Ακούω γνώμες

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 04 Απρ 2023, 15:37

Με τη σύζυγο συζητάμε (τώρα που έχουν φύγει όλα τα παιδιά από το σπίτι και μας φαίνεται λίγο άδειο η αλήθεια είναι - μέχρι και τον προηγούμενο Σεπτέμβρη είχαμε ακόμα τη μικρή στο σπίτι,τώρα πήγε κι αυτή Σαλόνικα για σπουδές) να αλλάξουμε τελείως τη ζωή μας.
Λέμε να μετακομίσουμε κάπου αλλού και να νοικιάζουμε το σπίτι εδώ σε κάποια άλλη οικογένεια.

Το κάπου αλλού είναι που μας προβληματίζει.
Έχουμε μπουχτίσει και οι δύο με τα αλλοπρόσαλλα ωράρια τόσα χρόνια στις δουλειές μας,με το άγχος,με τη φασαρία στην πόλη (αν κι εγώ είμαι ξεκάθαρα παιδί των πόλεων),με τους λογαριασμούς,με το ότι κυρίως ποτέ δεν ζήσαμε έτσι ακριβώς όπως θέλαμε.
Τι θέλαμε ;
Ταξίδια.
Μία ιδέα ήταν αυτή,να αγοράζαμε ένα αυτοκινούμενο και να ξεκινούσαμε για όπου μας βγάλει.Αυτό όμως θέλει πολλά λεφτά και παραμένει στόχος για μετά τη σύνταξη.
Η άλλη είναι να πάμε στο χωριό καταγωγής της γυναίκας,που είναι μεν ψιλο-ορεινό,αλλά έχει πολλή κίνηση ΚΑΙ το χειμώνα και να ασχοληθούμε με καλλιέργειες τύπου καρυδιάς.Μπορούμε να νοικιάσουμε στρέμματα,επειδή το έχουμε ψάξει και επειδή φυσικά δεν έχουμε δικά μας χωράφια.Εναλλακτικά να ασχοληθούμε με πιο χαμηλού προφίλ καλλιέργειες (καμμιά πατάτα π.χ.) και παράλληλα εγώ να εργάζομαι σε διάφορα μεροκάματα,κυρίως αγροτικά και η σύζυγος να κάνει κανένα ιδιαίτερο (έχει και μεγάλη κωμόπολη και μεγάλη πόλη σε σχετικά κοντινή απόσταση).Εννοείται να στήσουμε ολόκληρο το σπίτι εκ νέου,το οποίο είναι σε καλή τοποθεσία,να το διαμορφώσω έτσι ώστε να ακούω μουσική σε ωραίο περιβάλλον,να χιονίζει έξω και τέτοιες φάσεις.
Το πρόβλημα εδώ είναι το ίδιο με αυτό της πόλης.Θα μπλέξουμε με τον ντόπιο πληθυσμό εκεί αναγκαστικά και αυτό είναι κάτι που ΔΕΝ το θέλουμε.Θα προτιμούσαμε πιο private.Αλλά στα χωριά δε μπορείς να αποφύγεις τις υποχρεωτικές επαφές.

Η άλλη φάση που σκεφτόμαστε είναι να πάμε σε μία χώρα τύπου Ισπανία,νότια Ιταλία,Κανάρια νησιά,ίσως και Μαρόκο,όπου εγώ θα μπορώ να δουλέψω σε ξενοδοχείο και η σύζυγος σε κάτι ανάλογο,αλλά και εκεί πάλι λέμε ότι θα πρόκειται για μία από τα ίδια.Πάλι με έντονη δουλειά θα μπλέξουμε,πάλι με άγχος,πάλι με έντονους ρυθμούς,μόνο που αυτή τη φορά θα είναι σε διαφορετικό περιβάλλον και αυτό είναι και το μόνο γοητευτικό της υπόθεσης.Ότι θα ανακαλύπτουμε μία άλλη χώρα.Έχουμε δε σκεφτεί να το κάμουμε αυτό για πεντάμηνα-εξάμηνα π.χ. και μετά να πηγαίνουμε σε άλλη χώρα.Να σημειώσω δε ότι δεν μιλά κανείς μας ισπανικά,ιταλικά ή μαροκινά,σε αυτή την περίπτωση :lol:

Τελευταία επιλογή είναι να πάρουμε μία καλή κάμερα,καλό εξοπλισμό,σακίδια κλπ και να γίνουμε γιουτιούμπερς,να πηγαίνουμε από χώρα σε χώρα και να καταγράφουμε διάφορα.Αλλά έχουμε δει αρκετά ζευγάρια στο τιούμπ που το κάνουν αυτό και έχουμε διαπιστώσει ότι τα θετικά θαμπς δίνονται σε κάτι ξενέρωτους που πάνε όλο σε εστιατόρια,σε ακριβά ξενοδοχεία κλπ.Αυτό δεν είναι το στυλ μας και δεν πιστεύουμε ότι θα γινόμασταν καλοί σε αυτό,από τη στιγμή μάλιστα που κανείς από τους δύο δεν έχει όρεξη να μιλάει στην κάμερα :003:
Αλλά θα μπορούσαμε να το κάνουμε απρόσωπα,μόνο καταγραφή.

Προς το παρόν αυτά σκεφτόμαστε.Έχετε να προτείνετε κάτι σε ένα ζευγάρι που έχει όρεξη να κάνει την ανατροπή και να ζήσει λίγο πιο εναλλακτικά και οικονομικά,το οποίο σημαίνει να τελειώσουμε με τον τωρινό τρόπο ζωής μας ; Εγώ έχω μπουχτίσει πάντως.Δεν θέλω να γεράσω περιμένοντας πότε θα μπει η σύνταξη.Θέλω να είμαι πιο active.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 04 Απρ 2023, 15:40

Πηγαινετε στο χωριο για να ειστε κοντα σε πηγες τροφιμων και νερου, οποτε αν εχουμε ειτε ΓΠΠ, ειτε παγκοσμιο κραχ, ειτε απλη επισιτιστικη κριση, θα ειστε καλυμμενοι.

.

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 04 Απρ 2023, 15:41

Εξάμηνα και κάθε φορά σε άλλη χώρα :smt023

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 04 Απρ 2023, 15:44

Αρίστος έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:40
Πηγαινετε στο χωριο για να ειστε κοντα σε πηγες τροφιμων και νερου, οποτε αν εχουμε ειτε ΓΠΠ, ειτε παγκοσμιο κραχ, ειτε απλη επισιτιστικη κριση, θα ειστε καλυμμενοι.

.
Από αυτή την άποψη το έχουμε όντως σκεφτεί και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Κι στο χωριό όμως με μαλάκες μπλέκεις,μην νομίζεις.

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6595
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 04 Απρ 2023, 15:49

BigChiefWahoo έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:44
Αρίστος έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:40
Πηγαινετε στο χωριο για να ειστε κοντα σε πηγες τροφιμων και νερου, οποτε αν εχουμε ειτε ΓΠΠ, ειτε παγκοσμιο κραχ, ειτε απλη επισιτιστικη κριση, θα ειστε καλυμμενοι.

.
Από αυτή την άποψη το έχουμε όντως σκεφτεί και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Κι στο χωριό όμως με μαλάκες μπλέκεις,μην νομίζεις.
Μπορείς να αποφύγεις τους μαλάκες. Ακόμα και στο χωριό μπορείς να μην έχεις πολλά πολλά με γείτονες κτλ
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

user0972003
Δημοσιεύσεις: 3683
Εγγραφή: 12 Φεβ 2023, 18:41

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από user0972003 » 04 Απρ 2023, 15:57

hades έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:49
BigChiefWahoo έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:44
Αρίστος έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:40
Πηγαινετε στο χωριο για να ειστε κοντα σε πηγες τροφιμων και νερου, οποτε αν εχουμε ειτε ΓΠΠ, ειτε παγκοσμιο κραχ, ειτε απλη επισιτιστικη κριση, θα ειστε καλυμμενοι.

.
Από αυτή την άποψη το έχουμε όντως σκεφτεί και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Κι στο χωριό όμως με μαλάκες μπλέκεις,μην νομίζεις.
Μπορείς να αποφύγεις τους μαλάκες. Ακόμα και στο χωριό μπορείς να μην έχεις πολλά πολλά με γείτονες κτλ
Επιβεβαιώνω γιατί κι εγώ χωριό αλλά δεν έχω πολλά πολλά με κόσμο.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 04 Απρ 2023, 16:01

Eγω οταν παρω τη συνταξη μου σκεφτομαι χωριο 7 μηνες και Αττικη τους 5 καλοκαιρινους μηνες.

.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 04 Απρ 2023, 16:03

BigChiefWahoo έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:37
Με τη σύζυγο συζητάμε (τώρα που έχουν φύγει όλα τα παιδιά από το σπίτι και μας φαίνεται λίγο άδειο η αλήθεια είναι - μέχρι και τον προηγούμενο Σεπτέμβρη είχαμε ακόμα τη μικρή στο σπίτι,τώρα πήγε κι αυτή Σαλόνικα για σπουδές) να αλλάξουμε τελείως τη ζωή μας.

Τελευταία επιλογή είναι να πάρουμε μία καλή κάμερα,καλό εξοπλισμό κλπ


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11905
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 04 Απρ 2023, 16:04

Αρίστος έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:40
Πηγαινετε στο χωριο για να ειστε κοντα σε πηγες τροφιμων και νερου, οποτε αν εχουμε ειτε ΓΠΠ, ειτε παγκοσμιο κραχ, ειτε απλη επισιτιστικη κριση, θα ειστε καλυμμενοι.

.
Για πες , πως θα γίνει αυτό στο χωριό ;

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 04 Απρ 2023, 16:05

Αρίστος έγραψε:
04 Απρ 2023, 16:01
Eγω οταν παρω τη συνταξη μου σκεφτομαι χωριο 7 μηνες και Αττικη τους 5 καλοκαιρινους μηνες.

.
με το καλο :D
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 04 Απρ 2023, 16:07

πηγαινε στο χωριο και παραλληλα με την αξιοποιηση των κτηματων, προσπαθηστε να κανετε και ενα αλλο επαγγελμο για να εχετε ενα μηναιο σταθερο μισθο. μπορεις να ψαχτεις και για βιολογικη γεωργια οπου πιθανον να παιζουν και επιδοτησεις
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11905
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 04 Απρ 2023, 16:09

BigChiefWahoo έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:37
Η άλλη είναι να πάμε στο χωριό καταγωγής της γυναίκας,που είναι μεν ψιλο-ορεινό,αλλά έχει πολλή κίνηση ΚΑΙ το χειμώνα και να ασχοληθούμε με καλλιέργειες τύπου καρυδιάς.Μπορούμε να νοικιάσουμε στρέμματα,επειδή το έχουμε ψάξει και επειδή φυσικά δεν έχουμε δικά μας χωράφια.Εναλλακτικά να ασχοληθούμε με πιο χαμηλού προφίλ καλλιέργειες (καμμιά πατάτα π.χ.) και παράλληλα εγώ να εργάζομαι σε διάφορα μεροκάματα,κυρίως αγροτικά και η σύζυγος να κάνει κανένα ιδιαίτερο (έχει και μεγάλη κωμόπολη και μεγάλη πόλη σε σχετικά κοντινή απόσταση).Εννοείται να στήσουμε ολόκληρο το σπίτι εκ νέου,το οποίο είναι σε καλή τοποθεσία,να το διαμορφώσω έτσι ώστε να ακούω μουσική σε ωραίο περιβάλλον,να χιονίζει έξω και τέτοιες φάσεις.
Το πρόβλημα εδώ είναι το ίδιο με αυτό της πόλης.Θα μπλέξουμε με τον ντόπιο πληθυσμό εκεί αναγκαστικά και αυτό είναι κάτι που ΔΕΝ το θέλουμε.Θα προτιμούσαμε πιο private.Αλλά στα χωριά δε μπορείς να αποφύγεις τις υποχρεωτικές επαφές.
Σκέψου σε πόσα χρόνια θα σου αποδώσει η καρυδιά και τι επένδυση θες να κάνεις και αν αξίζει.
Με τίποτα αρωματικά τύπου ρίγανες κοίτα αν συμφέρει δεν ξέρω.

Στην επαρχία αναγκαστικά θα χρειαστείς μεροκάματο. Μόνο τις μετακινήσεις να υπολογίσεις με τα καύσιμα :a040:

Ντόπιος πληθυσμός ναι. Πρόβλημα τεράστιο. Εϊναι όλοι καλοί όταν πας για λίγες μέρες....αλλάζει αυτό όταν θα σε δουν να τους κατσικώνεσαι στη μάπα και να προοδεύεις σε κάτι.

ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΖΟΡΙΑ.

:D

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39688
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 04 Απρ 2023, 16:12

taliban έγραψε:
04 Απρ 2023, 16:04
Αρίστος έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:40
Πηγαινετε στο χωριο για να ειστε κοντα σε πηγες τροφιμων και νερου, οποτε αν εχουμε ειτε ΓΠΠ, ειτε παγκοσμιο κραχ, ειτε απλη επισιτιστικη κριση, θα ειστε καλυμμενοι.

.
Για πες , πως θα γίνει αυτό στο χωριό ;


Τα χωρια σε τετοιες φασεις μετατρεπονται σε κολλεκτιβες που οι κατοικοι ανταλασσουν τα βασικα ειδη. Ενας βαζει γαλα απο τα ζωα, αλλος αυγα απο τις κοτες, ο τριτος λαχανικα απο το περβολι, υπαρχουν πηγαδια κλπ.

.

Καρολίνα
Δημοσιεύσεις: 3465
Εγγραφή: 28 Ιαν 2023, 00:04

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καρολίνα » 04 Απρ 2023, 16:12

BigChiefWahoo έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:37
Η άλλη φάση που σκεφτόμαστε είναι να πάμε σε μία χώρα τύπου Ισπανία,νότια Ιταλία,Κανάρια νησιά,ίσως και Μαρόκο,όπου εγώ θα μπορώ να δουλέψω σε ξενοδοχείο και η σύζυγος σε κάτι ανάλογο,αλλά και εκεί πάλι λέμε ότι θα πρόκειται για μία από τα ίδια.Πάλι με έντονη δουλειά θα μπλέξουμε,πάλι με άγχος,πάλι με έντονους ρυθμούς,μόνο που αυτή τη φορά θα είναι σε διαφορετικό περιβάλλον και αυτό είναι και το μόνο γοητευτικό της υπόθεσης.Ότι θα ανακαλύπτουμε μία άλλη χώρα.Έχουμε δε σκεφτεί να το κάμουμε αυτό για πεντάμηνα-εξάμηνα π.χ. και μετά να πηγαίνουμε σε άλλη χώρα.Να σημειώσω δε ότι δεν μιλά κανείς μας ισπανικά,ιταλικά ή μαροκινά,σε αυτή την περίπτωση :lol:
Σε τι πόστο σε ξενοδοχεία, αν επιτρέπεται; Ρωτάω γιατί αν έχεις ξαναδουλέψει, θα μπορούσες να απευθυνθείς σε κάποιον recruiter που ειδικεύεται σε hospitality και να μην χρειαστεί καν να ψάξεις μόνος σου.

Αν σε ενδιαφέρει, μπορώ να σου προτείνω ένα άτομο που ξέρω ότι συνεργάζεται με ξενοδοχεία σε Ισπανία, Ιταλία και άλλες ωραίες ζεστές χώρες (Μαρόκο νομίζω πως όχι).

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10302
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Ακούω γνώμες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 04 Απρ 2023, 16:15

BigChiefWahoo έγραψε:
04 Απρ 2023, 15:37
Με τη σύζυγο συζητάμε (τώρα που έχουν φύγει όλα τα παιδιά από το σπίτι και μας φαίνεται λίγο άδειο η αλήθεια είναι - μέχρι και τον προηγούμενο Σεπτέμβρη είχαμε ακόμα τη μικρή στο σπίτι,τώρα πήγε κι αυτή Σαλόνικα για σπουδές) να αλλάξουμε τελείως τη ζωή μας.
Λέμε να μετακομίσουμε κάπου αλλού και να νοικιάζουμε το σπίτι εδώ σε κάποια άλλη οικογένεια.

Το κάπου αλλού είναι που μας προβληματίζει.
Έχουμε μπουχτίσει και οι δύο με τα αλλοπρόσαλλα ωράρια τόσα χρόνια στις δουλειές μας,με το άγχος,με τη φασαρία στην πόλη (αν κι εγώ είμαι ξεκάθαρα παιδί των πόλεων),με τους λογαριασμούς,με το ότι κυρίως ποτέ δεν ζήσαμε έτσι ακριβώς όπως θέλαμε.
Τι θέλαμε ;
Ταξίδια.
Μία ιδέα ήταν αυτή,να αγοράζαμε ένα αυτοκινούμενο και να ξεκινούσαμε για όπου μας βγάλει.Αυτό όμως θέλει πολλά λεφτά και παραμένει στόχος για μετά τη σύνταξη.
Η άλλη είναι να πάμε στο χωριό καταγωγής της γυναίκας,που είναι μεν ψιλο-ορεινό,αλλά έχει πολλή κίνηση ΚΑΙ το χειμώνα και να ασχοληθούμε με καλλιέργειες τύπου καρυδιάς.Μπορούμε να νοικιάσουμε στρέμματα,επειδή το έχουμε ψάξει και επειδή φυσικά δεν έχουμε δικά μας χωράφια.Εναλλακτικά να ασχοληθούμε με πιο χαμηλού προφίλ καλλιέργειες (καμμιά πατάτα π.χ.) και παράλληλα εγώ να εργάζομαι σε διάφορα μεροκάματα,κυρίως αγροτικά και η σύζυγος να κάνει κανένα ιδιαίτερο (έχει και μεγάλη κωμόπολη και μεγάλη πόλη σε σχετικά κοντινή απόσταση).Εννοείται να στήσουμε ολόκληρο το σπίτι εκ νέου,το οποίο είναι σε καλή τοποθεσία,να το διαμορφώσω έτσι ώστε να ακούω μουσική σε ωραίο περιβάλλον,να χιονίζει έξω και τέτοιες φάσεις.
Το πρόβλημα εδώ είναι το ίδιο με αυτό της πόλης.Θα μπλέξουμε με τον ντόπιο πληθυσμό εκεί αναγκαστικά και αυτό είναι κάτι που ΔΕΝ το θέλουμε.Θα προτιμούσαμε πιο private.Αλλά στα χωριά δε μπορείς να αποφύγεις τις υποχρεωτικές επαφές.

Η άλλη φάση που σκεφτόμαστε είναι να πάμε σε μία χώρα τύπου Ισπανία,νότια Ιταλία,Κανάρια νησιά,ίσως και Μαρόκο,όπου εγώ θα μπορώ να δουλέψω σε ξενοδοχείο και η σύζυγος σε κάτι ανάλογο,αλλά και εκεί πάλι λέμε ότι θα πρόκειται για μία από τα ίδια.Πάλι με έντονη δουλειά θα μπλέξουμε,πάλι με άγχος,πάλι με έντονους ρυθμούς,μόνο που αυτή τη φορά θα είναι σε διαφορετικό περιβάλλον και αυτό είναι και το μόνο γοητευτικό της υπόθεσης.Ότι θα ανακαλύπτουμε μία άλλη χώρα.Έχουμε δε σκεφτεί να το κάμουμε αυτό για πεντάμηνα-εξάμηνα π.χ. και μετά να πηγαίνουμε σε άλλη χώρα.Να σημειώσω δε ότι δεν μιλά κανείς μας ισπανικά,ιταλικά ή μαροκινά,σε αυτή την περίπτωση :lol:

Τελευταία επιλογή είναι να πάρουμε μία καλή κάμερα,καλό εξοπλισμό,σακίδια κλπ και να γίνουμε γιουτιούμπερς,να πηγαίνουμε από χώρα σε χώρα και να καταγράφουμε διάφορα.Αλλά έχουμε δει αρκετά ζευγάρια στο τιούμπ που το κάνουν αυτό και έχουμε διαπιστώσει ότι τα θετικά θαμπς δίνονται σε κάτι ξενέρωτους που πάνε όλο σε εστιατόρια,σε ακριβά ξενοδοχεία κλπ.Αυτό δεν είναι το στυλ μας και δεν πιστεύουμε ότι θα γινόμασταν καλοί σε αυτό,από τη στιγμή μάλιστα που κανείς από τους δύο δεν έχει όρεξη να μιλάει στην κάμερα :003:
Αλλά θα μπορούσαμε να το κάνουμε απρόσωπα,μόνο καταγραφή.

Προς το παρόν αυτά σκεφτόμαστε.Έχετε να προτείνετε κάτι σε ένα ζευγάρι που έχει όρεξη να κάνει την ανατροπή και να ζήσει λίγο πιο εναλλακτικά και οικονομικά,το οποίο σημαίνει να τελειώσουμε με τον τωρινό τρόπο ζωής μας ; Εγώ έχω μπουχτίσει πάντως.Δεν θέλω να γεράσω περιμένοντας πότε θα μπει η σύνταξη.Θέλω να είμαι πιο active.
Όλα όσα σκέφτηκες σε ξενίζουν για τους χψ λόγους.
Οποτε αστα...
Μήπως να περιμένεις την σύνταξη και στο μεταξύ να κανεις μικρές αποδράσεις;
Παρατηρητής...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών