Πανελλαδική ΑΠΕΡΓΊΑ και ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ΤΗΝ Πέμπτη.

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14040
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Πανελλαδική ΑΠΕΡΓΊΑ και ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ΤΗΝ Πέμπτη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 22 Σεπ 2023, 17:36

Nandros έγραψε:
22 Σεπ 2023, 14:16
.
Στα 40 περίπου χρόνια σε επαγγέλματα σχετικά με την θάλασσα, όσους αριστερούς συνάντησα, στην θάλασσα και στα γραφεία, πάντα τους έφταιγε κάτι: το καράβι, ο καπετάνιος, το αφεντικό, ο μισθός, το γραφείο, η ΝΤΠ, ο ανάδρομος Ερμής, οτιδήποτε και κυρίως ο καπιταλισμός.
Συμπέρασμα μου είναι ότι καλύπτουν την τεμπελιά τους με την αριστεροσύνη.
Τους λείπει η Σοβιετία, όπου πιστεύουν πως θα την έβγαζαν καθαρή, αφού το κράτος θα τους έδινε σπίτι και δουλίτσα. Τυπικοί κηφήνες, ανίκανοι να φροντίσουν τον εαυτό τους.
.
Σοφο ποστ!!
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Πανελλαδική ΑΠΕΡΓΊΑ και ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ΤΗΝ Πέμπτη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Σεπ 2023, 19:28

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 17:22
Ασέβαστος έγραψε:
22 Σεπ 2023, 16:15
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
22 Σεπ 2023, 13:11

Πως δεν έχω, τα βλέπω γύρω μου. Η εργατική τάξη έχει διαπαιδαγωγηθεί να υπομένει την αθλιοτητα. Να δουλεύει 12-15 ώρες τα καλοκαίρια και να σαπίζει στην ανεργία το χειμώνα, να πουλάει κανένα χωραφάκι ή σπίτι για να γιατρευτεί από σοβαρό εργατικό ατύχημα, να κλείνει το θερμοστάτη ή το κλιματιστικό στις 20 του μήνα και να λέει δόξα το θεό.
πιπες.
Αντιεπιστημονικες πιπες λες εσύ φασιστάκι σαν πειθήνιο όργανο της εργοδοσίας. Δουλακι των καπιταλιστων.
κομμουνιστικες πιπες. δουλακι των ινστρουχτορων.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών