Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Νοέμ 2021, 12:00

nik_killthemall έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 11:53
Η δεκαετης ηλικιακη κατηγοριοποιηση είναι πολυ πιο ακριβης απο την 40-65 . -
Δεν διαφωνούμε.
Η ετήσια είναι επίσης πιο ακριβής από την δεκαετή και η μηνιαία πιο ακριβής από την ετήσια.
Ανακαλύψαμε τον τροχό ξαφνικά;

Αυτό που κάνεις εσύ μαζί με τον Χελετζέ είναι ότι προσπαθείτε να επιχειρηματολογήσετε χρησιμοποιώντας ό,τι σας βολεύει κάθε φορά.
Μου γράφεις ότι το 95% των διασωληνωμένων είναι άνω των 50.
Και σε ρωτώ, γιατί κόλλησες στο 95% κι όχι στο 98%;
Η απάντηση είναι ότι τότε θα περιλαμβάνονταν και ηλικίες κάτω της ηλικίας που δεν βολεύει το ιδεολόγημά σας.
Επομένως, ξεκινήσατε ανάποδα, ψάχνοντας να βρείτε ποιο ποσοστό σας βολεύει για να υποστηρίξετε καθένας τα σώψυχά του, και ανακαλύψατε ότι το 95% σας κάνει. Αν δεν σας έκανε, θα βρίσκατε άλλο, πχ. το 88%, αρκεί να σας βολεύει.

Κανείς σας δεν αιτιολόγησε το γιατί επέλεξε αυθαίρετα το συγκεκριμένο ποσοστό στην εκατοστιαία κλίμακα κατά την κατηγοριοποίηση.

Σου απαντώ λοιπόν βασιζόμενος επάνω στην δική σου αυθαιρεσία να χρησιμοποιείς όποιο ποσοστό θέλεις, ότι το 99% των διασωληνωμένων είναι άνω των 30.
Να φτιάξουμε τώρα μία κατηγορία 30-65 με βάση αυτό το ποσοστό ;

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 05 Νοέμ 2021, 12:03

Αυτα ολα είναι γκρικ στατιστικς ολα αποσκοπουν να πουλησετε περισσοτερα εμβολια

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 05 Νοέμ 2021, 12:11

perseus έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:03
Αυτα ολα είναι γκρικ στατιστικς ολα αποσκοπουν να πουλησετε περισσοτερα εμβολια
Γκρικ στατιστικης = η προσφορα των σταβ στην πανδημια : Επειδη και η κατηγορια 50-60 δεν προσφερει απολυτη ακριβεια, γιαυτο χρησιμοποιουμε την κατηγορια 40-65 που πολλαπλασια ανακριβεια και μας βοηθα να κρυψουμε 150 διασωληνωσεις των 50-65 στη δεκαετια 40-50.

Αλλά μετά το πρόβλημα τους είναι γιατι δημιουργουνται ψεκ και δυσπιστοι απεναντι στα δεδομενα ...
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3350
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 05 Νοέμ 2021, 12:13

Οπότε πάμε για μάντρωμα στατιστικοί experts του phorum;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24772
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Νοέμ 2021, 12:15

Ρε φίλε νικ σου έχω ξαναπεί: φοβάσαι να κάνεις το εμβόλιο κι έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι πρέπει να το κάνουν άλλοι. Οκέι. Σταμάτα να μας ζαλίζεις τ' αρχίδια όμως.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24772
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 05 Νοέμ 2021, 12:18

nik_killthemall έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:11
perseus έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:03
Αυτα ολα είναι γκρικ στατιστικς ολα αποσκοπουν να πουλησετε περισσοτερα εμβολια
Γκρικ στατιστικης = η προσφορα των σταβ στην πανδημια : Επειδη και η κατηγορια 50-60 δεν προσφερει απολυτη ακριβεια, γιαυτο χρησιμοποιουμε την κατηγορια 40-65 που πολλαπλασια ανακριβεια και μας βοηθα να κρυψουμε 150 διασωληνωσεις των 50-65 στη δεκαετια 40-50.

Αλλά μετά το πρόβλημα τους είναι γιατι δημιουργουνται ψεκ και δυσπιστοι απεναντι στα δεδομενα ...
Για να μην αιωρείται το πόσο ξεφτιλίζεις τη μόρφωση που υποτίθεται ότι πήρες:
1) Οι κατηγοριοποιήσεις προκύπτουν και από βιολογικά κριτήρια, όχι μόνο από τα χρόνια. Κανένα από τα ορόσημα στην ανάπτυξη και γήρανση του ανθρώπου δε συμβαίνει σε ακριβή δεκαετία. Έχεις <40 ημερών, 40 ημερών έως 6 μηνών, 6 μηνών έως 2 ετών, 2-4, 5-12, 12-25, 25-40, 40-65 κλπ.
2) Πίεση στο σύστημα υγείας δεν είναι μόνο οι διασωληνώσεις αλλά συνολικά οι νοσηλείες όπου οι διαφορές ανάμεσα στις ηλικίες είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ, αυτό είναι κάτι που επιμένεις να αγνοείς με αποτέλεσμα να καταντάς πιο πούστης από τον Χελληγενή.
3) Δεν είναι όλα ένα πονηρό σχέδιο για να βγεις εσύ δήθεν μαλάκας. Όντως είσαι μαλάκας.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 05 Νοέμ 2021, 12:24

foscilis έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:15
Ρε φίλε νικ σου έχω ξαναπεί: φοβάσαι να κάνεις το εμβόλιο κι έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι πρέπει να το κάνουν άλλοι. Οκέι. Σταμάτα να μας ζαλίζεις τ' αρχίδια όμως.
Οχι μαν εχεις καταλαβει λαθος. Εσύ μου εχεις πρηξει το μπουτσο να το κανω, ενω εγω δεν δινω δεκαρα κυριολεκτικα για το αν εσυ και οποιοσδηποτε κατω των 50 ετων εχει παει να το κανει.

Εγω πρηζω τα αρχιδια μονο σε οσους ειναι ανω των 50 ετων να πανε να το κανουν, και αυτο για να μην μου στερησουν αν το χρειαστω για οποιοδηποτε λογο το συστημα υγειας που χρυσοπληρωνω, γιατι ΞΕΡΩ πως οι κατω των 50 ετων και μλκες σαν και σενα κατω των 50 ετων ΔΕΝ προκειται να μου το στερησουν ακομα κι αν δεν εμβολιαστει κανεις τους !

Επίσης ο ιδιος λόγος ακριβως ισχυει και για το λοκνταουν ! Μλκες σα και σενα < 50 ετων δεν προκειται να μας οδηγησουν σε λοκνταουν. Αντιθετα μλκες > 50 ετων αποφασιζουν για το αν θα μας ξανακλεισουν μεσα.

Α και παρτο αποφαση ρε αδερφε, σε κοροϊδεψαν αλλη μια φορα, 5 μηνες εμβολιασμου και τελειωσαμε σου λεγαν, νταξ δεν ειναι και η πρωτη φορα που σε πιανουν κοτσο, ποπολο εισαι, δουλεια των πολιτικων ειναι να σε δουλευουν και συ να μασας. Προχωρα παρακατω και μην το παιρνεις κατακαρδα ...
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 05 Νοέμ 2021, 12:28

Kauldron έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 11:30
Χαοτικός έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 11:00
Kauldron έγραψε:
04 Νοέμ 2021, 13:51


Ε, αυτοί, επειδή ζουν σε σκηνές φυσάει αέρας και δεν αρρωσταίνουν.
Αυτοί, επειδή είναι νέοι δε νοσούν βαριά.


Τα έχουν πεί και τα 2.

Οι περισσότεροι είναι ανήλικοι. Γεννημένοι 1/1/2004
Σωστό κι αυτό και ως προς την ημερομηνία.
Όλοι Πρωτοχρονιά.
Μαλλον για Πρωταπριλιά μου κάνουν... :roll:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 05 Νοέμ 2021, 12:32

foscilis έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:18
nik_killthemall έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:11
perseus έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:03
Αυτα ολα είναι γκρικ στατιστικς ολα αποσκοπουν να πουλησετε περισσοτερα εμβολια
Γκρικ στατιστικης = η προσφορα των σταβ στην πανδημια : Επειδη και η κατηγορια 50-60 δεν προσφερει απολυτη ακριβεια, γιαυτο χρησιμοποιουμε την κατηγορια 40-65 που πολλαπλασια ανακριβεια και μας βοηθα να κρυψουμε 150 διασωληνωσεις των 50-65 στη δεκαετια 40-50.

Αλλά μετά το πρόβλημα τους είναι γιατι δημιουργουνται ψεκ και δυσπιστοι απεναντι στα δεδομενα ...
Για να μην αιωρείται το πόσο ξεφτιλίζεις τη μόρφωση που υποτίθεται ότι πήρες:
1) Οι κατηγοριοποιήσεις προκύπτουν και από βιολογικά κριτήρια, όχι μόνο από τα χρόνια. Κανένα από τα ορόσημα στην ανάπτυξη και γήρανση του ανθρώπου δε συμβαίνει σε ακριβή δεκαετία. Έχεις <40 ημερών, 40 ημερών έως 6 μηνών, 6 μηνών έως 2 ετών, 2-4, 5-12, 12-25, 25-40, 40-65 κλπ.
2) Πίεση στο σύστημα υγείας δεν είναι μόνο οι διασωληνώσεις αλλά συνολικά οι νοσηλείες όπου οι διαφορές ανάμεσα στις ηλικίες είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ, αυτό είναι κάτι που επιμένεις να αγνοείς με αποτέλεσμα να καταντάς πιο πούστης από τον Χελληγενή.
3) Δεν είναι όλα ένα πονηρό σχέδιο για να βγεις εσύ δήθεν μαλάκας. Όντως είσαι μαλάκας.
1,2,3 πίπες που εγραψες βαρύνουν ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ τον ιδιο τον ΕΟΔΥ που χρησιμοποιει ΔΥΟ διαφορετικές ηλικιακες κατηγοριοποιησεις στην ιδια σελιδα της καθημερινης ενημερωσης, και που η πρωτη κατηγοριοποιηση αποδεικνυει πως η δευτερη είναι τέρμα ανακριβής, απλά είσαι πολύ εγωιστης μλκας για να παραδεχτεις πως μολις απαξιωσες τον φορεα που δίνει τα δεδομενα και τον οποιο ξεκινωντας να γραφεις υπερασπιζες !

Οι αναλογιες των νοσηλειων είναι ίδιες με αυτες των διασωληνωμενων, μου ειχες φερει καποτε στοιχεια του cdc που δεν είχες διαβασει, και στα ειχα τριψει στα μουτρα και ειχες γινει μπουχος. Το 90% των διασωληνωμενων ανω των 50 ετων, γινόταν απλα 87% νοσηλευομενων > 50 ετων. Φοβερη μεταβολή ... πλειοψηφεια το 90% μειοψηφεια το 87% ...

ΥΓ Δεν ειναι θεμα μορφωσης αλλα εκπαιδευσης, τα πανεπιστημια βγαζουν αμορφωτους εκπαιδευμενους (και οχι παντα εκπαιδευμενους), αλλα όχι μορφωμενους.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14214
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 05 Νοέμ 2021, 12:34

nik_killthemall έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:24
foscilis έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:15
Ρε φίλε νικ σου έχω ξαναπεί: φοβάσαι να κάνεις το εμβόλιο κι έχεις πείσει τον εαυτό σου ότι πρέπει να το κάνουν άλλοι. Οκέι. Σταμάτα να μας ζαλίζεις τ' αρχίδια όμως.
Οχι μαν εχεις καταλαβει λαθος. Εσύ μου εχεις πρηξει το μπουτσο να το κανω, ενω εγω δεν δινω δεκαρα κυριολεκτικα για το αν εσυ και οποιοσδηποτε κατω των 50 ετων εχει παει να το κανει.

Εγω πρηζω τα αρχιδια μονο σε οσους ειναι ανω των 50 ετων να πανε να το κανουν, και αυτο για να μην μου στερησουν αν το χρειαστω για οποιοδηποτε λογο το συστημα υγειας που χρυσοπληρωνω, γιατι ΞΕΡΩ πως οι κατω των 50 ετων και μλκες σαν και σενα κατω των 50 ετων ΔΕΝ προκειται να μου το στερησουν ακομα κι αν δεν εμβολιαστει κανεις τους !

Επίσης ο ιδιος λόγος ακριβως ισχυει και για το λοκνταουν ! Μλκες σα και σενα < 50 ετων δεν προκειται να μας οδηγησουν σε λοκνταουν. Αντιθετα μλκες > 50 ετων αποφασιζουν για το αν θα μας ξανακλεισουν μεσα.

Α και παρτο αποφαση ρε αδερφε, σε κοροϊδεψαν αλλη μια φορα, 5 μηνες εμβολιασμου και τελειωσαμε σου λεγαν, νταξ δεν ειναι και η πρωτη φορα που σε πιανουν κοτσο, ποπολο εισαι, δουλεια των πολιτικων ειναι να σε δουλευουν και συ να μασας. Προχωρα παρακατω και μην το παιρνεις κατακαρδα ...
To σκεπτικό σου θα είχε λογική, αν τα εμβόλια ήταν περιορισμένα. Ομως δεν είναι και μπορεί να κάνει ο καθένας. Αρα, δεν έχει έννοια η εστίαση. Ολοι πρέπει να κάνουν γιά να υποχωρήσει η επιδημία.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 05 Νοέμ 2021, 12:36

Πρέπει να αλλάξει ο τίτλος, αποτελεί προσβολή για έναν εξαιρετικό επιστήμονα που υπηρετεί σε μία πολύ δύσκολη θέση. Εκτός τούτου είναι και άσχημο το λογοπαίγνιο όπως και να το πάρει κανείς.


Από εκεί και πέρα, εγώ θέλησα να εμβολιαστώ για την ατομική μου προστασία και δίκην κοινωνικότητας-κινητικότητας.
Ωστόσο αυτό που λένε αρκετοί και το αναφέρει και ο καθηγητής Γουργουλιάνης, αφορά το ότι το μείζον για την κοινωνική κανονικότητα είναι να εμβολιαστούν σχεδόν όλοι οι άνω των 50 ετών.
Το σύστημα υγείας δέχεται μεγάλη πίεση για αυτό το λόγο.

Εν ολίγοις και χωρίς αντίλογο, καθολικός εμβολιασμός των 50αρηδων και άνω θα έλυνε το ζήτημα από άποψη κανονικότητας.
Θα παρέμενε βέβαια η ανάγκη να εμβολιαστεί ο 42χρονος Μανώλης για ατομική του προστασία, θα προσπαθούσαμε να τον πείσουμε ιδίως αν δεν εφάρμοζε μέτρα, αλλά δεν θα ήμασταν κλειστά ή με περιορισμούς.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Νοέμ 2021, 12:40

Ju-87 έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:28
Kauldron έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 11:30
Χαοτικός έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 11:00



Οι περισσότεροι είναι ανήλικοι. Γεννημένοι 1/1/2004
Σωστό κι αυτό και ως προς την ημερομηνία.
Όλοι Πρωτοχρονιά.
Μαλλον για Πρωταπριλιά μου κάνουν... :roll:

Κι όμως το είπε η κινούμενη νεκροκεφαλή, ο Σύψας:
https://www.sportime.gr/metanasteftiko/ ... pedia-vid/
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 05 Νοέμ 2021, 12:41

«Καταπέλτης» είναι ο καθηγητής Πνευμονολογίας του πανεπιστημίου Θεσσαλίας και διευθυντής της Πνευμονολογικής Κλινικής του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Λάρισας, Κωνσταντίνος Γουργουλιάνης.

« κυρίως γιατί ένα 20% των ξεροκέφαλων συνανθρώπων μας άνω των 60 ετών που είναι ανεμβολίαστοι», υπογράμμισε ο κ. Γουργουλιάνης.

«Πήγα να κάνω την τρίτη δόση πριν λίγες ημέρες και δεν υπήρχε κανένας εγγεγραμμένος για πρώτη και δεύτερη δόση. Δεν βλέπω καμιά βελτίωση σε αυτό», δήλωσε. Επανέλαβε ότι «τα εμβόλια δεν τα κάνουμε για να μην κολλάει κάποιος. Το εμβόλιο γίνεται για να μην περνάς βαριά τη νόσο, και να μη χρειάζεσαι νοσηλεία», σημειώνοντας ότι «τα εμβόλια κατά του κορωνοϊού έχουν ποσοστά προστασίας πολύ καλύτερα από εμβόλια για άλλες ασθένειες».



https://instanews.gr/95076/ellada/to-na ... smata.html

Προσέξτε, ο καθηγητής θέλει να εμβολιαστούν όλοι. Τις προάλλες μάλιστα συνεχάρη τους φοιτητές Ιατρικής που εμβολιάστηκαν.
Ωστόσο ως ξεκάθαρος γνώστης της κατάστασης αφού την βλέπει εκ του σύνεγγυς, εστιάζει πρώτα και κυρίως στους άνω των 60 ετών.
Γιατί ως προς το σύστημα υγείας και τη πίεση του, εκεί είναι το ζήτημα.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 05 Νοέμ 2021, 12:43

Kauldron έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:40
Ju-87 έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:28
Kauldron έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 11:30


Σωστό κι αυτό και ως προς την ημερομηνία.
Όλοι Πρωτοχρονιά.
Μαλλον για Πρωταπριλιά μου κάνουν... :roll:

Κι όμως το είπε η κινούμενη νεκροκεφαλή, ο Σύψας:
https://www.sportime.gr/metanasteftiko/ ... pedia-vid/
Εχουμε τους πολιτικούς, τους στρατιωτικούς, τους παπάδες και τους επιστήμονες που μας αξίζουν...
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κόπρα-βέλος: «Ή θα εμβολιαστούμε όλοι μας, ή θα κλειστούμε στα σπίτια μας για να μην πεθάνουμε».

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Νοέμ 2021, 12:44

Ju-87 έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:43
Kauldron έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:40
Ju-87 έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:28


Μαλλον για Πρωταπριλιά μου κάνουν... :roll:

Κι όμως το είπε η κινούμενη νεκροκεφαλή, ο Σύψας:
https://www.sportime.gr/metanasteftiko/ ... pedia-vid/
Εχουμε τους πολιτικούς, τους στρατιωτικούς, τους παπάδες και τους επιστήμονες που μας αξίζουν...
Επουστήμονες.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών