Hytra

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Hytra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 11 Μαρ 2023, 14:52

Λεγεών έγραψε:
11 Μαρ 2023, 14:46
Bic έγραψε:
11 Μαρ 2023, 14:05
Λεγεών έγραψε:
11 Μαρ 2023, 13:15
...
Προκαταβολή 100 φράγκα, ΕχΑχ; Και 10% τιπ, σωστός!

Btw, η απόδειξη είναι κανονική και νόμιμη, την τσέκαρα τώρα. :lol:
Εικόνα

Έλα ρε μεγάλε, τώρα σε είδα, σε είχαμε χάσει όλο αυτό τον καιρό. Ναι, τα 100 ήταν η προκαταβόλα. Γενικά είμαι εναντίον του τιπ και της κουλτούρας που έχει (ειδικά στις ΗΠΑ, που ο πελάτης τσοντάρει τον μισθό που δεν πληρώνουν οι εστιάτορες τους σερβιτόρους τους), αλλά επειδή ξέχασα να το αναφέρω στην κριτική, να επισημάνω πως το προσωπικό ήταν ευγενέστατο και πολύ καλό στην δουλειά του.
:wave:
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32787
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Hytra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μαρ 2023, 10:51

για το φαγι δεν εχω σχολιο, δεν εχω παρομοιες εμπειρειες ουτε διαθεση να αποκτησω.

αλλα η πρωτη φωτο, "θεα" ειναι τα τσιμεντα;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3285
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Hytra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 13 Μαρ 2023, 10:54

Ερμής έγραψε:
11 Μαρ 2023, 13:16
Ωραίος!! :wave:


Μιας και είπες για το Δέλτα, θα σου έλεγα να το αφήσεις
Όσοι πηγαν :roll: το κρύβουν :roll: για να μη γελάσει κόσμος και λαός. Τα παραπάνω που έφαγες, έρχονται σε διπλάσια τιμή :roll:
Και στο λέω εγώ που δε λυπάμαι τα λεφτά μια στο τόσο για κάτι τέτοιο.
Ενδιαφέρον, θέλω να πάω σύντομα. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν αξίζει τα λεφτά του πάντως.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23328
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Hytra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Μαρ 2023, 10:58

klg έγραψε:
13 Μαρ 2023, 10:54
Ερμής έγραψε:
11 Μαρ 2023, 13:16
Ωραίος!! :wave:


Μιας και είπες για το Δέλτα, θα σου έλεγα να το αφήσεις
Όσοι πηγαν :roll: το κρύβουν :roll: για να μη γελάσει κόσμος και λαός. Τα παραπάνω που έφαγες, έρχονται σε διπλάσια τιμή :roll:
Και στο λέω εγώ που δε λυπάμαι τα λεφτά μια στο τόσο για κάτι τέτοιο.
Ενδιαφέρον, θέλω να πάω σύντομα. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν αξίζει τα λεφτά του πάντως.
Όλα έχουν ένα όριο όμως.
250 περίπου το άτομο (190 συν τα περιφερειακά) το θεωρώ αρκετά τσιμπημένο. Ειδικά όταν έχω πάει στο Funky πριν κάποια χρόνια με αισθητά χαμηλότερη τιμή, 2 αστέρια και πολύ πιο ωραία εμπειρία.
Αν το ίδιο έπαιζε στα 150-160 τότε θα σου έλεγα οκ για μια φορά.
Και ξαναλέω, αυτο στο λέω εγώ που δε τα λυπάμαι για τέτοια πράγματα μια στο τόσο. Γιαυτό άλλωστε έχω δοκιμάσει οτι έχει αστέρι στην αθήνα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3285
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Hytra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 13 Μαρ 2023, 13:01

Ερμής έγραψε:
13 Μαρ 2023, 10:58
klg έγραψε:
13 Μαρ 2023, 10:54
Ερμής έγραψε:
11 Μαρ 2023, 13:16
Ωραίος!! :wave:


Μιας και είπες για το Δέλτα, θα σου έλεγα να το αφήσεις
Όσοι πηγαν :roll: το κρύβουν :roll: για να μη γελάσει κόσμος και λαός. Τα παραπάνω που έφαγες, έρχονται σε διπλάσια τιμή :roll:
Και στο λέω εγώ που δε λυπάμαι τα λεφτά μια στο τόσο για κάτι τέτοιο.
Ενδιαφέρον, θέλω να πάω σύντομα. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν αξίζει τα λεφτά του πάντως.
Όλα έχουν ένα όριο όμως.
250 περίπου το άτομο (190 συν τα περιφερειακά) το θεωρώ αρκετά τσιμπημένο. Ειδικά όταν έχω πάει στο Funky πριν κάποια χρόνια με αισθητά χαμηλότερη τιμή, 2 αστέρια και πολύ πιο ωραία εμπειρία.
Αν το ίδιο έπαιζε στα 150-160 τότε θα σου έλεγα οκ για μια φορά.
Και ξαναλέω, αυτο στο λέω εγώ που δε τα λυπάμαι για τέτοια πράγματα μια στο τόσο. Γιαυτό άλλωστε έχω δοκιμάσει οτι έχει αστέρι στην αθήνα
Το Funky το 2019 που είχα πάει τελευταία φορά τόσο ήταν πάντως μαν, μενου 144 or something και αλλά 100 για wine pairing. Και η Σπόνδη στα ίδια λεφτά θυμάμαι.

Θα το τσεκάρω πάντως σίγουρα το Δέλτα. Ό,τι και να ακούω πάντως, όπου έχω φάει με 2-3 μισελιν τα αξίζαν 100% τα λεφτά τους τα εστιατόρια.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23328
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Hytra

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Μαρ 2023, 13:29

klg έγραψε:
13 Μαρ 2023, 13:01
Ερμής έγραψε:
13 Μαρ 2023, 10:58
klg έγραψε:
13 Μαρ 2023, 10:54


Ενδιαφέρον, θέλω να πάω σύντομα. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν αξίζει τα λεφτά του πάντως.
Όλα έχουν ένα όριο όμως.
250 περίπου το άτομο (190 συν τα περιφερειακά) το θεωρώ αρκετά τσιμπημένο. Ειδικά όταν έχω πάει στο Funky πριν κάποια χρόνια με αισθητά χαμηλότερη τιμή, 2 αστέρια και πολύ πιο ωραία εμπειρία.
Αν το ίδιο έπαιζε στα 150-160 τότε θα σου έλεγα οκ για μια φορά.
Και ξαναλέω, αυτο στο λέω εγώ που δε τα λυπάμαι για τέτοια πράγματα μια στο τόσο. Γιαυτό άλλωστε έχω δοκιμάσει οτι έχει αστέρι στην αθήνα
Το Funky το 2019 που είχα πάει τελευταία φορά τόσο ήταν πάντως μαν, μενου 144 or something και αλλά 100 για wine pairing. Και η Σπόνδη στα ίδια λεφτά θυμάμαι.

Θα το τσεκάρω πάντως σίγουρα το Δέλτα. Ό,τι και να ακούω πάντως, όπου έχω φάει με 2-3 μισελιν τα αξίζαν 100% τα λεφτά τους τα εστιατόρια.
Funky ειχα πάει πιο παλιά, όταν πήρε το δεύτερο αστέρι και αν θυμάμαι σωστά είχα πληρώσει κάπου στα 350 φουλ κομπλέ
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών