Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Φιλαράκι
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 22:52

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φιλαράκι » 24 Ιούλ 2020, 23:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:22
BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:07


Υπάρχουν πολλοί αλλά ξεκινάω από εμένα.

Για πες.
:smt005::smt005::smt005:
Γιατί γελάς μπάμπη;



Stalker, κατοχυρώθηκε ο όρος. :lol:
Τον έθεσες μπροστά σε ένα δίλημμα. Να παραδεχτει ότι τη φράση αυτή δεν την λένε τα καθάρματα ή ότι κι εσύ είσαι κάθαρμα. Μάλλον θεωρεί το δεύτερο και είχε μια ευγενική αντίδραση.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15734
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 24 Ιούλ 2020, 23:25

Jolly Roger έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:19
Ανάθεμά σε ιντερνέτ και μυριανάθεμά σε.

Πριν 15 χρόνια ο καλός αυτός κύριος θα έλεγε τα ίδια ακριβώς πράγματα στο καφενείο της γειτονιάς του, δε θα το μάθαινε κανείς, και ο φίλος μας θα συνέχιζε να εκπαιδεύει πρόσφυγες.

Καρyawλα τεχνολογία, καταστρέφεις κόσμο.
Μα δεν έκλεισε το καφενείο της γειτονίας του, στη θέση του είναι ακόμα :lol: Αν είχε λίγο νιονιο θα πήγαινε εκεί να τα πει ή θα έφτιαχνε άλλο ακάου που δεν έχει πάνω το όνομά του :smt005:

ποιος του φταίει; Απο χαζομάρα έχασε ζηλευτό, παχυλό μηνιάτικο. Εκτός και αν ισχύει αυτό που λένε στο τουιτερ, ότι ως συνεπής ρατσιστής δεν άντεχε άλλο να δουλεύει σε δομή εποίκων και έκανε ηρωική έξοδο :lol:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Giorgos
Δημοσιεύσεις: 1115
Εγγραφή: 20 Ιαν 2019, 21:36

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Giorgos » 24 Ιούλ 2020, 23:26

Ο Αντετοκούμπο υπερέβαλε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιούλ 2020, 23:27

Λεγεών έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:22
Azuka έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:01
Aprilianos έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 14:47
Ο Αντετοκούμπο φταίει που προκάλεσε το κοινό αίσθημα.
Εχει δίκιο σε όσα είπε.Έχω καταγωγή απο Γκάνα και είμαι πεντηκοστιανός στο θρήσκευμα.Ζω στην Ελλάδα σχεδόν όλη μου την ζωή.Αυτό που με εξοργίζει δεν είναι τόσο ότι νιώθω μη αποδεκτός λόγω του χρώματος μου.Με εξοργίζει η νοοτροπία ότι μετανάστης σημαίνει μουσουλμάνος Προσωπικά έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να με θεωρούν μουσουλμάνο μόνο και μόνο επειδή κατάγομαι απο γονείς μετανάστες(είμαι έλληνας πολίτης υπόψιν).Καταλαβαίνω ότι ο μέσος έλληνας δεν έχει προχειρα διαθέσιμο έναν θρησκευτικό χάρτη της Αφρικής(γιατί αν είχε θα έβλεπε ότι οι χριστιανοί(όχι μόνο οι πεντηκοστιανοί) υπερτερούν νότια της Σαχάρας) αλλά στην εποχή του διαδικτύου και όταν ακούει το όνομα μου(Πολ) και με θεωρεί ακόμα μουσουλμάνο ε τότε χάνω την υπομονή μου.ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να ταυτίζεται ισλάμ και μετανάστες.Οι μετανάστες απο ισλαμικές χώρες της Μέσης Ανατολής,Πακιστάν,Αφγανιστάν και Μπαγκλαντές ναι είναι μουσουλμάνοι.Οι περισσότεροι μαύροι όμως είμαστε χριστιανοί.Καταλάβετε το επιτέλους.
Φίλε μου, μήπως είσαι πεντηκοστιανός;
Το γράφει στη δεύτερη πρόταση.

Είναι από τις περιπτώσεις που προκαλούν σύγχυση στο αντιφά στρατόπεδο.
Gavalas for President! :grfl:

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 24 Ιούλ 2020, 23:27

Σενέκας έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:25
Jolly Roger έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:19
Ανάθεμά σε ιντερνέτ και μυριανάθεμά σε.

Πριν 15 χρόνια ο καλός αυτός κύριος θα έλεγε τα ίδια ακριβώς πράγματα στο καφενείο της γειτονιάς του, δε θα το μάθαινε κανείς, και ο φίλος μας θα συνέχιζε να εκπαιδεύει πρόσφυγες.

Καρyawλα τεχνολογία, καταστρέφεις κόσμο.
Μα δεν έκλεισε το καφενείο της γειτονίας του, στη θέση του είναι ακόμα :lol: Αν είχε λίγο νιονιο θα πήγαινε εκεί να τα πει ή θα έφτιαχνε άλλο ακάου που δεν έχει πάνω το όνομά του :smt005:

ποιος του φταίει; Απο χαζομάρα έχασε ζηλευτό, παχυλό μηνιάτικο. Εκτός και αν ισχύει αυτό που λένε στο τουιτερ, ότι ως συνεπής ρατσιστής δεν άντεχε άλλο να δουλεύει σε δομή εποίκων και έκανε ηρωική έξοδο :lol:
τον κόβεις αυτόν τον τύπο να έχει νιονιό για να φτιάξει φέικ ακάου;

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15734
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 24 Ιούλ 2020, 23:29

Jolly Roger έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:27
Σενέκας έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:25
Jolly Roger έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:19
Ανάθεμά σε ιντερνέτ και μυριανάθεμά σε.

Πριν 15 χρόνια ο καλός αυτός κύριος θα έλεγε τα ίδια ακριβώς πράγματα στο καφενείο της γειτονιάς του, δε θα το μάθαινε κανείς, και ο φίλος μας θα συνέχιζε να εκπαιδεύει πρόσφυγες.

Καρyawλα τεχνολογία, καταστρέφεις κόσμο.
Μα δεν έκλεισε το καφενείο της γειτονίας του, στη θέση του είναι ακόμα :lol: Αν είχε λίγο νιονιο θα πήγαινε εκεί να τα πει ή θα έφτιαχνε άλλο ακάου που δεν έχει πάνω το όνομά του :smt005:

ποιος του φταίει; Απο χαζομάρα έχασε ζηλευτό, παχυλό μηνιάτικο. Εκτός και αν ισχύει αυτό που λένε στο τουιτερ, ότι ως συνεπής ρατσιστής δεν άντεχε άλλο να δουλεύει σε δομή εποίκων και έκανε ηρωική έξοδο :lol:
τον κόβεις αυτόν τον τύπο να έχει νιονιό για να φτιάξει φέικ ακάου;
Η αλήθεια είναι πως όχι.
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Φιλαράκι
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 22:52

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φιλαράκι » 24 Ιούλ 2020, 23:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:27
Λεγεών έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:22
Azuka έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:01


Εχει δίκιο σε όσα είπε.Έχω καταγωγή απο Γκάνα και είμαι πεντηκοστιανός στο θρήσκευμα.Ζω στην Ελλάδα σχεδόν όλη μου την ζωή.Αυτό που με εξοργίζει δεν είναι τόσο ότι νιώθω μη αποδεκτός λόγω του χρώματος μου.Με εξοργίζει η νοοτροπία ότι μετανάστης σημαίνει μουσουλμάνος Προσωπικά έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να με θεωρούν μουσουλμάνο μόνο και μόνο επειδή κατάγομαι απο γονείς μετανάστες(είμαι έλληνας πολίτης υπόψιν).Καταλαβαίνω ότι ο μέσος έλληνας δεν έχει προχειρα διαθέσιμο έναν θρησκευτικό χάρτη της Αφρικής(γιατί αν είχε θα έβλεπε ότι οι χριστιανοί(όχι μόνο οι πεντηκοστιανοί) υπερτερούν νότια της Σαχάρας) αλλά στην εποχή του διαδικτύου και όταν ακούει το όνομα μου(Πολ) και με θεωρεί ακόμα μουσουλμάνο ε τότε χάνω την υπομονή μου.ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να ταυτίζεται ισλάμ και μετανάστες.Οι μετανάστες απο ισλαμικές χώρες της Μέσης Ανατολής,Πακιστάν,Αφγανιστάν και Μπαγκλαντές ναι είναι μουσουλμάνοι.Οι περισσότεροι μαύροι όμως είμαστε χριστιανοί.Καταλάβετε το επιτέλους.
Φίλε μου, μήπως είσαι πεντηκοστιανός;
Το γράφει στη δεύτερη πρόταση.

Είναι από τις περιπτώσεις που προκαλούν σύγχυση στο αντιφά στρατόπεδο.
Γιατί προκαλούν σύγχυση;

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9661
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 24 Ιούλ 2020, 23:32

Ο Γιάννης μια χαρά τα είπε. Αν τα έλεγε αυτά κάποιος άλλος που δεν ήταν διάσημος αθλητης, δηλαδή ένας απλός γιος μεταναστών οι νεοδημοκράτες θα έδιναν δίκιο στο σκουπίδι που είπε αυτά που είπε και θα έβριζαν τον μετανάστη που δεν σέβεται τη χώρα που τον φιλοξενεί. Τώρα αυτό το κάνουν μόνο τα ακροδεξιά και τα ναζίδια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιούλ 2020, 23:33

Φιλαράκι έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:25
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:22
BlastFromThePast έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:14

:smt005::smt005::smt005:
Γιατί γελάς μπάμπη;



Stalker, κατοχυρώθηκε ο όρος. :lol:
Τον έθεσες μπροστά σε ένα δίλημμα. Να παραδεχτει ότι τη φράση αυτή δεν την λένε τα καθάρματα ή ότι κι εσύ είσαι κάθαρμα. Μάλλον θεωρεί το δεύτερο και είχε μια ευγενική αντίδραση.
Ε, ακριβώς γι' αυτό, είναι μπάμπης. Καραμπάμπης για την ακρίβεια.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Φιλαράκι
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 22:52

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φιλαράκι » 24 Ιούλ 2020, 23:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:33
Φιλαράκι έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:25
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:22


Γιατί γελάς μπάμπη;



Stalker, κατοχυρώθηκε ο όρος. :lol:
Τον έθεσες μπροστά σε ένα δίλημμα. Να παραδεχτει ότι τη φράση αυτή δεν την λένε τα καθάρματα ή ότι κι εσύ είσαι κάθαρμα. Μάλλον θεωρεί το δεύτερο και είχε μια ευγενική αντίδραση.
Ε, ακριβώς γι' αυτό, είναι μπάμπης. Καραμπάμπης για την ακρίβεια.
Όχι αντιθέτως. Δεν ήθελε να διαπληκτιστεί. Εσύ γιατί χρησιμοποιείς αυτή τη φράση;

Άβαταρ μέλους
Σαρακατσανος
Δημοσιεύσεις: 865
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 17:22

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαρακατσανος » 24 Ιούλ 2020, 23:37

Σενέκας έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:02
alekhine έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 22:53
Σενέκας έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 22:51
γιατί να κάνει τέτοιο πράγμα; Τόσο ηλίθιος είναι; :smt017
αν βγαινεις και λες κατι που αποδεικνυεται ψεμα με ενα απλο search στο site της υπηρεσιας που προεδρευεις μαλλον εισαι ηλιθιος :102::102:
ε, δε βαριέσαι. Για το "εθνικό κέντρο δημόσιας διοίκησης μιλάμε. Δημόσιοι υπάλληλοι με phd. Δεν είναι παράδοξο να είναι τόσο ηλίθιος, ούτε είναι παράδοξο να έχουν μέλη σαν τον Καλέμη :102:
Ο συγκεκριμένος δεν έχει PhD. Δασκαλος σε σχολείο της Ανατολικής Αττικής είναι, αποσπασμένος σε διοικητική θέση στο υπουργείο.
Βέβαια ως αρχετυπικός γυφτοδεξιος παλαιάς κοπής παρουσιάζεται ως Prof. Kalemis.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιούλ 2020, 23:40

Φιλαράκι έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:31
Γιατί προκαλούν σύγχυση;
Καλό μου παιδί, δεν είμαι νηπιαγωγός να απαντώ σε ό,τι με ρωτά κάθε μπαμπίνο. Κάντε μια συλλογική κατάθεση ερωτημάτων, να σας απαντήσω. Ούτως ή άλλως, πάλι δεν θα καταλάβετε αλλά έτσι για να κρατάμε στοιχειωδώς τους τύπους. Νοικοκυρεμένα πράματα.
Gavalas for President! :grfl:

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23342
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 24 Ιούλ 2020, 23:40

Azuka έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:01
Aprilianos έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 14:47
Ο Αντετοκούμπο φταίει που προκάλεσε το κοινό αίσθημα.
Εχει δίκιο σε όσα είπε.Έχω καταγωγή απο Γκάνα και είμαι πεντηκοστιανός στο θρήσκευμα.Ζω στην Ελλάδα σχεδόν όλη μου την ζωή.Αυτό που με εξοργίζει δεν είναι τόσο ότι νιώθω μη αποδεκτός λόγω του χρώματος μου.Με εξοργίζει η νοοτροπία ότι μετανάστης σημαίνει μουσουλμάνος Προσωπικά έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να με θεωρούν μουσουλμάνο μόνο και μόνο επειδή κατάγομαι απο γονείς μετανάστες(είμαι έλληνας πολίτης υπόψιν).Καταλαβαίνω ότι ο μέσος έλληνας δεν έχει προχειρα διαθέσιμο έναν θρησκευτικό χάρτη της Αφρικής(γιατί αν είχε θα έβλεπε ότι οι χριστιανοί(όχι μόνο οι πεντηκοστιανοί) υπερτερούν νότια της Σαχάρας) αλλά στην εποχή του διαδικτύου και όταν ακούει το όνομα μου(Πολ) και με θεωρεί ακόμα μουσουλμάνο ε τότε χάνω την υπομονή μου.ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να ταυτίζεται ισλάμ και μετανάστες.Οι μετανάστες απο ισλαμικές χώρες της Μέσης Ανατολής,Πακιστάν,Αφγανιστάν και Μπαγκλαντές ναι είναι μουσουλμάνοι.Οι περισσότεροι μαύροι όμως είμαστε χριστιανοί.Καταλάβετε το επιτέλους.
Έλα ρε φίλε που ήρθες στη χώρα μας να μας πεις τι θρησκεία έχεις. Οποία σου πούμε εμείς θα είσαι, δεν καταλαβαίνω αυτούς τους θρησκευτικους φανατισμους. Και μουσουλμάνος καλά είναι, αρκεί να μην προκαλείς. Όσο για το αν υπάρχει ρατσισμός, εμείς οι ρατσιστές ξέρουμε καλύτερο τι είναι ρατσισμός, αρα μην μπλέκεσαι σε ξένα χωράφια. Αν υπάρξει πραγματικός ρατσισμος και όχι αυτός που νομίζεις εσύ , θα σε ειδοποιήσουμε. Άιντε γιατί πολύ ευαισθησία παίζει ενω τώρα ετοιμαζόμαστε και για μάχη εμείς, δεν σηκώνουμε πολλά πολλά ως πολεμικό έθνος.

Άβαταρ μέλους
Φιλαράκι
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 22:52

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φιλαράκι » 24 Ιούλ 2020, 23:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:40
Φιλαράκι έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 23:31
Γιατί προκαλούν σύγχυση;
Καλό μου παιδί, δεν είμαι νηπιαγωγός να απαντώ σε ό,τι με ρωτά κάθε μπαμπίνο. Κάντε μια συλλογική κατάθεση ερωτημάτων, να σας απαντήσω. Ούτως ή άλλως, πάλι δεν θα καταλάβετε αλλά έτσι για να κρατάμε στοιχειωδώς τους τύπους. Νοικοκυρεμένα πράματα.
Ορίστε; Άσε μας κυρά μου :smt005:

likosmokeses
Δημοσιεύσεις: 1552
Εγγραφή: 04 Μαρ 2019, 23:18

Re: Ο δεξιός άριστος πολιτισμός ξαναχτυπά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από likosmokeses » 25 Ιούλ 2020, 00:09

alekhine έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 22:43
Σενέκας έγραψε:
24 Ιούλ 2020, 18:04
δε πλοτ θικενς



απ'ότι βλέπω, απο τον τρόπο που είναι γραμμένο το βιογραφικό του, υπάρχει περίπτωση να μην έχει καν διδακτορικό, παρότι διδάσκει με κάποιο τρόπο σε πανεπιστήμιο
τιποτα δεν thickens απλα ο μπροεδρος πουλησε παπα (πιθανοτατα εν γνωσει του)






:smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών