Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Για το κλείσιμο των συνόρων στον Έβρο

1. Στηρίζω ανεπιφύλακτα, μπράβο στην κυβέρνηση
123
64%
2. Στηρίζω κριτικά
36
19%
3. Στηρίζω αναγκαστικά γιατί το κάνει η κυβέρνηση, θα προτιμούσα συνεννόηση με Ε.Ε. και ΝΑΤΟ
7
4%
3. Είμαι αντίθετος, αλλά έτσι και αλλιώς είμαστε χαμένοι
4
2%
4. Είμαι αντίθετος, το θέμα είναι να πέσει η κυβέρνηση
3
2%
5. Είμαι αντίθετος, πάνω από όλα είμαστε άνθρωποι
20
10%
 
Σύνολο ψήφων: 193

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 9001
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 09 Μαρ 2020, 02:23

sys3x έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:15
Philip Mortimer έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:10
Lord Brum έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:05


η ζωάρα είναι σούργελο επειδή δεν κατάλαβε στο κόμα ποιανού απατεώνα ήταν όχι για τις αποζημιώσεις. Που κι εκεί μια τρύπα στο νερό έκανε αλλά οκ, προσπάθησε.
Ναι, καλά. Αυτή με τους λαφαζανηδες είναι πολύ μεγαλύτερο σουργελο από τον Τσίπρα...
Αυτοί ήταν έτοιμοι να μας ρίξουν κιόλας στον γκρεμό, ο άλλος κοντοσταθηκε στο χείλος και γύρισε.
Στο γκρεμό είμαστε τώρα κουν.
Καθόλου στον γκρεμό...

Απλά σκέφτομαι την Ελλάδα εκτός ΕΕ και με χαρτονομίσματα κωλοχαρτα τύπου Βενεζουέλα, ανάγκη ανθρωπιστικής βοήθειας, συνταξιούχους στον αέρα συν τις απειλές της Τουρκίας και απορώ γιατί δεν έχουν ελεγχθεί ποινικά οι τύποι που πήγαν να τη φέρουν σε αυτήν την κατάσταση το 2015.

Άβαταρ μέλους
sport billy
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: 18 Ιαν 2019, 12:52
Phorum.gr user: sport billy
Τοποθεσία: planet Mars

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sport billy » 09 Μαρ 2020, 02:26

<<Αυτό δεν ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό καθώς εδώ και καιρό έχουν καταρρεύσει τα δίκτυα της ΕΥΠ στα Βαλκάνια και βρίσκεται σε πρωτοφανή επιχειρησιακή αποσύνθεση, κάτι που έχει γίνει αντιληπτό από συνεχή αρνητικά περιστατικά του τελευταίου διαστήματος.>>

Για την ανυπαρξία της ΚΥΠ στην υπόθεση, περισσότερα στο άρθρο:
https://fonirodopis.gr/press/93696/to-m ... ston-ypno/
grtex 7381 έγραψε:
30 Μαρ 2019, 20:41
Το Γκιωνης βγαίνει και από το πουλί Γκιώνη, ακόμα και οι Τσακωνες και οι Κρητικοί το έχουν
Θες ένα γλυφιτζούρι;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 09 Μαρ 2020, 02:31

Philip Mortimer έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:23
sys3x έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:15
Philip Mortimer έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:10


Ναι, καλά. Αυτή με τους λαφαζανηδες είναι πολύ μεγαλύτερο σουργελο από τον Τσίπρα...
Αυτοί ήταν έτοιμοι να μας ρίξουν κιόλας στον γκρεμό, ο άλλος κοντοσταθηκε στο χείλος και γύρισε.
Στο γκρεμό είμαστε τώρα κουν.
Καθόλου στον γκρεμό...

Απλά σκέφτομαι την Ελλάδα εκτός ΕΕ και με χαρτονομίσματα κωλοχαρτα τύπου Βενεζουέλα, ανάγκη ανθρωπιστικής βοήθειας, συνταξιούχους στον αέρα συν τις απειλές της Τουρκίας και απορώ γιατί δεν έχουν ελεγχθεί ποινικά οι τύποι που πήγαν να τη φέρουν σε αυτήν την κατάσταση το 2015.
Εγώ σκέφτομαι την Ελλάδα σε μια διαφορετική Ευρώπη, εσύ κουν δεν σκέφτεσαι (ούτε τα μπρόκολα), η Γερμανία σκέφτεται για εσένα.
Ούτε την δυνατότητα έχεις να αναρωτηθείς κουν, για οτιδήποτε σημαντικό, οπότε μην κουράζεσαι άδικα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 9001
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 09 Μαρ 2020, 02:38

sys3x έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:31
Philip Mortimer έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:23
sys3x έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:15


Στο γκρεμό είμαστε τώρα κουν.
Καθόλου στον γκρεμό...

Απλά σκέφτομαι την Ελλάδα εκτός ΕΕ και με χαρτονομίσματα κωλοχαρτα τύπου Βενεζουέλα, ανάγκη ανθρωπιστικής βοήθειας, συνταξιούχους στον αέρα συν τις απειλές της Τουρκίας και απορώ γιατί δεν έχουν ελεγχθεί ποινικά οι τύποι που πήγαν να τη φέρουν σε αυτήν την κατάσταση το 2015.
Εγώ σκέφτομαι την Ελλάδα σε μια διαφορετική Ευρώπη, εσύ κουν δεν σκέφτεσαι (ούτε τα μπρόκολα), η Γερμανία σκέφτεται για εσένα.
Ούτε την δυνατότητα έχεις να αναρωτηθείς κουν, για οτιδήποτε σημαντικό, οπότε μην κουράζεσαι άδικα.
Καλα εσύ μπορείς να σκέφτεσαι και έναν ροζ κόσμο με ελεφαντάκια να κάνουν τραμπολίνο στο έδαφος δε στο απαγορεύει κανεις, το θέμα είναι ότι οι σκέψεις διαφέρουν από την πράξη και την πραγματικότητα.

Κι όταν πας να κάνεις πολιτική με σκέψεις εκτός τόπου και χρόνου δημιουργούνται παρά πολλά προβλήματα

Και βέβαια από την κυβέρνηση εχω πολύ περισσότερες απαιτήσεις να το γνωρίζει αυτό από τον sys3x κάποιου φόρουμ.

Άβαταρ μέλους
oldjedi
Δημοσιεύσεις: 1929
Εγγραφή: 20 Αύγ 2018, 23:20
Phorum.gr user: oldjedi

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από oldjedi » 09 Μαρ 2020, 02:55

:)

Μην μαλωνετε αδικα ...
Καθε ενας εχει ενα διαφορετικο ονειρο για την ΕΕ , ακομα και εγω ...
Το θεμα δεν ειναι το τι ονειρευεται ο καθενας , αλλα το τι ρεαλιστικα μπορει να γινει ...
Παντως αυτη η ΕΕ που εχουμε σημερα στην οποια κυριαρχουν τα συμφεροντα των οικονομικα και πληθυσμιακα ισχυρων κρατων , ειναι υπο διαλυση ...και κανεις δεν μπορει να προβλεψει με σιγουρια το τι θα επακολουθησει ...
Το μελλον φυγειν αδυνατον...

:wave:
Εξεστι , αριστεροις , ασχημονειν

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 9001
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 09 Μαρ 2020, 03:00

oldjedi έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:55
Παντως αυτη η ΕΕ που εχουμε σημερα στην οποια κυριαρχουν τα συμφεροντα των οικονομικα και πληθυσμιακα ισχυρων κρατων , ειναι υπο διαλυση ...και κανεις δεν μπορει να προβλεψει με σιγουρια το τι θα επακολουθησει ...
Το μελλον φυγειν αδυνατον...

:wave:
Το ότι η πολιτική της ΕΕ επηρεάζεται περισσότερο από τη Γερμανία και τη Γαλλία παρά από τη Βουλγαρία, νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από λογικο και αναμενόμενο... Απλά γίνεται σε πολύ πιο μικρό βαθμό αποτι σε μια κλασική συμμαχία χώρων στην οποία ουσιαστικά υπάρχει η απολύτως κυρίαρχη χώρα και η απολύτως υποταγμενη...
Και με σαφώς πιο δίκαιο και αναλογικό τρόπο...
Πχ οσο μεγαλύτερο πληθυσμό έχεις τόσο μεγαλύτερο αριθμό ευρωβουλευτών παίρνεις στο ευρωκοινοβούλιο.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 09 Μαρ 2020, 04:25

Philip Mortimer έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:10
Lord Brum έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:05
sys3x έγραψε:
09 Μαρ 2020, 01:54
Κατά τα άλλα κάποιους γερμανοτραφείς σας πείραζε η Ζωάρα που κίνησε το θέμα των ρεπαρέησο, ζήτουλες οι Έλληνες και αρχιδιές, που θα λέγατε ποτέ ζήτουλες τους Εβραίους για τις αποζημιώσεις που παίρνουν από τους ναζί, τους κανονικούς ναζί παλιομαλάκες, όχι τους φαντασιακούς της θολωμένης γκλάβας σας.
η ζωάρα είναι σούργελο επειδή δεν κατάλαβε στο κόμα ποιανού απατεώνα ήταν όχι για τις αποζημιώσεις. Που κι εκεί μια τρύπα στο νερό έκανε αλλά οκ, προσπάθησε.
Ναι, καλά. Αυτή με τους λαφαζανηδες είναι πολύ μεγαλύτερο σουργελο από τον Τσίπρα...
Αυτοί ήταν έτοιμοι να μας ρίξουν κιόλας στον γκρεμό, ο άλλος κοντοσταθηκε στο χείλος και γύρισε.
Έντιμο κλόουν η ανέντιμο με ένστικτο αυτοσυντήρησης? Τον Λαφαζάνη δεν θα τον εμπιστευομουν ούτε καφέ να μου φέρει αλλά θα του έδινα το χέρι για χειραψία, ενώ στον Τσίπρα θα φοβόμουν μη μου πάρει κανένα δάχτυλο
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29949
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 09 Μαρ 2020, 05:40

sport billy έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:26
<<Αυτό δεν ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό καθώς εδώ και καιρό έχουν καταρρεύσει τα δίκτυα της ΕΥΠ στα Βαλκάνια και βρίσκεται σε πρωτοφανή επιχειρησιακή αποσύνθεση, κάτι που έχει γίνει αντιληπτό από συνεχή αρνητικά περιστατικά του τελευταίου διαστήματος.>>

Για την ανυπαρξία της ΚΥΠ στην υπόθεση, περισσότερα στο άρθρο:
https://fonirodopis.gr/press/93696/to-m ... ston-ypno/
Την ΚΥΠ/ΕΥΠ την αποδυνάμωσε η Μεταπολίτευση σταδιακά μέσα στα χρόνια. Κομματικοποιήσεις, συμφέροντα, συνδικαλισμοί (στη ζωτικότερη υπηρεσία ασφαλείας της χώρας...) κλπ στο εσωτερικό της.

Ας ζητήσει ο Κούλογλου απο τον Βαξεβάνη να υποστηρίξει την αναδιάρθρωση των δικτύων της στα Βαλκάνια...

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 09 Μαρ 2020, 06:29

Lord Brum έγραψε:
09 Μαρ 2020, 04:25

Έντιμο κλόουν η ανέντιμο με ένστικτο αυτοσυντήρησης? Τον Λαφαζάνη δεν θα τον εμπιστευομουν ούτε καφέ να μου φέρει αλλά θα του έδινα το χέρι για χειραψία, ενώ στον Τσίπρα θα φοβόμουν μη μου πάρει κανένα δάχτυλο


O Tσιπρας που δεν εμπιστευεσαι αφησε στη ΝΔ 37 ΔΙΣ ενω η ΝΔ δεν του αφησε ουτε κωλοχαρτα στου Μαξιμου.

Το προβλημα με αυτη τη γαμιμενη χωρα ειναι οτι οι Αριστεροι που ΔΕΝ εκλεψαν και ΕΣΩΣΑΝ τη χωρα απο τη χρεοκοπια των κλεφταραδων Δεξιων ειναι εθνομηδενιστες κι ετσι δεν ξερουμε τι να ψηφισουμε.

.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10474
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 09 Μαρ 2020, 06:36

Philip Mortimer έγραψε:
09 Μαρ 2020, 03:00
Το ότι η πολιτική της ΕΕ επηρεάζεται περισσότερο από τη Γερμανία και τη Γαλλία παρά από τη Βουλγαρία, νομίζω ότι είναι κάτι παραπάνω από λογικο και αναμενόμενο... Απλά γίνεται σε πολύ πιο μικρό βαθμό αποτι σε μια κλασική συμμαχία χώρων στην οποία ουσιαστικά υπάρχει η απολύτως κυρίαρχη χώρα και η απολύτως υποταγμενη...
Και με σαφώς πιο δίκαιο και αναλογικό τρόπο...
:smt005:
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 09 Μαρ 2020, 06:40

Εν τω μεταξυ η νεα ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ της Γερμανιας ειναι να βαλει ανεμογεννητριες Siemens σε ολα τα βουνα της Ευρωπης και στα ελληνικα. Καταστρεψαμε το λιγνιτη και 25.000 θεσεις εργασιας και προσεχως θα καταστρεψουμε και την ελληνικη φυση γιατι οι Γερμανοι πρεπει να βρουν νεα κοροιδα να αρμεγουν πανευρωπαικα.

Και φατε Κλιματικη Αλλαγη και Γκρετες για να κονομησουν οι ΓΕρμανοι βιομηχανοι.

.

jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 09 Μαρ 2020, 06:54

Αρίστος έγραψε:
09 Μαρ 2020, 06:29
Lord Brum έγραψε:
09 Μαρ 2020, 04:25

Έντιμο κλόουν η ανέντιμο με ένστικτο αυτοσυντήρησης? Τον Λαφαζάνη δεν θα τον εμπιστευομουν ούτε καφέ να μου φέρει αλλά θα του έδινα το χέρι για χειραψία, ενώ στον Τσίπρα θα φοβόμουν μη μου πάρει κανένα δάχτυλο


O Tσιπρας που δεν εμπιστευεσαι αφησε στη ΝΔ 37 ΔΙΣ ενω η ΝΔ δεν του αφησε ουτε κωλοχαρτα στου Μαξιμου.

Το προβλημα με αυτη τη γαμιμενη χωρα ειναι οτι οι Αριστεροι που ΔΕΝ εκλεψαν και ΕΣΩΣΑΝ τη χωρα απο τη χρεοκοπια των κλεφταραδων Δεξιων ειναι εθνομηδενιστες κι ετσι δεν ξερουμε τι να ψηφισουμε.

.
Ρε μπαγάσα έχεις κατά 50% δίκιο και είναι από τις λιγοστές φορές που, έστω και εν μέρει, θα συμφωνήσω μαζί σου.

Το πρόβλημα Αρίστο είναι ότι στην οικονομία κανένας τους δεν έχει σοβαρό πρόγραμμα . Πέρα από αοριστίες περί επενδύσεων, κανένας δεν κάνει ουσιαστική κουβέντα για την οποία ανασυγκρότηση της παραγωγής σε όλα τα επίπεδα είτε βιομηχανία είτε αγροτική δραστηριότητα κλπ.

Και ο ΣΥΡΙΖΑ με αλχημείες προσπαθούσε να κρατήσει την οικονομία.

Το μόνο που μένει από όλη αυτή την μεταπολιτευτική σαπίλα είναι αυτό που αναφέρεις, ο εθνομηδενισμός.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 09 Μαρ 2020, 06:57

Αρίστος έγραψε:
09 Μαρ 2020, 06:40
Εν τω μεταξυ η νεα ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ της Γερμανιας ειναι να βαλει ανεμογεννητριες Siemens σε ολα τα βουνα της Ευρωπης και στα ελληνικα. Καταστρεψαμε το λιγνιτη και 25.000 θεσεις εργασιας και προσεχως θα καταστρεψουμε και την ελληνικη φυση γιατι οι Γερμανοι πρεπει να βρουν νεα κοροιδα να αρμεγουν πανευρωπαικα.

Και φατε Κλιματικη Αλλαγη και Γκρετες για να κονομησουν οι ΓΕρμανοι βιομηχανοι.

.
:+1:
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 6119
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 09 Μαρ 2020, 07:39

Lord Brum έγραψε:
09 Μαρ 2020, 04:25
Philip Mortimer έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:10
Lord Brum έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:05


η ζωάρα είναι σούργελο επειδή δεν κατάλαβε στο κόμα ποιανού απατεώνα ήταν όχι για τις αποζημιώσεις. Που κι εκεί μια τρύπα στο νερό έκανε αλλά οκ, προσπάθησε.
Ναι, καλά. Αυτή με τους λαφαζανηδες είναι πολύ μεγαλύτερο σουργελο από τον Τσίπρα...
Αυτοί ήταν έτοιμοι να μας ρίξουν κιόλας στον γκρεμό, ο άλλος κοντοσταθηκε στο χείλος και γύρισε.
Έντιμο κλόουν η ανέντιμο με ένστικτο αυτοσυντήρησης? Τον Λαφαζάνη δεν θα τον εμπιστευομουν ούτε καφέ να μου φέρει αλλά θα του έδινα το χέρι για χειραψία, ενώ στον Τσίπρα θα φοβόμουν μη μου πάρει κανένα δάχτυλο
Ψες μου είπε κάποιος το εξής.
Ο κορωνοϊός φτιάχτηκε για να λύσει το συνταξιοδοτικό πρόβλημα ο Μητσοτάκης.
Αν ήτανε το Συριζα στην εξουσία δεν θα κυκλοφορούσε ο κορωνοϊος. :102:
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15577
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Κλειστά σύνορα στον Έβρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 09 Μαρ 2020, 08:01

Niki έγραψε:
09 Μαρ 2020, 07:39
Lord Brum έγραψε:
09 Μαρ 2020, 04:25
Philip Mortimer έγραψε:
09 Μαρ 2020, 02:10


Ναι, καλά. Αυτή με τους λαφαζανηδες είναι πολύ μεγαλύτερο σουργελο από τον Τσίπρα...
Αυτοί ήταν έτοιμοι να μας ρίξουν κιόλας στον γκρεμό, ο άλλος κοντοσταθηκε στο χείλος και γύρισε.
Έντιμο κλόουν η ανέντιμο με ένστικτο αυτοσυντήρησης? Τον Λαφαζάνη δεν θα τον εμπιστευομουν ούτε καφέ να μου φέρει αλλά θα του έδινα το χέρι για χειραψία, ενώ στον Τσίπρα θα φοβόμουν μη μου πάρει κανένα δάχτυλο
Ψες μου είπε κάποιος το εξής.
Ο κορωνοϊός φτιάχτηκε για να λύσει το συνταξιοδοτικό πρόβλημα ο Μητσοτάκης.
Αν ήτανε το Συριζα στην εξουσία δεν θα κυκλοφορούσε ο κορωνοϊος. :102:
Ο βαρεμενος στο είπε? Τον έχω ικανο
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών