Ποινές στο Στρατό

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Αύγ 2022, 09:49

Beria έγραψε:
02 Αύγ 2022, 09:27
Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 01:27
το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι στην εποχή του Beria δεν ξέραν ούτε τις μπαταρίες
Άσε που έπεφταν οι ποινές αβέρτα για βρώμικες ασπίδες και ακόντια
Και βρώμικο νύχι.
Σανδάλι με βρώμικο νύχι σημαίνει 30Φ.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2022, 09:53

Nandros έγραψε:
01 Αύγ 2022, 22:02
.
Ρε όλοι αρβυλομούρηδες εδώ μέσα;
Κανένας θητεία στο ΠΝ;
.
Στην, όχι και τόσο μακρινή, εποχή μου το ΠΝ ήθελε βυσματάρα σε λέβελ συνδυασμού Υπουργού Αμύνης με Αρχιεπίσκοπο, και η Αεροπορία ήταν 12μηνο. Οπότε, οι αβύσματοι ή όχι και τόσο ισχυροβύσματοι πλεμπάριοι, φάγαμε το κορμάκι μας στην ξηρά.
Και προσωπικά δεν το μετάνιωσα, μπορώ να πω. ΠΝ θα πήγαινα μόνο και μόνο επειδή βαριέμαι να ξυρίζομαι.
(βασικά, επιτρέπεται το έστω ελαφρύ μουσάκι/γένι στους ναύτες, ή μονο στα στελέχη?)

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 02 Αύγ 2022, 10:12

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
01 Αύγ 2022, 19:06
stavmanr έγραψε:
01 Αύγ 2022, 18:32
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
01 Αύγ 2022, 14:57
πάντως stavmanr δε περίμενα ότι έχεις υπηρετήσει ως ΔΕΑ
Ως ΔΕΑ έχει υπηρετήσει πολύς κόσμος.
Σιγά τα ωά.
Όχι ότι περνούσες και κάποια φοβερή επιλογή για να γίνεις ΔΕΑ. Κάτι ψυχομετρικά και κάτι γύρους γύρω από ένα παρτέρι...

Το χειρότερο σκηνικό που έχω περάσει είναι με μουσουλμάνο, σε φυλάκιο πυρομαχικών, τον οποίο χώρισε και παράτησε η γυναίκα του εκείνες τις ημέρες κι ο οποίος στη σκοπιά πυροβόλησε, τελικά ...κατά λάθος.
δε το λέω γιατί είναι κάτι το αδύνατο
το λέω επειδή για να το κάνεις και να περάσεις τη ΣΕΑΠ πρέπει να είσαι καυλωμένος έτσι ώστε να έχεις την υπομονή να ανεχτείς πολλά
και δεν νομίζω να ήσουν ποτέ στρατόκαυλος
Μπορεί να ακούγεται όντως καπως παράδοξο αυτο, αλλά δεν ήταν όλοι καυλωμένοι. Γνώρισα αρκετούς που ηταν μια χαρά κομπλέπασόκ τυπάκια που έρχονταν ΕΔ μόνο και μόνο για να τσιμπήσουν κάποια μόρια παραπάνω για να μπουν σε τίποτα Σώματα Ασφαλείας αργότερα στη ζωή τους ή για μόρια για το Δημόσιο γενικότερα.
Και εγώ πχ, παρουσιάστηκα Πεύκο σε στυλ "έτσι για την εμπειρία μωρέ, να δω πως είναι η φάση για λίγες εβδομάδες και μετά φεύγω, θα δηλώσω κάπου πεζικό και τέλος". Και εν τέλει κατέληξα με μαχητόσημο, πέρασα ΛΥΒ, έγινα και εκπαιδευτής Τ/ΠΕΝ, έφαγα και Καταιγίδα στη μάπα, μετά όργανο, και απολύθηκα ως εφ.λ/χιας.

Ενας νέος δόκιμος που μας ήρθε στο στρατόπεδο λίγες βδομάδες πριν την απόλυσή μου, έφαγε στη μάπα ΣΕΑΠ, μετά ΚΕΑΠ (Ρεντίνα) κτλ, αλλά ήταν μια χαρά παιδί. Μέχρι και το χορταράκι του μου ειχε εκμυστηρευτεί ότι φούμαρε :lol:
Απλά ήθελε να πάει δόκιμος για αυτούς τους +5 μήνες ΔΥλίκι και το μισθό, σε εκεινη τη φάση της ζωής του.

Ο λοχαγός που προανέφερα που είχε βγάλει ΣΥΚ, τα ίδια. Και μορφωμένος, και ο πιο ισορροπημένος αξ/κος που πέτυχα ποτέ μου. Βέβαια δεν ξέρω αν αυτός είχε ξεκινήσει καυλωμένος και ξεκαύλωσε στην πορεία, αφού έπηξε το μυαλό.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4461
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 02 Αύγ 2022, 10:13

από όλα αυτά που γράφονται για Φ και Κ, καταλαβαίνει κανείς τι μαλακία και σαπίλα είναι ο ελληνικός στρατός.
που αντί να υπάρχει κλίμα ομοψυχίας και αλληλεγγύης μεταξύ φαντάρων και αξιωματικών, φαντάρων και φαντάρων, ο καθένας βγάζει τα απωθημένα του, τα κόμπλεξ του και κοιτάζει ποιος θα χώσει ποιον.


Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Αύγ 2022, 10:34

vantono έγραψε:
02 Αύγ 2022, 09:53
Nandros έγραψε:
01 Αύγ 2022, 22:02
.
Ρε όλοι αρβυλομούρηδες εδώ μέσα;
Κανένας θητεία στο ΠΝ;
.
Στην, όχι και τόσο μακρινή, εποχή μου το ΠΝ ήθελε βυσματάρα σε λέβελ συνδυασμού Υπουργού Αμύνης με Αρχιεπίσκοπο, και η Αεροπορία ήταν 12μηνο. Οπότε, οι αβύσματοι ή όχι και τόσο ισχυροβύσματοι πλεμπάριοι, φάγαμε το κορμάκι μας στην ξηρά.
Και προσωπικά δεν το μετάνιωσα, μπορώ να πω. ΠΝ θα πήγαινα μόνο και μόνο επειδή βαριέμαι να ξυρίζομαι.
(βασικά, επιτρέπεται το έστω ελαφρύ μουσάκι/γένι στους ναύτες, ή μονο στα στελέχη?)
Πρέπει να είσαι όπως στην ταυτότητα. Αν έχεις μούσι δε μπορείς να ξυριστεις, αν έχεις ξυριστεί πρέπει να ξυριζεσαι.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 02 Αύγ 2022, 11:14

Ήμουν άψογος από τη στιγμή που αποφάσισα να πάω γιατί στην αρχή πήγαινα για τρελοχαρτο. Πηρα δύο αναβολές για λόγους υγείας. Τεσπα ξαναπηγαινα τώρα μια θητεία να γλιτώσω απ τη γκρίνια της γυναίκας μου :102:

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 02 Αύγ 2022, 11:30

EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:14
Ήμουν άψογος από τη στιγμή που αποφάσισα να πάω γιατί στην αρχή πήγαινα για τρελοχαρτο. Πηρα δύο αναβολές για λόγους υγείας. Τεσπα ξαναπηγαινα τώρα μια θητεία να γλιτώσω απ τη γκρίνια της γυναίκας μου :102:
Και να υποστεις τη γκρινια του Λοχαγου σου? :003:
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Αύγ 2022, 11:35

George_V έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:30
EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:14
Ήμουν άψογος από τη στιγμή που αποφάσισα να πάω γιατί στην αρχή πήγαινα για τρελοχαρτο. Πηρα δύο αναβολές για λόγους υγείας. Τεσπα ξαναπηγαινα τώρα μια θητεία να γλιτώσω απ τη γκρίνια της γυναίκας μου :102:
Και να υποστεις τη γκρινια του Λοχαγου σου? :003:
και να του κατσει λοχαγος γυναικα, να στρωσει χαρακτηρα, να γυρισει στη γυναικ ατου γατακι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27037
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 02 Αύγ 2022, 13:55

vantono έγραψε:
02 Αύγ 2022, 09:53
Nandros έγραψε:
01 Αύγ 2022, 22:02
.
Ρε όλοι αρβυλομούρηδες εδώ μέσα;
Κανένας θητεία στο ΠΝ;
.
Στην, όχι και τόσο μακρινή, εποχή μου το ΠΝ ήθελε βυσματάρα σε λέβελ συνδυασμού Υπουργού Αμύνης με Αρχιεπίσκοπο, και η Αεροπορία ήταν 12μηνο. Οπότε, οι αβύσματοι ή όχι και τόσο ισχυροβύσματοι πλεμπάριοι, φάγαμε το κορμάκι μας στην ξηρά.
Και προσωπικά δεν το μετάνιωσα, μπορώ να πω. ΠΝ θα πήγαινα μόνο και μόνο επειδή βαριέμαι να ξυρίζομαι.
(βασικά, επιτρέπεται το έστω ελαφρύ μουσάκι/γένι στους ναύτες, ή μονο στα στελέχη?)
Μούσια και τέτοια είναι φρέσκια κουλούρια. Ελάχιστοι κληρωτοί τότε κατάφερναν να σώσουν μουστάκι.
Στο ΠΝ πήγα ένεκα απόφοιτος σχολής ΕΝ βάσει νόμου και τότε η θητεία ήταν 28μηνή. Μόλις μειώθηκε στους 24 μήνες έγινε το Κυπριακό και ανέβηκε στους 32 μήνες.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 02 Αύγ 2022, 14:20

Ασέβαστος έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:35
George_V έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:30
EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Αύγ 2022, 11:14
Ήμουν άψογος από τη στιγμή που αποφάσισα να πάω γιατί στην αρχή πήγαινα για τρελοχαρτο. Πηρα δύο αναβολές για λόγους υγείας. Τεσπα ξαναπηγαινα τώρα μια θητεία να γλιτώσω απ τη γκρίνια της γυναίκας μου :102:
Και να υποστεις τη γκρινια του Λοχαγου σου? :003:
και να του κατσει λοχαγος γυναικα, να στρωσει χαρακτηρα, να γυρισει στη γυναικ ατου γατακι.
:lol:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 02 Αύγ 2022, 18:52

Ασέβαστος έγραψε:
02 Αύγ 2022, 08:53
SpoilerShow
Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 01:43
ακόμα πιο δύσκολη κατάστασις:

ποιοι υπηρετούσαν τότε με τα Ίμια;

απολυμένος προ μόλις 100 ημερών, με μαντρώσαν για 72 ώρες στη μονάδα απόλυσης (όχι ευτυχώς σε εκείνη του φύλλου πορείας)

κοντά ήταν, δουλειά ακόμα δεν είχα, οπότε στα παπάρια μου, εκεί και τότε έμαθα το FIFA (μπορεί και να το έλεγαν κάπως αλλέως) που είχαν φέρει κάτι ΕΠΥ

αξέχαστο το πόσο χεσμένα έδειχναν όλα τα γαλόνια, σε όλες τις συζητήσεις, ακόμα και όταν ήταν όλα μαζεμένα για τις αναφορές, ακόμα και οι πιο στρατόκαβλοι - οι υπόλοιποι ήμασταν επαρκώς κουλ και ψύχραιμοι, πιστεύω ότι μάλλον θα καταφέρναμε να ανταποκριθούμε εάν τελικά γινόταν η μαλακία, σε αντίθεση με κάποιους από αυτούς που μια ζωή λαχταρούν και εκπαιδεύονται για πόλεμο
εγω.

στη χιο.

ιδιες εικονες, εντελως χεσμενα γαλονια, πλην ενος. ολοκληρο το ταγμα, το διοικησε για εκεινες τις 2 μερες ενας λοχαγος. ολοι οι υπολοιποι αξιωματικοι, ανωτεροι και κατωτεροι, ηταν ασπροι σαν το πανι, ετοιμοι ν αβαλουν τα κλαμματα, και ανικανοι να λειτουργησουν.

αρκετοι δε, ηταν απλως επικινδυνοι, για ολους. χωρις καμμια υπερβολη, ειχαμε συνενοηθει αν αρχισουν να πεφτουν σφαιρες, να ριξουμε σε εναν συγκεκριμμενο λοχαγο, να τον φαμε, γιατι ηταν σιγουρο οτι θα μας φαει αυτος με τις μαλακιες του. μιλαμε για ανθρωπο που εδινε διαταγες φωναζοντας, εντελως ακαταληπτα απο τον πανικο του, πραγματικα δεν εβγαζες νοημα στα ελληνικα τι λεει, και εβγαλε το πιστολι να απειλησει φανταρο οτι θα τον εκτελεσει για αρνηση εκτελεσης διαταγης.
ακριβώς αυτό, μα ακριβώς!


το ότι δεν μπορούσαν να λειτουργήσουν, φαινόταν από το βήμα τους: ξεκινούσαν γρήγορα και νευρικά, κάποια στιγμή κατεβάζαν απότομα ταχύτητα λες και δεν είχαν πια στάλα ενέργεια, μετά για λίγο σταματούσαν εντελώς και φτου κι απ' την αρχή - πλήρως αποσυντονισμένοι, σαν ξεκούρδιστοι

και μιλάμε για τις κεντρικές αποθήκες του ΕΣ λίγο έξω από την Αθήνα, όχι καμιά προκεχωρημένη μονάδα στον Έβρο - ίσως βέβαια αυτός ακριβώς να ήταν και ο λόγος, ότι δηλαδή ήταν σε Σώμα όχι Όπλο, μια ζωή υπάλληλοι με στολή, τι να πω;
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32760
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Αύγ 2022, 19:04

Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 18:52


ακριβώς αυτό, μα ακριβώς!


το ότι δεν μπορούσαν να λειτουργήσουν, φαινόταν από το βήμα τους: ξεκινούσαν γρήγορα και νευρικά, κάποια στιγμή κατεβάζαν απότομα ταχύτητα λες και δεν είχαν πια στάλα ενέργεια, μετά για λίγο σταματούσαν εντελώς και φτου κι απ' την αρχή - πλήρως αποσυντονισμένοι, σαν ξεκούρδιστοι

και μιλάμε για τις κεντρικές αποθήκες του ΕΣ λίγο έξω από την Αθήνα, όχι καμιά προκεχωρημένη μονάδα στον Έβρο - ίσως βέβαια αυτός ακριβώς να ήταν και ο λόγος, ότι δηλαδή ήταν σε Σώμα όχι Όπλο, μια ζωή υπάλληλοι με στολή, τι να πω;
μπα, και οι δικοι μου που εβλεπαν με γυμνο ματι τουρκια, ιδια ζουδια.

και περα απο τον τρομο, δεν ηξεραν τι να κανουν. μαζευονταν σα σχολιαροπαιδα γυρω απο τον ενα λοχαγο, και περιμεναν οδηγιες, ακομη και ανωτεροι του.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25253
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 02 Αύγ 2022, 19:13

Ασέβαστος έγραψε:
02 Αύγ 2022, 19:04
Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 18:52


ακριβώς αυτό, μα ακριβώς!


το ότι δεν μπορούσαν να λειτουργήσουν, φαινόταν από το βήμα τους: ξεκινούσαν γρήγορα και νευρικά, κάποια στιγμή κατεβάζαν απότομα ταχύτητα λες και δεν είχαν πια στάλα ενέργεια, μετά για λίγο σταματούσαν εντελώς και φτου κι απ' την αρχή - πλήρως αποσυντονισμένοι, σαν ξεκούρδιστοι

και μιλάμε για τις κεντρικές αποθήκες του ΕΣ λίγο έξω από την Αθήνα, όχι καμιά προκεχωρημένη μονάδα στον Έβρο - ίσως βέβαια αυτός ακριβώς να ήταν και ο λόγος, ότι δηλαδή ήταν σε Σώμα όχι Όπλο, μια ζωή υπάλληλοι με στολή, τι να πω;
μπα, και οι δικοι μου που εβλεπαν με γυμνο ματι τουρκια, ιδια ζουδια.

και περα απο τον τρομο, δεν ηξεραν τι να κανουν. μαζευονταν σα σχολιαροπαιδα γυρω απο τον ενα λοχαγο, και περιμεναν οδηγιες, ακομη και ανωτεροι του.
Παντως κολλητος στον Εβρο μου ειπε οτι ο Διοικητης εδειχνε 10 χρονια νεωτερος, μεσα στην εξαψη και ετοιμος να παει Πολη.

Τους εβγαλε ολους αναφορα με οπλισμο κλπ , βγηκε με το τσιγαρο και τους ειπε " Βλεπω οι μοναδες αναπτυσσονται καλως. Θα γινει παιχνιδι αποψε"
Ολη η μοναδα παρακαλαγε να παρει διαταγη , τετοιο ηταν το κλιμα

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 02 Αύγ 2022, 19:26

vantono έγραψε:
02 Αύγ 2022, 09:44
Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 01:31
Παρμενίωνα ποιοι έχουν κάνει;

εγώ ως επίστρατος στη Σάμο

5 μερούλες τούφα ασυναγώνιστη, ένας μπουζουκτσής είχε κουβαλήσει μαζί και το όργανον
Σάμος και εδώ, αλλά Καταιγίδα. Παρμενίωνα δεν πρόλαβα, απολύθηκα. Μέναμε μέσα σε αρματαγωγό στο Ναύσταθμο, μια βδομάδα πριν ξεκινήσουμε για το tour. Επισης για καποιο λογο είχαμε σταματήσει και Σκύρο (νότια) για απόβαση σε κάτι κατσάβραχα με ξεραίλα και θυμάρια, που δεν εβλεπες άνθρωπο. Ακομα οταν μυρίζω θυμαρίλα καπου μου έρχεται το φλασμπακ απο το Βιετνάμ.
:smt005::lol:

πρέπει να ήσουν Βαθύ, εγώ Καρλόβασι

και λογικά θα ζοριστήκατε απ' ότι καταλαβαίνω, αντίθετα με μας τους επίστρατους που έφτασα στο σημείο να ντρέπομαι για το καραχυμείον του πράματος και αναρωτιόμουν τι γυρεύουμε εκεί πέρα, μας κουβάλησαν μόνο και μόνο για να το ξεφτιλίσουμε εντελώς;

σε έναν υπερβολικά παχύσαρκο δεν είχαν ρούχα να του δώσουν, έμεινε 2 μέρες με τα τζιν, δεν ερχόταν σε βολές, εκπαιδεύσεις, αναφορές, πουθενά και τον παρακάλεσαν να μην πολυεμφανίζεται στο ΚΨΜ, αλλά του φέρναμε οι υπόλοιποι στο θάλαμο φαγητό και κρασιά

τελικώς ήρθαν ρούχα από τη Μεραρχία στο Βαθύ επειδή θα φεύγαμε για τα σκηνάκια, μετά σκέφτηκαν ότι ούτε να ανεβοκατέβει στο ΡΕΟ δεν θα τα κατάφερνε, οπότε τον έβγαλαν εκτός υπηρεσίας και έμεινε πίσω μοναχός του - το παιδί τα είδε όλα, είχε που είχε το πρόβλημά του, βίωσε και εκ νέου την αδυναμία του και την απόρριψη, γυρνώντας εμείς από την εξοχή ροδαλοί-ροδαλοί τον βρήκαμε ψυχολογικό χάλι, ευτυχώς που υπήρχε ο μπουζουκτσής

όφειλαν εξαρχής να τον είχαν στείλει σπίτι του, όχι να τον κρατάνε 5 μέρες κλεισμένο - η αλήθεια είναι ότι και κανείς επίστρατος δεν σκέφτηκε να τους ξεστραβώσει, αλλά πού μυαλό με τόσο οινόπνευμα;
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25253
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 02 Αύγ 2022, 19:38

Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 19:26
vantono έγραψε:
02 Αύγ 2022, 09:44
Tarkovsky έγραψε:
02 Αύγ 2022, 01:31
Παρμενίωνα ποιοι έχουν κάνει;

εγώ ως επίστρατος στη Σάμο

5 μερούλες τούφα ασυναγώνιστη, ένας μπουζουκτσής είχε κουβαλήσει μαζί και το όργανον
Σάμος και εδώ, αλλά Καταιγίδα. Παρμενίωνα δεν πρόλαβα, απολύθηκα. Μέναμε μέσα σε αρματαγωγό στο Ναύσταθμο, μια βδομάδα πριν ξεκινήσουμε για το tour. Επισης για καποιο λογο είχαμε σταματήσει και Σκύρο (νότια) για απόβαση σε κάτι κατσάβραχα με ξεραίλα και θυμάρια, που δεν εβλεπες άνθρωπο. Ακομα οταν μυρίζω θυμαρίλα καπου μου έρχεται το φλασμπακ απο το Βιετνάμ.
:smt005::lol:

πρέπει να ήσουν Βαθύ, εγώ Καρλόβασι

και λογικά θα ζοριστήκατε απ' ότι καταλαβαίνω, αντίθετα με μας τους επίστρατους που έφτασα στο σημείο να ντρέπομαι για το καραχυμείον του πράματος και αναρωτιόμουν τι γυρεύουμε εκεί πέρα, μας κουβάλησαν μόνο και μόνο για να το ξεφτιλίσουμε εντελώς;

σε έναν υπερβολικά παχύσαρκο δεν είχαν ρούχα να του δώσουν, έμεινε 2 μέρες με τα τζιν, δεν ερχόταν σε βολές, εκπαιδεύσεις, αναφορές, πουθενά και τον παρακάλεσαν να μην πολυεμφανίζεται στο ΚΨΜ, αλλά του φέρναμε οι υπόλοιποι στο θάλαμο φαγητό και κρασιά

τελικώς ήρθαν ρούχα από τη Μεραρχία στο Βαθύ επειδή θα φεύγαμε για τα σκηνάκια, μετά σκέφτηκαν ότι ούτε να ανεβοκατέβει στο ΡΕΟ δεν θα τα κατάφερνε, οπότε τον έβγαλαν εκτός υπηρεσίας και έμεινε πίσω μοναχός του - το παιδί τα είδε όλα, είχε που είχε το πρόβλημά του, βίωσε και εκ νέου την αδυναμία του και την απόρριψη, γυρνώντας εμείς από την εξοχή ροδαλοί-ροδαλοί τον βρήκαμε ψυχολογικό χάλι, ευτυχώς που υπήρχε ο μπουζουκτσής

όφειλαν εξαρχής να τον είχαν στείλει σπίτι του, όχι να τον κρατάνε 5 μέρες κλεισμένο - η αλήθεια είναι ότι και κανείς επίστρατος δεν σκέφτηκε να τους ξεστραβώσει, αλλά πού μυαλό με τόσο οινόπνευμα;
Ρε ο Συνδρομος είσαι;;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών