Ποινές στο Στρατό

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 01 Αύγ 2022, 21:09

Ο ίδιος Υπόδικας με είχε πιάσει να ακούω ράδιο σε μονή σκοπιά της κεντρικής πύλης (βρήκε τα ακουστικά ενώ προσπαθούσε να ισιωσει το γιακά μου) αλλά την περίοδο εκείνη είχαμε γίνει σχεδόν κολλητάρια και δεν μπήκε καν στον κόπο να μου ρίξει ποινή.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25244
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 01 Αύγ 2022, 21:25

παρα λιγο μετραει;
σε εναν ευελπη ποναγε εντονα το ισχιο του στις κεχριες. τον εβγαλα αμεσως ελευθερο του οτιδηποτε και του ειπα να μην το φορτιζει γιατι φοβηθηκα για επερχομενο καταγμα εκ κοπωσεως/ ασηπτη νεκρωση κλπ
η ιστορια κρατησε μηνες, τον εξεταζα ποναγε, τον εβγαζα ελευθερο. Ο ανθρωπος ηθελε να γυρισει αλλα ποναγε. Ο διοκητης ( ενας λοχαγος νεφρολογος, οχι απαραιτητα κακος, αλλα ειχα πολυ κακες σχεσεις με την προηγουμενη νοσοκομα που ηταν ενα πραγματικα αθλιο υποκειμενο και ως ενα βαθμο ειχε επηρεαστει) πιστευε οτι υπερβαλλω. Αλλα ειχα κανει ενα χρονο χειρουργικης με τμημα της στην ορθοπαιδικη και ειχε την αξιοπρεπεια να με ακουσει ( αλλα οταν εμεινα μονος 20 μερες μεσα τα Χριστουγεννα ενα απογευμα να παω σπτι μου δεν ηρθε να με καλυψει, τελος παντων)

Με τα χιλια ζορια και πολλες διαφωνιες ( αφου ειχαν αρχισει να ψιθυριζουν οτι καβατζωνω των ευελπη) κανονισα σπινθηρογραφημα και μαγνητικη. Το πρωτο βγηκε αρνητικο και ο νεφρολογες μου κουναγε τα δακτυλα για το ποσες μερες φ θα φαω αν βγει και η μαγνητικη αρνητικη.

Ευτυχως για μενα αυτη βγηκε θετικη για παροδικη οστεοπορωση ισχιου με αποτελεσμα αντι για φ να με ευχαριστησει ο πατερας του ευελπη - συναντηθηκαμε εξω απο το 401 νομιζω σε μια φαση.

Μετα μου ελεγε οτι " ελα μωρε, σιγα μην σου την εριχνα" αλλα ετοιμος ηταν, διοτι πιστευε οτι δικαιωθηκε.


( Και αλλη μια που εστελνα κατι ευελπιδες για ντεμεκ μαιμου εξετασεις στο 401 γιατι ειχαν ραντεβου με ΣΑΝιτισες, αλλα τη γλυτωσα και εκει)

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1240
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 01 Αύγ 2022, 21:50

Από ΜΕΤΑ στην Τρίπολη Πολεμική Αεροπορία γνωρίζει κανείς?

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27027
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 01 Αύγ 2022, 22:02

.
Ρε όλοι αρβυλομούρηδες εδώ μέσα;
Κανένας θητεία στο ΠΝ;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 01 Αύγ 2022, 22:11

Nandros έγραψε:
01 Αύγ 2022, 22:02
.
Ρε όλοι αρβυλομούρηδες εδώ μέσα;
Κανένας θητεία στο ΠΝ;
.
ΠΝ εδώ
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 02 Αύγ 2022, 01:25

Namrail έγραψε:
01 Αύγ 2022, 21:09
Ο ίδιος Υπόδικας με είχε πιάσει να ακούω ράδιο σε μονή σκοπιά της κεντρικής πύλης (βρήκε τα ακουστικά ενώ προσπαθούσε να ισιωσει το γιακά μου) αλλά την περίοδο εκείνη είχαμε γίνει σχεδόν κολλητάρια και δεν μπήκε καν στον κόπο να μου ρίξει ποινή.
στην εποχή μου είχαμε κάτι γουόκμαν τσιμεντόλιθους που δεν υπήρχε τσέπη να τα χωρέσεις, τα δε ακουστικά τους ήταν σαν να φορούσες κάσκα, ποιον γιακά μου λες τώρα;



ξαφνικά αισθάνομαι πολύ γέρος :a040:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 02 Αύγ 2022, 01:27

το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι στην εποχή του Beria δεν ξέραν ούτε τις μπαταρίες
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 02 Αύγ 2022, 01:31

Παρμενίωνα ποιοι έχουν κάνει;

εγώ ως επίστρατος στη Σάμο

5 μερούλες τούφα ασυναγώνιστη, ένας μπουζουκτσής είχε κουβαλήσει μαζί και το όργανον
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 02 Αύγ 2022, 01:43

ακόμα πιο δύσκολη κατάστασις:

ποιοι υπηρετούσαν τότε με τα Ίμια;

απολυμένος προ μόλις 100 ημερών, με μαντρώσαν για 72 ώρες στη μονάδα απόλυσης (όχι ευτυχώς σε εκείνη του φύλλου πορείας)

κοντά ήταν, δουλειά ακόμα δεν είχα, οπότε στα παπάρια μου, εκεί και τότε έμαθα το FIFA (μπορεί και να το έλεγαν κάπως αλλέως) που είχαν φέρει κάτι ΕΠΥ

αξέχαστο το πόσο χεσμένα έδειχναν όλα τα γαλόνια, σε όλες τις συζητήσεις, ακόμα και όταν ήταν όλα μαζεμένα για τις αναφορές, ακόμα και οι πιο στρατόκαβλοι - οι υπόλοιποι ήμασταν επαρκώς κουλ και ψύχραιμοι, πιστεύω ότι μάλλον θα καταφέρναμε να ανταποκριθούμε εάν τελικά γινόταν η μαλακία, σε αντίθεση με κάποιους από αυτούς που μια ζωή λαχταρούν και εκπαιδεύονται για πόλεμο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tarkovsky την 02 Αύγ 2022, 01:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 02 Αύγ 2022, 01:50

αν υπαρχει κατι περισσοτερο βαρετο απο τις συζητησεις για το στρατο ειναι οι μαλακιες της ναιδας κ του υπολοιπου συρφετου που σταλιζει στο πχορουμ
το μονο που εχω κρατησει ειναι το τι εζησα εκτος της περιβοητης υπηρεσιας
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10164
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 02 Αύγ 2022, 01:50

20 μερες στο 2ρο κέντρο στο κεβοπ - χαιδαρι γιατι το οργανο ο αθηναιαιος καβατζωνε τα φιλαρακια του και οι υπολοιποι βαραγαμε κουπι . γυρναω απο σκοπια και μου λεει πας αγγαρεία μαγειρια . συρε γαμησου του λεω , σηκωσε ενα απ τα φιλαρακια σου που κοιμουνται ολη μερα ..... αρνηση εκτελεσης μου λεει ? ναι του λεω . με βγαζει αναφορα ετσι και ετσι λεω στον δικα . 20 μερες μου λεει . - αυτες ευτυχως δεν γραφτηκαν γιατι θα υπηρετουσα μαζι με κατι αλλα ψιλα που μαζεψα καστορια και φλωρινα . 35-40 νομιζω ηταν το οριο των μη υπηρετησιμων .

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27027
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 02 Αύγ 2022, 07:25

Ερμής έγραψε:
01 Αύγ 2022, 22:11
Nandros έγραψε:
01 Αύγ 2022, 22:02
.
Ρε όλοι αρβυλομούρηδες εδώ μέσα;
Κανένας θητεία στο ΠΝ;
.
ΠΝ εδώ
Τί διαβάζω από τους βρωμοποδαράδες εδώ μέσα; Οι φυλακίσεις δίνουν και παίρνουν!
Εμείς κάναμε σε κολέγιο. Για να φάει κάποιος φυλακή στο ΠΝ πρέπει να έχει κάνει κάτι πολύ βαρύ.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Αύγ 2022, 08:53

Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 01:43
ακόμα πιο δύσκολη κατάστασις:

ποιοι υπηρετούσαν τότε με τα Ίμια;

απολυμένος προ μόλις 100 ημερών, με μαντρώσαν για 72 ώρες στη μονάδα απόλυσης (όχι ευτυχώς σε εκείνη του φύλλου πορείας)

κοντά ήταν, δουλειά ακόμα δεν είχα, οπότε στα παπάρια μου, εκεί και τότε έμαθα το FIFA (μπορεί και να το έλεγαν κάπως αλλέως) που είχαν φέρει κάτι ΕΠΥ

αξέχαστο το πόσο χεσμένα έδειχναν όλα τα γαλόνια, σε όλες τις συζητήσεις, ακόμα και όταν ήταν όλα μαζεμένα για τις αναφορές, ακόμα και οι πιο στρατόκαβλοι - οι υπόλοιποι ήμασταν επαρκώς κουλ και ψύχραιμοι, πιστεύω ότι μάλλον θα καταφέρναμε να ανταποκριθούμε εάν τελικά γινόταν η μαλακία, σε αντίθεση με κάποιους από αυτούς που μια ζωή λαχταρούν και εκπαιδεύονται για πόλεμο
εγω.

στη χιο.

ιδιες εικονες, εντελως χεσμενα γαλονια, πλην ενος. ολοκληρο το ταγμα, το διοικησε για εκεινες τις 2 μερες ενας λοχαγος. ολοι οι υπολοιποι αξιωματικοι, ανωτεροι και κατωτεροι, ηταν ασπροι σαν το πανι, ετοιμοι ν αβαλουν τα κλαμματα, και ανικανοι να λειτουργησουν.

αρκετοι δε, ηταν απλως επικινδυνοι, για ολους. χωρις καμμια υπερβολη, ειχαμε συνενοηθει αν αρχισουν να πεφτουν σφαιρες, να ριξουμε σε εναν συγκεκριμμενο λοχαγο, να τον φαμε, γιατι ηταν σιγουρο οτι θα μας φαει αυτος με τις μαλακιες του. μιλαμε για ανθρωπο που εδινε διαταγες φωναζοντας, εντελως ακαταληπτα απο τον πανικο του, πραγματικα δεν εβγαζες νοημα στα ελληνικα τι λεει, και εβγαλε το πιστολι να απειλησει φανταρο οτι θα τον εκτελεσει για αρνηση εκτελεσης διαταγης.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25187
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Αύγ 2022, 09:27

Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 01:27
το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι στην εποχή του Beria δεν ξέραν ούτε τις μπαταρίες
Άσε που έπεφταν οι ποινές αβέρτα για βρώμικες ασπίδες και ακόντια
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23369
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2022, 09:44

Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 01:31
Παρμενίωνα ποιοι έχουν κάνει;

εγώ ως επίστρατος στη Σάμο

5 μερούλες τούφα ασυναγώνιστη, ένας μπουζουκτσής είχε κουβαλήσει μαζί και το όργανον
Σάμος και εδώ, αλλά Καταιγίδα. Παρμενίωνα δεν πρόλαβα, απολύθηκα. Μέναμε μέσα σε αρματαγωγό στο Ναύσταθμο, μια βδομάδα πριν ξεκινήσουμε για το tour. Επισης για καποιο λογο είχαμε σταματήσει και Σκύρο (νότια) για απόβαση σε κάτι κατσάβραχα με ξεραίλα και θυμάρια, που δεν εβλεπες άνθρωπο. Ακομα οταν μυρίζω θυμαρίλα καπου μου έρχεται το φλασμπακ απο το Βιετνάμ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών