Μικρές απολαύσεις

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Δεκ 2020, 22:46

Να κάθεσαι στο μπαλκόνι να μιλάς στο κρύο, η γάτα να τριβεται στα πόδια σου, να χαζεύεις τον ουρανό και τα φώτα και να μπαίνεις μέσα, να κάνεις καυτό μπάνιο και να παίρνεις την κουβέρτα που είχες στο καλοριφέρ να ζεσταίνεται και να τυλίγεσαι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 06 Δεκ 2020, 22:55

Χωρις γατα - τριψιματα η φαση δε φευγει ?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Δεκ 2020, 22:57

Νon4me έγραψε:
06 Δεκ 2020, 22:55
Χωρις γατα - τριψιματα η φαση δε φευγει ?
Τι εννοείς;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
aLiCat
Δημοσιεύσεις: 14874
Εγγραφή: 10 Σεπ 2018, 22:00

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aLiCat » 06 Δεκ 2020, 23:00

Η μυρωδιά της νοτισμένης γης, ύστερα από βροχή.
ᓚᕠᗢ ᗢᕡᓗ

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 06 Δεκ 2020, 23:04

Naida έγραψε:
06 Δεκ 2020, 22:57
Νon4me έγραψε:
06 Δεκ 2020, 22:55
Χωρις γατα - τριψιματα η φαση δε φευγει ?
Τι εννοείς;
ενοαω πως αν βγει καποιος στο μπαλκονι μιλησει , μετα μπει μεσα κανει καυτο μπανιο βγει απ το μπανιο γραπωσει την κουβερλου απ το καλοριφερι και τυλιχθει - ζεσταθει θα γουσταρει η πρεπει να εχει παιξει και τριπσιμο γατας ?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Δεκ 2020, 23:06

Νon4me έγραψε:
06 Δεκ 2020, 23:04
Naida έγραψε:
06 Δεκ 2020, 22:57
Νon4me έγραψε:
06 Δεκ 2020, 22:55
Χωρις γατα - τριψιματα η φαση δε φευγει ?
Τι εννοείς;
ενοαω πως αν βγει καποιος στο μπαλκονι μιλησει , μετα μπει μεσα κανει καυτο μπανιο βγει απ το μπανιο γραπωσει την κουβερλου απ το καλοριφερι και τυλιχθει - ζεσταθει θα γουσταρει η πρεπει να εχει παιξει και τριπσιμο γατας ?
Φυσικά θα γουστάρει. Αλλά το τρίψιμο της γάτας είναι ψυχολογική υποστήριξη. Σου λέει εδώ είμαι, μη μασάς.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 06 Δεκ 2020, 23:07

αη ση

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 06 Δεκ 2020, 23:10

- Casper - έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:24
Είχα ξεχάσει πόσο ωραίο είναι το τρέξιμο τον Χειμώνα με τον κρύο αέρα να σε χτυπάει στο πρόσωπο.

Πήγα όμως με τιραντάκι (το σακάκι το κρατούσα) και όποιος περνούσε (πεζός ή με το αμάξι) με κοιτούσε κάπως. Ακόμη και άντρες βλέπω που τρέχουν με σακάκια και αναρωτιέμαι πώς μπορούν.

Παρατήρησα επίσης πως η κίνηση (στο δρόμο) ήταν αισθητά μειωμένη, εδώ και μέρες βέβαια. Οπότε εισέπνευσα και πιο καθαρό αέρα.
Δοκίμασε και το ποδήλατο, αδειάζει το μυαλό.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

- Casper -

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 07 Δεκ 2020, 22:02

Ερμής έγραψε:
06 Δεκ 2020, 23:10
- Casper - έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:24
Είχα ξεχάσει πόσο ωραίο είναι το τρέξιμο τον Χειμώνα με τον κρύο αέρα να σε χτυπάει στο πρόσωπο.

Πήγα όμως με τιραντάκι (το σακάκι το κρατούσα) και όποιος περνούσε (πεζός ή με το αμάξι) με κοιτούσε κάπως. Ακόμη και άντρες βλέπω που τρέχουν με σακάκια και αναρωτιέμαι πώς μπορούν.

Παρατήρησα επίσης πως η κίνηση (στο δρόμο) ήταν αισθητά μειωμένη, εδώ και μέρες βέβαια. Οπότε εισέπνευσα και πιο καθαρό αέρα.
Δοκίμασε και το ποδήλατο, αδειάζει το μυαλό.
Μου αρέσει πολύ το ποδήλατο (είχα μέχρι το γυμνάσιο, μετά μου το έκλεψαν, λολ) αλλά το φοβάμαι πολύ στον δρόμο. Δεν θα το ευχαριστιόμουν γιατί το μυαλό μου θα ήταν συνεχώς στους οδηγούς.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 08 Δεκ 2020, 14:13

- Casper -

Τότε δοκίμασε τον χορό. Αναφέρομαι πάντα σε παραδοσιακούς. Δεν αδειάζει απλά το μυαλό, κάνει ρισετ κανονικά.

Δεν αστειεύομαι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10047
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 08 Δεκ 2020, 15:36

Gherschaagk έγραψε:
08 Δεκ 2020, 14:13
- Casper -

Τότε δοκίμασε τον χορό. Αναφέρομαι πάντα σε παραδοσιακούς. Δεν αδειάζει απλά το μυαλό, κάνει ρισετ κανονικά.

Δεν αστειεύομαι.
Kick boxing...
Aerobic και ναι παραδοσιακοί χοροι :smt023
Παρατηρητής...

- Casper -

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 08 Δεκ 2020, 19:45

Gherschaagk έγραψε:
08 Δεκ 2020, 14:13
- Casper -

Τότε δοκίμασε τον χορό. Αναφέρομαι πάντα σε παραδοσιακούς. Δεν αδειάζει απλά το μυαλό, κάνει ρισετ κανονικά.

Δεν αστειεύομαι.
ksk έγραψε:
08 Δεκ 2020, 15:36

Kick boxing...
Aerobic και ναι παραδοσιακοί χοροι :smt023

Θα φανώ σπαστικιά αν πω πως δεν μ' αρέσουν οι χοροί; :lol: (αν είχα να διαλέξω κιόλας οι παραδοσιακοί θα ήταν τελευταίοι :oops: ). Βασικά θεωρώ πως δεν τα καταφέρνω με βήματα κτλ. Είχα δοκιμάσει ένα πρόγραμμα μια φορά σε γυμναστήριο, ζούμπα ήταν νομίζω. Δεν αμφισβητώ πως είναι τέλεια γυμναστική και εκτόνωση, αλλά... γούστα.

Γενικά δεν είμαι πολύ της γυμναστικής. Μόνο περπάτημα, τρέξιμο και κολύμπι μ' αρέσουν (όχι πεταλούδες και λοιπά κολυμβητηρίου). Και ποδήλατο αν ένιωθα safe στον δρόμο και είχαμε ποδηλατόδρομους.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 08 Δεκ 2020, 19:58

- Casper - έγραψε:
08 Δεκ 2020, 19:45
Gherschaagk έγραψε:
08 Δεκ 2020, 14:13
- Casper -

Τότε δοκίμασε τον χορό. Αναφέρομαι πάντα σε παραδοσιακούς. Δεν αδειάζει απλά το μυαλό, κάνει ρισετ κανονικά.

Δεν αστειεύομαι.
ksk έγραψε:
08 Δεκ 2020, 15:36

Kick boxing...
Aerobic και ναι παραδοσιακοί χοροι :smt023

Θα φανώ σπαστικιά αν πω πως δεν μ' αρέσουν οι χοροί; :lol: (αν είχα να διαλέξω κιόλας οι παραδοσιακοί θα ήταν τελευταίοι :oops: ). Βασικά θεωρώ πως δεν τα καταφέρνω με βήματα κτλ. Είχα δοκιμάσει ένα πρόγραμμα μια φορά σε γυμναστήριο, ζούμπα ήταν νομίζω. Δεν αμφισβητώ πως είναι τέλεια γυμναστική και εκτόνωση, αλλά... γούστα.

Γενικά δεν είμαι πολύ της γυμναστικής. Μόνο περπάτημα, τρέξιμο και κολύμπι μ' αρέσουν (όχι πεταλούδες και λοιπά κολυμβητηρίου). Και ποδήλατο αν ένιωθα safe στον δρόμο και είχαμε ποδηλατόδρομους.
Δεν σηκώνω κουβέντα. Δεν έχεις κατάλαβε τον μηχανισμό που μπαίνει σε λειτουργία όταν χορεύεις παραδοσιακούς. Και αυτό συμβαίνει γιατί μετράς βήματα. Θες δεν θες αδειάζει το μυαλό. Εκτός αυτού, επειδή το έχω ζήσει στο πετσί μου, καλύτερη αεροβική από τους Κρητικούς χορούς δεν υπάρχει. Στην αρχή κανένας δεν ήξερε. Κι εσύ πρώτη μέρα στο σχολείο δεν ήξερες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

- Casper -

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 08 Δεκ 2020, 20:42

Gherschaagk έγραψε:
08 Δεκ 2020, 19:58
- Casper - έγραψε:
08 Δεκ 2020, 19:45
Gherschaagk έγραψε:
08 Δεκ 2020, 14:13
- Casper -

Τότε δοκίμασε τον χορό. Αναφέρομαι πάντα σε παραδοσιακούς. Δεν αδειάζει απλά το μυαλό, κάνει ρισετ κανονικά.

Δεν αστειεύομαι.
ksk έγραψε:
08 Δεκ 2020, 15:36

Kick boxing...
Aerobic και ναι παραδοσιακοί χοροι :smt023

Θα φανώ σπαστικιά αν πω πως δεν μ' αρέσουν οι χοροί; :lol: (αν είχα να διαλέξω κιόλας οι παραδοσιακοί θα ήταν τελευταίοι :oops: ). Βασικά θεωρώ πως δεν τα καταφέρνω με βήματα κτλ. Είχα δοκιμάσει ένα πρόγραμμα μια φορά σε γυμναστήριο, ζούμπα ήταν νομίζω. Δεν αμφισβητώ πως είναι τέλεια γυμναστική και εκτόνωση, αλλά... γούστα.

Γενικά δεν είμαι πολύ της γυμναστικής. Μόνο περπάτημα, τρέξιμο και κολύμπι μ' αρέσουν (όχι πεταλούδες και λοιπά κολυμβητηρίου). Και ποδήλατο αν ένιωθα safe στον δρόμο και είχαμε ποδηλατόδρομους.
Δεν σηκώνω κουβέντα. Δεν έχεις κατάλαβε τον μηχανισμό που μπαίνει σε λειτουργία όταν χορεύεις παραδοσιακούς. Και αυτό συμβαίνει γιατί μετράς βήματα. Θες δεν θες αδειάζει το μυαλό. Εκτός αυτού, επειδή το έχω ζήσει στο πετσί μου, καλύτερη αεροβική από τους Κρητικούς χορούς δεν υπάρχει. Στην αρχή κανένας δεν ήξερε. Κι εσύ πρώτη μέρα στο σχολείο δεν ήξερες.
Σωστά αλλά αφού δεν μ' αρέσει :oops:
Δεν είναι μόνο το θέμα της καλύτερης άσκησης αλλά και το τι απολαμβάνεις να κάνεις.

- Casper -

Re: Μικρές απολαύσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 15 Δεκ 2020, 17:07

Βροχερός καιρός, τζάκι, ζεστός καφές, μουσική και programming.

Καλά το τελευταίο δεν είναι απόλαυση για μένα ( :lol: ) αλλά είναι ωραία να απασχολείται το μυαλό με κάτι και να ξεχνιέται.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών