Ποινές στο Στρατό

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27235
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Αύγ 2022, 15:41

τεν τεν έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:35
Hunkar Begendi έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:32
τεν τεν έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:25
20Φ . Υπηρεσία Παρατηρητήριο στον Έβρο, ψοφοκρυο σε ένα μεταλλικό κουτί στα 15 μέτρα από τη γη έβαλα σαν αεροστοπ την εφεδρική σημαία.
Κατά τ'αλλα ήμουν υπόδειγμα
15 μέτρα μεταλική σκάλα με αρβύλες ανέβηκε ο άλλος, χαμπάρι δεν πήρες;
Τον είδαμε ρε. Απο την στροφή στην Κεντρική οδό, αλλά τι να πρωτομαζεψεις και πως να συμμαζευτεις. Ε την σημαία την ξεχάσαμε
Ναι εχω ζησει παρομοιο σκηνικο αλλα λιγο πιο κωμικο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 04 Φεβ 2022, 18:19

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος » 01 Αύγ 2022, 15:46

τεν τεν έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:35
Hunkar Begendi έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:32
τεν τεν έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:25
20Φ . Υπηρεσία Παρατηρητήριο στον Έβρο, ψοφοκρυο σε ένα μεταλλικό κουτί στα 15 μέτρα από τη γη έβαλα σαν αεροστοπ την εφεδρική σημαία.
Κατά τ'αλλα ήμουν υπόδειγμα
15 μέτρα μεταλική σκάλα με αρβύλες ανέβηκε ο άλλος, χαμπάρι δεν πήρες;
Τον είδαμε ρε. Απο την στροφή στην Κεντρική οδό, αλλά τι να πρωτομαζεψεις και πως να συμμαζευτεις. Ε την σημαία την ξεχάσαμε
Πρέπει να ήταν τρελό χημείο η υπερυψωμένη.
'Η πολύ καλό το πάρτυ.
Βούτυρα-Έλαια-Λίπη

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 01 Αύγ 2022, 15:51

George_V έγραψε:
01 Αύγ 2022, 09:41
Παύλος Παπαφίγκος έγραψε:
01 Αύγ 2022, 09:00
Scouser έγραψε:
31 Ιούλ 2022, 22:38
Γράψτε εδώ ποινές τις οποίες φάγατε ή στις οποίες γίνατε κοινωνοι στη διάρκεια της θητείας σας. Παρακαλώ όχι φιδιες και όχι ιστορίες που ακούσατε από κάποιον που τις άκουσε κτλ. Ξεκινάω:

Εικόνα
Τσιμπησες τέτοια ποινή ρε θηρίο;

Εγώ μόνο κάτι χαζοκρατήσεις.
Αν ειχε υπηρετησει επι Γκράτσιου τοτε ο Scouser ειναι τουλαχιστον 60 ετων σημερα.

Προφανως δεν ειναι δικο του το εγγραφο.
ε ναι, ο Σκάουζερ δεν μου βγάζει κάτι σε Εθελόντρια πεοθηλάζουσα, ωθουμένη εκ των όπισθεν και έμπροσθεν, θωπευομένη δε εις μαστούς και έτερα σημεία του σώματος υπό πέντε (5) οπλιτών

σημειωτέον ότι ο κορίτσαρος πρέπει να ήταν στο πρώτο-πρώτο κύμα γυναικών που δέχτηκε το Πεζικό, νομίζω ότι αυτό έγινε ακριβώς το 1979 που λέει, άρα ήταν και νεόπισσα :lol:



πολύ κρίμα πάντως, είχε ταλεντάρα για καριέρα ως μουσικός δωματίου και στα Στρατά θα θάφτηκε...
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 01 Αύγ 2022, 15:56

stavmanr έγραψε:
01 Αύγ 2022, 14:25
hades έγραψε:
01 Αύγ 2022, 13:54
stavmanr έγραψε:
01 Αύγ 2022, 13:40


Όλοι είναι βητάδες σου.
Είναι ανώτεροι σε ιεραρχία κι έχεις την ίδια υποχρέωση απέναντι σε όλους.
Απλά, ένας από αυτούς σε έχει υπό την ευθύνη της εκπαίδευσης.
Πάντως θα έπρεπε να καθαρίσει ο Βήτας του και να μην αφήσει να ξεφύγει το πράγμα .Συνήθως το χοντρό ατομικό στάξιμο στο κάνει ο Β που σε έχει χρεώμενο. Εκτός και αν ο Β του ήταν βλάκας.
Όταν ήμουν Β, γύρισα από υπηρεσία και βρήκα τον Α μου στο θάλαμο με τρεις Β γύρω του να του φωνάζουν. Κλασικό πέσιμο ηλίθιων δηλαδή.
Το παιδί δάκρυζε από τα νεύρα, και προσπαθούσε να μην πυροδοτήσει άλλη εξέλιξη.
Ως θαλαμάρχης τους απομάκρυνα όλους από το θάλαμο, παρά τη δυσαρέσκειά τους, απειλώντας αναφορές. Ο νεαρός ήταν σε σοκ.

Δυστυχώς, αυτή η κατάσταση θεωρείται εν πολλοίς "φυσιολογική", ειδικά από νεαρούς Β οι οποίοι στα 19 τους δεν έχουν ακόμα συναίσθηση του τι κάνουν. Το βλέπουν ως ψιλοχαβαλέ αντί να το δουν ως εκπαίδευση.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 01 Αύγ 2022, 16:01

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
01 Αύγ 2022, 14:57
πάντως stavmanr δε περίμενα ότι έχεις υπηρετήσει ως ΔΕΑ
δλδ πιστευεις πως εχει υπηρετησει ;

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 01 Αύγ 2022, 16:02

Hunkar Begendi έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:46
τεν τεν έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:35
Hunkar Begendi έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:32


15 μέτρα μεταλική σκάλα με αρβύλες ανέβηκε ο άλλος, χαμπάρι δεν πήρες;
Τον είδαμε ρε. Απο την στροφή στην Κεντρική οδό, αλλά τι να πρωτομαζεψεις και πως να συμμαζευτεις. Ε την σημαία την ξεχάσαμε
Πρέπει να ήταν τρελό χημείο η υπερυψωμένη.
'Η πολύ καλό το πάρτυ.

Χημείο. Γενικά τα φυλάκια στο ποτάμι δεν έδιναν και μεγάλη μεγάλη προσοχη στα τυπικά.
Πολλές και πολυωρες ενοπλες υπηρεσίες, τακτικές βολές, Αλλά από πειθαρχεια και τυπικοτητες μηδέν.
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27235
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Αύγ 2022, 16:02

Tarkovsky έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:51
George_V έγραψε:
01 Αύγ 2022, 09:41
Παύλος Παπαφίγκος έγραψε:
01 Αύγ 2022, 09:00


Τσιμπησες τέτοια ποινή ρε θηρίο;

Εγώ μόνο κάτι χαζοκρατήσεις.
Αν ειχε υπηρετησει επι Γκράτσιου τοτε ο Scouser ειναι τουλαχιστον 60 ετων σημερα.

Προφανως δεν ειναι δικο του το εγγραφο.
ε ναι, ο Σκάουζερ δεν μου βγάζει κάτι σε Εθελόντρια πεοθηλάζουσα, ωθουμένη εκ των όπισθεν και έμπροσθεν, θωπευομένη δε εις μαστούς και έτερα σημεία του σώματος υπό πέντε (5) οπλιτών

σημειωτέον ότι ο κορίτσαρος πρέπει να ήταν στο πρώτο-πρώτο κύμα γυναικών που δέχτηκε το Πεζικό, νομίζω ότι αυτό έγινε ακριβώς το 1979 που λέει, άρα ήταν και νεόπισσα :lol:



πολύ κρίμα πάντως, είχε ταλεντάρα για καριέρα ως μουσικός δωματίου και στα Στρατά θα θάφτηκε...
Σωστα δεν το διαβασα πριν ποστάρω.

Παντως αν εκτελεστηκε η παραγραφος 5 του παροντος εγγραφου και διαβαστηκε σε συγκεντρωση ΔΕΑ και Ανθυπολοχαγων, τοτε αυτοι πρεπει να φυγανε καβλωμενοι απο την συγκεντρωση
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 01 Αύγ 2022, 16:11

George_V έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:41
τεν τεν έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:35
Hunkar Begendi έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:32


15 μέτρα μεταλική σκάλα με αρβύλες ανέβηκε ο άλλος, χαμπάρι δεν πήρες;
Τον είδαμε ρε. Απο την στροφή στην Κεντρική οδό, αλλά τι να πρωτομαζεψεις και πως να συμμαζευτεις. Ε την σημαία την ξεχάσαμε
Ναι εχω ζησει παρομοιο σκηνικο αλλα λιγο πιο κωμικο.
Ακομα ενα ωραίο περιστατικο που θα θυμάμαι μέχρι το τέλος είναι η " Επίσκεψη " Του αρχηγου του 4ου ΣΣ.
Από το φυλάκιο βλέπαμε όλο τον τομέα ευθύνης αλλά και την εθνική Ορεστιάδας-αλεξανδρουπολης. Για να πας στο φυλάκιο είχε μόνο ένα χωματοδρομο και έμπαινες από την εθνική. Μια ωραία ημέρα βλέπει ο παρατηρητής κανα σταματάει ένα πολιτικο όχημα λιγο μετά τη στροφή, κάνει όπισθεν για να μπει στον χωματοδρομο. Παίρνει τα κυάλια για να δει ποιος είναι και αρχίζει και μετράει τα άστρα στην πινακιδα. :smt005: χαμουλης.
Ο σκοπός ήταν εννοείται εκτός, με φόρμες. Πάω εγώ σκοπιά γιατί μόλις είχα γυρίσει από υπηρεσία και οι μισοι προσπαθουν να ξυπνήσουν τους άλλους μισους.
Σκηνές απείρου καλους. Ο οδηγός (πολιτης) μου ψυθιρίζει σε εσάς βρήκαμε τουλάχιστον σκοπό. :lol:
Έπος μετά την αποχώρηση του έτρεχε όλο το τάγμα, από τον διοικα μέχρι τον δοκιμο μας.
Ο λοχαγός πρέπει να πηρε πανω απο 10 τηλέφωνα για να εξακριβώσει ότι δεν ήταν φάρσα
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 01 Αύγ 2022, 16:14

οι Αλφάδες με είχαν ανακηρύξει "Βητά της καρδιάς τους" επειδή έτρεχα πίσω τους και μοίραζα άκυρα, 3-4 φορές πλακώθηκα με σειρές μου και, εννοείται, δεν είχα σκίσει ούτε έναν τους - ήταν όλοι τους Παιδιά μου

στη μονάδα πέτυχα έναν απ' αυτούς κι έμαθα ότι ο γιος μου -ο ΔΙΚΟΣ μου ο γιος :o - εξελίχθηκε ως Βητάς στον χειρότερο σκίστη της σειράς του

όταν χρόνια μετά τον ξανάδα καλοκαίρι στο χωριό (τον είχα πάρει γιο ένεκα κοινής καταγωγής) τον σιχτίρισα έξαλλος στο καφενείο και μας χώρισαν οι γερόντοι, θα 'χαμε πιαστεί στα χέρια - στο γάμο του φυσικά δεν πάτησα, μόνο έστειλα δώρο με άλλον και η μάνα του κάνει στο δρόμο ότι δεν με βλέπει




Αγις :lol:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 01 Αύγ 2022, 16:21

Tarkovsky έγραψε:
01 Αύγ 2022, 16:14
οι Αλφάδες με είχαν ανακηρύξει "Βητά της καρδιάς τους" επειδή έτρεχα πίσω τους και μοίραζα άκυρα, 3-4 φορές πλακώθηκα με σειρές μου και, εννοείται, δεν είχα σκίσει ούτε έναν τους - ήταν όλοι τους Παιδιά μου

στη μονάδα πέτυχα έναν απ' αυτούς κι έμαθα ότι ο γιος μου -ο ΔΙΚΟΣ μου ο γιος :o - εξελίχθηκε ως Βητάς στον χειρότερο σκίστη

όταν τον ξανάδα χρόνια μετά καλοκαίρι στο χωριό (τον είχα πάρει γιο ένεκα κοινής καταγωγής) τον σιχτίρισα έξαλλος στο καφενείο και μας χώρισαν οι γερόντοι, θα 'χαμε πιαστεί στα χέρια - στο γάμο του φυσικά δεν πάτησα, μόνο έστειλα δώρο με άλλον και η μάνα του κάνει στο δρόμο ότι δεν με βλέπει




Αγις :lol:
οι υποψηφιοι αλφαδες απο τα ΛΥΒ που ηταν διπλα μας κ παρακολουθουσαν τις δραστηριοτητες μας - ετρεμαν στην ιδεα πως θα πεσουν στα χερια μου
αχρηστο υλικο - εσπασαν κ κλαιγανε σαν κοριτσακια (Ναιδα διαβαζει ; ) ολοι εκτος απο δυο αλανια Γορτυνιους που υιοθετησα -αν υπηρχαν κ αλλοι θα ημουν πολυτεκνος
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 01 Αύγ 2022, 16:22

Hunkar Begendi έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:46
...
τώρα μόλις πρόσεξα το νικ σου

πεινάω
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8283
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 01 Αύγ 2022, 16:25

Αγις έγραψε:
01 Αύγ 2022, 16:21
Tarkovsky έγραψε:
01 Αύγ 2022, 16:14
οι Αλφάδες με είχαν ανακηρύξει "Βητά της καρδιάς τους" επειδή έτρεχα πίσω τους και μοίραζα άκυρα, 3-4 φορές πλακώθηκα με σειρές μου και, εννοείται, δεν είχα σκίσει ούτε έναν τους - ήταν όλοι τους Παιδιά μου

στη μονάδα πέτυχα έναν απ' αυτούς κι έμαθα ότι ο γιος μου -ο ΔΙΚΟΣ μου ο γιος :o - εξελίχθηκε ως Βητάς στον χειρότερο σκίστη

όταν τον ξανάδα χρόνια μετά καλοκαίρι στο χωριό (τον είχα πάρει γιο ένεκα κοινής καταγωγής) τον σιχτίρισα έξαλλος στο καφενείο και μας χώρισαν οι γερόντοι, θα 'χαμε πιαστεί στα χέρια - στο γάμο του φυσικά δεν πάτησα, μόνο έστειλα δώρο με άλλον και η μάνα του κάνει στο δρόμο ότι δεν με βλέπει




Αγις :lol:
οι υποψηφιοι αλφαδες απο τα ΛΥΒ που ηταν διπλα μας κ παρακολουθουσαν τις δραστηριοτητες μας - ετρεμαν στην ιδεα πως θα πεσουν στα χερια μου
αχρηστο υλικο - εσπασαν κ κλαιγανε σαν κοριτσακια (Ναιδα διαβαζει ; ) ολοι εκτος απο δυο αλανια Γορτυνιους που υιοθετησα -αν υπηρχαν κ αλλοι θα ημουν πολυτεκνος
το φανταζόμουν

ακριβώς τα ίδια κι εσύ, λοιπόν :003:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27235
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 01 Αύγ 2022, 16:30

τεν τεν έγραψε:
01 Αύγ 2022, 16:11
George_V έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:41
τεν τεν έγραψε:
01 Αύγ 2022, 15:35


Τον είδαμε ρε. Απο την στροφή στην Κεντρική οδό, αλλά τι να πρωτομαζεψεις και πως να συμμαζευτεις. Ε την σημαία την ξεχάσαμε
Ναι εχω ζησει παρομοιο σκηνικο αλλα λιγο πιο κωμικο.
Ακομα ενα ωραίο περιστατικο που θα θυμάμαι μέχρι το τέλος είναι η " Επίσκεψη " Του αρχηγου του 4ου ΣΣ.
Από το φυλάκιο βλέπαμε όλο τον τομέα ευθύνης αλλά και την εθνική Ορεστιάδας-αλεξανδρουπολης. Για να πας στο φυλάκιο είχε μόνο ένα χωματοδρομο και έμπαινες από την εθνική. Μια ωραία ημέρα βλέπει ο παρατηρητής κανα σταματάει ένα πολιτικο όχημα λιγο μετά τη στροφή, κάνει όπισθεν για να μπει στον χωματοδρομο. Παίρνει τα κυάλια για να δει ποιος είναι και αρχίζει και μετράει τα άστρα στην πινακιδα. :smt005: χαμουλης.
Ο σκοπός ήταν εννοείται εκτός, με φόρμες. Πάω εγώ σκοπιά γιατί μόλις είχα γυρίσει από υπηρεσία και οι μισοι προσπαθουν να ξυπνήσουν τους άλλους μισους.
Σκηνές απείρου καλους. Ο οδηγός (πολιτης) μου ψυθιρίζει σε εσάς βρήκαμε τουλάχιστον σκοπό. :lol:
Έπος μετά την αποχώρηση του έτρεχε όλο το τάγμα, από τον διοικα μέχρι τον δοκιμο μας.
Ο λοχαγός πρέπει να πηρε πανω απο 10 τηλέφωνα για να εξακριβώσει ότι δεν ήταν φάρσα
Αυτο ηταν το παρομοιο σκηνικο αλλα σε μας ειχε αλλη πορεια.

Ειμαι στο φυλακιο αρχιφυλακας και χαλαρωνω ως που χτυπαει το τηλεφωνο. Ηταν ενας φιλος απο το ταγμα οδηγος και μου ειπε οτι θα φέρει τον παπα του τάγματος στο φυλακιο το απογευμα για να κόψει δάφνες (ηταν Κυριακη των Βαιων την επομενη μερα).

Επισης ειπε να μαζεψουμε και τις τσοντες που εχουμε πεταμενες εδω κι εκει μη τις δει ο παπας και σοκαριστει. Ουτως η αλλως δεν ειναι επιθεωρηση μου λεει. Λιγες δαφνες θα κοψει και θα φυγουμε οποτε χαλαρα αλλα μη το ξεφτιλισετε τελειως.

Οκ του λεω εγω και κλεινω το τηλεφωνο.

Το μεσημερι με φωνάζει ο σκοπος της υπερυψωμενης και μου λεει "για κοιτα κι εσυ μηπως δε βλεπω καλα".

Κοιτάω με τα κυαλια και βλεπω το Φορντ Μοντέο του Ταξιαρχου με τις χαρακτηριστικες πινακιδες με το ενα αστέρι να ανεβαινει το δρόμο προς το φυλακιο.

Για ποτε κατέβηκα απο την υπερυψωμένη και πηγα στο φυλακιο τρέχοντας ουτε εγω το κατάλαβα. Ψιλοσκονταφτω κιολας πανω στην τρεχαλα και πηγα να φαω τα μουτρα μου αλλα κρατηθηκα.

Αρχιζω και ουρλιαζω στους αλλους να ετοιμαστουν, ενω πετάω απο τα κρεβατια οποιον κοιμοταν, φωνάζοντας "Σηκωθειτε ρε μαλακες!!!!! Ερχεται ο Ταξιαρχος".

Πανικος στο φυλακιο, να προσπαθουμε οι μισοι να ντυθουμε και οι αλλοι μισοι να συμμαζεψουν τα ασυμμαζευτα. Ευτυχως ο δρομος ειχε πολλες στροφες και καθυστερησε λιγο το αυτοκινητο οποτε κουτσα στραβα γιναμε λιγο πιο ευπρεπεις. Αλλα και παλι ειμασταν γαμησε τα....

Σκηνες απειρου κάλλους, τους βγάζω ολους εξω τους στηνω σε παράταξη και περιμενουμε το αυτοκινητο.

Σηκωνει ο σκοπος τη μπάρα χαιρετάει και εμεις ετοιμοι για παρουσιαστε μολις βγει ο Ταξιαρχος απο το αυτοκινητο.

Σταματαει μπροστα μας το Φορντ, βγαινει ο οδηγος, ανοιγει την πισω πορτα, παω να δωσω παρουσιαστε....

Και βγαίνει ο παπας απο το αυτοκινητο...

Μας κανει μια ευλογια, πηρε ενα καλαθι απο το πορτμπαγκαζ και πηγε να κόψει δάφνες που ειχαμε πολλες εκει ενω εμεις κοιταγαμε σα χάνοι.


Και τωρα σκηνικο ο παπας να κοβει δάφνες και εγω να βαράω τον οδηγο που μας εκοψε τα ηπατα και τρεχαμε πανικοβλητοι γιατι νομιζαμε οτι ηταν ο Ταξιαρχος.

Ο οδηγος δικαιολογηθηκε οτι δεν υπηρχε αλλο αυτοκινητο διαθεσιμο και αναγκαστικα πηρε το αυτοκινητο του Ταξιαρχου για να φέρει τον παπα μεχρι εδω.

Και του απαντω "Δεν μπορουσες να ειδοποιησεις ρε μαλακα οτι θα ερθεις με αυτο? Επρεπε να μας στειλεις στον αλλο κοσμο με την τρομαρα που πηραμε?"

Γενικοτερα ηταν μια αξεχαστη μερα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25913
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 01 Αύγ 2022, 16:34

Tarkovsky έγραψε:
01 Αύγ 2022, 16:25
Αγις έγραψε:
01 Αύγ 2022, 16:21
Tarkovsky έγραψε:
01 Αύγ 2022, 16:14
οι Αλφάδες με είχαν ανακηρύξει "Βητά της καρδιάς τους" επειδή έτρεχα πίσω τους και μοίραζα άκυρα, 3-4 φορές πλακώθηκα με σειρές μου και, εννοείται, δεν είχα σκίσει ούτε έναν τους - ήταν όλοι τους Παιδιά μου

στη μονάδα πέτυχα έναν απ' αυτούς κι έμαθα ότι ο γιος μου -ο ΔΙΚΟΣ μου ο γιος :o - εξελίχθηκε ως Βητάς στον χειρότερο σκίστη

όταν τον ξανάδα χρόνια μετά καλοκαίρι στο χωριό (τον είχα πάρει γιο ένεκα κοινής καταγωγής) τον σιχτίρισα έξαλλος στο καφενείο και μας χώρισαν οι γερόντοι, θα 'χαμε πιαστεί στα χέρια - στο γάμο του φυσικά δεν πάτησα, μόνο έστειλα δώρο με άλλον και η μάνα του κάνει στο δρόμο ότι δεν με βλέπει




Αγις :lol:
οι υποψηφιοι αλφαδες απο τα ΛΥΒ που ηταν διπλα μας κ παρακολουθουσαν τις δραστηριοτητες μας - ετρεμαν στην ιδεα πως θα πεσουν στα χερια μου
αχρηστο υλικο - εσπασαν κ κλαιγανε σαν κοριτσακια (Ναιδα διαβαζει ; ) ολοι εκτος απο δυο αλανια Γορτυνιους που υιοθετησα -αν υπηρχαν κ αλλοι θα ημουν πολυτεκνος
το φανταζόμουν

ακριβώς τα ίδια κι εσύ, λοιπόν :003:
καμια σχεση - οι δικοι μου ηταν λερες κ δεν καταλαβαιναν τπτ - ετσι δλδ οπως πρεπει να ειναι ενας αξιωματικος του ΕΣ
εχω κρατησει κ καποιες φωτογραφιες απο παρτουζες που καναμε με κοριτσια του λυκειου ( σε ηλικια συναινεσης αν διαβαζει Ναιδα κ Πασιφαη ) απο την αγ παρασκευη (μεγαλη η χαρη της )
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Fipps
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 23 Μάιος 2020, 15:08
Phorum.gr user: Fipps
Τοποθεσία: Καβάλα

Re: Ποινές στο Στρατό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fipps » 01 Αύγ 2022, 17:11

Μόλις έχω γυρίσει από άδεια "απολύσεως".Την επόμενη στη μία το μεσημέρι είναι να πάρω το χαρτί και την ταυτότητα και γεια σας! Πάω ΚΙΧΝΕ, διοικητήριο κτλ για την χαρτουρα, και ενώ έχω ξεμπερδεψει κατά το μεσημέρι, εκεί που κάθομαι στο κψμ και μαλακιζομαι, μου έρχεται η φαϊνή ιδέα και πάω στον "λοχία υπηρεσίας" (Γιωτας φαντάρος ήταν, που λόγω ελλείψεως προσωπικού,έβγαζε τις υπηρεσίες) και του λέω:
" Να σου πω ρε Χ....η, εγώ αύριο απολύομαι...δεν με βάζεις εμένα υπηρεσία και να βγάλεις κανέναν που έχει ψωμί ακόμα μπροστά του?"
"Α ρε .... είσαι πολύ καλό παιδί τελικά!" Μου λέει.
Οπότε βγάζει τον εαυτό του απο 2ο νούμερο θαλαμοφυλικι και βάζει εμένα....
Κατά τις 9 το βράδυ πάω μαζί με την περίπολο και σταματάμε σε μια φιδοφολια όπου κρύβαμε ξυδια και από όπου βλέπαμε όλη τη πόλη κάτω...
Καθόμαστε εκεί πίνουμε για κάνα μισάωρο.
Στις 12 πάω με την αλλη περίπολο...
Οπότε πιάνω υπηρεσία θαλαμοφύλακας στις 2 το βράδυ,έχοντας κατεβάσει μισό μπουκάλι Τζόνι και έχοντας μασουλισει ένα πακέτο τσίχλες για να μην βρωμάει η ανάσα μου,με πλήρη συσκοτίση,Φεβρουάριο μήνα με τα καλοριφέρ να είναι στο φουλ...
Τα καταφέρνω και στην έφοδο του ΑΥΔΜ κατά τις 3 είμαι κύριος!
Ε λέω αφού ήρθε σιγά μην ξανάρθει...
Ε λίγο τα ξυδια, λίγο η ζέστη και το σκοτάδι στον θάλαμο , έγειρα στο τραπέζι και με πήρε ο ύπνος...
Το επόμενο που θυμάμαι είναι ένα χέρι να με πιάνει απ'τον ώμο και να μου ψιθυρίζει στο αυτί, το πρωί αναφερόμενος από 'μενα...
Ο μαλάκας, απ'οτι έμαθα, όταν έφυγε από 'μένα έβγαλε να κάνει τσιγάρο στον γυρισμο και κάπου του 'πεσε το πακέτο... Οπότε όταν γύρισε στο γραφείο του και το κατάλαβε, ξαναγύρισε από κει που ήρθε και με είδε από το παραθυράκι να κοιμάμαι...
15 Σ.ΕΞ έφαγα αλλά επειδή δεν είχα άλλες φυλακές, απολύθηκα κανονικά εκείνη την ημέρα. Βασικά παίζει να μην μου τις πέρασαν καν και να το έκαναν για να φοβηθούν οι άλλοι, γιατί ήμουν ήδη ο δεύτερος που έπιαναν να κοιμάται εν ώρα υπηρεσίας...
Ο πρώτος την είχε σκαπουλαρει χωρίς ποινή αλλά μας είχαν προειδοποιήσει πως εάν ξαναεπιαναν κάποιον θα μας γαμουσαν...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών