχιακών αθλητικών εφημερίδων για ματς Β ΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας, είτε μιλάμε για τακτικούς αρθρογράφους στους NYT. Όσοι αρνούνται να μπουν σε αυτό το τρυπάκι, σύντομα δεν εργάζονται πλέον ως δημοσιογράφοι, οπότε δεν μπορούν εκ των πραγμάτων να παρεξηγηθούν από τη γενίκευση.
Δεν έχει σχέση με την τρύπα, έχει με το τριπ (το ταξίδι των ψυχεδελικων)
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Ιούλ 2022, 23:40

Beria έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 23:38
Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:13
hellegennes έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:05


Έχει έντιμους δημοσιογράφους, δημοσιογράφους που είναι εξωτερικοί συνεργάτες, δημοσιογράφους ειδικού τύπου, επιστημονικούς, καλλιτεχνικούς, αστυνομικούς και τεχνικούς ανταποκριτές.

Εκεί που θα πρέπει να εντοπίσεις την ντροπή είναι στους editors. Senior, minior, executive, consecutive και τα λυπά.
Πόσοι από τους έντιμους, αν τους πουν ''γράψε το Χ έτσι, παρότι ξέρεις ότι δεν ισχύει'', θα αρνηθούν να το κάνουν; Η εμπειρία μου λέει ότι ο αριθμός τείνει προς το 0, είτε μιλάμε για ανταποκριτές επαρχιακών αθλητικών εφημερίδων για ματς Β ΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας, είτε μιλάμε για τακτικούς αρθρογράφους στους NYT. Όσοι αρνούνται να μπουν σε αυτό το τρυπάκι, σύντομα δεν εργάζονται πλέον ως δημοσιογράφοι, οπότε δεν μπορούν εκ των πραγμάτων να παρεξηγηθούν από τη γενίκευση.
Δεν έχει σχέση με την τρύπα, έχει με το τριπ (το ταξίδι των ψυχεδελικων)
:g094::g094::g094::g094:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 18 Ιούλ 2022, 11:02

Εικόνα
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Ιούλ 2022, 12:25

Beria έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 23:38
Scouser έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:13
hellegennes έγραψε:
17 Ιούλ 2022, 15:05


Έχει έντιμους δημοσιογράφους, δημοσιογράφους που είναι εξωτερικοί συνεργάτες, δημοσιογράφους ειδικού τύπου, επιστημονικούς, καλλιτεχνικούς, αστυνομικούς και τεχνικούς ανταποκριτές.

Εκεί που θα πρέπει να εντοπίσεις την ντροπή είναι στους editors. Senior, minior, executive, consecutive και τα λυπά.
Πόσοι από τους έντιμους, αν τους πουν ''γράψε το Χ έτσι, παρότι ξέρεις ότι δεν ισχύει'', θα αρνηθούν να το κάνουν; Η εμπειρία μου λέει ότι ο αριθμός τείνει προς το 0, είτε μιλάμε για ανταποκριτές επαρχιακών αθλητικών εφημερίδων για ματς Β ΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας, είτε μιλάμε για τακτικούς αρθρογράφους στους NYT. Όσοι αρνούνται να μπουν σε αυτό το τρυπάκι, σύντομα δεν εργάζονται πλέον ως δημοσιογράφοι, οπότε δεν μπορούν εκ των πραγμάτων να παρεξηγηθούν από τη γενίκευση.
Δεν έχει σχέση με την τρύπα, έχει με το τριπ (το ταξίδι των ψυχεδελικων)
Τι είναι το τριπ (το ταξείδι των ψυχεδελικών); ;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 18 Ιούλ 2022, 13:17

Ποστ του 2018 απο το Παρατηρητήριο Πολιτικής Ορθότητας και SJW για την σιγουροτατη επανεκλογη Τραμπ το 2020
Otto Weininger έγραψε:
22 Αύγ 2018, 14:19
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Αύγ 2018, 14:16
Ευτυχισμένο το 2016.
Που να δεις το 2020 τι ευτυχισμένο θα είναι, όπου τα δάκρυα λιμπνταρτς και SJW θα σερβίρονται πλέον με καράφες.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Posts that did not age well

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 18 Ιούλ 2022, 13:20

John Brown Gun Club έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 13:17
Ποστ του 2018 απο το Παρατηρητήριο Πολιτικής Ορθότητας και SJW για την σιγουροτατη επανεκλογη Τραμπ το 2020
Otto Weininger έγραψε:
22 Αύγ 2018, 14:19
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Αύγ 2018, 14:16
Ευτυχισμένο το 2016.
Που να δεις το 2020 τι ευτυχισμένο θα είναι, όπου τα δάκρυα λιμπνταρτς και SJW θα σερβίρονται πλέον με καράφες.
Που να προβλέψω πανδημία, στημένες ταραχές λόγω Floyd, σωρεία αλλαγών εκλογικών νόμων σε πολιτείες ανάλογα με την διαφορά ώρας, επιστολικές κλπ ;

Θα την ξανακάνω όμως την πρόβλεψη τόσο για το 2022 όσο και για το 2024.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών