Πόσοι καπνιζετε?

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita

Καπνίζετε?

Καπνίζω
19
26%
Ατμίζω
5
7%
Προίόντα θερμανσης καπνου
5
7%
Χρησιμοποιώ 2 ή περισσότερα εναλλαξ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
τσίχλες νικοτ., μασημα κανπου κτλ
1
1%
Δεν καπνίζω
42
58%
 
Σύνολο ψήφων: 72

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23372
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 10 Φεβ 2023, 12:35

Ζενίθεδρος έγραψε:
10 Φεβ 2023, 12:27
vantono έγραψε:
10 Φεβ 2023, 10:05
Ζενίθεδρος έγραψε:
09 Φεβ 2023, 18:15


Αυτό είναι το άριστον. Μου έλεγε κάποτε ένας μπάρμπας μου, πως λίγη βρωμιά πρέπει να έχουν τα πνευμόνια, γιατί η πολλή καθαριότητα τραβάει τις αρρώστιες. Έπρεπε να έρθει ο κόβιντ και να βρουν Γάλλοι ερευνητές πως η νικοτίνη μπουκώνει τους υποδοχείς απ' όπου γαντζώνεται ο ιός (για αυτό και οι καπνιστές ήταν μόνο 10% στις εντατικές) για να διαπιστώσω πως είχε τελικά δίκιο.
Και μεθαύριο οταν βγει ενας άλλου τύπου ιός, που προσβάλει το κυκλοφορικό, καλό ειναι να εχουμε χοληστερίνη επειδή μπουκώνει τους υποδοχείς των αρτηριών απ' όπου θα γαντζώνεται ο ιός.
Οπότε, ας διατηρούμε από τώρα ενα 250άρι στο νερό, να είμεθα σίγουροι.
Το τσιγάρο με μέτρο είναι απόλαυση. Αν γίνει πάθος, κάνει ζημιά, όπως όλες οι απολαύσεις. Όποιος δεν το γουστάρει, καλο είναι να μην πρήζει τα αρχίδια των καπνιστών.
Σωστό. Αρκεί να μην πρήζουν κι εκείνοι τα αρχίδια των ρουθουνιών των μη καπνιστών τριγύρω τους.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 10 Φεβ 2023, 12:39

Προτιμω να εχει φάει σκόρδο με αυγό

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 10 Φεβ 2023, 13:09

GoBzi έγραψε:
10 Φεβ 2023, 12:00
Πίπα μια φορά στους 2-3 μήνες

Πόσα χρόνια γάμος;
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5195
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 10 Φεβ 2023, 13:35

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
10 Φεβ 2023, 13:09
GoBzi έγραψε:
10 Φεβ 2023, 12:00
Πίπα μια φορά στους 2-3 μήνες

Πόσα χρόνια γάμος;
Λίγα, αλλά δεν είναι ο γάμος :lol:

Δεν είμαστε Ελλάδα για να ξεφορτωθούμε τα παιδιά (στους παππούδες) έστω για λίγες ώρες και δουλεύω από το σπίτι, που σημαίνει πως είμαι σχεδόν 24/7 με τα παιδιά στο σπίτι.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 10 Φεβ 2023, 13:51

Gherschaagk έγραψε:
10 Φεβ 2023, 12:01
Feindflug έγραψε:
09 Φεβ 2023, 21:24
Green Dragon έγραψε:
09 Φεβ 2023, 19:47
Ούτε καν έχω δοκιμάσει, είμαι κατά φανατικά. Επίσης δεν επιτρέπω κάπνισμα σπίτι μου (μέσα) καθώς και στο αυτοκίνητο. Σε άλλους χώρους δεν με ενδιαφέρει.

Έχω όμως κάποιο ήπιο φετίχ με τις γυναίκες που καπνίζουν, δηλαδή το να καπνίζει κάποια της προσθέτει πόντους, τι στο καλό :-?

Feindflug
Το τσιγάρο όπως έχω ξαναπεί, τύπε, είναι στυλ. Στις γυναίκες προσδίδει έναν femme-fatalισμό, μια ιδιότυπη αίσθηση υπεροχής, ανεξαρτησίας και σπασίματος ορίων. Εφόσον βέβαια συνοδεύεται με την ανάλογη, βραδινή κυρίως, εμφάνιση και στυλ και όχι με βαρβαρολεσβιακές και ψευτοκοτσαβάκικες καταστάσεις, που περισσότερο θυμίζουν κακέκτυπο άνδρα, παρά γυναίκα.

Στις παρακάτω δύο εικόνες, το τσιγάρο προσθέτει στην γοητεία των γυναικών, χωρίς να αφαιρεί τίποτα
Έχεις τις εικόνες ενός καρτούν και μιας ηθοποιού σε ρόλο ταινίας, εδώ. Δεν είναι και πολύ πειστικές σε αυτό που θες να περάσεις κατά τη γνώμη μου.

Έχω δει από κοντά "φεμ φαταλ" που το έπαιζε Παριζιάνα σε βραδινή έξοδο στην Θεσσαλονίκη με το μπερέ της και το κατακόκκινο κραγιόν και ήταν πολύ του δε ποιντ, αλλά στην τελική δεν της πρόσθετε τίποτα εκτός από μπόλικη ξιπασιά και βρωμερή ανάσα.

Τέλος πάντων ο καθένας κάνει αυτό που του αρέσει.

Ως πρώην καπνίστρια που έχω πάνω από 11 χρόνια χωρίς (κι έχω κάνει βαρύ τσιγάρο και άφιλτρο), λέω πως το να το κόψω ήταν από τις καλύτερες αποφάσεις μου. Σε αντίθεση με άλλες δεν κάπνισα στην εγκυμοσύνη που είναι ένα από τα πιο ηλίθια πράγματα που μπορεί να κάνει άνθρωπος, δεν κάπνισα στο μαιευτήριο που επίσης είναι ηλίθιο, ούτε βγήκα στο μπαλκόνι να αφήσω το παιδί μέσα, να με βλέπει να κάνω τσιγάρο. Και δεν το λέω για το παιδί, το λέω για μένα, πως όταν το έκοψα, ξεφιρτώθηκα μία βλακώδη συνήθεια.

Άντε να πω πως το πούρο και η πίπα κάτι προσφέρουν αλλά για το τσιγάρο μετανιώνω.
Συμφωνώ 100%, δικιά μου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4530
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 10 Φεβ 2023, 14:00

vantono έγραψε:
08 Φεβ 2023, 14:17
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
08 Φεβ 2023, 14:11
Όχι μόνο δεν έχω ποτέ καπνίσει, αλλά τσαμπουκαλεύομαι με όποιον επιχειρεί να με κεράσει καρκίνο φυσώντας τον καπνό του σε απόσταση που να με θίγει :102:
:goodpost::bravo::+1:

Τσο και λο ανηλεώς στις νικοτινοπισσορουφήχτρες!
Ρε μλκς, τι ντιγκιντάγκες είσαστε;
:lol:
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12812
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 10 Φεβ 2023, 14:03

αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας έγραψε:
10 Φεβ 2023, 13:09
GoBzi έγραψε:
10 Φεβ 2023, 12:00
Πίπα μια φορά στους 2-3 μήνες

Πόσα χρόνια γάμος;
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Φεβ 2023, 14:05

Πτολεμαίος έγραψε:
10 Φεβ 2023, 14:00
vantono έγραψε:
08 Φεβ 2023, 14:17
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
08 Φεβ 2023, 14:11
Όχι μόνο δεν έχω ποτέ καπνίσει, αλλά τσαμπουκαλεύομαι με όποιον επιχειρεί να με κεράσει καρκίνο φυσώντας τον καπνό του σε απόσταση που να με θίγει :102:
:goodpost::bravo::+1:

Τσο και λο ανηλεώς στις νικοτινοπισσορουφήχτρες!
Ρε μλκς, τι ντιγκιντάγκες είσαστε;
:lol:
Μπα πιο πολύ καρενισμός είναι.
Θα είμαι εγώ τώρα στον εξωτερικό χώρο καταστήματος θα ανάψω τσιγάρο και θα έχω τον σαλεμένο να έρθει να μου την πεί. Ημαρτον χριστέ και κύριε.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 10 Φεβ 2023, 14:08

Εγώ είμαι 28 στα 29 και καπνίζω από τα 16 μου από μισό μέχρι ενάμιση πακέτο την ημέρα ανάλογα της δραστηριότητες μου . Στην δουλειά μου και στο σπίτι μπορώ να το ελέγχω και να μην ξεφεύγω αλλά ειδικά στις βραδινές εξόδους και στα ταξίδια πάει και έρχεται . Επιθυμώ να το έχω κόψει κάπου στα 35-40 μου αλλά είναι δύσκολο στην εργασία μου , στο διάβασμα , και επίσης έχω χονδροφοβία λόγω υπερβολικής παχυσαρκίας στο παρελθόν ( είμαι χρόνια σε σταθερή διατροφή και έχω βάλει όριο τα 75 κιλά ) . Αν πω να το κόψω θα πρέπει ένα τρίμηνο να μην εργάζομαι και πρωί βράδυ να αθλούμαι .

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 10 Φεβ 2023, 14:09

Εδώ να σημειώσω ότι πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και ο περίγυρος . Όταν βγαίνω με μη - καπνιστές καπνίζω λιγότερο από όταν βγαίνω με καπνιστές ( βέβαια έχει γίνει και το ανάποδο - μη καπνιστής να κάνει ένα δύο τσιγάρα επειδή καπνίζω εγώ αβέρτα ) .

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11691
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 10 Φεβ 2023, 14:25

Μια φορά τον ένα-ενάμιση μήνα, ναργιλέ.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 10 Φεβ 2023, 14:43

6 τσιγάρα την ημέρα. Στα 18 το άρχισα κάπνιζα αρκετά στον στρατό μπορεί και να χα φτάσει 1.5 πακέτο αλλά μετά με τα χρόνια το ελλάτωνα .Από όταν γεννήθηκε ο μικρός στο σπίτι δεν καπνίζω καμιά φορά το βράδυ στο μπαλκόνι .Τα υπόλοιπα στην δουλειά
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23300
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Φεβ 2023, 14:48

Στη δουλειά δε κάνω ούτε ένα, το πρώτο τσιγάρο της μέρας είναι γυρω στις 6μιση το απόγευμα που θα είμαι στο μπαλκόνι μου.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 10 Φεβ 2023, 15:05

vantono έγραψε:
10 Φεβ 2023, 12:35
Ζενίθεδρος έγραψε:
10 Φεβ 2023, 12:27
vantono έγραψε:
10 Φεβ 2023, 10:05

Και μεθαύριο οταν βγει ενας άλλου τύπου ιός, που προσβάλει το κυκλοφορικό, καλό ειναι να εχουμε χοληστερίνη επειδή μπουκώνει τους υποδοχείς των αρτηριών απ' όπου θα γαντζώνεται ο ιός.
Οπότε, ας διατηρούμε από τώρα ενα 250άρι στο νερό, να είμεθα σίγουροι.
Το τσιγάρο με μέτρο είναι απόλαυση. Αν γίνει πάθος, κάνει ζημιά, όπως όλες οι απολαύσεις. Όποιος δεν το γουστάρει, καλο είναι να μην πρήζει τα αρχίδια των καπνιστών.
Σωστό. Αρκεί να μην πρήζουν κι εκείνοι τα αρχίδια των ρουθουνιών των μη καπνιστών τριγύρω τους.
Επειδή δε σου βγαίνει να την την πεις για την υγεία των καπνιστών, άρχισες την κλάψα για την μυρωδιά του καπνού, λες και δεν προστατεύει επαρκώς τα ευαίσθητα σου πνευμονάκια και την τρυφερή σου επιδερμιδούλα ο αντικαπνιστικός νόμος; Δεν σου επέβαλε κανείς να καπνίσεις. Δεν γουστάρεις; Πάρε τον μεγαλουπολίτικο νευρωτικό παπαροτσολιαδισμό σου και τράβα παραπέρα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πόσοι καπνιζετε?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 10 Φεβ 2023, 15:07

Ερμής έγραψε:
10 Φεβ 2023, 14:48
Στη δουλειά δε κάνω ούτε ένα, το πρώτο τσιγάρο της μέρας είναι γυρω στις 6μιση το απόγευμα που θα είμαι στο μπαλκόνι μου.
Με την 50αρα γειτόνισσα ρούφηξες κανένα παρέα, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών