Πρίμα μπαλαρίνα

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Ιαν 2023, 15:24

Blackdog έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 14:30
Τότε επαναλαμβάνω αυτό.
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 13:54
Παίδες, το γυμνασμένο σώμα στους χορευτές είναι εκ των ων ουκ άνευ.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, ανοίγει πλέον ο δρόμος για την κατάργηση των φύλων/ρόλων και στο κλασσικό μπαλέτο.

Το βρίσκετε ενδιαφέρον;
Εξαρταται απ την χορογραφια

Πχ αν εβλεπα αντρες να χορευουν τα κυκνακια ετσι, θα πεθαινα στο γελιο



Ομως εδω τους βρισκω πολυ καλους.
Συμφωνώ στο ότι είναι πολύ καλοί και ότι είναι ενδιαφέρουσα διασκευή αλλά με παραπέμπει περισσότερο στις Όρνιθες παρά στη λίμνη των κύκνων.

Όπως και η ενδυμασία παραπέμπει περισσότερο σε κάτι βακχικό.

Η πρόταση του νεαρού (του οποίου δεν αμφισβητώ τη χορευτική δεινότητα) επιχειρεί "απαλλοτρίωση" στον αμιγώς θηλυκό χώρο. Καταλαβαίνεις τί εννοώ;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Ιαν 2023, 15:25

hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:22
Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Ιαν 2023, 13:36
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 13:32
Το φύλο του καθενός κρίνεται πρακτικά από το τι κάνει στο κρεβάτι ή έστω από το τι είδους ερωτικές εικόνες ερεθίζεται.
Αν αυτοί οι non-binary το κάνουν και από πίσω και από εμπρος(δικαίωμα τους, δε σχολιάζω αυτό) τι διαφορές έχουν από
τους bi?
Οι bi θα σκεφτούν "τι γκομενάρα είναι αυτή", "τι άντρας είναι αυτός". Εξίσουν με βάση το φύλο δηλαδή.
Οι non-binary θα σκεφτούν "ωραίος άνθρωπος".
Οι bi άντρες, όπως και οι γκέι άντρες, έλκονται πολύ συχνότερα από αρρενωπούς άντρες, οπότε το πιθανότερο είναι να σκεφτούν "μιεχ". Αυτοί δε που δεν έλκονται από αρρενωπούς άντρες, έλκονται από τελείως θηλυπρεπείς άντρες, που αυτός δεν είναι γιατί έχει αντρικό σώμα, φουλ ως τις τρίχες. Οπότε κι αυτοί θα σκεφτούν "μιεχ²". Οι non-binary δεν ξέρω τι θα σκεφτούν γιατί αυτός ο όρος είναι 100% πολιτικός, δεν έχει κάποια σεξυοαλική ή φυλετική βάση. Αλλά επειδή οι άνθρωποι που ορίζουν την ζωή τους με βάση την πολιτική είναι ανώμαλοι, είναι αδύνατον να προβλέψεις τι θα σκεφτούν ή τι θα πείσουν τον εαυτό τους ότι πρέπει να σκεφτεί.

Όσο για τις γυναίκες, η συντριπτική πλειονότητα θα το βρει ξενέρωτο που είναι θηλυπρεπής στις κινήσεις και τις εκφράσεις του. Οι λεσβίες έτσι κι αλλιώς δεν θα είχαν κανένα ενδιαφέρον.
Δεν λέω τι θα σκεφτούν για τον συγκεκριμένο, αυτή είναι τελείως διαφορετική συζήτηση. Κατα τ' άλλα η δική μας γενιά μεγάλωσε με bears και twinks οπότε κι εσύ αυτά αναπαράγεις.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 06 Ιαν 2023, 15:26

Να δείτε (όσοι δεν το είχατε δει) το "Μπίλι Ελιοτ, γεννημένος χορευτής".
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Ιαν 2023, 15:26

Blackdog έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 14:30
Τότε επαναλαμβάνω αυτό.
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Ιαν 2023, 13:54
Παίδες, το γυμνασμένο σώμα στους χορευτές είναι εκ των ων ουκ άνευ.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, ανοίγει πλέον ο δρόμος για την κατάργηση των φύλων/ρόλων και στο κλασσικό μπαλέτο.

Το βρίσκετε ενδιαφέρον;
Εξαρταται απ την χορογραφια

Πχ αν εβλεπα αντρες να χορευουν τα κυκνακια ετσι, θα πεθαινα στο γελιο



Ομως εδω τους βρισκω πολυ καλους.
Obviously, γιατί η μία είναι χορογραφία για γυναικείο σώμα και η άλλη για αντρικό. Δεν έχει καμμιά σχέση με κοινωνικά πρότυπα για το τι είναι θηλυκές και τι αρσενικές κινήσεις, είναι μυοσκελετικές διαφορές που αλλάζουν την οπτική και ταιριάζουν σε διαφορετικά σώματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Ιαν 2023, 15:29

Ένας από τους αγαπημένους μου στο ισπανικό dancer, σε παραλλαγή. Και πείτε μου ότι δεν σας ανοίγουν τα σαγόνια με την κορμάρα και τις γραμμές του.

“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 06 Ιαν 2023, 15:30

γιατι εχετε προβλημα οι ψηφοφοροι που θελετε μαυρο ευζωνα? :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Ιαν 2023, 15:31

Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:25
hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:22
Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Ιαν 2023, 13:36

Οι bi θα σκεφτούν "τι γκομενάρα είναι αυτή", "τι άντρας είναι αυτός". Εξίσουν με βάση το φύλο δηλαδή.
Οι non-binary θα σκεφτούν "ωραίος άνθρωπος".
Οι bi άντρες, όπως και οι γκέι άντρες, έλκονται πολύ συχνότερα από αρρενωπούς άντρες, οπότε το πιθανότερο είναι να σκεφτούν "μιεχ". Αυτοί δε που δεν έλκονται από αρρενωπούς άντρες, έλκονται από τελείως θηλυπρεπείς άντρες, που αυτός δεν είναι γιατί έχει αντρικό σώμα, φουλ ως τις τρίχες. Οπότε κι αυτοί θα σκεφτούν "μιεχ²". Οι non-binary δεν ξέρω τι θα σκεφτούν γιατί αυτός ο όρος είναι 100% πολιτικός, δεν έχει κάποια σεξυοαλική ή φυλετική βάση. Αλλά επειδή οι άνθρωποι που ορίζουν την ζωή τους με βάση την πολιτική είναι ανώμαλοι, είναι αδύνατον να προβλέψεις τι θα σκεφτούν ή τι θα πείσουν τον εαυτό τους ότι πρέπει να σκεφτεί.

Όσο για τις γυναίκες, η συντριπτική πλειονότητα θα το βρει ξενέρωτο που είναι θηλυπρεπής στις κινήσεις και τις εκφράσεις του. Οι λεσβίες έτσι κι αλλιώς δεν θα είχαν κανένα ενδιαφέρον.
Δεν λέω τι θα σκεφτούν για τον συγκεκριμένο, αυτή είναι τελείως διαφορετική συζήτηση. Κατα τ' άλλα η δική μας γενιά μεγάλωσε με bears και twinks οπότε κι εσύ αυτά αναπαράγεις.
Αρρενωπός και bear δεν είναι το ίδιο πράγμα. Π.χ. αρρενωπός είναι ο Τομ Χάρντι κι ας επιβεβαιώσουν οι γυναίκες του φόρουμ αν τα λέω καλά.

Εικόνα

Ο οποίος Τομ Χάρντι είναι από τους αγαπημένους ηθοποιούς στην γκέι κοινότητα. Με λίγο googling μπορείς να το διαπιστώσεις εύκολα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23211
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 06 Ιαν 2023, 15:31

Cecily Anne έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:29
Ένας από τους αγαπημένους μου στο ισπανικό dancer, σε παραλλαγή. Και πείτε μου ότι δεν σας ανοίγουν τα σαγόνια με την κορμάρα και τις γραμμές του.

Ρητορική ερώτηση τύπου AINEIAN: Αυτό τον τύπο που χορεύει τόσο καλά, θα πρέπει να γνωρίζουμε τι κάνει στο κρεβάτι του ή το κοινωνικό του φύλο προκειμένου να αποφανθούμε αν θα τον θαυμάσουμε ή όχι;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Ιαν 2023, 15:33

Cecily Anne έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:29
Ένας από τους αγαπημένους μου στο ισπανικό dancer, σε παραλλαγή. Και πείτε μου ότι δεν σας ανοίγουν τα σαγόνια με την κορμάρα και τις γραμμές του.
SpoilerShow
Εμένα πόνεσαν τα αφτιά μου από την πετσοκομμένη Λίμνη και τα μάτια μου από την ανύπαρκτη χορογραφία για παιδιά 3ης δημοτικού.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Ιαν 2023, 15:34

hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:31
Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:25
hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:22


Οι bi άντρες, όπως και οι γκέι άντρες, έλκονται πολύ συχνότερα από αρρενωπούς άντρες, οπότε το πιθανότερο είναι να σκεφτούν "μιεχ". Αυτοί δε που δεν έλκονται από αρρενωπούς άντρες, έλκονται από τελείως θηλυπρεπείς άντρες, που αυτός δεν είναι γιατί έχει αντρικό σώμα, φουλ ως τις τρίχες. Οπότε κι αυτοί θα σκεφτούν "μιεχ²". Οι non-binary δεν ξέρω τι θα σκεφτούν γιατί αυτός ο όρος είναι 100% πολιτικός, δεν έχει κάποια σεξυοαλική ή φυλετική βάση. Αλλά επειδή οι άνθρωποι που ορίζουν την ζωή τους με βάση την πολιτική είναι ανώμαλοι, είναι αδύνατον να προβλέψεις τι θα σκεφτούν ή τι θα πείσουν τον εαυτό τους ότι πρέπει να σκεφτεί.

Όσο για τις γυναίκες, η συντριπτική πλειονότητα θα το βρει ξενέρωτο που είναι θηλυπρεπής στις κινήσεις και τις εκφράσεις του. Οι λεσβίες έτσι κι αλλιώς δεν θα είχαν κανένα ενδιαφέρον.
Δεν λέω τι θα σκεφτούν για τον συγκεκριμένο, αυτή είναι τελείως διαφορετική συζήτηση. Κατα τ' άλλα η δική μας γενιά μεγάλωσε με bears και twinks οπότε κι εσύ αυτά αναπαράγεις.
Αρρενωπός και bear δεν είναι το ίδιο πράγμα. Π.χ. αρρενωπός είναι ο Τομ Χάρντι κι ας επιβεβαιώσουν οι γυναίκες του φόρουμ αν τα λέω καλά.

Εικόνα

Ο οποίος Τομ Χάρντι είναι από τους αγαπημένους ηθοποιούς στην γκέι κοινότητα. Με λίγο googling μπορείς να το διαπιστώσεις εύκολα.
Ποιά γκέυ κοινότητα, στη γυναικεία κοινότητα να δεις κακό χαμό που κάνει. Προσωπικά δεν μ'αρέσει, αλλά καταλαβαίνω απόλυτα γιατί αρέσει. Επίσης, τα γούστα μου είναι κουλά. Μ'αρέσει ο Ισπανός παραπάνω πχ που δε θα άρεσε σε καμία, γιατί δεν είναι αρρενωπός.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Ιαν 2023, 15:34

hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:33
Cecily Anne έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:29
Ένας από τους αγαπημένους μου στο ισπανικό dancer, σε παραλλαγή. Και πείτε μου ότι δεν σας ανοίγουν τα σαγόνια με την κορμάρα και τις γραμμές του.
SpoilerShow
Εμένα πόνεσαν τα αφτιά μου από την πετσοκομμένη Λίμνη και τα μάτια μου από την ανύπαρκτη χορογραφία για παιδιά 3ης δημοτικού.
Σόου τηλεόρασης είναι, τί περίμενες. Δες αυτό που σου είπα να δεις. Κορμί, γραμμές.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Ιαν 2023, 15:37

AlienWay έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:18
Οτι δηλαδή μέχρι τώρα οι μπαλαρίνοι ήταν βαρβάτα άλφα αρσενικά και πλέον αυτό θα αλλάξει.

Δεν σοβαρευόμαστε, λέω εγώ;
Ασχετο με το παρον θεμα αλλα μιας και ειδα την αναφορα σε αλφα κτλ. Αυτες οι μοντερνες θεωρησεις/τσιτατα/κατηγοριοποιησεις περι αλφα, βητα,γαμμα, δελτα κτλ δεν ισχυουν στον ανθρωπο. Ειναι πιο περιπλοκο ον για να χωρεσει σε ενα τετοιο συστημα αγελης.
Επιπροσθετως θεωρω επικινδυνες αυτες τις θεωρησεις καθοτι ειναι εντονα και απολυτα μοιρολατρικες. Εν τελει δινουν δικιο σε καθε εξουσια, σε καθε ενεργεια εξουσιας.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 06 Ιαν 2023, 15:38

Cecily Anne έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:34
hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:33
Cecily Anne έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:29
Ένας από τους αγαπημένους μου στο ισπανικό dancer, σε παραλλαγή. Και πείτε μου ότι δεν σας ανοίγουν τα σαγόνια με την κορμάρα και τις γραμμές του.
SpoilerShow
Εμένα πόνεσαν τα αφτιά μου από την πετσοκομμένη Λίμνη και τα μάτια μου από την ανύπαρκτη χορογραφία για παιδιά 3ης δημοτικού.
Σόου τηλεόρασης είναι, τί περίμενες. Δες αυτό που σου είπα να δεις. Κορμί, γραμμές.
Σε αυτά συμφωνώ, στην ιεροσυλία να παίζει η πετσοκομμένη Λίμνη όμως δεν μπορώ να μην αντιδράσω. Είναι το καλύτερο μπαλέτο όλων των εποχών (βασικά και τα άλλα 2 μπαλέτα του Τσαϊκόφσκι είναι στην 3αδα). Γιατί να μην χορέψει ένα μικρό ολόκληρο τεμάχιο και να κάνουν τέτοια μπασταρδιά;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Ιαν 2023, 15:39

AlienWay έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:31
Cecily Anne έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:29
Ένας από τους αγαπημένους μου στο ισπανικό dancer, σε παραλλαγή. Και πείτε μου ότι δεν σας ανοίγουν τα σαγόνια με την κορμάρα και τις γραμμές του.

Ρητορική ερώτηση τύπου AINEIAN: Αυτό τον τύπο που χορεύει τόσο καλά, θα πρέπει να γνωρίζουμε τι κάνει στο κρεβάτι του ή το κοινωνικό του φύλο προκειμένου να αποφανθούμε αν θα τον θαυμάσουμε ή όχι;
Δεν με αφορά, απλά εξηγώ ότι δεν με χαλάει να κάνει τον κύκνο αυτός με αυτή την εμφάνιση. Ο άλλος του νήματος μου φαίνεται καρακιτσαρία.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πρίμα μπαλαρίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Ιαν 2023, 15:39

Cecily Anne έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:34
hellegennes έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:33
Cecily Anne έγραψε:
06 Ιαν 2023, 15:29
Ένας από τους αγαπημένους μου στο ισπανικό dancer, σε παραλλαγή. Και πείτε μου ότι δεν σας ανοίγουν τα σαγόνια με την κορμάρα και τις γραμμές του.
SpoilerShow
Εμένα πόνεσαν τα αφτιά μου από την πετσοκομμένη Λίμνη και τα μάτια μου από την ανύπαρκτη χορογραφία για παιδιά 3ης δημοτικού.
Σόου τηλεόρασης είναι, τί περίμενες. Δες αυτό που σου είπα να δεις. Κορμί, γραμμές.
Γραμμές έχει και το μετρό.

...ωπ, τώρα κατάλαβα τι είναι οι μετροσέξουαλ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών