Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Ιουν 2018, 08:25

Golden Age έγραψε:
25 Ιουν 2018, 02:23
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιουν 2018, 22:00
Golden δεν κατάλαβα την απάντησή σου. Ρωτάω τι έκανε όλα αυτά τα χρόνια που πληρώνεται από τους φόρους μου η χα για την κοινωνία και μου απαντάς ότι είσαι παλιος χαυγίτης;
Δεν ρώτησες αυτό, άλλα πράγματα ρώτησες. Αλλά απο άνθρωπο που ζέχνει ΝουΔίλα απο μακρυά, δεν περίμενα ειλικρινή διάλογο.

Η Χρυσή Αυγή έκανε αυτό και πολλά άλλα:

http://www.xryshaygh.com/enimerosi/view ... -spot-ston
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι μετά από 6 χρόνια σε κοινοβουλευτικά έδρανα (αχ και γω να έκλανα) και ύστερα από εκατοντάδες χιλιάδων ευρώ σε μισθούς συνέβαλε στο να θεωρηθεί ένας χώρος ανεπαρκής για λαθρομετανάστες; Τι μου λες βρε παιδάκι μου, δώστους άλλα 6 χρόνια και μπορούν να περάσουν μια γριούλα απέναντι.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29599
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Ιουν 2018, 09:14

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 08:25
Golden Age έγραψε:
25 Ιουν 2018, 02:23
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιουν 2018, 22:00
Golden δεν κατάλαβα την απάντησή σου. Ρωτάω τι έκανε όλα αυτά τα χρόνια που πληρώνεται από τους φόρους μου η χα για την κοινωνία και μου απαντάς ότι είσαι παλιος χαυγίτης;
Δεν ρώτησες αυτό, άλλα πράγματα ρώτησες. Αλλά απο άνθρωπο που ζέχνει ΝουΔίλα απο μακρυά, δεν περίμενα ειλικρινή διάλογο.

Η Χρυσή Αυγή έκανε αυτό και πολλά άλλα:

http://www.xryshaygh.com/enimerosi/view ... -spot-ston
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι μετά από 6 χρόνια σε κοινοβουλευτικά έδρανα (αχ και γω να έκλανα) και ύστερα από εκατοντάδες χιλιάδων ευρώ σε μισθούς συνέβαλε στο να θεωρηθεί ένας χώρος ανεπαρκής για λαθρομετανάστες; Τι μου λες βρε παιδάκι μου, δώστους άλλα 6 χρόνια και μπορούν να περάσουν μια γριούλα απέναντι.

Ποια "κοινοβουλευτικά έδρανα κι έκλανα" ρε ΝουΔουλάκα; Όταν δεν ήταν στη βουλή, αγωνιζόντουσαν στο δρόμμο (εκτός απο την περίοδο που ήτανε στα κελιά της Τιμής).

Και οι μισθοί δεν πάνε συνολικά στις τσέπες τους. Μεγάλο μέρος αυτών αξιποιείται για αξιόλογους λόγους και θα 'πρεπε να 'σαι υπερήφανος για αυτό.

Το παράδειγμα με την ακύρωση εγκαταστάσεως χοτ σποτ, το 'βαλα ενδεκτικά.

Η Χρυσή Αυγή είναι ή δύναμη που αφύπνισε τον κόσμο. Έναν κόσμο αποχαυνωμένο που απο το 2009 και μετά έτρεμε και μόνο που άκουγε τη λέξη μνημόνιο.

Δεν έχει αφυπνιστεί ακόμη ο κόσμος, αλλά και η ήπια αυτήν αφύπνιση, είναι επίτευγμα (ειδικά μετά τις κωλοτούμπες του απατεώνα το καλοκαίρι του '15 που έστειλε τον κόσμο στα σπίτια του επι μακρόν):














Αλήθεια, αναρρωτήθηκες γιατί ήρθε το '18 μια συμφωνία με τα Σκόπια που ήταν να έρθει απο το '12;

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Ιουν 2018, 09:29

Φίλε golden το ότι ενδεχομένως απέτρεψαν τη δημιουργία hot spot σε μια περιοχή πρέπει να καταλάβεις ότι δεν σημαίνει τίποτα γιατί το hot spot έγινε λίγο παρακάτω. Θέλω να πω, ότι όσους ευχαρίστησαν με την απομάκρυνση του hot spot από την περιοχή τους άλλους τόσους δυσαρέστησαν με την εγκατάσταση του στη δική τους περιοχή. Κατάλαβες; Πιο επικερδές θα ήταν να περνούν γριούλες απέναντι.
Τώρα για τους πόσους φέρανε στα συλλαλητήρια κράτα μικρό καλάθι.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29599
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Ιουν 2018, 11:16

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 09:29
Φίλε golden το ότι ενδεχομένως απέτρεψαν τη δημιουργία hot spot σε μια περιοχή πρέπει να καταλάβεις ότι δεν σημαίνει τίποτα γιατί το hot spot έγινε λίγο παρακάτω. Θέλω να πω, ότι όσους ευχαρίστησαν με την απομάκρυνση του hot spot από την περιοχή τους άλλους τόσους δυσαρέστησαν με την εγκατάσταση του στη δική τους περιοχή. Κατάλαβες; Πιο επικερδές θα ήταν να περνούν γριούλες απέναντι.
Τώρα για τους πόσους φέρανε στα συλλαλητήρια κράτα μικρό καλάθι.
Εκεί που τους κάλεσαν, πήγαν, αγωνίστηκαν μαζί με τον κόσμο και πέτυχαν.

Τώρα εαν κάποιοι έχουν τα δικά σου μυαλά, απο ηθικής άποψης σας αξίζουν 800 χοτ σποτ γύρω σας, αλλά δεν αξίζει στον τόπο κάτι τέτοιο.

Μεγάλο αριθμό έφερε στα συλλατήρια. όμως εγώ δεν μιλώ για το πόσος κόσμος πήγε μαζί της, μιλώ για το ότι τα συλλαητήρια αυτά, τα γεμάτα κόσμο, υπήρξαν χάρη στην ώθηση που έδωσε η Χρυσή Αυγή στον κόσμο να σηκωθεί απο τον καναπέ του. Όπως και με τις διαμαρτυρίες για τα χοτ σποτ κλπ.

Δυστυχώς, δεν μπορείς να απαξιώσεις την απατή πραγματικότητα για να εξυπηρετήσεις τον γλοιώδη πολιτικαντισμό που υποστηρίζεις.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Ιουν 2018, 11:29

Γιατί φίλε γκόλντεν; Τι έχουν τα μυαλά μου που σου υποδεικνύουν το αυτονόητο του αν δεν έγινε το hot spot στην καλαμαριά έγινε στο ωραιόκαστρο. Δεν είναι δύσκολο αυτό να το καταλάβεις, έτσι δεν είναι;
Για το άλλο που λες η χα αποδεδειγμένα δεν έχει ούτε και εκείνο το μικρό ποσοστό αφοσιωμένου κόσμου που έχει το κκε. Ότι έχει τη σφραγίδα της ίσα ίσα να μαζέψει καμιά δεκαριά ντοπαρισμένους που μόλις σχόλασαν από το γυμναστήριο και πάνε για αποκατάσταση.
Οι περισσότεροι που ψηφίζουν χα δεν συμφωνούν με τις ιδέες σας και το κάνουν επειδή έχουν απελπιστεί και για να δώσουν ένα μάθημα στο σύστημα. Έχουν πολλοί από αυτούς καταλάβει ωστόσο ότι είστε μόνο λόγια. Να καλούν σε πραξικόπημα να τρέχουν να ξεφύγουν να το παίρνουν πίσω.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29599
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Ιουν 2018, 11:37

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 11:29
Γιατί φίλε γκόλντεν; Τι έχουν τα μυαλά μου που σου υποδεικνύουν το αυτονόητο του αν δεν έγινε το hot spot στην καλαμαριά έγινε στο ωραιόκαστρο. Δεν είναι δύσκολο αυτό να το καταλάβεις, έτσι δεν είναι;
Για το άλλο που λες η χα αποδεδειγμένα δεν έχει ούτε και εκείνο το μικρό ποσοστό αφοσιωμένου κόσμου που έχει το κκε. Ότι έχει τη σφραγίδα της ίσα ίσα να μαζέψει καμιά δεκαριά ντοπαρισμένους που μόλις σχόλασαν από το γυμναστήριο και πάνε για αποκατάσταση.
Οι περισσότεροι που ψηφίζουν χα δεν συμφωνούν με τις ιδέες σας και το κάνουν επειδή έχουν απελπιστεί και για να δώσουν ένα μάθημα στο σύστημα. Έχουν πολλοί από αυτούς καταλάβει ωστόσο ότι είστε μόνο λόγια. Να καλούν σε πραξικόπημα να τρέχουν να ξεφύγουν να το παίρνουν πίσω.

Δεν υποδεικνύουν κάτι "αυτονόητο". Τη γλοιώδη ΝουΔίτιδά σου υποδιεκνύουν. Σου είπα, ώπου ο κόσμος μας κάλεσε να αγωνιστούμε μαζί του πλήρως, πετύχαμε.

Οι θεωρίες που υιοθετείς απο τις προδές της ΝΔ για τον κόσμο της ΧΑ είναι αστείες και ανόητες. Η Χρυσή Αυγή ξανακατέβασε τον κόσμο (όχι μόνο τον δικό της, αλλά γενικά τον κόσμο) στους δρόμμους, απο τις εποχές που τύποι σαν ψαχνόντουσαν να δουν τί έκανε ο Τσίπρας με την κωλοτούμπα και δε μπορούσαν να συνέλθουν απο το όλο σοκ.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Ιουν 2018, 14:54

Golden Age έγραψε:
25 Ιουν 2018, 11:37
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 11:29
Γιατί φίλε γκόλντεν; Τι έχουν τα μυαλά μου που σου υποδεικνύουν το αυτονόητο του αν δεν έγινε το hot spot στην καλαμαριά έγινε στο ωραιόκαστρο. Δεν είναι δύσκολο αυτό να το καταλάβεις, έτσι δεν είναι;
Για το άλλο που λες η χα αποδεδειγμένα δεν έχει ούτε και εκείνο το μικρό ποσοστό αφοσιωμένου κόσμου που έχει το κκε. Ότι έχει τη σφραγίδα της ίσα ίσα να μαζέψει καμιά δεκαριά ντοπαρισμένους που μόλις σχόλασαν από το γυμναστήριο και πάνε για αποκατάσταση.
Οι περισσότεροι που ψηφίζουν χα δεν συμφωνούν με τις ιδέες σας και το κάνουν επειδή έχουν απελπιστεί και για να δώσουν ένα μάθημα στο σύστημα. Έχουν πολλοί από αυτούς καταλάβει ωστόσο ότι είστε μόνο λόγια. Να καλούν σε πραξικόπημα να τρέχουν να ξεφύγουν να το παίρνουν πίσω.

Δεν υποδεικνύουν κάτι "αυτονόητο". Τη γλοιώδη ΝουΔίτιδά σου υποδιεκνύουν. Σου είπα, ώπου ο κόσμος μας κάλεσε να αγωνιστούμε μαζί του πλήρως, πετύχαμε.

Οι θεωρίες που υιοθετείς απο τις προδές της ΝΔ για τον κόσμο της ΧΑ είναι αστείες και ανόητες. Η Χρυσή Αυγή ξανακατέβασε τον κόσμο (όχι μόνο τον δικό της, αλλά γενικά τον κόσμο) στους δρόμμους, απο τις εποχές που τύποι σαν ψαχνόντουσαν να δουν τί έκανε ο Τσίπρας με την κωλοτούμπα και δε μπορούσαν να συνέλθουν απο το όλο σοκ.
Εντελώς αυτονόητο. Κι αφού επιμένεις στη νουδιτιδά δεν έχω πρόβλημα να σου πω ότι στις επόμενες εκλογές θα ψηφίσω μητσοτάκη και προτρέπω φίλους και γνωστούς να κάνουν το ίδιο. Αυτό δεν το κάνω επειδή πιστεύω ότι δεν είναι απατεώνες. Το κάνω επειδή πιστεύω ότι είναι λιγότερο απατεώνες από αυτούς που κυβερνούν και φυσικά λιγότερο ψυχοπαθείς από αυτούς που εσύ ψηφίζεις.
Οπότε μπορεί να ψηφίσω ΝΔ αλλά το κάνω με πόνο καρδιάς.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29599
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Ιουν 2018, 15:05

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 14:54
Golden Age έγραψε:
25 Ιουν 2018, 11:37
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 11:29
Γιατί φίλε γκόλντεν; Τι έχουν τα μυαλά μου που σου υποδεικνύουν το αυτονόητο του αν δεν έγινε το hot spot στην καλαμαριά έγινε στο ωραιόκαστρο. Δεν είναι δύσκολο αυτό να το καταλάβεις, έτσι δεν είναι;
Για το άλλο που λες η χα αποδεδειγμένα δεν έχει ούτε και εκείνο το μικρό ποσοστό αφοσιωμένου κόσμου που έχει το κκε. Ότι έχει τη σφραγίδα της ίσα ίσα να μαζέψει καμιά δεκαριά ντοπαρισμένους που μόλις σχόλασαν από το γυμναστήριο και πάνε για αποκατάσταση.
Οι περισσότεροι που ψηφίζουν χα δεν συμφωνούν με τις ιδέες σας και το κάνουν επειδή έχουν απελπιστεί και για να δώσουν ένα μάθημα στο σύστημα. Έχουν πολλοί από αυτούς καταλάβει ωστόσο ότι είστε μόνο λόγια. Να καλούν σε πραξικόπημα να τρέχουν να ξεφύγουν να το παίρνουν πίσω.

Δεν υποδεικνύουν κάτι "αυτονόητο". Τη γλοιώδη ΝουΔίτιδά σου υποδιεκνύουν. Σου είπα, ώπου ο κόσμος μας κάλεσε να αγωνιστούμε μαζί του πλήρως, πετύχαμε.

Οι θεωρίες που υιοθετείς απο τις προδές της ΝΔ για τον κόσμο της ΧΑ είναι αστείες και ανόητες. Η Χρυσή Αυγή ξανακατέβασε τον κόσμο (όχι μόνο τον δικό της, αλλά γενικά τον κόσμο) στους δρόμμους, απο τις εποχές που τύποι σαν ψαχνόντουσαν να δουν τί έκανε ο Τσίπρας με την κωλοτούμπα και δε μπορούσαν να συνέλθουν απο το όλο σοκ.
Εντελώς αυτονόητο. Κι αφού επιμένεις στη νουδιτιδά δεν έχω πρόβλημα να σου πω ότι στις επόμενες εκλογές θα ψηφίσω μητσοτάκη και προτρέπω φίλους και γνωστούς να κάνουν το ίδιο. Αυτό δεν το κάνω επειδή πιστεύω ότι δεν είναι απατεώνες. Το κάνω επειδή πιστεύω ότι είναι λιγότερο απατεώνες από αυτούς που κυβερνούν και φυσικά λιγότερο ψυχοπαθείς από αυτούς που εσύ ψηφίζεις.
Οπότε μπορεί να ψηφίσω ΝΔ αλλά το κάνω με πόνο καρδιάς.
Τί έλεγα εγώ πιο πάνω όταν μου το 'παιζες "ακομμάτιστος" και καλά; Νεοδημοκράτης απογοητευμένος είσαι. :lol:

Στην αρχή πάντως παραλίγο να με ξεγελούσες κι εμένα. Αρχικά νόμιζα όι "ψαχνόσουν" στα διάφορα δεξιά σχήματα. Τελικά είσαι ατόφιος Νεοδημοκράτης. :D

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49106
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 25 Ιουν 2018, 15:11

Οπότε μπορεί να ψηφίσω ΝΔ αλλά το κάνω με πόνο καρδιάς.
Τα ίδια έκαναν κι εκείνοι που ψήφισαν σύριζα. "έλα μωρέ τα μισά να κάνει απ' όσα λέει, καλύτερα θα 'μαστε". ΑΜ, ΔΕ!!!!!
Κι όταν θ' αποδειχτεί οτι η ΝΔ είναι πολύ πιο απατεώνες απ' όσο νόμιζες, και πολύ περισσότερο ψυχοπαθείς απ΄τη ΧΑ, που ανάθεμα κι αν έχεις δεί έστω κι ένα βίντεο με συνέντευξη βουλευτή της, τότε θα φωνάζεις "καλύτερα ήμασταν με το σύριζα" και θα τρέχεις να ξαναψηφίσεις αυτούς τους οποίους ήθελες να διώξεις, και θα τρέχεις να κρυφτείς από εκείνους που προέτρεπες να ψηφίσουν ΝΔ και σε άκουσαν.
Φαύλος εκλογικός κύκλος. Δεν υπάρχει σωτηρία για μια χώρα που οι πολίτες της ψηφίζουν ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ απατεώνες.
Στην αρχή πάντως παραλίγο να με ξεγελούσες κι εμένα. Αρχικά νόμιζα όι "ψαχνόσουν" στα διάφορα δεξιά σχήματα. Τελικά είσαι ατόφιος Νεοδημοκράτης. :D
Μάθανε τα κόλπα από τους πασοκατζήδες, και γίνανε κι αυτοί χαμαιλέοντες. Σε κάτι συνδικαλιστικές εκλογές, επί Τζέφρυ, κάποιοι πασόκοι που με είχαν πάρει χαμπάρι, το 'παιζαν απογοητευμένοι, και μου έλεγαν οτι δε θα πάνε να ψηφίσουν, προτρέποντάς με να κάνω το ίδιο γιατί "δεν αξίζει". Εγώ είπα οκ, αλλά πήγα και ψήφισα. Είχα πάει πολύ νωρίς να ξεμπερδεύω γρήγορα. Ε, λοιπόν τους βρήκα εκεί (και αν κρίνω απ' τους καφέδες που είχαν, που τους τελειώνανε, μάλλον ήταν ήδη πολύ ώρα εκεί). Όταν τους είπα τί έγινε παιδιά, νόμιζα οτι δε θα ψηφίζατε, μ' άρχισαν στα "ε, νά μωρέ τώρα...ξέρεις πώς είναι". Όπως έλεγε κι ένας δίκας μου στο στρατό, "βρε, το κόβει η πουτάνα το γαμήσι?"
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kauldron την 25 Ιουν 2018, 15:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Ιουν 2018, 15:14

Μα σου εξήγησα ότι δεν είμαι ΝΔ κι ότι θέλω απλά να τελειώσει αυτή η ιστορία με το σύριζα. Είμαι βέβαιος ότι δεν θα τελειώσει αν άνθρωποι σαν εμένα ψάχνονταν σε άλλα κόμματα. Αν υπήρχε περίπτωση να τελειώσει έτσι θα ψήφιζα άλλα δεξιά κόμματα. Το ότι είμαι δεξιός δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ. Τιμή μου και καμάρι μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πορφύριος Εξαρχίδης την 25 Ιουν 2018, 15:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29599
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Ιουν 2018, 15:15

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 15:14
Μα σου εξήγησα ότι δεν είμαι ΝΔ κι ότι θέλω να απλά να τελειώσει αυτή η ιστορία με το σύριζα. Είμαι βέβαιος ότι δεν θα τελειώσει αν άνθρωποι σαν εμένα ψάχνονταν σε άλλα κόμματα. Αν υπήρχε περίπτωση να τελειώσει έτσι θα ψήφιζα άλλα δεξιά κόμματα. Το ότι είμαι δεξιός δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ. Τιμή μου και καμάρι μου.
Απο το '74 το ίδιο παραμύθι.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49106
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 25 Ιουν 2018, 15:17

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 15:14
Μα σου εξήγησα ότι δεν είμαι ΝΔ κι ότι θέλω απλά να τελειώσει αυτή η ιστορία με το σύριζα. Είμαι βέβαιος ότι δεν θα τελειώσει αν άνθρωποι σαν εμένα ψάχνονταν σε άλλα κόμματα. Αν υπήρχε περίπτωση να τελειώσει έτσι θα ψήφιζα άλλα δεξιά κόμματα. Το ότι είμαι δεξιός δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ. Τιμή μου και καμάρι μου.
Θα τελειώσει, γιατί θα βουλιάξει σε τέτοιο βαθμό ο σύριζα που αποκλείεται η ΝΔ, όσο λίγες ψήφους και να πάρει, να μην τον ξεπεράσει. Αναρωτιέμαι αν θα είναι έστω δεύτερο κόμμα ο σύριζα. Οι δε ανέλ θα εξαφανιστούν τελείως πολιτικά.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9756
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 25 Ιουν 2018, 15:24

Kauldron έγραψε:
25 Ιουν 2018, 15:17
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 15:14
Μα σου εξήγησα ότι δεν είμαι ΝΔ κι ότι θέλω απλά να τελειώσει αυτή η ιστορία με το σύριζα. Είμαι βέβαιος ότι δεν θα τελειώσει αν άνθρωποι σαν εμένα ψάχνονταν σε άλλα κόμματα. Αν υπήρχε περίπτωση να τελειώσει έτσι θα ψήφιζα άλλα δεξιά κόμματα. Το ότι είμαι δεξιός δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ. Τιμή μου και καμάρι μου.
Θα τελειώσει, γιατί θα βουλιάξει σε τέτοιο βαθμό ο σύριζα που αποκλείεται η ΝΔ, όσο λίγες ψήφους και να πάρει, να μην τον ξεπεράσει. Αναρωτιέμαι αν θα είναι έστω δεύτερο κόμμα ο σύριζα. Οι δε ανέλ θα εξαφανιστούν τελείως πολιτικά.
Έτσι θέλω να πιστεύω κι εγώ αλλά δεν είμαι σίγουρος. Από τη δική μου πλευρά θα κάνω τον ταξιτζή σε μανάδες, θείους γυναίκες και παιδιά για να ψηφίσουμε όλοι μαζί το ένα κόμμα εξουσίας που δεν έφαγε τόσα πολλά όσο το άλλο και να επιβεβαιώσουμε την θεωρία σου

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27220
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Ιουν 2018, 19:49

Γιωργης έγραψε:
25 Ιουν 2018, 06:57
Εχεις κατι. Εκατομμυρια σλαβους, αραβες, αλβανους, τουρκους, ρυιους, βορειοαφρικανους. Ονομαζονται ελληνες, κανενα προβλημα. Εχεις κατι εκατομμυρια σλαβους που θελουν να ονομαζονται μακεδονες. ΟΧΙ ΜΑ ΑΥΤΟ ΕΊΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ. φεκ λοτζικ δηλαδη.
Ο λαζοντόιτς έφαγε σουκρούτεν και την είδε άριεν γκερμάνεν! :003:

Αν μας εξηγήσεις πώς γίνεται οι κατακτητές που εξαφάνισαν τους αρχαίους, να μιλούν ελληνικά, θα σε παραδεχτώ.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Κότα ο Καραϊσκάκης/Μπαρμπαρούσης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 27 Ιουν 2018, 02:39

Καραισκακης δεν ειναι γιατι οταν ολος ο λαος περιμενε να κανει επικη εισοδο στη βουλη με φουστανελα και τσαρουχια κωλωσε
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών