Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2655
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 05 Σεπ 2023, 18:32

Αν ο Κασσελάκης έχει τα λεφτά που λέει ότι έχει (που δεν το θεωρώ καθόλου σίγουρο), τότε ανήκει στην κατηγορία εκείνη των πολιτικών που μου προξενούν τεράστια απορία. Δεν προέρχονται από πολιτική οικογένεια ώστε να έχουν κάποια "παράδοση" ούτε μπαίνουν στην πολιτική για να βγάλουν λεφτά. Το ότι πιθανώς θέλουν να "βοηθήσουν τη χώρα τους" ή να "αγωνιστούν για τον λαό" το βλέπω ως ανέκδοτο. Ο Κασσελάκης λοιπόν θα μπορούσε να ζει τη ζωάρα του, και αυτό πέρα από τις διασκεδάσεις κτλ περιλαμβάνει και το να κάνει κοινωνικό έργο και να βοηθάει κόσμο με ένα σωρό τρόπους. Τρόπους ουσιαστικούς και μετρήσιμους. Αντ'αυτού, επιλέγει να μαλακίζεται στην ψωροκώσταινα ανάμεσα σε ένα συρφετό τρισάθλιων πολιτικών και δημοσιογράφων με σκοπό τί ακριβώς; Τη δόξα; Την εξουσία για χάρη της εξουσίας; Ευκαιρίες για ακόμα περισσότερα λεφτά; Πήγε επί τόπου στα καμμένα ως άλλος ένας εντελώς άχρηστος πολιτικός που κάνει άλλη μια εντελώς άχρηστη επίσκεψη, για να δείξει τί ακριβώς; Ότι ενδιαφέρεται για την καταστροφή; Πριν γίνει υποψήφιος αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ, είχε πάει επιτόπου και σε άλλες καταστροφές; Είχε πάει στην Εύβοια, στο Μάτι;

Γενικά έχω σε ελάχιστη εκτίμηση οποιονδήποτε πολιτικό, αλλά ειδικά οι περιπτώσεις αυτών που έχουν λεφτά και επιλέγουν να ζήσουν τη ζωή τους στην ελληνική πολιτική σκηνή του σήμερα, χρήζουν ψυχιατρικής εκτίμησης.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 05 Σεπ 2023, 18:34

Χαοτικός έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:29
...

Και καλά κάνεις. Δείχνεις σεβασμό.
Σιγά μην δείξω σεβασμό στο κνόδαλο...
Να ήταν ο Γεράσιμος ο Αρσένης (τυχαίο παράδειγμα) να κλίσω (;) ευλαβικά το γόνυ..
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

KRAKEN
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: 12 Ιουν 2019, 19:49

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KRAKEN » 05 Σεπ 2023, 18:38

Οι διεκδικητές της ηγεσίας συνεχίζουν τις περιοδείες επιδιώκοντας να μεγιστοποιήσουν οφέλη από την επαφή τους με τους πολίτες. Η Έφη Αχτσιόγλου περιοδεύει ήδη από χθες στην Κρήτη (χθες ήταν στα Χανιά και σήμερα στο Ηράκλειο), ο Νίκος Παππάς κάνει συγκεντρώσεις επικεντρώνοντας στην Αττική (χθες στην Ανατολική Αττική, σήμερα στην Αθήνα, αύριο στη Νότια Αθήνα και την Τετάρτη στο βόρειο Τομέα), ο Ευκλείδης Τσακαλώτος περιοδεύει σε Αλεξανδρούπολη, Ροδόπη, Καβάλα, Δράμα και Θεσσαλονίκη. Ο Στέφανος Τζουμάκας θα κάνει την κεντρική του εκδήλωση στη Νότια Αθήνα την Τετάρτη στα Άνω Ιλίσια
https://gegonota.news/2023/09/04/stin-t ... ate-ton-5/

Ο Στέφανος Κασσελακης θα επισκεφθει την Πάτρα αλλά και το Ηράκλειο.
https://www.ieidiseis.gr/politiki/21285 ... tou-syriza

KRAKEN
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: 12 Ιουν 2019, 19:49

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KRAKEN » 05 Σεπ 2023, 18:41

waldorf έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:20
Έγραψα ένα διπλοσέντονο και το έσβησα,δεν το πόσταρα.
Λακωνικά όμως θα πω ότι αν κάποιος είναι Συριζαίος απ`τους υποψήφιους,αυτός είναι ο Τσακαλώτος.
Μου κάνει εντύπωση που δεν παίζει ψηλά,αλλά πάλι γιατί μου κάνει εντύπωση;;
Η μάχη είναι ανάμεσα σε ένα χτεσινό (άντε προχτεσινό) γκομενάκι και σε έναν μετεωρίτη.
Τον Παππά δεν τον κοιτάω καθόλου γιατί ο Μένιος ήταν Παρθένα Παναγιά μπροστά του.
Ε δεν θα σχολιάσω και τον περίχαρο...Ήμαρτον!
Η υποψηφιότητα του Τσακαλώτου βρίσκεται αρκετά κοντά με της Αχτσιογλου σε προσανατολισμό.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25592
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 05 Σεπ 2023, 18:57

KRAKEN έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:41
waldorf έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:20
Έγραψα ένα διπλοσέντονο και το έσβησα,δεν το πόσταρα.
Λακωνικά όμως θα πω ότι αν κάποιος είναι Συριζαίος απ`τους υποψήφιους,αυτός είναι ο Τσακαλώτος.
Μου κάνει εντύπωση που δεν παίζει ψηλά,αλλά πάλι γιατί μου κάνει εντύπωση;;
Η μάχη είναι ανάμεσα σε ένα χτεσινό (άντε προχτεσινό) γκομενάκι και σε έναν μετεωρίτη.
Τον Παππά δεν τον κοιτάω καθόλου γιατί ο Μένιος ήταν Παρθένα Παναγιά μπροστά του.
Ε δεν θα σχολιάσω και τον περίχαρο...Ήμαρτον!
Η υποψηφιότητα του Τσακαλώτου βρίσκεται αρκετά κοντά με της Αχτσιογλου σε προσανατολισμό.
Ο Παππάς και ο Κασσελακης έχουν σαφή κεντροαριστερό (με έμφαση στο κέντρο) προσανατολισμό
Ο Τσακαλώτος έχει αριστερό προσανατολισμό με ευρωπαϊκό πρόσημο
Η Αχτσιογλου μάλλον εμφανίζεται ως αυτή που θα συγκεράσει τις τάσεις.
Ο Τζουμακας είναι πασοκ
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27930
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 05 Σεπ 2023, 18:58

Beria έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:57
KRAKEN έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:41
waldorf έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:20
Έγραψα ένα διπλοσέντονο και το έσβησα,δεν το πόσταρα.
Λακωνικά όμως θα πω ότι αν κάποιος είναι Συριζαίος απ`τους υποψήφιους,αυτός είναι ο Τσακαλώτος.
Μου κάνει εντύπωση που δεν παίζει ψηλά,αλλά πάλι γιατί μου κάνει εντύπωση;;
Η μάχη είναι ανάμεσα σε ένα χτεσινό (άντε προχτεσινό) γκομενάκι και σε έναν μετεωρίτη.
Τον Παππά δεν τον κοιτάω καθόλου γιατί ο Μένιος ήταν Παρθένα Παναγιά μπροστά του.
Ε δεν θα σχολιάσω και τον περίχαρο...Ήμαρτον!
Η υποψηφιότητα του Τσακαλώτου βρίσκεται αρκετά κοντά με της Αχτσιογλου σε προσανατολισμό.
Ο Παππάς και ο Κασσελακης έχουν σαφή κεντροαριστερό (με έμφαση στο κέντρο) προσανατολισμό
Ο Τσακαλώτος έχει αριστερό προσανατολισμό με ευρωπαϊκό πρόσημο
Η Αχτσιογλου μάλλον εμφανίζεται ως αυτή που θα συγκεράσει τις τάσεις.
Ο Τζουμακας είναι πασοκ
Το ΠΑΣΟΚ είναι μια κατηγορία μόνο του?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 3351
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 05 Σεπ 2023, 18:59

micmic έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:32
Αν ο Κασσελάκης έχει τα λεφτά που λέει ότι έχει (που δεν το θεωρώ καθόλου σίγουρο), τότε ανήκει στην κατηγορία εκείνη των πολιτικών που μου προξενούν τεράστια απορία. Δεν προέρχονται από πολιτική οικογένεια ώστε να έχουν κάποια "παράδοση" ούτε μπαίνουν στην πολιτική για να βγάλουν λεφτά. Το ότι πιθανώς θέλουν να "βοηθήσουν τη χώρα τους" ή να "αγωνιστούν για τον λαό" το βλέπω ως ανέκδοτο. Ο Κασσελάκης λοιπόν θα μπορούσε να ζει τη ζωάρα του, και αυτό πέρα από τις διασκεδάσεις κτλ περιλαμβάνει και το να κάνει κοινωνικό έργο και να βοηθάει κόσμο με ένα σωρό τρόπους. Τρόπους ουσιαστικούς και μετρήσιμους. Αντ'αυτού, επιλέγει να μαλακίζεται στην ψωροκώσταινα ανάμεσα σε ένα συρφετό τρισάθλιων πολιτικών και δημοσιογράφων με σκοπό τί ακριβώς; Τη δόξα; Την εξουσία για χάρη της εξουσίας; Ευκαιρίες για ακόμα περισσότερα λεφτά; Πήγε επί τόπου στα καμμένα ως άλλος ένας εντελώς άχρηστος πολιτικός που κάνει άλλη μια εντελώς άχρηστη επίσκεψη, για να δείξει τί ακριβώς; Ότι ενδιαφέρεται για την καταστροφή; Πριν γίνει υποψήφιος αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ, είχε πάει επιτόπου και σε άλλες καταστροφές; Είχε πάει στην Εύβοια, στο Μάτι;

Γενικά έχω σε ελάχιστη εκτίμηση οποιονδήποτε πολιτικό, αλλά ειδικά οι περιπτώσεις αυτών που έχουν λεφτά και επιλέγουν να ζήσουν τη ζωή τους στην ελληνική πολιτική σκηνή του σήμερα, χρήζουν ψυχιατρικής εκτίμησης.
Σχεδόν όλες τις μέρες της φωτιάς στη Ρόδο ήταν εκεί.

Αλλά εντάξει ο καθένας λέει οτι του κατέβει χωρίς καν να έχει ερευνήσει και μάθει πραγματικά για τον Κασσελάκη. Κλαιν

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2918
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 05 Σεπ 2023, 19:03

Σαφώς το "δημοκρατικό" σύστημα και ντόπιο κατεστημένο αναγνώρισε πως η μονοκρατορία Κούλη χωρίς την υποτιθέμενη εναλλακτική διέξοδο ότι μπορείς να επιλέξεις και κάτι άλλο δρα αρνητικά στην ψυχολογία του πληθυσμού. αλλο να έχεις ελπίδα, να νομίζεις ότι υπάρχουν επιλογές και άλλο μόνο ο κυριάκος. (υπάρχει και το ΚΚΕ για το 10% αλλά δεν αρκει) Τι διαφορά έχει σε οποιοδήποτε θέμα από το Μητσοτάκη; είδα μερικά βίντεο τουιτερ ούτε μία συγκεκριμένη πρόταση. Ξέρω αγγλικά, είμαι επιτυχημένος, είμαι προοδευτικός επειδή είμαι γκαιι, εβγαλα λεφτά.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2655
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 05 Σεπ 2023, 19:04

Τοξοβόλος_UK έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:59
micmic έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:32
Αν ο Κασσελάκης έχει τα λεφτά που λέει ότι έχει (που δεν το θεωρώ καθόλου σίγουρο), τότε ανήκει στην κατηγορία εκείνη των πολιτικών που μου προξενούν τεράστια απορία. Δεν προέρχονται από πολιτική οικογένεια ώστε να έχουν κάποια "παράδοση" ούτε μπαίνουν στην πολιτική για να βγάλουν λεφτά. Το ότι πιθανώς θέλουν να "βοηθήσουν τη χώρα τους" ή να "αγωνιστούν για τον λαό" το βλέπω ως ανέκδοτο. Ο Κασσελάκης λοιπόν θα μπορούσε να ζει τη ζωάρα του, και αυτό πέρα από τις διασκεδάσεις κτλ περιλαμβάνει και το να κάνει κοινωνικό έργο και να βοηθάει κόσμο με ένα σωρό τρόπους. Τρόπους ουσιαστικούς και μετρήσιμους. Αντ'αυτού, επιλέγει να μαλακίζεται στην ψωροκώσταινα ανάμεσα σε ένα συρφετό τρισάθλιων πολιτικών και δημοσιογράφων με σκοπό τί ακριβώς; Τη δόξα; Την εξουσία για χάρη της εξουσίας; Ευκαιρίες για ακόμα περισσότερα λεφτά; Πήγε επί τόπου στα καμμένα ως άλλος ένας εντελώς άχρηστος πολιτικός που κάνει άλλη μια εντελώς άχρηστη επίσκεψη, για να δείξει τί ακριβώς; Ότι ενδιαφέρεται για την καταστροφή; Πριν γίνει υποψήφιος αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ, είχε πάει επιτόπου και σε άλλες καταστροφές; Είχε πάει στην Εύβοια, στο Μάτι;

Γενικά έχω σε ελάχιστη εκτίμηση οποιονδήποτε πολιτικό, αλλά ειδικά οι περιπτώσεις αυτών που έχουν λεφτά και επιλέγουν να ζήσουν τη ζωή τους στην ελληνική πολιτική σκηνή του σήμερα, χρήζουν ψυχιατρικής εκτίμησης.
Σχεδόν όλες τις μέρες της φωτιάς στη Ρόδο ήταν εκεί.

Αλλά εντάξει ο καθένας λέει οτι του κατέβει χωρίς καν να έχει ερευνήσει και μάθει πραγματικά για τον Κασσελάκη. Κλαιν
Και πότε ήταν η Ρόδος; Μήπως είχε ήδη αποφασίσει να κατέβει για αρχηγός τότε; Είχε πάει και σε άλλες καταστροφές, είτε εδώ είτε στην Αμερική; Είχε πάει να δει τί έγινε σε κάνα τυφώνα ή σε καμμιά πλημμύρα;

Και άσχετα από αυτές τις εντελώς άχρηστες επισκέψεις που κάνουν όλοι οι πολιτικοί του κώλου (όχι μόνο οι Έλληνες), απαντά αυτό στην ουσία του ερωτήματός μου;

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 05 Σεπ 2023, 19:07

Beria έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:57
KRAKEN έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:41
waldorf έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:20
Έγραψα ένα διπλοσέντονο και το έσβησα,δεν το πόσταρα.
Λακωνικά όμως θα πω ότι αν κάποιος είναι Συριζαίος απ`τους υποψήφιους,αυτός είναι ο Τσακαλώτος.
Μου κάνει εντύπωση που δεν παίζει ψηλά,αλλά πάλι γιατί μου κάνει εντύπωση;;
Η μάχη είναι ανάμεσα σε ένα χτεσινό (άντε προχτεσινό) γκομενάκι και σε έναν μετεωρίτη.
Τον Παππά δεν τον κοιτάω καθόλου γιατί ο Μένιος ήταν Παρθένα Παναγιά μπροστά του.
Ε δεν θα σχολιάσω και τον περίχαρο...Ήμαρτον!
Η υποψηφιότητα του Τσακαλώτου βρίσκεται αρκετά κοντά με της Αχτσιογλου σε προσανατολισμό.
Ο Παππάς και ο Κασσελακης έχουν σαφή κεντροαριστερό (με έμφαση στο κέντρο) προσανατολισμό
Ο Τσακαλώτος έχει αριστερό προσανατολισμό με ευρωπαϊκό πρόσημο
Η Αχτσιογλου μάλλον εμφανίζεται ως αυτή που θα συγκεράσει τις τάσεις.
Ο Τζουμακας είναι πασοκ
Σαν εκφώνηση προβλήματος λογικής ακούστηκε αυτό. Το διάβαζα και περίμενα να τελειώνει με κάτι του τύπου "πόσες λίρες πρέπει να δώσει ο Κασσελάκης στον Παππά, ώστε όταν ο Τσακαλώτος περάσει τον Τζουμάκα απέναντι από το ποτάμι, στην Αχτσιόγλου να έχουν μείνει 7 πορτοκάλια;".

Σόρυ, συνεχίστε...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 9001
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 05 Σεπ 2023, 19:10

George_V έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:58
Beria έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:57
KRAKEN έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:41


Η υποψηφιότητα του Τσακαλώτου βρίσκεται αρκετά κοντά με της Αχτσιογλου σε προσανατολισμό.
Ο Παππάς και ο Κασσελακης έχουν σαφή κεντροαριστερό (με έμφαση στο κέντρο) προσανατολισμό
Ο Τσακαλώτος έχει αριστερό προσανατολισμό με ευρωπαϊκό πρόσημο
Η Αχτσιογλου μάλλον εμφανίζεται ως αυτή που θα συγκεράσει τις τάσεις.
Ο Τζουμακας είναι πασοκ
Το ΠΑΣΟΚ είναι μια κατηγορία μόνο του?
Το ΠΑΣΟΚ έχει πολλές κατηγορίες και αυτό .. Ο τζουμάκας εκπροσωπεί μια από τις πιο παρακμιακες εάν τουλάχιστον έχει νόημα να χαρακτηρίζεται ως ΠΑΣΟΚ πλέον.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 9001
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 05 Σεπ 2023, 19:13

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
04 Σεπ 2023, 16:47
Philip Mortimer έγραψε:
04 Σεπ 2023, 02:40
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
03 Σεπ 2023, 22:39


δεν επιτρέπεται. Θα σου πω μόνο αυτό. Πληρώνω 900 e μόνο σε δήμο για να αδειάζει έναν κάδο κάθε πέμπτη. Αυτές είναι οι υπηρεσίες που δέχομαι. τώρα θα πείτε ωχ στ αρχίδια μας ρε εξαρχίδη κλαίνε κι οι παντρεμένες. Θα έχετε όμως πολύ άδικο. εγώ έχω ανακαλύψει την σταδιακή σήψη και μάνα όπου ότι είχε απομείνει από την αποδεκατισμένη μασ κοινωνία αργά αργά διαλύεται. Εσείς μάλλον όχι.
Συγγνωμη αλλά δεν έχεις κάποιο αποκλειστικό προνόμιο ενόρασης. Οι αφορισμοί καλοί είναι αλλά δεν μπορούμε να επαναλαμβάνουμε συνέχεια το ότι υποτίθεται ότι ποτέ δεν ήταν χειρότερα τα πράγματα. Οι παθογένειες που υπάρχουν είναι δεδομένες, αλλά πριν μια οκταετία υπήρχαν πολύ σοβαρότερες παθογένειες στην ευρύτερη νοοτροπία. Τώρα δεν μπορώ πραγματικά να ξέρω τι ισχύει στην περίπτωση σου που αντιμετωπίζεις αυτό το κοστολογιο για να εκφράσω άποψη, αλλά παρότι η Ελλάδα είναι δυσλειτουργική, δεν είναι και κόλαση.
Δεν είπα τίποτα για ενόραση. Βλέπεις φίλε μου δε ζω σε καμιά τρύπα όπως οι περισσότεροι εδώ. Ζω στον αληθινό κόσμο όπου η ακρίβεια είναι το τελευταίο που θα έπρεπε να μας απασχολεί. Εσύ ζεις σε έναν κόσμο όπου αν η δαδιά καιγόταν κάτω από μια κυβέρνηση που δεν συμπαθείς θα έβγαινές στα σίδερα ενώ αν συμπαθούσες την κυβερνηση δεν θα σε πείραζε. Είσαι περσόνα. Δεν λέω ότι δεν είσαι περσόνα και στην πραγματική ζωή σου, αφού μόνο αυτό ξέρεις. Εγώ είμαι χρήστης εδώ. Έχω φάει εργατοώρες και το φχαριστιέμαι. Δεν μιλάω συχνά για πράγματα που δεν ξέρω. Η κόλαση που λες δεν περιορίζεται μόνο στην ελλάδα. Απλώνεται σαν σκουριά παντού. Εσένα μπορεί και να σ' αρέσει. Είπαμε όμως, Εσύ δεν είσαι κανονικός άνθρωπος. Ούτε στη ζωή σου.
Εσύ πάντως ξέρεις να κουνάς το δάχτυλο ευτυχώς και να λες γενικότητες στο ίντερνετ. Οπότε ουδέν πρόβλημα.
Μάλιστα ξαφνικά δε θεωρείς σοβαρό πρόβλημα την ακρίβεια πια, αλλά μιλάς για σκουριά που απλώνεται και παντού κιόλας, και εκτός Ελλάδας. Κοινώς, ο,τι ναναι.

Άβαταρ μέλους
Τοξοβόλος_UK
Δημοσιεύσεις: 3351
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 11:32

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τοξοβόλος_UK » 05 Σεπ 2023, 19:29

micmic έγραψε:
05 Σεπ 2023, 19:04
Τοξοβόλος_UK έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:59
micmic έγραψε:
05 Σεπ 2023, 18:32
Αν ο Κασσελάκης έχει τα λεφτά που λέει ότι έχει (που δεν το θεωρώ καθόλου σίγουρο), τότε ανήκει στην κατηγορία εκείνη των πολιτικών που μου προξενούν τεράστια απορία. Δεν προέρχονται από πολιτική οικογένεια ώστε να έχουν κάποια "παράδοση" ούτε μπαίνουν στην πολιτική για να βγάλουν λεφτά. Το ότι πιθανώς θέλουν να "βοηθήσουν τη χώρα τους" ή να "αγωνιστούν για τον λαό" το βλέπω ως ανέκδοτο. Ο Κασσελάκης λοιπόν θα μπορούσε να ζει τη ζωάρα του, και αυτό πέρα από τις διασκεδάσεις κτλ περιλαμβάνει και το να κάνει κοινωνικό έργο και να βοηθάει κόσμο με ένα σωρό τρόπους. Τρόπους ουσιαστικούς και μετρήσιμους. Αντ'αυτού, επιλέγει να μαλακίζεται στην ψωροκώσταινα ανάμεσα σε ένα συρφετό τρισάθλιων πολιτικών και δημοσιογράφων με σκοπό τί ακριβώς; Τη δόξα; Την εξουσία για χάρη της εξουσίας; Ευκαιρίες για ακόμα περισσότερα λεφτά; Πήγε επί τόπου στα καμμένα ως άλλος ένας εντελώς άχρηστος πολιτικός που κάνει άλλη μια εντελώς άχρηστη επίσκεψη, για να δείξει τί ακριβώς; Ότι ενδιαφέρεται για την καταστροφή; Πριν γίνει υποψήφιος αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ, είχε πάει επιτόπου και σε άλλες καταστροφές; Είχε πάει στην Εύβοια, στο Μάτι;

Γενικά έχω σε ελάχιστη εκτίμηση οποιονδήποτε πολιτικό, αλλά ειδικά οι περιπτώσεις αυτών που έχουν λεφτά και επιλέγουν να ζήσουν τη ζωή τους στην ελληνική πολιτική σκηνή του σήμερα, χρήζουν ψυχιατρικής εκτίμησης.
Σχεδόν όλες τις μέρες της φωτιάς στη Ρόδο ήταν εκεί.

Αλλά εντάξει ο καθένας λέει οτι του κατέβει χωρίς καν να έχει ερευνήσει και μάθει πραγματικά για τον Κασσελάκη. Κλαιν
Και πότε ήταν η Ρόδος; Μήπως είχε ήδη αποφασίσει να κατέβει για αρχηγός τότε; Είχε πάει και σε άλλες καταστροφές, είτε εδώ είτε στην Αμερική; Είχε πάει να δει τί έγινε σε κάνα τυφώνα ή σε καμμιά πλημμύρα;

Και άσχετα από αυτές τις εντελώς άχρηστες επισκέψεις που κάνουν όλοι οι πολιτικοί του κώλου (όχι μόνο οι Έλληνες), απαντά αυτό στην ουσία του ερωτήματός μου;
Ψάξτον μόνος σου πριν αρχίσεις τα αίολα άλλη φορά. Δεν είναι δύσκολο.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 9001
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 05 Σεπ 2023, 19:36

Τοξοβόλος_UK έγραψε:
05 Σεπ 2023, 16:06
KRAKEN έγραψε:
05 Σεπ 2023, 16:03
Τοξοβόλος_UK έγραψε:
05 Σεπ 2023, 15:57
Πάντως άπαξ και με το ρεύμα που έχει ο Κασσελάκης βγεί πρώτος από τον 1ο ήδη γύρο τότε έχει τελειώσει το θέμα.
Εξαρτάται και από το τι ποσοστά θα έχουν πάρει οι άλλοι υποψήφιοι αν και σίγουρα η πρωτιά στον πρώτο γύρο θα δώσει ένα πλεονέκτημα ρεύματος.
Για παράδειγμα εαν ο Παππάς έχει μεγαλυτερο ποσοστό από τον Τσακαλώτο στον 1ο γύρο αυτό θα βοηθήσει τον Κασσελακη στον 2ο και αντιστρόφως.
Ανεξάρτητα από τα ποσοστά των υπολοίπων. Αν περάσουν Κασ/Αχτσ 1ο γύρο αυτό θα δυναμιτίσει και θα αυτοματίσει πολύ τον 2ο γύρο και θα πάει περισσότερος κόσμος. Αυτό θα δώσει τη νίκη στον Κασσελάκη πιστεύω.

Σε κάθε περίπτωση πέρα από την Κρήτη έχω το αίσθημα από όσα ακούω στον περίγυρο μου οτι ο Κασσελάκης θα σαρώσει τόσο στην Αθήνα όσο και στην Θεσσαλονίκη. Γενικά στα μεγάλα αστικά κέντρα.
Στον δεύτερο γύρο πηγαίνει λιγότερος κόσμος συνήθως.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12883
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Ψηφίσουμε Στέφανο Κασσελάκη για πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 05 Σεπ 2023, 20:21

Philip Mortimer έγραψε:
05 Σεπ 2023, 19:36
Τοξοβόλος_UK έγραψε:
05 Σεπ 2023, 16:06
KRAKEN έγραψε:
05 Σεπ 2023, 16:03


Εξαρτάται και από το τι ποσοστά θα έχουν πάρει οι άλλοι υποψήφιοι αν και σίγουρα η πρωτιά στον πρώτο γύρο θα δώσει ένα πλεονέκτημα ρεύματος.
Για παράδειγμα εαν ο Παππάς έχει μεγαλυτερο ποσοστό από τον Τσακαλώτο στον 1ο γύρο αυτό θα βοηθήσει τον Κασσελακη στον 2ο και αντιστρόφως.
Ανεξάρτητα από τα ποσοστά των υπολοίπων. Αν περάσουν Κασ/Αχτσ 1ο γύρο αυτό θα δυναμιτίσει και θα αυτοματίσει πολύ τον 2ο γύρο και θα πάει περισσότερος κόσμος. Αυτό θα δώσει τη νίκη στον Κασσελάκη πιστεύω.

Σε κάθε περίπτωση πέρα από την Κρήτη έχω το αίσθημα από όσα ακούω στον περίγυρο μου οτι ο Κασσελάκης θα σαρώσει τόσο στην Αθήνα όσο και στην Θεσσαλονίκη. Γενικά στα μεγάλα αστικά κέντρα.
Στον δεύτερο γύρο πηγαίνει λιγότερος κόσμος συνήθως.
Αν περάσει στον δεύτερο γύρο ο Κασσελακης, δεν αποκλείεται δεξιοί νεολαίοι να δώσουν ένα διευρο για να τον ψηφίσουν.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών