Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32748
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Ιαν 2019, 08:25

θετε γαιδουρια; παρτε ενα χτεσινο.

πελατης. πιθανοτατα μελος του πχορουμ. :003: θελει καυστικη σοδα, τουχει βουλωσει η χεστρα. παιρνει, και θελει συμβουλες για το πως να τη χρησιμοποιησει. το προβλημα του ειναι πως αφου ειναι βουλωμενη, αν ριξει την καυστικη αυτη θα μεινει στη λεκανη, δεν θα προχωρησει στο βουλωμενο σημειο. λογικο, και αντιθετα με τη συνηθη πρακτικη μου (ουγκ, δεν ξερω, βρες μαστορα) προσπαθω να εξηγησω. μα εκανα λαθος, καμμια σχεση με τη λογικη, θεωρει οτι η λυση ειναι να ριξει την καυστικη στο νεροχυτη, που δεν ειναι βουλωμενος.στην ιδια αποχετευση καταληγουν αφου. :fp: εκει λοιπον που καταριεμαι την ωρα και τη στιγμη που ανοιξα το στομα μου και προσπαθω να εξηγησω οτι η καυστικη δεν ειναι τηλεκατευθυνομενος πυραυλος, χτυπα το τηλεφωνο.

εχω την κακη συνηθεια να το εχω πανω στο γραφειο, στο φορτιστη, σε ανοιχτη ακροαση. ειναι η γυναικα μου, λεει οτι το παιδι εχει 39 πυρετο και εκανε εμετο, να παω να τους παρω να τους παω στο γιατρο, τελευταια κουβεντα πριν κλεισουν ειναι το παιδι που λεει "μπαμπα ελα γρηγορα, κανει κρυο"

λεω λοιπον στο γαιδαρο οτι πρεπει να φυγω, αμεσως,για τον προφανη λογο που ακουσε και αυτος στη συνομιλια. και θα γυρισω σε κανα τεταρτο, αν θελει κατι. δε φευγει, και συνεχιζει να με ρωτα τις βλακειες του. δεν απαντω, πιανω να κλειδωνω πορτες, να μαζευω κλειδια λεφτα κινητο για να φυγω, κι αυτος επιμενει να κατσω να του εξηγησω. σχεδον τον εσπρωξα να βγει εξω να κλειδωσω και δεν σταματησε να με ψελνει καθως εφευγα.

ε, φυσικα σημερα, μολις τωρα, ξαναρθε, να μου παραπονεθει οτι δεν εγινε δουλεια, αφου δεν εκατσα να του εξηγησω τι να κανει. φυσικα εριξε την καυστικη στο νεροχυτη.

ουγκ. δεν ξερω. βρες μαστορα. :011:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4357
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 04 Ιαν 2019, 09:41

Ασέβαστος έγραψε:
04 Ιαν 2019, 08:25
θετε γαιδουρια; παρτε ενα χτεσινο.

πελατης. πιθανοτατα μελος του πχορουμ. :003: θελει καυστικη σοδα, τουχει βουλωσει η χεστρα. παιρνει, και θελει συμβουλες για το πως να τη χρησιμοποιησει. το προβλημα του ειναι πως αφου ειναι βουλωμενη, αν ριξει την καυστικη αυτη θα μεινει στη λεκανη, δεν θα προχωρησει στο βουλωμενο σημειο. λογικο, και αντιθετα με τη συνηθη πρακτικη μου (ουγκ, δεν ξερω, βρες μαστορα) προσπαθω να εξηγησω. μα εκανα λαθος, καμμια σχεση με τη λογικη, θεωρει οτι η λυση ειναι να ριξει την καυστικη στο νεροχυτη, που δεν ειναι βουλωμενος.στην ιδια αποχετευση καταληγουν αφου. :fp: εκει λοιπον που καταριεμαι την ωρα και τη στιγμη που ανοιξα το στομα μου και προσπαθω να εξηγησω οτι η καυστικη δεν ειναι τηλεκατευθυνομενος πυραυλος, χτυπα το τηλεφωνο.

εχω την κακη συνηθεια να το εχω πανω στο γραφειο, στο φορτιστη, σε ανοιχτη ακροαση. ειναι η γυναικα μου, λεει οτι το παιδι εχει 39 πυρετο και εκανε εμετο, να παω να τους παρω να τους παω στο γιατρο, τελευταια κουβεντα πριν κλεισουν ειναι το παιδι που λεει "μπαμπα ελα γρηγορα, κανει κρυο"

λεω λοιπον στο γαιδαρο οτι πρεπει να φυγω, αμεσως,για τον προφανη λογο που ακουσε και αυτος στη συνομιλια. και θα γυρισω σε κανα τεταρτο, αν θελει κατι. δε φευγει, και συνεχιζει να με ρωτα τις βλακειες του. δεν απαντω, πιανω να κλειδωνω πορτες, να μαζευω κλειδια λεφτα κινητο για να φυγω, κι αυτος επιμενει να κατσω να του εξηγησω. σχεδον τον εσπρωξα να βγει εξω να κλειδωσω και δεν σταματησε να με ψελνει καθως εφευγα.

ε, φυσικα σημερα, μολις τωρα, ξαναρθε, να μου παραπονεθει οτι δεν εγινε δουλεια, αφου δεν εκατσα να του εξηγησω τι να κανει. φυσικα εριξε την καυστικη στο νεροχυτη.

ουγκ. δεν ξερω. βρες μαστορα. :011:


πες του πιες την σόδα, θα χωνέψεις και όπως πας να χέ.. θα ξεβουλώσει και η χέστρα.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 05 Φεβ 2019, 15:37

Καμια φορα μπορει ο αλλος να ειναι και αφηρημενος και να μην προσεχει. Ή μπορει πραγματικα να μην αντεχει να σηκωθει. Τις περισσοτερες φορες ομως, απλως ειναι γαιδουρια. Καποιες φορες, ενω ειμαι ορθια, λεω... Καποιος να σηκωθει να κατσει η κοπελα που ειναι εγκυος! ή Η κυρια /ο κυριος που ειναι μεγαλη /μεγαλος! Ή η μητερα που εχει το πιστιρικι! Ολο και καποιος σηκωνεται.
Επειδη ομως εχει τυχει να καθομαι και να ειμαι αφηρημενη, θα ηθελα να ερθει καποιος που το χρειαζεται και να μου ζητησει η θεση. Αν πραγματικα για καποιο λογο δεν αντεχω να σηκωθω, θα ζητησω συγγνωμη και θα πω να ζητησουν απο καποιον αλλο.

Οσο ημουν εγκυος χρησιμοποιουσα αρκετα το μετρο. Οχι καθημερινα, αλλα αρκετα συχνα. Τις μοναδικες δυο φορες που σηκωθηκε καποιος, ηταν ηλικιωμενοι. Δεν ειχα καποια απαιτηση να σηκωθει καποιος, απλα μου ειχε κανει εντυπωση.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 05 Φεβ 2019, 15:43

Custom_F έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:37
Καμια φορα μπορει ο αλλος να ειναι και αφηρημενος και να μην προσεχει. Ή μπορει πραγματικα να μην αντεχει να σηκωθει. Τις περισσοτερες φορες ομως, απλως ειναι γαιδουρια. Καποιες φορες, ενω ειμαι ορθια, λεω... Καποιος να σηκωθει να κατσει η κοπελα που ειναι εγκυος! ή Η κυρια /ο κυριος που ειναι μεγαλη /μεγαλος! Ή η μητερα που εχει το πιστιρικι! Ολο και καποιος σηκωνεται.
Επειδη ομως εχει τυχει να καθομαι και να ειμαι αφηρημενη, θα ηθελα να ερθει καποιος που το χρειαζεται και να μου ζητησει η θεση. Αν πραγματικα για καποιο λογο δεν αντεχω να σηκωθω, θα ζητησω συγγνωμη και θα πω να ζητησουν απο καποιον αλλο.

Οσο ημουν εγκυος χρησιμοποιουσα αρκετα το μετρο. Οχι καθημερινα, αλλα αρκετα συχνα. Τις μοναδικες δυο φορες που σηκωθηκε καποιος, ηταν ηλικιωμενοι. Δεν ειχα καποια απαιτηση να σηκωθει καποιος, απλα μου ειχε κανει εντυπωση.
Δεν υπάρχει πια "φιλότιμο" είναι μια λέξη που κοντεύει να ξεχαστεί. Βέβαια οι ξένοι (που λέμε ότι δεν ξέρουν τι είναι φιλότιμο, εμείς οι όμορφοι) την ανακαλύπτουν αλλά πρέπει να της έχουν δώσει άλλο όνομα.
the end

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Φεβ 2019, 15:50

Cavaliere έγραψε:
31 Δεκ 2018, 14:00
ΤΟ έβαλα και σε άλλο νήμα, αλλά ακόμα βράζω. Γαϊδάρα κάθεται και χαμογελιέται στο κινητό, ενώ γριές κοψομεσιάζονται όρθιες. Και γέροι. Κι ούτε ρωτά καν, να κάτσει άλλος. Αντίθετα, ένα ζευγάρι μεσόκοπων, σηκώθηκε για να καθίσουν δύο γέροι. Πού πάμε; Βάστα, Tomsen.
foscilis έγραψε:
31 Δεκ 2018, 14:02
Don't worry σε 3-4 χρόνια που θα τη γκαστρώσει ο πιο ακατάλληλος θα ξεκινήσει να το πληρώνει με τόκο για κάθε δευτερόλεπτο της υπόλοιπης ζωής της.
Κομπλεξάρετε πολύ τελευταία (ίσως πάντα αλλά τι σημασία έχει; :102: )
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Φεβ 2019, 15:52

Το "ακομπλεξάριστος" σαν συνώνυμο του "αναίσθητος" <==> η ιδεολογία των παιδιών των πασόκων σε 2 λέξεις.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Φεβ 2019, 15:56

foscilis έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:52
Το "ακομπλεξάριστος" σαν συνώνυμο του "αναίσθητος" <==> η ιδεολογία των παιδιών των πασόκων σε 2 λέξεις.
Ο συνήθης όρος είναι "αυθεντικότητα".
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Φεβ 2019, 16:09

foscilis έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:52
Το "ακομπλεξάριστος" σαν συνώνυμο του "αναίσθητος" <==> η ιδεολογία των παιδιών των πασόκων σε 2 λέξεις.
Καλά εσύ το αναμιγνύεις με μανία. Άλλο αυτό. Δεν σχολιάζω ιδεολογίες πασόκων ή νεοδημοκρατών. Σχολιάζω πικροχολίαση και αφορισμούς που εν τέλει είναι σκατοψυχιά. Απλά πρόσεχε. Το φαινόμενο του σωστού που βρίζει όλους τους άλλους που είναι λάθος,
είναι γνωστό πριν από το πασόκ και τη νέα δημοκρατία. Τι νομίζεις ότι είσαι και κρίνεις τους άλλους με τέτοια κακία;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25246
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 05 Φεβ 2019, 16:16

foscilis έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:52
Το "ακομπλεξάριστος" σαν συνώνυμο του "αναίσθητος" <==> η ιδεολογία των παιδιών των πασόκων σε 2 λέξεις.
Τι διάολο, shared account παίζει, αφού αυτούς ακριβώς ψηφίζεις.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Φεβ 2019, 16:33

για εικοστή φορά, αυτοί μου κάνουν τη δουλειά. Δε σημαίνει ότι θα τους πιάσω και γκόμενους.

Augustin Meaulnes
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 04 Φεβ 2019, 00:15

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Augustin Meaulnes » 05 Φεβ 2019, 16:47

talaipwros έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:16
foscilis έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:52
Το "ακομπλεξάριστος" σαν συνώνυμο του "αναίσθητος" <==> η ιδεολογία των παιδιών των πασόκων σε 2 λέξεις.
Τι διάολο, shared account παίζει, αφού αυτούς ακριβώς ψηφίζεις.
foscilis έγραψε:
05 Φεβ 2019, 16:33
για εικοστή φορά, αυτοί μου κάνουν τη δουλειά. Δε σημαίνει ότι θα τους πιάσω και γκόμενους.

cras amet qui numquam amavit quique amavit cras amet

(δοντ σορυ για την απουσία πικαντικου σεξαστειου-δεν θα επαναληφθεί)

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 24 Φεβ 2019, 16:46

Εικόνα
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Φεβ 2019, 17:14

enterprise-psi έγραψε:
24 Φεβ 2019, 16:46
Εικόνα
Πατάς διπλή γραμμή και κατηγορείς κάποιον που ασχολήθηκε με το κινητό του.

Περιμένω καλή δικαιολογία για απάντηση.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12540
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 24 Φεβ 2019, 17:20

Αναγκαστική προσπέραση , επειδή είμαι από πίσω του και κάνει δεξιά αριστερά σαν μεθυσμένος , επειδή είναι στο κινητό. Πρόβλεψη ατυχήματος .
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γαϊδούρια της καθημερινότητας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Φεβ 2019, 17:30

400 ευρώ πρόστιμο, 20 ημέρες δίπλωμα και πινακίδες και 7 πόντοι.

Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών