Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Απρ 2019, 15:28

Golden Age έγραψε:
29 Απρ 2019, 14:11
southern έγραψε:
29 Απρ 2019, 14:07

Καταρχάς εγώ δεν έχω κομματική ταυτότητα της ΝΔ για να με αποκαλείς συναγωνιστή του. Δεν ξέρω αν έχει κι αυτός. Εγώ δεν θα ήθελα τον Παπαθανασίου σε καμία εκλογική λίστα. Ποιος όμως ενέκρινε το συγκεκριμένο άρθρο να μπει στο περιοδικό; Όταν λέω εγώ ότι η ΧΑ είναι καμμένη από το παρελθόν της , κάτι ξέρω.
Που ξέρω εγώ τί έχεις και τι δεν έχεις; Πριν 6 εβδομάδες έλεγες ότι μπορεί να ψήφιζες Χρυσή Αυγή και τώρα απεδείχθεις κομματόσκυλο της ΝΔ. Δεν μπορώ να πιστέψω τίποτε απ' όσα λες.

Σημασία δεν έχει τί θα ήθλες εσύ, σημασία έχει τί κάνει το κόμμα σου. Ο Αβραμόπουλος τον είχε στο ψηφοδέλτιό του στο δήμο της Αθήνας και τον είχε κάνει και αντιδήμαρχο. Ο Γεωργιάδης τον έβαλε να κάνει ομιλίες στη σχολή του και φυσικά δεν σε ρώτησε (άρα σε έχει χεσμένο κι εσένα και τηγ νώμη σου).

Για ποιο λόγο όμως δεν θα ήθελες τον Παναθανασίου στα ψηφοδέλτια της ΝΔ; Εσύ στις δημοτικές εκλογές θα ψηφίζεις Καπερνάρο που έχει στο ψηφοδέλτιό του πρώην στελέχη της Χρυσής Αυγής.
Έλα μωρέ τώρα, κι αν κάποιοι διατύπωσαν κάπου Kauldron @ Κατά Ορμπαν ψηφίζει η ΝΔ μια ατυχή έκφραση δε πειράζει πσωμί (να φάμε από τους νεοδημοκρατίστικους διοριΖμούς) κι αλάτι...
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 1009
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 29 Απρ 2019, 15:32

Μπίστης έγραψε:
29 Απρ 2019, 15:03
:smt023

Δεν έχω πρόβλημα με το κειμενάκι, θέλω να παραμείνουμε λευκοί και η μόνη λύση είναι οι αλβανοί, ο Καρυταίν θέλει να υιοθετήσουμε αιθίοπες, ο Πατ κιτρινόμαυρους, ο καθένας με την κάβλα του, οι ζαίοι την Σάρα και την Μάρα, καλύτερη η τρέλλα της ΧΑ.
Πολύ καλύτεροι είναι οι Αιθίοπες από τους Αλβανούς.
Εγώ όμως θέλω να μείνουμε Έλληνες και να μην έρχονται λαθρομετανάστες.
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 1009
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 29 Απρ 2019, 15:35

Nero έγραψε:
29 Απρ 2019, 12:53
ο συμπαθής Ροβέρτος Χαΐδης τι κάνει αυτόν τον καιρό;

Εικόνα
Οι Έλληνες εκτός των επίσημων ελληνικών συνόρων είναι πιο Έλληνες από τους Έλληνες εντός των επίσημων ελληνικών συνόρων.
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14636
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Απρ 2019, 15:55

Kauldron έγραψε:
29 Απρ 2019, 15:28
Golden Age έγραψε:
29 Απρ 2019, 14:11
southern έγραψε:
29 Απρ 2019, 14:07

Καταρχάς εγώ δεν έχω κομματική ταυτότητα της ΝΔ για να με αποκαλείς συναγωνιστή του. Δεν ξέρω αν έχει κι αυτός. Εγώ δεν θα ήθελα τον Παπαθανασίου σε καμία εκλογική λίστα. Ποιος όμως ενέκρινε το συγκεκριμένο άρθρο να μπει στο περιοδικό; Όταν λέω εγώ ότι η ΧΑ είναι καμμένη από το παρελθόν της , κάτι ξέρω.
Που ξέρω εγώ τί έχεις και τι δεν έχεις; Πριν 6 εβδομάδες έλεγες ότι μπορεί να ψήφιζες Χρυσή Αυγή και τώρα απεδείχθεις κομματόσκυλο της ΝΔ. Δεν μπορώ να πιστέψω τίποτε απ' όσα λες.

Σημασία δεν έχει τί θα ήθλες εσύ, σημασία έχει τί κάνει το κόμμα σου. Ο Αβραμόπουλος τον είχε στο ψηφοδέλτιό του στο δήμο της Αθήνας και τον είχε κάνει και αντιδήμαρχο. Ο Γεωργιάδης τον έβαλε να κάνει ομιλίες στη σχολή του και φυσικά δεν σε ρώτησε (άρα σε έχει χεσμένο κι εσένα και τηγ νώμη σου).

Για ποιο λόγο όμως δεν θα ήθελες τον Παναθανασίου στα ψηφοδέλτια της ΝΔ; Εσύ στις δημοτικές εκλογές θα ψηφίζεις Καπερνάρο που έχει στο ψηφοδέλτιό του πρώην στελέχη της Χρυσής Αυγής.
Έλα μωρέ τώρα, κι αν κάποιοι διατύπωσαν κάπου Kauldron @ Κατά Ορμπαν ψηφίζει η ΝΔ μια ατυχή έκφραση δε πειράζει πσωμί (να φάμε από τους νεοδημοκρατίστικους διοριΖμούς) κι αλάτι...
Αναλογιζεστε και εσείς ως εθνικοσοσιαλιστές τη προσφορά των skanderberg ss στις μάχες του Οντέρ; :lol:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 29 Απρ 2019, 16:40

southern έγραψε:
29 Απρ 2019, 15:19
Υπεύθυνος για το περιοδικό της ΧΑ είναι ο ισόβιος αρχηγός της ο Νίκος Μιχαλολιάκος. Δεν γίνεται να μην είχε διαβάσει το κείμενο πριν το συμπεριλάβει στο περιοδικό.
Κι άλλα στελέχη όπως ο νυν συναγωνιστής σου ο Παπαθανασίου, το αποδεχόντουσαν.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12237
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 29 Απρ 2019, 17:07

Το μαρτύριο της σταγόνας συνεχίζεται από τον σάουθερν.

Κουράγιο, χρυσαυγουληδες. :a040:
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 29 Απρ 2019, 17:13

Πρετεντέρης έγραψε:
29 Απρ 2019, 17:07
Το μαρτύριο της σταγόνας συνεχίζεται από τον σάουθερν.

Κουράγιο, χρυσαυγουληδες. :a040:
Είσαι αλλού γι' αλλού. :lol:

Όλα όσα παραθέτει ο southern είναι "περσυνά ξυνά σταφύλια" που διαδώθηκαν μετά την είσοδό μας στη βουλή και κυρίως την εποχή της Χρυσαυγειάδας.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Απρ 2019, 17:30

Αναλογιζεστε και εσείς ως εθνικοσοσιαλιστές τη προσφορά των skanderberg ss στις μάχες του Οντέρ; :lol:
Δε μου λές τώρα, γιατί μου 'μεινε απορία. Τί έλεγαν οι τύποι που αναφέρεις για ελληνοποιήσεις και μεταναστευτικό? Για πες.

southern @ Ψηφίζουμε ΝΔ όλοι
southern έγραψε:
12 Μαρ 2019, 20:17
under έγραψε:
12 Μαρ 2019, 20:16
southern έγραψε:
12 Μαρ 2019, 20:11
Καλή συνύπαρξη με τον Αριστοτέλη αιβαλιωτη και τον Τάσο αβραντινη
Συνυπαρχω με οσους θελουν την Ελλαδα σοβαρη ευρωπαικη χωρα και ως βαση ειμαι εγγυητης των πατριωτικων αξιων της παραταξης.
Ολοι ξερουν ποια ειναι η βαση της ΝΔ και ερχομενοι σε αυτην καταλαβαινουν οτι πρεπει να σεβονται καποιες αξιες.
Βλεπε Θεοχαρης,Τατσοπουλος κλπ.
Μπορει να συμφωνουν πχ με το διαχωρισμο εκκλησιας-κρατους αλλα ξερουν οτι η ΝΔ δεν θα το επιτρεψει γιατι δεν το θελει η βαση της.Δηλαδη ΕΓΩ.
Γιατι ερχονται στη ΝΔ ;
Γιατι οπως ειπα πριν η ΝΔ τους εγγυαται οτι η χωρα θα ξαναγινει σοβαρη ευρωπαικη χωρα.
Τις απόψεις αυτών που σου έγραψα για τις ελληνοποιήσεις και το μεταναστευτικό τις ξέρεις;;
:c020:
Ρε σάουδερν κόμφορτ, δεν καταλαβαίνεις οτι γίνεσαι ρόμπα όταν βρίζεις ένα κόμμα και μετά από 5-6 βδομάδες τρέχεις και το στηρίζεις? Ποιός βρε να σε πάρει εσένα σοβαρά? Μόνος σου εξευτελίζεσαι.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35537
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 29 Απρ 2019, 17:47

Το 1986 δεν υπήρχε καμμιά μετανάστευση από την Αλβανία προς την Ελλάδα ούτε περίμενε κανείς ότι θα υπάρξει.Ηλεκτροφόρα σύρματα χώριζαν τα σύνορα των δύο χωρών ενώ προβολείς σάρωναν τη νύχτα τη θάλασσα προς την Κέρκυρα και πολυβόλα άρχιζαν να χτυπούν μόλις εντοπιζόταν κάποιος που προσπαθούσε να κολυμπήσει από την Αλβανία προς την Ελλάδα.
Επισήμως όμως μόλις είχε αρθεί το εμπόλεμο των δύο χωρών με την επίσκεψη του ΥΠΕΞ Παπούλια στην Αλβανία ενώ ακολουθείτο φιλοαλβανική πολιτική ως αντίδραση στην καλλιέργεια μειονοτικών ζητημάτων στην ελληνική Μακεδονία από την Γιουγκοσλαβία με τη στήριξη των αλβανικών διεκδικήσεων κατά της Γιουγκοσλαβίας.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14636
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Απρ 2019, 17:50

Μα δεν βάζω τα δικά μου κείμενα στο φόρουμ. Αυτών που το παίζουν ορθόδοξοι και πατριώτες ενώ επί της ουσίας είναι ναζιστές και παγανιστές, όπως άλλωστε έχουν δηλώσει και οι ίδιοι. Το μαρτύριο της σταγόνας θα συνεχιστεί κανονικά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14636
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Απρ 2019, 17:54

Το totenkopf ξέρεις τι είναι χελωνακο μου; Αν όχι ρωτά τους παλιούς χρυσαυγιτες. Αν δεν σου πουν θα σου εξηγήσω εγώ σε καμία ωρίτσα. :smt047
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2550
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 29 Απρ 2019, 17:55

southern έγραψε:
29 Απρ 2019, 17:50
Μα δεν βάζω τα δικά μου κείμενα στο φόρουμ. Αυτών που το παίζουν ορθόδοξοι και πατριώτες ενώ επί της ουσίας είναι ναζιστές και παγανιστές, όπως άλλωστε έχουν δηλώσει και οι ίδιοι. Το μαρτύριο της σταγόνας θα συνεχιστεί κανονικά.
Όχι ρε φίλε! Μην το κάνεις αυτό! Δεν μας λυπάσαι; :c040::a040:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14636
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 29 Απρ 2019, 17:57

Bandit59 έγραψε:
29 Απρ 2019, 17:55
southern έγραψε:
29 Απρ 2019, 17:50
Μα δεν βάζω τα δικά μου κείμενα στο φόρουμ. Αυτών που το παίζουν ορθόδοξοι και πατριώτες ενώ επί της ουσίας είναι ναζιστές και παγανιστές, όπως άλλωστε έχουν δηλώσει και οι ίδιοι. Το μαρτύριο της σταγόνας θα συνεχιστεί κανονικά.
Όχι ρε φίλε! Μην το κάνεις αυτό! Δεν μας λυπάσαι; :c040::a040:
άμα είσαι παλιός χρυσαυγιτης, είναι βέβαιο πως δεν μπορεί παρά να συμφωνείς με τα κείμενα αυτά.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Δημοσιεύσεις: 3777
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:06
Phorum.gr user: Λευκός Λύκος
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λευκός Λύκος » 29 Απρ 2019, 17:59

Bandit59 έγραψε:
29 Απρ 2019, 17:55
southern έγραψε:
29 Απρ 2019, 17:50
Μα δεν βάζω τα δικά μου κείμενα στο φόρουμ. Αυτών που το παίζουν ορθόδοξοι και πατριώτες ενώ επί της ουσίας είναι ναζιστές και παγανιστές, όπως άλλωστε έχουν δηλώσει και οι ίδιοι. Το μαρτύριο της σταγόνας θα συνεχιστεί κανονικά.
Όχι ρε φίλε! Μην το κάνεις αυτό! Δεν μας λυπάσαι; :c040::a040:
Ειναι αδιστακτος,το χω πει. :102:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Χρυσή Αυγή "Αδέλφια μας Αλβανοί"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 29 Απρ 2019, 18:15

southern έγραψε:
29 Απρ 2019, 17:54
Το totenkopf ξέρεις τι είναι χελωνακο μου; Αν όχι ρωτά τους παλιούς χρυσαυγιτες. Αν δεν σου πουν θα σου εξηγήσω εγώ σε καμία ωρίτσα. :smt047
Αυτοί έχουν το totenkopf, εσύ έχεις το leeren Kopf.
Πραγματικά ρε, είσαστε για κλάματα εκεί στη ΝΔ. Εντάξει, ποτέ δεν κατηγόρησε κανείς τους δεξιούς οτι είναι έξυπνοι, αλλά ρε πόσες φορές πρέπει να σου πούν οτι δεν κερδίζεις τίποτα με το να βάζεις άρθρα από τη δεκαετία του 80-90.
Δηλαδή τί μας λές? "Οι ΧΑτες έγραφαν αυτά τη δεκαετία του 80, οπότε τώρα ψηφίστε ΝΔ να γεμίσουμε τζαμιά και λαθρο". Αυτό είναι το επιχείρημά σου.
Κανέναν δεν τον νοιάζει για τον Χίτλερ.
Κανέναν δεν τον νοιάζει για τα ές ές.
Κανέναν δεν τον νοιάζει για τα άρθρα της δεκαετίας του 80.

Μας νοιάζει η αποτροπή της ισλαμοποίησης της Ελλάδας.
Μας νοιάζει η αντιμετώπιση της τουρκικής απειλής ΜΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ και οχι αυτοφινλανδοποίηση.
Και να σου πώ και κάτι άλλο. Ακόμα και αν είναι φασίστες, ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ είναι από κάτι "δημοκράτες" σαν και τους δικούς σου.

Εξήγησέ μου τώρα τις θέσεις αυτών εδώ:
Καλή συνύπαρξη με τον Αριστοτέλη αιβαλιωτη και τον Τάσο αβραντινη
στα θέματα που σου προανέφερα. ΕΣΥ συνυπάρχεις μαζί τους στο ίδιο κόμμα.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών