Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Multitasker
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 03:37

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Multitasker » 09 Ιούλ 2021, 01:57

Αφου σου πω οτι ειμαι μεσα οποτε θελω θα ηθελα να σε ρωτησω πως στον πουτσο νομιζες οτι ηξερες ποτε μπαινω;

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5216
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Ιούλ 2021, 06:55

Dwarven Blacksmith έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 22:53
hellegennes έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 22:23
Μπαρμπούτσαλα. Έχει περάσει πάνω από χρόνος. Δεν έχουν βρεθεί σοβαρές μακροχρόνιες επιπτώσεις
Spot the irony
:D full psek, βερέθηκα να σχολιάσω
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5216
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Ιούλ 2021, 07:13

hellegennes έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 00:51
talaipwros έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 23:33
Multitasker έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 23:16


H αληθεια ειναι οτι μονο ενας μπαρμπουτσολογος θελει να περιμενει 5 χρονια για να διαπιστωσει αν ενα εμβολιο ειναι ασφαλες και ταυτοχρονα μετα απο εναν χρονο απο την εμφανιση ενος νεου ιου που εχει προκαλεσει πανδημια και μεταλλασσεται συνεχως ,ειναι σιγουρος για το οτι δεν εχει μακροχρονιες επιπτωσεις.
Πιο συγκεκριμένα ενας τσετσενος ψεκ ζηκος

BBC News - Long Covid: More than two million in England may have suffered, study suggests
https://www.bbc.co.uk/news/health-57584295

https://www.nhs.uk/conditions/coronavir ... ong-covid/
Την έχω παραθέσει κι εγώ την λίστα. Είναι μια λίστα από υποκειμενικά, πολλές φορές υποχόνδρια, συμπτώματα, κανένα από τα οποία δεν είναι σοβαρό και που φυσικά δεν υπάρχει μέχρι στιγμής καμμιά σοβαρή ένδειξη ότι οφείλονται σε νόσηση από τον κορωνοϊό:

extreme tiredness (fatigue)
shortness of breath
chest pain or tightness
problems with memory and concentration ("brain fog")
difficulty sleeping (insomnia)
heart palpitations
dizziness
pins and needles
joint pain
depression and anxiety
tinnitus, earaches
feeling sick, diarrhoea, stomach aches, loss of appetite
a high temperature, cough, headaches, sore throat, changes to sense of smell or taste
rashes


Δηλαδή συζητάμε σοβαρά για μακροχρόνιες επιπτώσεις του κορωνοϊού, που περιλαμβάνουν κούραση, αίσθημα δυσκολίας στην αναπνοή, πόνους στις αρθρώσεις, άγχος και κατάθλιψη, όταν φοράμε παντού μάσκες και πάμε από καραντίνα σε καραντίνα, που όλα αυτά είναι καραντινοσυμπτώματα και μασκοσυμπτώματα.

Την ίδια στιγμή, όταν μιλάμε για μακροχρόνιες επιπτώσεις από ιώσεις του αναπνευστικού και πνευμονία, εννοούμε: χρόνια αναπνευστικά προβλήματα (shortness of breath), καρδιακά προβλήματα (chest pain or tightness, heart palpitations), απώλεια μνήμης (problems with memory and concentration), διαβήτη, νευρολογικά προβλήματα (depression and anxiety, changes to sense of smell or taste).
ok Kady :e045:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11951
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 09 Ιούλ 2021, 07:37

talaipwros έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 00:45
Scouser έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 00:38
Για να καταλάβετε για τι ψεκασμενα μέτρα μιλάμε, ας πάρουμε για παράδειγμα την εστίαση: Τι ποσοστό των κάτω των 40 αναμένεται να εμβολιαστεί; Γιατί κατά βάση για καφέ αυτοί βγαίνουν, όχι οι μεσήλικες με οικογένεια ή τα μπαρμπαδια κοντά στο προσδόκιμο.
Οταν μπηκες ασσος στην Ευελπίδων, έκανες τα εμβόλια;
Μην επαναλαμβανόμαστε. Έχω πει πολλές φορές ότι έχω κάνει όλα τα εμβόλια που απαιτήθηκε στη διάρκεια της ζωής μου, συν κάποια επιπλέον για αποστολές στο εξωτερικό που πήγα. Έχω πει επίσης κατ' επανάληψη ότι δεν είμαι κατά ούτε καν των εμβολίων για τον COVID, για τις ευπαθείς ομάδες. Είμαι κατά του απόλυτα άχρηστου μαζικού και δυνητικά πολύ επικίνδυνου μαζικού εμβολιασμού με εμβόλια που δεν έχουν ούτε εννιά μήνες που τέθηκαν σε κυκλοφορία. Αν όμως σε μερικά χρόνια αποδειχτεί ότι τα εμβόλια είναι όντως ασφαλή και έχει προκύψει κάποια μετάλλαξη που με απειλεί προσωπικά με αξιοσημείωτες πιθανότητες θνητότητας, ασφαλώς και θα κάνω.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5216
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Ιούλ 2021, 08:03

Scouser έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 07:37
κάποια μετάλλαξη που με απειλεί προσωπικά με αξιοσημείωτες πιθανότητες θνητότητας, ασφαλώς και θα κάνω.
και φυσικά σ'αυτήν την περίπτωση απαιτείς εμβόλιο προσωπικά σχεδιασμένο για σένα. :roll:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12239
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 09 Ιούλ 2021, 10:47

nik_killthemall έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 23:56
Πρετεντέρης έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 23:29

Ως προς το ότι μπορεί να κλείσει το μαγαζί, επειδή δε θα πηγαίνει η εμβολιαδμενη μάνα στον ανεμβολίαστο τριαντάρη μανάβη:

1. Η μάνα δεν μπορεί να ξέρει αν έχει εμβολιαστεί ο άλλος. Και αν όλοι οι μαναβηδες είναι ανεμβολίαστοι, το θα κάνει;

2. Ο μανάβης κάνει το εμβόλιο, παίρνει το πιστοποιητικό του, το διαφημίζει και σπάει στο χρήμα. Εντάξει, θα χάσει τους ψέκες που θα πάνε στο άλλο μαγαζί.
Αναφερόμαστε σε περίπτωση κράτους που τελεί υπό αναρχία ή σε περίπτωση κράτους που διοικείται από κυβέρνηση ?

- Στη δεύτερη περίπτωση το κράτος ή κάνει υποχρεωτικό τον εμβολιασμό στους μανάβηδες ή αναγκάζει τους ανεμβολίαστους μανάβηδες να δηλώνουν στην φωτεινή επιγραφή πως στο μανάβικο ο μανάβης είναι ανεμβολίαστος και όποιος θέλει μπαίνει ελεύθερα και δημοκρατικά με την ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ευθύνη ! (Τα υπόλοιπα τα ρυθμίζει η ελεύθερη αγορά)
- Στη πρώτη περίπτωση η μάνα, μας είναι εντελώς αδιάφορη, γιατί γιορτάζουμε 24/7 την υπέροχη αναρχία μας.
Το μέτρο που προτείνεις, απλώς θα φούντωνε τον ψεκασμό. Εγώ πρότεινα κάτι πιο ελαφρύ, δηλ. την εθελοντική δημοσίευση του εμβολιασμού και ο Χελλης μου έλεγε για πουτσες.
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10155
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 09 Ιούλ 2021, 10:48

talaipwros έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 21:59
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 21:25
talaipwros έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 21:21
OK αγαπητέ, οποτε ξεχνα τους χορούς. Απλο ειναι
( ο 30ρης θα κολλησει την 60ρα μανα του ή την 80ρα γιαγια του)
Να ξαναγράψω ότι θεωρώ ότι ο εμβολιασμός πρέπει να γίνει υποχρεωτικός για τους μεσήλικες και ηλικιωμένους ;
Να ξαναγραψω οτι δεν προστατευει 100% ;
Όπως και της γρίπης.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12239
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 09 Ιούλ 2021, 10:50

hellegennes έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 00:37
Πρετεντέρης έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 23:43
Να ψωνίσει online; Ποιος 60αρης μπορεί να το κάνει αυτό; Και μετά, επειδή μίλησα για μανάβικο, εσύ πόσες online παραγγελίες έχεις ;
Πρώτον, δεν είμαι μανάβικο. Δεύτερον, δεν έχω χρόνο και προσωπικό για παραγγελίες*. Μου έκαναν πρόταση από το e-food, όπου αναλαμβάνουν αυτοί την παράδοση, αλλά το ποσοστό που ζητάνε δεν με συμφέρει για τις τιμές που δίνω. Θα μπορούσα βέβαια να χρεώνω περισσότερο για παραγγελίες, αλλά προς το παρόν δεν έχω διάθεση να ασχοληθώ μ' αυτό. Έχω ήδη πολύ μα πολύ περισσότερη δουλειά από όση αναλογεί στο μέγεθός μου.

Όσο για το αν τους κάνω να νιώθουν ασφαλείς, σαφώς και τους κάνω. Μου το έχει εκφράσει πολύς κόσμος, που φοβόταν να πάει στα ΣΜ ή σε μαγαζιά που δεν τηρούσαν μέτρα. Εξ ου και δεν κόλλησε κανένας που εργάζεται στο κατάστημα και δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση πελάτη μου που να γνωρίζω να κόλλησε στο κατάστημα (άλλωστε ακόμη και τώρα επιτρέπω μόνο 2 άτομα ταυτόχρονα).

Anyway, δεν είμαι εγώ το θέμα. Όλα τα ΣΜ έχουν πια παραγγελίες και μέσω e-food υπάρχουν αρκετά μικρότερα μαγαζιά ήδη. Αυτός που φοβάται, θα συνεχίσει να φοβάται. Καλά θα κάνει να ψαχτεί διαφορετικά.





* βέβαια έκανα παραδόσεις σε άτομα που φοβούνταν να βγουν απ' το σπίτι ή ήταν σε καραντίνα λόγω νόσησης, αλλά δεν έχω κανονική υπηρεσία παράδοσης.
Μπράβο σου που κάνεις όλα αυτά. Αν το απέναντι ΣΜ πει ότι όλο το προσωπικό είναι εμβολιασμενο, θα έχεις πρόβλημα;
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12239
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 09 Ιούλ 2021, 10:51

vagabondo έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 10:48
talaipwros έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 21:59
Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 21:25


Να ξαναγράψω ότι θεωρώ ότι ο εμβολιασμός πρέπει να γίνει υποχρεωτικός για τους μεσήλικες και ηλικιωμένους ;
Να ξαναγραψω οτι δεν προστατευει 100% ;
Όπως και της γρίπης.
Της γρίπης προκαλεί και 2 θανάτους στο 1εκ.
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11951
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 09 Ιούλ 2021, 11:40

Bill Hicks έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 08:03
Scouser έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 07:37
κάποια μετάλλαξη που με απειλεί προσωπικά με αξιοσημείωτες πιθανότητες θνητότητας, ασφαλώς και θα κάνω.
και φυσικά σ'αυτήν την περίπτωση απαιτείς εμβόλιο προσωπικά σχεδιασμένο για σένα. :roll:
Όχι φυσικά. Θέμα ποσοστών θνητότητας είναι.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24845
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 09 Ιούλ 2021, 11:50

Multitasker έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 01:18
Παρεθεσε το μετρο που απαγορευε να δεχεσαι κοσμο στο γραφειο
χάρη σε αυτό θυμήθηκα να πάρω τηλέφωνο τον λογιστή που όλο το ξεχνάω εδώ και 2 βδομάδες.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 09 Ιούλ 2021, 12:13

Πρετεντέρης έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 10:47
nik_killthemall έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 23:56
Πρετεντέρης έγραψε:
08 Ιούλ 2021, 23:29

Ως προς το ότι μπορεί να κλείσει το μαγαζί, επειδή δε θα πηγαίνει η εμβολιαδμενη μάνα στον ανεμβολίαστο τριαντάρη μανάβη:

1. Η μάνα δεν μπορεί να ξέρει αν έχει εμβολιαστεί ο άλλος. Και αν όλοι οι μαναβηδες είναι ανεμβολίαστοι, το θα κάνει;

2. Ο μανάβης κάνει το εμβόλιο, παίρνει το πιστοποιητικό του, το διαφημίζει και σπάει στο χρήμα. Εντάξει, θα χάσει τους ψέκες που θα πάνε στο άλλο μαγαζί.
Αναφερόμαστε σε περίπτωση κράτους που τελεί υπό αναρχία ή σε περίπτωση κράτους που διοικείται από κυβέρνηση ?

- Στη δεύτερη περίπτωση το κράτος ή κάνει υποχρεωτικό τον εμβολιασμό στους μανάβηδες ή αναγκάζει τους ανεμβολίαστους μανάβηδες να δηλώνουν στην φωτεινή επιγραφή πως στο μανάβικο ο μανάβης είναι ανεμβολίαστος και όποιος θέλει μπαίνει ελεύθερα και δημοκρατικά με την ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ευθύνη ! (Τα υπόλοιπα τα ρυθμίζει η ελεύθερη αγορά)
- Στη πρώτη περίπτωση η μάνα, μας είναι εντελώς αδιάφορη, γιατί γιορτάζουμε 24/7 την υπέροχη αναρχία μας.
Το μέτρο που προτείνεις, απλώς θα φούντωνε τον ψεκασμό.
Καθόλου ! Ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση αν επιλεγόταν το μπολντ κανένας ψεκασμός δεν θα φούντωνε.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25926
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 09 Ιούλ 2021, 12:15

Long covid σαρωνει στους νεους


Dr David Strain, senior clinical lecturer at the University of Exeter, who has participated in the NHS long Covid taskforce, said allowing younger people to get infected through rising cases could have a “devastating long-term effect”, in terms of long Covid.

He told LBC radio that between 10% and 15% of all people with Covid develop long Covid and what was currently happening was a “dangerous experiment with the next generation.”

He added:

It is a fact that the more Covid, the more long Covid, and the big worry is this is affecting the younger generation that the entire country is dependent on to get the country moving again


https://www.theguardian.com/politics/li ... 74caec4d9b

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41296
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Ιούλ 2021, 12:24

Bill Hicks έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 07:13
hellegennes έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 00:51
Την ίδια στιγμή, όταν μιλάμε για μακροχρόνιες επιπτώσεις από ιώσεις του αναπνευστικού και πνευμονία, εννοούμε: χρόνια αναπνευστικά προβλήματα (shortness of breath), καρδιακά προβλήματα (chest pain or tightness, heart palpitations), απώλεια μνήμης (problems with memory and concentration), διαβήτη, νευρολογικά προβλήματα (depression and anxiety, changes to sense of smell or taste).
ok Kady :e045:
Μπράβο, τι έξυπνος που είσαι. Ίδιο πράγμα το αίσθημα δυσκολίας στην αναπνοή που αισθάνεσαι από την μάσκα με χρόνια αναπνευστικά προβλήματα. Το ίδιο οι πόνοι στο στήθος και η ταχυπαλμία με τα καρδιακά προβλήματα.

Μαλάκα, γιατρός έπρεπε να σπουδάσεις. Χάνεσαι εδώ μέσα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αντίο, ψέκες: όχι αλλά οριζόντια μέτρα για χάρη των ανεμβολίαστων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 09 Ιούλ 2021, 12:24

talaipwros έγραψε:
09 Ιούλ 2021, 12:15
Long covid σαρωνει στους νεους
Δεν είναι τυχαίο που αρκετά νοσοκομεία αρχίζουν να φτιάχνουν long covid ιατρεία. Έχει και η Ελλάδα τέτοια, οπότε όσοι έχουν απορίες μπορούν να περάσουν μια βόλτα να συζητήσουν με το προσωπικό, ή να πάρουν ένα τηλεφωνακι βρε αδερφέ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών