Όλα είναι ένα ψέμα....

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6512
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από Awesomatic » 11 Μαρ 2021, 00:16

Gewponos90 έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:08
Awesomatic έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:01
Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2021, 23:48
Σε κάθε περίπτωση, θα έπρεπε ήδη να ξέρεις όταν πάει η αστυνομία να σε συλλάβει και εσύ χτυπιέσαι και ουρλιάζεις, είναι αντίσταση κατά της αρχής. Στην Αμερική θα φας μερικά volt να στανιαρεις.

Τα ξέρεις αυτά, γι'αυτό και στο εξωτερικό που είσαι κανεις τουμπεκί. Μόνο στην Ελλάδα οι αριστερατζες νομίζετε ότι σας χρωστάει το σύμπαν.
Αυτό ισχύει. Αν είσαι ευγενικός και δεν εμπλέκεσαι κανένας "μπάτσος" δεν σου χώνεται. Στην χειρότερη περίπτωση είναι απλά τυπικοί. Προφανώς αν πας με ύφος θαμαςτακλασειςμπατσε πας γυρεύοντας.
Την βίασα κύριε πρόεδρε αλλά τα ήθελε ο κωλος της. Έπρεπε να δείτε τι φορουσε
Αν πας με τέτοιο ύφος λογικό :102:

Εμένα πάντα μου μιλάνε ευγενικά γιατί μιλάω ευγενικά και σέβομαι τη δουλειά τους. Έχω περάσει δίπλα από ματαζήδες σε Δεκεμβριανά την ώρα που έπεφταν δακρυγόνα από τη μια και μολότοφ από την άλλη και ούτε ασχολήθηκαν μαζί μου. Τις σπάνιες φορές που με έχουν σταματήσει από ΟΠΚΕ μέχρι τροχαία (για να μην πιάσω μια φορά τα ΕΚΑΜ, υπάρχουν ακόμα;) είναι κύριοι και κάνουν τη δουλειά τους.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από parafrwn » 11 Μαρ 2021, 00:17

Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2021, 22:08
Φρούραρχος έγραψε:
10 Μαρ 2021, 22:04
Στο παρακάτω βίντεο βλέπω:
1. Δίας που έχουν συλλάβει κάποιον
2. ΔΕΝ βλέπω οικογένειες
3. ΔΕΝ βλέπω παιδάκια
4. Βλέπω 3, 4 μαντραχαλαίους και 2 συντρόφισες
5. Το "Πονάω" να ανακατεύεται χωρίς να είναι δικηγόρος
6. Να μην πειθαρχεί σε υποδείξεις
7. Να αντιστέκεται
8. Να τις αρπάζει δικαίως.



Μπράβο σε όσους τσιμπήσανε.... :lol:
Του λέει "εσύ συλλαμβάνεσαι" και ξεκινάει να αντιστέκεται. Λίγες στιγμές μετά ρίχνει και μπουνιά στο χέρι του αστυνομικού.
Το σημαντικότερο όλων: μέχρι εκείνη την στιγμή δεν έχει δεχτεί ούτε ένα χτύπημα με το γκλομπ. Μετά την γροθιά, ξεκινάει.
Καλά του έκανε του πούστη του πιτσιρικά. Πεστα !
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος
Δημοσιεύσεις: 1829
Εγγραφή: 06 Σεπ 2018, 19:41
Phorum.gr user: Φρούραρχος Γατάκης

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από Φρούραρχος » 11 Μαρ 2021, 00:19

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:16
Φρούραρχος έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:11
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:00


Τοσα ξερεις τοσα λες.
Επίσης στην Αγγλία δεν βγαίνουν με παπάκια. Βγαίνουν με κάτια άτια μέχρι κει πάνω, που ο γούντυ ζητά ονόματα για τα σπρώξει στους αγώνες.
Τα αλογα θα τα δεις τιποτα σαβατοκυριακα που εχει ποδοσφαιρο. Δε θα τα δεις στους παιζοδρομους να τραμπουκιζουν κοσμο.
Σ΄ αυτό μπορεί να έχεις δίκιο. Σάββατο είχα πάει να δω τη Leeds αρα μου πριν κάτι χρόνια, κα μάλιστα σε ματσάρα με τα καλόπαιδα της Milwall. Χάσαμε κιόλας ρε φστ μου.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24491
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από ST48410 » 11 Μαρ 2021, 00:22

Awesomatic έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:16
Εμένα πάντα μου μιλάνε ευγενικά γιατί μιλάω ευγενικά και σέβομαι τη δουλειά τους. Έχω περάσει δίπλα από ματαζήδες σε Δεκεμβριανά την ώρα που έπεφταν δακρυγόνα από τη μια και μολότοφ από την άλλη και ούτε ασχολήθηκαν μαζί μου. Τις σπάνιες φορές που με έχουν σταματήσει από ΟΠΚΕ μέχρι τροχαία (για να μην πιάσω μια φορά τα ΕΚΑΜ, υπάρχουν ακόμα;) είναι κύριοι και κάνουν τη δουλειά τους.
Επιβεβαιώνω με ανάλογα περιστατικά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49485
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από Kauldron » 11 Μαρ 2021, 00:24

Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2021, 23:36
Kauldron έγραψε:
10 Μαρ 2021, 23:29
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
10 Μαρ 2021, 23:27


Και πολυ καλα εκανε που σηκωσε το χερι του γιατι στο κεφαλι θα την ετρωγε.
Εκείνη την ώρα όντως κατεβαίνει και ένα γκλόμπ.
Αλλά έπρεπε να ξέρει δυο τρία πράγματα, να γελούσαμε. Ζώ για την ημέρα που θα κάνουν αυτά τα άτεχνα τσοπανιλίκια τους σε κάποιον που ξέρει από ρίψεις... :lol:
Πολλοί ξέρουν από ρίψεις και στις ΗΠΑ, αλλά το σκέφτονται δίπλα και τρίδιπλα να το κάνουν.

Στην Ιταλία το 2007 ένας που πήγε να συλληφθεί, έφερε τούμπα τον αστυνομικό και τον έσκασε στο έδαφος.
Στις φωτογραφίες μετά την σύλληψη εκείνο το απόγευμα, δεν αναγνωριζόταν.
Άντε πάλι οι ΗΠΑ κλπ.
Αυτά τα κράτη που λές, είναι ΚΡΑΤΗ και ΕΞΩ και ΜΕΣΑ. Το ΕΛ ΚΩΛΟΚΡΑΤΟΣ κάνει τον μάγκα σ' εμάς τους Έλληνες, αλλά στους έξω στήνει κώλο.
Πήγαινε να παραβιάσεις τον εναέριο χώρο των ΗΠΑ, να δούμε πώς θα φύγεις. Πήγαινε να βάλεις πλοίο να κάνει έρευνες στην ΑΟΖ των ΗΠΑ, να δούμε πώς θα φύγεις. Kαι στην Αμερική ο νόμος ισχύει για ΟΛΟΥΣ. Έχει συλληφθεί για υπερβολική ταχύτητα Αμερικανός Πρόεδρος. Ο Νίξον παραλίγο γλύτωσε τη μπουζού, και ο Κλίντον έφαγε ιμπίτσμεντ. Εδώ βαράτε μέτρα στον κόσμο για ψύλλου πήδημα, και ο Κούλης πηγαίνει Πάρνηθες και Ικαρίες, και τα τσουτσέκια του ΕΟΠΥ κάνουν κορωνοπάρτυ γιόλο Τσικνοπέμπτη. Και τα τσάκια σφύριζαν αδιάφορα. Για να μην πώ που μέχρι και ποδοσφαιρικοί παράγοντες τους έχουν για ξεπέτες. Να σου θυμίσω πώς μίλαγε ο Βαρδινογιάννης σε μπάτσο, και ο άλλος στεκότανε προσοχή? Να σου θυμίσω τον Ιβάν που μπούκαρε με το κουμπούρι μέσα και το τσάκι έκανε οτι δεν έβλεπε (και είμαι κι εγώ παοκτσής). Ή μήπως να σου θυμίσω τον μπάτσο με την κοιλιά που στεκότανε προσοχή μπροστά... στο Μαρινάκη?
Ε, λοιπόν, δε μπορεί το σκατοκράτος να είναι μάγκας μόνο στους πολίτες του, και στους ξένους ή στους Πρωθυπουργούς να παίρνει τσιμπούκια, έτσι δεν είναι?
Και μη μου πείς τί σχέση έχει το 'να με τ' άλλο. Ή είσαι Κράτος ΠΑΝΤΟΥ, ή είσαι κωλομπούρδελο ΠΑΝΤΟΥ. Όπως λειτουργεί το ΕΛ κράτος, στέλνει το μήνυμα οτι αν μπορείς να τραμπουκίσεις ή να κάνεις κάτι να τη ξεγλιστρήσεις, θα σου βγεί.
Άντε, η Αμερική μας μάρανε. Όπου μας συμφέρει "Αμερική", όπου δε μας συμφέρει, "ε, ας στήσουμε κωλαράκι".
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από parafrwn » 11 Μαρ 2021, 00:26

ST48410 έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:22
Awesomatic έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:16
Εμένα πάντα μου μιλάνε ευγενικά γιατί μιλάω ευγενικά και σέβομαι τη δουλειά τους. Έχω περάσει δίπλα από ματαζήδες σε Δεκεμβριανά την ώρα που έπεφταν δακρυγόνα από τη μια και μολότοφ από την άλλη και ούτε ασχολήθηκαν μαζί μου. Τις σπάνιες φορές που με έχουν σταματήσει από ΟΠΚΕ μέχρι τροχαία (για να μην πιάσω μια φορά τα ΕΚΑΜ, υπάρχουν ακόμα;) είναι κύριοι και κάνουν τη δουλειά τους.
Επιβεβαιώνω με ανάλογα περιστατικά.
Εσείς είστε κ οι δύο πρότυπα πολίτη , όχι "σκουπίδια" ή "φιλοτρομοκρατες".

Έτσι είναι τα πράγματα, θα συμφωνήσω. Αν μιας στο κύριο όργανο με σεβασμό κ όχι σαν να είναι χοιρινή πανσετα, δεν θα σου δώσει το γκλοπ στο κωλαντερο. Τι να κάνουμε, αυτά παθαίνει κανείς όταν μπλέκει με τα πιτουρα.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10203
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από Νon4me » 11 Μαρ 2021, 00:30

ST48410 έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:22
Awesomatic έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:16
Εμένα πάντα μου μιλάνε ευγενικά γιατί μιλάω ευγενικά και σέβομαι τη δουλειά τους. Έχω περάσει δίπλα από ματαζήδες σε Δεκεμβριανά την ώρα που έπεφταν δακρυγόνα από τη μια και μολότοφ από την άλλη και ούτε ασχολήθηκαν μαζί μου. Τις σπάνιες φορές που με έχουν σταματήσει από ΟΠΚΕ μέχρι τροχαία (για να μην πιάσω μια φορά τα ΕΚΑΜ, υπάρχουν ακόμα;) είναι κύριοι και κάνουν τη δουλειά τους.
Επιβεβαιώνω με ανάλογα περιστατικά.
Μια απ τα ιδια . πρεπει να ειμαστε πολυ τυχεροι . να παιζαμε κανα τζοκερ οι τρεις συνεταιριστικο?

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15132
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από nowhere » 11 Μαρ 2021, 00:34

τεχνικά δεν γίνεται να είσαι το καλύτερο παιδί όταν βγάζεις το ψωμάκι σου κοπανώντας ότι σου βάζουν απέναντι

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24123
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από nostromos » 11 Μαρ 2021, 00:35

Kauldron έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:24
Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2021, 23:36
Kauldron έγραψε:
10 Μαρ 2021, 23:29


Εκείνη την ώρα όντως κατεβαίνει και ένα γκλόμπ.
Αλλά έπρεπε να ξέρει δυο τρία πράγματα, να γελούσαμε. Ζώ για την ημέρα που θα κάνουν αυτά τα άτεχνα τσοπανιλίκια τους σε κάποιον που ξέρει από ρίψεις... :lol:
Πολλοί ξέρουν από ρίψεις και στις ΗΠΑ, αλλά το σκέφτονται δίπλα και τρίδιπλα να το κάνουν.

Στην Ιταλία το 2007 ένας που πήγε να συλληφθεί, έφερε τούμπα τον αστυνομικό και τον έσκασε στο έδαφος.
Στις φωτογραφίες μετά την σύλληψη εκείνο το απόγευμα, δεν αναγνωριζόταν.
Άντε πάλι οι ΗΠΑ κλπ.
Αυτά τα κράτη που λές, είναι ΚΡΑΤΗ και ΕΞΩ και ΜΕΣΑ. Το ΕΛ ΚΩΛΟΚΡΑΤΟΣ κάνει τον μάγκα σ' εμάς τους Έλληνες, αλλά στους έξω στήνει κώλο.
Πήγαινε να παραβιάσεις τον εναέριο χώρο των ΗΠΑ, να δούμε πώς θα φύγεις. Πήγαινε να βάλεις πλοίο να κάνει έρευνες στην ΑΟΖ των ΗΠΑ, να δούμε πώς θα φύγεις. Kαι στην Αμερική ο νόμος ισχύει για ΟΛΟΥΣ. Έχει συλληφθεί για υπερβολική ταχύτητα Αμερικανός Πρόεδρος. Ο Νίξον παραλίγο γλύτωσε τη μπουζού, και ο Κλίντον έφαγε ιμπίτσμεντ. Εδώ βαράτε μέτρα στον κόσμο για ψύλλου πήδημα, και ο Κούλης πηγαίνει Πάρνηθες και Ικαρίες, και τα τσουτσέκια του ΕΟΠΥ κάνουν κορωνοπάρτυ γιόλο Τσικνοπέμπτη. Και τα τσάκια σφύριζαν αδιάφορα. Για να μην πώ που μέχρι και ποδοσφαιρικοί παράγοντες τους έχουν για ξεπέτες. Να σου θυμίσω πώς μίλαγε ο Βαρδινογιάννης σε μπάτσο, και ο άλλος στεκότανε προσοχή? Να σου θυμίσω τον Ιβάν που μπούκαρε με το κουμπούρι μέσα και το τσάκι έκανε οτι δεν έβλεπε (και είμαι κι εγώ παοκτσής). Ή μήπως να σου θυμίσω τον μπάτσο με την κοιλιά που στεκότανε προσοχή μπροστά... στο Μαρινάκη?
Ε, λοιπόν, δε μπορεί το σκατοκράτος να είναι μάγκας μόνο στους πολίτες του, και στους ξένους ή στους Πρωθυπουργούς να παίρνει τσιμπούκια, έτσι δεν είναι?
Και μη μου πείς τί σχέση έχει το 'να με τ' άλλο. Ή είσαι Κράτος ΠΑΝΤΟΥ, ή είσαι κωλομπούρδελο ΠΑΝΤΟΥ. Όπως λειτουργεί το ΕΛ κράτος, στέλνει το μήνυμα οτι αν μπορείς να τραμπουκίσεις ή να κάνεις κάτι να τη ξεγλιστρήσεις, θα σου βγεί.
Άντε, η Αμερική μας μάρανε. Όπου μας συμφέρει "Αμερική", όπου δε μας συμφέρει, "ε, ας στήσουμε κωλαράκι".
χαλαρωσε μωρε και εσυ με την Αμερικη και τους προεδρους ... εδω ο Μπιλαρος τσιμπουκωνε την αλλη και βγηκανε και ειπανε οτι η πιπα δεν ειναι σεξ :003:
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από Gewponos90 » 11 Μαρ 2021, 00:36

Awesomatic έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:16
Gewponos90 έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:08
Awesomatic έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:01


Αυτό ισχύει. Αν είσαι ευγενικός και δεν εμπλέκεσαι κανένας "μπάτσος" δεν σου χώνεται. Στην χειρότερη περίπτωση είναι απλά τυπικοί. Προφανώς αν πας με ύφος θαμαςτακλασειςμπατσε πας γυρεύοντας.
Την βίασα κύριε πρόεδρε αλλά τα ήθελε ο κωλος της. Έπρεπε να δείτε τι φορουσε
Αν πας με τέτοιο ύφος λογικό :102:

Εμένα πάντα μου μιλάνε ευγενικά γιατί μιλάω ευγενικά και σέβομαι τη δουλειά τους. Έχω περάσει δίπλα από ματαζήδες σε Δεκεμβριανά την ώρα που έπεφταν δακρυγόνα από τη μια και μολότοφ από την άλλη και ούτε ασχολήθηκαν μαζί μου. Τις σπάνιες φορές που με έχουν σταματήσει από ΟΠΚΕ μέχρι τροχαία (για να μην πιάσω μια φορά τα ΕΚΑΜ, υπάρχουν ακόμα;) είναι κύριοι και κάνουν τη δουλειά τους.

Η τροχαία και έμενα όταν με σταματησε κύριοι ήταν. Η ΟΠΚΕ γιατί σε σταμάτησε btw?
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10203
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από Νon4me » 11 Μαρ 2021, 00:38

Gewponos90 έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:36
Awesomatic έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:16
Gewponos90 έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:08


Την βίασα κύριε πρόεδρε αλλά τα ήθελε ο κωλος της. Έπρεπε να δείτε τι φορουσε
Αν πας με τέτοιο ύφος λογικό :102:

Εμένα πάντα μου μιλάνε ευγενικά γιατί μιλάω ευγενικά και σέβομαι τη δουλειά τους. Έχω περάσει δίπλα από ματαζήδες σε Δεκεμβριανά την ώρα που έπεφταν δακρυγόνα από τη μια και μολότοφ από την άλλη και ούτε ασχολήθηκαν μαζί μου. Τις σπάνιες φορές που με έχουν σταματήσει από ΟΠΚΕ μέχρι τροχαία (για να μην πιάσω μια φορά τα ΕΚΑΜ, υπάρχουν ακόμα;) είναι κύριοι και κάνουν τη δουλειά τους.

Η τροχαία και έμενα όταν με σταματησε κύριοι ήταν. Η ΟΠΚΕ γιατί σε σταμάτησε btw?
για ναρκωτικα ( ντου απο καταγγελια μεσα σε μαγαζι ) σιγουρα μενεις ελλαδα ?

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8240
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 11 Μαρ 2021, 00:40

Otto Weininger έγραψε:
10 Μαρ 2021, 23:48
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
10 Μαρ 2021, 23:42
Ναι αλλα δε μας απαντησες. Αυτο λες επιθεση στον αστυνομικο?
Ναι αυτό λέω. Επειδή βγάλατε πόρισμα εσείς εδώ δηλαδή, σημαίνει κάτι;

Σε κάθε περίπτωση, θα έπρεπε ήδη να ξέρεις όταν πάει η αστυνομία να σε συλλάβει και εσύ χτυπιέσαι και ουρλιάζεις, είναι αντίσταση κατά της αρχής. Στην Αμερική θα φας μερικά volt να στανιαρεις.

Τα ξέρεις αυτά, γι'αυτό και στο εξωτερικό που είσαι κανεις τουμπεκί. Μόνο στην Ελλάδα οι αριστερατζες νομίζετε ότι σας χρωστάει το σύμπαν.

.


Το ουρλιαχτό σοφέ Γέροντα πώς κάνει αντίσταση ;;;


Για να δούμε τί καινούρια γνώση θά πάρουμε πάλι..... :p2:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24491
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από ST48410 » 11 Μαρ 2021, 00:41

Δεν μπορώ να βλέπω τον αστυνομικό σαν σκουπίδι, να τον βρίζω και να τον μειώνω κι όταν τον έχω ανάγκη να έχω την απαίτηση να προστατέψει το σπίτι μου. Δεν είναι λογικά πράγματα αυτά.

Από την άλλη μου έκανε κακή εντύπωση και το video με τις αχρείαστες ξυλιές και το video με το σπάσιμο φαναριού (αν ήταν πραγματικό γιατί από το ίδιο το video δεν μπορώ να είμαι σίγουρος) και εκείνο με τα "πάμε να τους σκοτώσουμε" κλπ ηρωικά.

Για τα γεγονότα της Νέας Σμύρνης από τα λίγα που κατάφερα να δω και να διαβάσω έχω την εξής εντύπωση. Ψάχνονταν πολλοί και διάφοροι καιρό τώρα να κάνουν σαματά. Κάτι τα γήπεδα που είναι κλειστά και δεν εκτονώνονται οι χούλιγκανς, κάτι που για να κατεβείς στο κέντρο για μπάχαλα μπορεί να εισπράξεις κάποιο πρόστιμο στη μετακίνηση και δεν συμφέρει, κάτι που δεν είχαμε αρκετά ανοιγμένα κεφάλια Νοέμβρη - Δεκέμβρη κλπ και αρκετοί έχουν πιεστεί σε μεγάλο βαθμό και ίσως έπρεπε να δείξουν έργο στους χαζούς ή τους βαλτούς που τους ακολουθούν.

Το θέμα είναι ότι αυτό ήταν αναμενόμενο. Όλοι λέγαμε ότι έχει καιρό να γίνει κάτι. Και θα έπρεπε να υπάρχουν αυστηρές συστάσεις να μη δοθεί αφορμή με κανένα τρόπο. Επίσης όλοι οι αστυνομικοί θα πρέπει να συνειδητοποιήσουν ότι παντού υπάρχει κόσμος με κάμερες και ό,τι μα ό,τι και να κάνουν θα καταγραφεί και θα δημοσιοποιηθεί. Δυο και τρεις φορές τυπικοί πρέπει να είναι πλέον. Α, και εκείνες οι κάμερες που θα φορούσαν για να καταγράφουν και τους μπάχαλους τι έγιναν; Είχε τίποτα η ομάδα η οποία δέχθηκε την επίθεση;

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24491
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από ST48410 » 11 Μαρ 2021, 00:42

nowhere έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:34
τεχνικά δεν γίνεται να είσαι το καλύτερο παιδί όταν βγάζεις το ψωμάκι σου κοπανώντας ότι σου βάζουν απέναντι
Κι αυτό μπορεί να είναι σωστό. Ωστόσο εκπαίδευση να διατηρείς την ψυχραιμία σου και να μην τσιμπάς σε προκλήσεις δεν είναι δύσκολο να λάβεις.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35419
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Όλα είναι ένα ψέμα....

Δημοσίευση από πατησιωτης » 11 Μαρ 2021, 00:44

kameron έγραψε:
11 Μαρ 2021, 00:15
Όποιος θεωρεί ότι η ελληνική αστυνομία είναι πιο σκληρή ή αυστηρή σε σχέση με άλλες ευρωπαϊκές είναι εντελώς εκτός πραγματικότητας.

Σε σχέση με Γάλλους (ειδικά), Ισπανούς, Ιταλούς και άλλους, οι Έλληνες αστυνομικοί είναι ιδιαίτερα κατευναστικοί.

Ήξερε η Ζωή γιατί έκανε τον Πάκη πρόεδρο.Αυτός είναι που απέρριψε την προσφορά Σαρκοζύ να έλθουν το 2008 τα CRS στην Αθήνα.
Άντε μετά να εξηγήσουν μετά από αυτά που θα γίνονταν ότι η Γαλλία δεν είναι και τόσο δημοκρατία. :D Μπορούν έτσι να συνεχίζουν το τροπάρι τους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών