Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita

Παρκάρω το αρχαίο μου Ντάτσουν σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα. Είμαι καράμπαψ;

Το δημοψήφισμα λήγει την 28 Σεπ 2022, 14:27

Ναι
15
75%
Όχι
5
25%
 
Σύνολο ψήφων: 20

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Οκτ 2022, 16:14

foscilis έγραψε:
21 Σεπ 2022, 14:55
ΥΓ αν ήμουν αυτοκράτορας η ποινή για όσους δεν τηρούν τους κανόνες σε πάρκινγκ Σούπερ Μάρκετ όπως και για όσους το αφήνουν 10 ώρες και γυρνώντας αγοράζουν ένα νεράκι και ζητάνε να μπούνε και μπροστά στο ταμείο θα ήταν ακρωτηριασμός ποδιών. Χωρίς πλάκα.
Και για όσους αφήνουν το καροτσάκι στο πάρκινγκ και δεν το επιστρέφουν στην θέση του.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 04 Οκτ 2022, 16:22

sys3x έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:07
klg έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:03
sys3x έγραψε:
04 Οκτ 2022, 14:01


Εγώ πάω καμμία φορά, είναι εντελώς κολλητά.
Ε εσύ είσαι και στην πρωτεύουσα του Βορά, how can you resist.
Δε γίνεται, και σούπερ μπακάλικο έχει κολλητά και 2-3 λαϊκές.
:102:
Εγώ βγαίνω μόνο για χασάπικο, μανάβικο ή στο ντέλι, αλλά γενικά τόσα χρόνια τους εμπιστεύομαι οπότε συνήθως απλά τα κάνω deliver σπίτι. Από σούπερ μόνο πράγματα για cleaning etc παίρνω, οπότε μόνο delivery.

Άμα ήμουν στην πόλη σου θα έκανα και το physical visit στον hellegenes κάθε βδομάδα βέβαια.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Οκτ 2022, 16:35

Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης έγραψε:
03 Οκτ 2022, 16:07
όχι, τουναντίον επιβάλλεται, ειδικά όταν είναι όλες άδειες (συνήθως δηλαδή).

και βασικά τι νομικό έρεισμα έχει το σουπερμάρκετ να σε εμποδίσει;
Ότι το πάρκινγκ είναι ιδιωτικό και αν αντιληφθούν ότι εμποδίζεις έχουν κάθε δικαίωμα να σου αφαιρέσουν την άδεια να παρκάρεις εκεί και αν δεν μετακινηθείς μπορούν να φωνάξουν την αστυνομία για καταπάτηση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1232
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 04 Οκτ 2022, 16:52

hellegennes έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:35
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης έγραψε:
03 Οκτ 2022, 16:07
όχι, τουναντίον επιβάλλεται, ειδικά όταν είναι όλες άδειες (συνήθως δηλαδή).

και βασικά τι νομικό έρεισμα έχει το σουπερμάρκετ να σε εμποδίσει;
Ότι το πάρκινγκ είναι ιδιωτικό και αν αντιληφθούν ότι εμποδίζεις έχουν κάθε δικαίωμα να σου αφαιρέσουν την άδεια να παρκάρεις εκεί και αν δεν μετακινηθείς μπορούν να φωνάξουν την αστυνομία για καταπάτηση.
Το ιδιωτικό είναι άλλη υπόθεση, ο ιδιοκτήτης μπορεί να κάνει ότι θέλει. Για τα δημόσια πάρκιγκ λέμε ηλεκτρικών αυτοκινήτων αν και δεν έχω δει πουθενά τέτοια επειδή είναι άχρηστα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 04 Οκτ 2022, 16:54

klg έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:22
sys3x έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:07
klg έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:03


Ε εσύ είσαι και στην πρωτεύουσα του Βορά, how can you resist.
Δε γίνεται, και σούπερ μπακάλικο έχει κολλητά και 2-3 λαϊκές.
:102:
Εγώ βγαίνω μόνο για χασάπικο, μανάβικο ή στο ντέλι, αλλά γενικά τόσα χρόνια τους εμπιστεύομαι οπότε συνήθως απλά τα κάνω deliver σπίτι. Από σούπερ μόνο πράγματα για cleaning etc παίρνω, οπότε μόνο delivery.

Άμα ήμουν στην πόλη σου θα έκανα και το physical visit στον hellegenes κάθε βδομάδα βέβαια.
Στα ίσα σε μελάω, ο μόνος λόγος που δεν το κάνω είναι διότι βρίσκεται διαμετρικά αντίθετα από εμένα. Έχει πολύ σούπερ προϊόντα που δεν τα βρίσκεις εύκολα, κάτι σαν ντέλι μάρκετ που έχει όμως και από όλα τα άλλα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Οκτ 2022, 18:17

Annibas έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:52
hellegennes έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:35
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης έγραψε:
03 Οκτ 2022, 16:07
όχι, τουναντίον επιβάλλεται, ειδικά όταν είναι όλες άδειες (συνήθως δηλαδή).

και βασικά τι νομικό έρεισμα έχει το σουπερμάρκετ να σε εμποδίσει;
Ότι το πάρκινγκ είναι ιδιωτικό και αν αντιληφθούν ότι εμποδίζεις έχουν κάθε δικαίωμα να σου αφαιρέσουν την άδεια να παρκάρεις εκεί και αν δεν μετακινηθείς μπορούν να φωνάξουν την αστυνομία για καταπάτηση.
Το ιδιωτικό είναι άλλη υπόθεση, ο ιδιοκτήτης μπορεί να κάνει ότι θέλει. Για τα δημόσια πάρκιγκ λέμε ηλεκτρικών αυτοκινήτων αν και δεν έχω δει πουθενά τέτοια επειδή είναι άχρηστα.

μαλλον θα πρεπει να το επαναλαβω πολλες φορες, γιατι δεν θετε να το καταλβετε.

δεν υπαρχουν "παρκινκ" ηλεκτρικων αυτοκινητων. δεν υπαρχουν θεσεις στις οποιες μπορουν να παρκαρουν μονο ηλεκτρικα.

υπαρχουν θεσεις φορτισης. σε αυτες τις θεσεις, φορτιζουν τα ηλεκτρικα, δεν παρκαρουν. οπως στο βενζιναδικο, μπροστα στην αντλια, δεν μπορεις να παρκαρεις, μονο να γεμισεις με βενζινη και να φυγεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1232
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 04 Οκτ 2022, 20:19

Ασέβαστος έγραψε:
04 Οκτ 2022, 18:17

μαλλον θα πρεπει να το επαναλαβω πολλες φορες, γιατι δεν θετε να το καταλβετε.

δεν υπαρχουν "παρκινκ" ηλεκτρικων αυτοκινητων. δεν υπαρχουν θεσεις στις οποιες μπορουν να παρκαρουν μονο ηλεκτρικα.

υπαρχουν θεσεις φορτισης. σε αυτες τις θεσεις, φορτιζουν τα ηλεκτρικα, δεν παρκαρουν. οπως στο βενζιναδικο, μπροστα στην αντλια, δεν μπορεις να παρκαρεις, μονο να γεμισεις με βενζινη και να φυγεις.
Στις θέσεις αυτές ας κάτσουν όση ώρα θέλουν αρκεί να είναι ο ίδιος ο οδηγός μέσα στο αυτοκίνητο και να περιμένει.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Οκτ 2022, 20:37

Annibas έγραψε:
04 Οκτ 2022, 20:19
Ασέβαστος έγραψε:
04 Οκτ 2022, 18:17

μαλλον θα πρεπει να το επαναλαβω πολλες φορες, γιατι δεν θετε να το καταλβετε.

δεν υπαρχουν "παρκινκ" ηλεκτρικων αυτοκινητων. δεν υπαρχουν θεσεις στις οποιες μπορουν να παρκαρουν μονο ηλεκτρικα.

υπαρχουν θεσεις φορτισης. σε αυτες τις θεσεις, φορτιζουν τα ηλεκτρικα, δεν παρκαρουν. οπως στο βενζιναδικο, μπροστα στην αντλια, δεν μπορεις να παρκαρεις, μονο να γεμισεις με βενζινη και να φυγεις.
Στις θέσεις αυτές ας κάτσουν όση ώρα θέλουν αρκεί να είναι ο ίδιος ο οδηγός μέσα στο αυτοκίνητο και να περιμένει.
αν ειναι μπριζωμενο, και φορτιζει. μολις τελειωσει η φορτιση πρεπει να φυγει. το αν καθεται μεσα ο οδηγος, χωρις να φορτιζει, αδιαφορο.

αλλα δυσκολο να γινει αν εχει παρκαρει ηδη εκει βενζινοκινητο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 04 Οκτ 2022, 22:16

stergiosbik έγραψε:
04 Οκτ 2022, 12:51
Εμπεδοκλής έγραψε:
03 Οκτ 2022, 16:09
Απολλόδωρος Βρυξελλιώτης έγραψε:
03 Οκτ 2022, 16:07
όχι, τουναντίον επιβάλλεται, ειδικά όταν είναι όλες άδειες (συνήθως δηλαδή).

και βασικά τι νομικό έρεισμα έχει το σουπερμάρκετ να σε εμποδίσει; μπορεί να έρθει γερανός ή έστω να σου κόψει πρόστιμο η δημοτική ή η τροχαία;
Αυτή τη στιγμή όχι. Αύριο μπορούν να γίνουν οι αντίστοιχες νομοθετικές ρυθμίσεις και να μπορούν να σου κόψουν πρόστιμο.
Aν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει νομικά τρόπος να απαγορεύσει καποιος να παρκάρουν σε θέσεις ΑΜΕΑ στα σούπερ μάρκετ,πολυκαταστήματα κλπ κλπ και περιμένετε να απαγορευτεί για τις θέσεις των ηλεκτρικών;
Οι νόμοι καλύπτουν ανάγκες. Αν αύριο υπάρξει ανάγκη προφανώς θα υπάρξουν και οι αντίστοιχες νομοθετικές ρυθμίσεις. Δες το σαν τα διόδια. Όταν υπήρξε ανάγκη αντιμετώπισης τη μη πληρωμής σε ιδιωτική επιχείρηση ήρθε η τροχαία και τα βαριά πρόστιμα... Κάποτε το να μη πληρώσεις διόδια δεν αποτελούσε τροχονομική παράβαση. Σήμερα έχει πρόστιμο.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 04 Οκτ 2022, 22:18

hellegennes έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:14
foscilis έγραψε:
21 Σεπ 2022, 14:55
ΥΓ αν ήμουν αυτοκράτορας η ποινή για όσους δεν τηρούν τους κανόνες σε πάρκινγκ Σούπερ Μάρκετ όπως και για όσους το αφήνουν 10 ώρες και γυρνώντας αγοράζουν ένα νεράκι και ζητάνε να μπούνε και μπροστά στο ταμείο θα ήταν ακρωτηριασμός ποδιών. Χωρίς πλάκα.
Και για όσους αφήνουν το καροτσάκι στο πάρκινγκ και δεν το επιστρέφουν στην θέση του.
Υπάρχουν υπάλληλοι που πληρώνονται για να μαζεύουν τα καροτσάκια. Αν εγώ κάνω τη δουλειά τους δε θα υπάρχει λόγος ύπαρξης τους και θα μείνουν άνεργοι. Που σημαίνει ότι δε μαζεύεις καρότσια. Δε θα σου κάνουν έκπτωση αν κάνεις τη δουλειά του υπαλλήλου που μαζεύει τα καρότσια και τα καλάθια, του υπαλλήλου που ζυγίζει τα τρόφιμα και του ταμία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Οκτ 2022, 22:36

Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Οκτ 2022, 22:18
hellegennes έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:14
foscilis έγραψε:
21 Σεπ 2022, 14:55
ΥΓ αν ήμουν αυτοκράτορας η ποινή για όσους δεν τηρούν τους κανόνες σε πάρκινγκ Σούπερ Μάρκετ όπως και για όσους το αφήνουν 10 ώρες και γυρνώντας αγοράζουν ένα νεράκι και ζητάνε να μπούνε και μπροστά στο ταμείο θα ήταν ακρωτηριασμός ποδιών. Χωρίς πλάκα.
Και για όσους αφήνουν το καροτσάκι στο πάρκινγκ και δεν το επιστρέφουν στην θέση του.
Υπάρχουν υπάλληλοι που πληρώνονται για να μαζεύουν τα καροτσάκια.
Δεν υπάρχουν υπάλληλοι που πληρώνονται για να μαζεύουν καροτσάκια.

Οι υπάλληλοι που αναγκάζονται να τα μαζεύουν εξαιτίας των ζώων, ξοδεύουν χρόνο από την κανονική τους δουλειά επειδή εσύ είσαι τριμαλάκας και αφήνεις το καροτσάκι όπου να 'ναι, παρά τις προσπάθειες των ΣΜ να περιορίσουν το φαινόμενο με κλειδαριές κερμάτων, γιατί κάποια ζώα βρίσκουν τρόπο να τις παραβιάζουν, για να μην κουνήσουν τον μαλακισμένο κώλο τους να κάνουν 5 βήματα μην και χάσουν 20 θερμίδες από τον πάτο τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Οκτ 2022, 22:39

Το αυτό και για όσα μαλακισμένα πουστράκια παίρνουν προϊόντα και μετά αλλάζουν γνώμη και τα αφήνουν σε άλλον διάδρομο, ειδικά αν είναι τρόφιμα ψυγείου ή κατάψυξης ή για όσα μπαστάρδια ρίχνουν κάτι κάτω και δεν κάνουν καν τον κόπο να το σηκώσουν, γιατί θα έρθει ο χαμάλης να το μαζέψει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21050
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 05 Οκτ 2022, 10:45

hellegennes έγραψε:
04 Οκτ 2022, 22:36
Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Οκτ 2022, 22:18
hellegennes έγραψε:
04 Οκτ 2022, 16:14


Και για όσους αφήνουν το καροτσάκι στο πάρκινγκ και δεν το επιστρέφουν στην θέση του.
Υπάρχουν υπάλληλοι που πληρώνονται για να μαζεύουν τα καροτσάκια.
Δεν υπάρχουν υπάλληλοι που πληρώνονται για να μαζεύουν καροτσάκια.

Οι υπάλληλοι που αναγκάζονται να τα μαζεύουν εξαιτίας των ζώων, ξοδεύουν χρόνο από την κανονική τους δουλειά επειδή εσύ είσαι τριμαλάκας και αφήνεις το καροτσάκι όπου να 'ναι, παρά τις προσπάθειες των ΣΜ να περιορίσουν το φαινόμενο με κλειδαριές κερμάτων, γιατί κάποια ζώα βρίσκουν τρόπο να τις παραβιάζουν, για να μην κουνήσουν τον μαλακισμένο κώλο τους να κάνουν 5 βήματα μην και χάσουν 20 θερμίδες από τον πάτο τους.
Στα σούπερμαρκετς που πηγαίνω εγώ υπάρχουν εργαζόμενοι που κάνουν μόνο αυτό. Μάλιστα πολλές φορές τους βλέπεις να βγαίνουν από το αυτοκίνητο και να μαζεύουν τα καρότσια από τη γειτονιά. Αν εγώ ή ο καθένας κάναμε τη δουλειά τους αυτοί θα ήταν άνεργοι.

Οκ, το καταλαβαίνω ο σουπερμαρκετάς ή ο προϊστάμενος να βολεύεται με έναν εργαζόμενο λιγότερο και να θέλει να πάρει ως μπόνους το μισθό του αλλά μου είναι αδιάφορο.
hellegennes έγραψε:
04 Οκτ 2022, 22:39
Το αυτό και για όσα μαλακισμένα πουστράκια παίρνουν προϊόντα και μετά αλλάζουν γνώμη και τα αφήνουν σε άλλον διάδρομο, ειδικά αν είναι τρόφιμα ψυγείου ή κατάψυξης ή για όσα μπαστάρδια ρίχνουν κάτι κάτω και δεν κάνουν καν τον κόπο να το σηκώσουν, γιατί θα έρθει ο χαμάλης να το μαζέψει.
Σε αυτό ευθύνεται το ίδιο το σούπερμαρκετ. Όταν έχει την προσφορά στα μακαρόνια σε σταντ μακριά από το σημείο που βρίσκονται όλα τα άλλα μακαρόνια, ε είναι λογικό με το που θα την δει κάποιος να θέλει να αλλάξει την αγορά του στο πιο συμφέρον. Σιγά μην κάνει βόλτες να ψάχνει να βρει από που πήρε το πακέτο.


Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι οι προϊστάμενοι των σούπερμάρκετς έχασαν τα μπόνους τους διότι αναγκάστηκαν να προσλάβουν περισσότερους εργαζομένους. Και τώρα προκλητικά μας λένε εμείς οι πελάτες που τους δίνουμε τα ωραία μας λεφτά να κάνουμε τη δουλειά των εργαζομένων για να μπορέσουν να μειώσουν το προσωπικό.

Σιγά μη κάνουμε και το σφουγγάρισμα το βράδυ πριν κλείσει.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16957
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 05 Οκτ 2022, 10:50

Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Οκτ 2022, 22:16
stergiosbik έγραψε:
04 Οκτ 2022, 12:51
Εμπεδοκλής έγραψε:
03 Οκτ 2022, 16:09


Αυτή τη στιγμή όχι. Αύριο μπορούν να γίνουν οι αντίστοιχες νομοθετικές ρυθμίσεις και να μπορούν να σου κόψουν πρόστιμο.
Aν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει νομικά τρόπος να απαγορεύσει καποιος να παρκάρουν σε θέσεις ΑΜΕΑ στα σούπερ μάρκετ,πολυκαταστήματα κλπ κλπ και περιμένετε να απαγορευτεί για τις θέσεις των ηλεκτρικών;
Οι νόμοι καλύπτουν ανάγκες. Αν αύριο υπάρξει ανάγκη προφανώς θα υπάρξουν και οι αντίστοιχες νομοθετικές ρυθμίσεις. Δες το σαν τα διόδια. Όταν υπήρξε ανάγκη αντιμετώπισης τη μη πληρωμής σε ιδιωτική επιχείρηση ήρθε η τροχαία και τα βαριά πρόστιμα... Κάποτε το να μη πληρώσεις διόδια δεν αποτελούσε τροχονομική παράβαση. Σήμερα έχει πρόστιμο.
Μα αυτο λεω.
Αν δεν θεωρειται αναγκη να μενουν ελευθερες οι θεσεις ΑΜΕΑ,μπορει να θεωρηθει αναγκη να μενουν ελευθερες οι θεσεις φοσρτισης;
Μην χασουμε καθε λογικη δηλαδη.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αποτελεί καραμπαμπισμό το παρκάρισμα βενζινοκίνητου σε θέση για ηλεκτρικά αυτοκίνητα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 05 Οκτ 2022, 10:59

stergiosbik έγραψε:
05 Οκτ 2022, 10:50


Μα αυτο λεω.
Αν δεν θεωρειται αναγκη να μενουν ελευθερες οι θεσεις ΑΜΕΑ,μπορει να θεωρηθει αναγκη να μενουν ελευθερες οι θεσεις φοσρτισης;
Μην χασουμε καθε λογικη δηλαδη.
μπορει να θεωρηθει αναγκη να μενουν κενες οι θεσεις μπροστα στην αντλια βενζιναδικου;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών