Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16394
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 28 Ιούλ 2023, 00:20

Σκουπίδια. Κυριολεκτικά. Δεν έχω λόγια.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21238
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιούλ 2023, 00:26

Ο λαός που αντιστέκεται .......στην πληρωμή των κοινοχρήστων

:romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes:


Εικόνα



Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3179
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 28 Ιούλ 2023, 00:42

georgebi έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 00:26
Ο λαός που αντιστέκεται .......στην πληρωμή των κοινοχρήστων

:romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes:


Εικόνα



Εικόνα
όλοι αυτοί στην φωτο ήρθαν για να συμπαρασταθούν στην ενοικιάστρια?μπράβο τους
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 28 Ιούλ 2023, 00:48

Έχω θέμα με την πληρωμή των κοινοχρήστων στην Ελλάδα. Γενικά μου τη σπάνε οι μπαταχτσήδες. Ιδρώνουμε να πάρουμε ενα ευρώ, και μετά όλοι κλαίγονται, κι οι γονείς μου είναι οι μόνοι που δεν πάνε 1 μήνα διακοπές το καλοκαίρι. Εγώ δεν κοιμάμαι άμα χρωστάω ένα ευρώ κι η άλλη έχει να πληρώσει συντηρήσεις ασανσέρ, πυροσβεστήρα, τρία χρόνια, και το σκατόμουνο αγόρασε σπίτι στα Βόρεια Προάστια για την κόρη της τη βλαχάρα.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23878
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 28 Ιούλ 2023, 00:50

απλήρωτα κοινόχρηστα σημαίνει όχι ανσανσερ για τον 5ο και όχι ρεύμα στο κλιμακοστάσιο τη νύχτα ...δοκιμάστε το μια εβδομάδα χουβαρνταδες...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21238
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιούλ 2023, 00:51

vag_el έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 00:42
georgebi έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 00:26



Εικόνα

όλοι αυτοί στην φωτο ήρθαν για να συμπαρασταθούν στην ενοικιάστρια?μπράβο τους

:o:o:o

Eχμμμμμ..... ιδιοκτήτρια του σπιτιού ειναι...... τέως ιδιοκτήτρια για την ακρίβεια :roll:

Έλα δεν πειράζει.... όλοι κάνουμε λάθη... να ένα τραγουδάκι να καθαρίσει το μυαλό σου :P

Ramones - "Now I Wanna Sniff Some Glue"
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3179
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 28 Ιούλ 2023, 00:56

,
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3179
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 28 Ιούλ 2023, 00:56

georgebi έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 00:51
vag_el έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 00:42
georgebi έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 00:26



Εικόνα

όλοι αυτοί στην φωτο ήρθαν για να συμπαρασταθούν στην ενοικιάστρια?μπράβο τους

:o:o:o

Eχμμμμμ..... ιδιοκτήτρια του σπιτιού ειναι...... τέως ιδιοκτήτρια για την ακρίβεια :roll:

Έλα δεν πειράζει.... όλοι κάνουμε λάθη... να ένα τραγουδάκι να καθαρίσει το μυαλό σου :P

Ramones - "Now I Wanna Sniff Some Glue"
με τους ψευδούς που μου έβαλες για αφιέρωση ,δεν πρόκειται να καθαρίσει το μυαλό μου.
Εν πάσει περιπτώσει σ΄ευχαριστώ που με σκέφτηκες.Σου χρωστάω.......

Είναι ιδιοκτήτρια και για χρέος ΟΚΤΑΚΟΣΙΩΝ ευρώ την βγάζουν απο το σπίτι της?Οσο πάει γίνεται και καλύτερο
ΚΡΑΤΟΣ ΚΛΟΟΥΝ τη φάρα μου μέσα

Υ.Γ κάποιος το πρωί μίλησε εδώ και είπε οτι της κάνουν ΕΞΩΣΗ.Αρα δεν είναι έξωση είναι ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21238
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 28 Ιούλ 2023, 01:25

vag_el έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 00:56

ΚΡΑΤΟΣ ΚΛΟΟΥΝ τη φάρα μου μέσα

:goodpost:

Και δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα με το 40τακατο :011:
που φασιστικά θέλει να μας επιβάλει να πληρώνουμε τα κοινόχρηστα :-?

Δυστυχώς και δω τα χαν πει όλα οι RAMONES :e040:

I wanna be sedated
Nothin' to do, nowhere to go-oh
I wanna be sedated

Just put me in a wheelchair, get me on a plane
Hurry, hurry, hurry before I go insane

Nothin' to do, nowhere to go-oh
I wanna be sedated



:a035::a035::a035:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 28 Ιούλ 2023, 02:19

georgebi έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 01:25


Και δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα με το 40τακατο :011:
που φασιστικά θέλει να μας επιβάλει να πληρώνουμε τα κοινόχρηστα :-?

Δυστυχώς και δω τα χαν πει όλα οι RAMONES :e040:

https://en.wikipedia.org/wiki/Salta

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24652
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Ιούλ 2023, 02:54

Exodus έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 00:48
Έχω θέμα με την πληρωμή των κοινοχρήστων στην Ελλάδα. Γενικά μου τη σπάνε οι μπαταχτσήδες. Ιδρώνουμε να πάρουμε ενα ευρώ, και μετά όλοι κλαίγονται, κι οι γονείς μου είναι οι μόνοι που δεν πάνε 1 μήνα διακοπές το καλοκαίρι. Εγώ δεν κοιμάμαι άμα χρωστάω ένα ευρώ κι η άλλη έχει να πληρώσει συντηρήσεις ασανσέρ, πυροσβεστήρα, τρία χρόνια, και το σκατόμουνο αγόρασε σπίτι στα Βόρεια Προάστια για την κόρη της τη βλαχάρα.
Τελικα δεν πρεπει να υπαρχει ανθρωπος που δεν εχει ερθει σε επαφη με αυτο το στυλ χρωστιαρας. Η δικια μας ετρωγε απεξω 3 φορες τη μερα καθε μερα, εκανε ανακαινιση το διαμερισμα, πηρε αυτοκινητο, πηρε γουρουνα δωρο στο γκομενο και τελικα το εκανε βνβ κςι πηγε στο αλλο της σπιτι. Ολα αυτα χρωστωντας 2.500 μεσα στην κριση και με ατελειωτη κλαψα οτι πειναει.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8543
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 28 Ιούλ 2023, 06:29

Αποτράπηκε η έξωση μονογονεϊκής οικογένειας στα Πατήσια
ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΑ ΣΩΖΕΙ Ο ΛΑΟΣ

Κάτω από την αποφασιστική κινητοποίηση και την έμπρακτη λαϊκή αλληλεγγύη που εκφράστηκε αγωνιστικά από εργαζόμενους, συνδικαλιστές, ανθρώπους της γειτονιές, αποτράπηκε η έξωση μονογονεϊκής οικογένειας από το σπίτι που διέμενε στα Πατήσια, στην οδό Πολυλά, για χρέος 800 ευρώ.
Αποφασιστική ήταν η παρέμβαση των δυνάμεων του ΚΚΕ που βρέθηκαν στην πρώτη γραμμή. Ανάμεσα τους ο βουλευτής του ΚΚΕ, Γιάννης Δελής, ο οποίος μάλιστα χτυπήθηκε από την Αστυνομία, όταν οι δυνάμεις καταστολής επιτέθηκαν στους συγκεντρωμένους.



Μπράβο σε όλους !
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14787
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 28 Ιούλ 2023, 07:06

μεγάλη νίκη του λαού που θα της δώσει το κουράγιο να συνεχίσει τον αγώνα της ενάντια στα κοινόχρηστα

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 28 Ιούλ 2023, 07:15

nowhere έγραψε:
28 Ιούλ 2023, 07:06
μεγάλη νίκη του λαού που θα της δώσει το κουράγιο να συνεχίσει τον αγώνα της ενάντια στα κοινόχρηστα
:lol:

Για τους υπόλοιπους της πολυκατοικίας που πρέπει να πληρώνουν και τα δικά της, κουβέντα. Αυτοί δεν είναι λαός μάλλον, γι' αυτό δεν τους σώζει ο λαός.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14787
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Επεισόδιο στα Πατήσια: Κάνουν έξωση σε μονογονεϊκή οικογένεια με δυο παιδιά - "Χρωστάει μόνο 800 ευρώ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 28 Ιούλ 2023, 07:25

που οι περισσότεροι από αυτούς παίζει να είναι με ενοίκιο και αναγκάζονται να πληρώνουν και τα κοινόχρηστα της αγωνίστριας.παράνοια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών