Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Απρ 2024, 12:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:40
nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:34
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:20

Γνωρίζω εγώ.
Οικογένεια αλφαδιά, αντρόγυνο αγαπημένο και δεμένο σχεδόν 20 χρόνια παντρεμένοι, άνθρωποι σοβαροί, μορφωμένοι και συγκροτημένοι, όλη τους η προσοχή πάνω στο παιδί, αμείωτο και συνεχές ενδιαφέρον, τα καλύτερα ιδιωτικά σχολεία, ψυχολόγοι (και το παιδί και οι γονείς).
Θα λυνόταν/δεν θα είχε δημιουργηθεί λες το πρόβλημα αν η μάνα δεν εργαζόταν και καθόταν νοικοκυρά-κλώσσα μέσα στο σπίτι;
ρε συ αν κατι χαλασει ..τοτε κατι φταιει! δεν γινεται να μην φταιει κατι

οσο για τις μανες κλωσσες -αυτο το μητρικο ενστικτο σιγουρα θα μεταλαμπαδευσει και στα παιδια
Μερικές φορές οι "μάνες κλώσες" κάνουν και κακομαθημένα παιδιά.

...Ή όχι;
ναι ! αλλα και αυτο που εγραψα ισχυει

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Απρ 2024, 12:41

Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:55


Κι εγώ έζησα ευτυχισμένα παιδικά χρόνια. So what?

Παντρεύτηκα, έκανα παιδί, χώρισα χωρίς καν να πάρω τη διατροφή και μια χαρά "οικογένεια" είμαστε και οι τρεις, ακόμη και σήμερα.

Kαι δεν είμαι η μόνη περίπτωση που ξέρω από χωρισμένα ζευγάρια με παιδιά. Δεν σπάνε οι οικογενειακές σχέσεις σε ό,τι αφορά το ενδιαφέρον των γονιών για τα παιδιά με τα διαζύγια. Ούτε αλλάζουν οι χαρακτήρες των ανθρώπων.

Αναφορικά δε με την εγκληματικότητα, τί να πω; Με τη λογική σου θα έπρεπε να ήταν μηδενική στα παιδιά των ρομά.



Που θες να καταληξεις δεν ξερω.

Δηλαδη δεν σχετιζεται η νεανικη εγκληματικοτητα στην Ελλαδα με τη διαλυση της οικογενειας;

.
οχι, ειδικα στις περιπτωσης οπου με τη διαλυση απομακρυνεται το παιδι απο τον ενα εκ των γονιων που ειναι εγκληματικο προτυπο. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Απρ 2024, 12:45

nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:40
nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:34

ρε συ αν κατι χαλασει ..τοτε κατι φταιει! δεν γινεται να μην φταιει κατι

οσο για τις μανες κλωσσες -αυτο το μητρικο ενστικτο σιγουρα θα μεταλαμπαδευσει και στα παιδια
Μερικές φορές οι "μάνες κλώσες" κάνουν και κακομαθημένα παιδιά.

...Ή όχι;
ναι ! αλλα και αυτο που εγραψα ισχυει
Δεν ισχύει εκ των πραγμάτων, γιατί ελάχιστα παιδιά που μεγάλωσαν σε πολυμελείς οικογένειες, έκαναν και τα ίδια πολυμελείς οικογένειες.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 12:45

nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:34
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:20
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:06
(...) δεν γνωριζεις παιδια που να μπλεξαν με συμμοριες, δεν υπαρχει και το προβλημα;
Γνωρίζω εγώ.
Οικογένεια αλφαδιά, αντρόγυνο αγαπημένο και δεμένο σχεδόν 20 χρόνια παντρεμένοι, άνθρωποι σοβαροί, μορφωμένοι και συγκροτημένοι, όλη τους η προσοχή πάνω στο παιδί, αμείωτο και συνεχές ενδιαφέρον, τα καλύτερα ιδιωτικά σχολεία, ψυχολόγοι (και το παιδί και οι γονείς).
Θα λυνόταν/δεν θα είχε δημιουργηθεί λες το πρόβλημα αν η μάνα δεν εργαζόταν και καθόταν νοικοκυρά-κλώσσα μέσα στο σπίτι;
ρε συ αν κατι χαλασει ..τοτε κατι φταιει! δεν γινεται να μην φταιει κατι

οσο για τις μανες κλωσσες -αυτο το μητρικο ενστικτο σιγουρα θα μεταλαμπαδευσει και στα παιδια
Παρέες, αγαπητέ μου, ο κρίσιμος και καθοριστικός παράγοντας στην περίπτωση αυτή ήσαν οι κακές παρέες, ιδιαίτερα στο Λύκειο. Δευτερευόντως, η ιδιαίτερη ψυχολογία του παιδιού.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Απρ 2024, 12:47

Isildur έγραψε:
22 Απρ 2024, 10:25
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 10:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 10:15


Μα καλό μου παιδί, εσύ είσαι που μας έχεις πρήξει αναφορικά με την ευτυχία των γυναικών και την εγκληματικότητα των παιδιών.

Οπότε, εσύ γουστάρεις το μαμαδίστικο μοντέλο των παρατηρήσεων στα παιδιά, ώστε να γίνουν σωστοί άνθρωποι στην κοινωνία.

Οπότε προτείνω να κόψεις τις παπαριές και να σταματήσεις να παριστάνεις τον αναρχοπατέρα του λόχου.
:e045:


Εγω απλα ρωτησα αν συσχετιζεις την νεανικη εγκληματικοτητα με την διαλυση της οικογενειας και το μονο που εισεπραξα απο σενα και τον Ιανο ειναι ειρωνιες και προσωπικες επιθεσεις. Και πιστευω πως ο μονος λογος που το κανατε ειναι οτι και οι δυο ξυπνησατε στραβα και δεν γουσταρατε αυτο που κι εσεις καταλαβαινατε σαν σωστο να το λεω εγω.

.
Εγώ πάλι, αν κατάλαβα καλά βέβαια, νομίζω πως το πρόβλημα εδώ δεν είναι αν πρέπει να συσχετιστεί η διάλυση της οικογένειας με την νεανική εγκληματικότητα, αλλά το κατά πόσον η διάλυση της οικογένειας οφείλεται στο ότι οι γυναίκες βγήκαν απ' την κουζίνα και δεν πλένουν μόνο πιάτα πλέον. Νομίζω λέω, ε;
επισης το αν διαλυση σημαινει διαζυγιο, η μια χαρα διαλυμενη μπορει να ειναι η οικογενεια και χωρις, οπως επισης και μια χαρα μη διαλυμενη με διαζυγιο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Απρ 2024, 12:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:45
nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:40


Μερικές φορές οι "μάνες κλώσες" κάνουν και κακομαθημένα παιδιά.

...Ή όχι;
ναι ! αλλα και αυτο που εγραψα ισχυει
Δεν ισχύει εκ των πραγμάτων, γιατί ελάχιστα παιδιά που μεγάλωσαν σε πολυμελείς οικογένειες, έκαναν και τα ίδια πολυμελείς οικογένειες.
ισχυει για μενα αν και δεν ειχα αυτο στο μυαλο μου οταν το εγραφα αλλα τα παιδια απο πολυμελεις οικογενειες μπορει τα ιδια να μην εχουν πολλα παιδια αλλα το προσπαθουν και σιγουρα τους αρεσει
η οικογενεια ...οι λογοι που θα συμβει το αντιθετο θα ειναι απο φτωχες μεχρι κακοποιημενες οικογενειες ....υσ..η συμπεριφορα της κλωσσας μανας δεν εχει να κανει με πολλα παιδια

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Απρ 2024, 12:53

Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:47
Isildur έγραψε:
22 Απρ 2024, 10:25
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 10:20




Εγω απλα ρωτησα αν συσχετιζεις την νεανικη εγκληματικοτητα με την διαλυση της οικογενειας και το μονο που εισεπραξα απο σενα και τον Ιανο ειναι ειρωνιες και προσωπικες επιθεσεις. Και πιστευω πως ο μονος λογος που το κανατε ειναι οτι και οι δυο ξυπνησατε στραβα και δεν γουσταρατε αυτο που κι εσεις καταλαβαινατε σαν σωστο να το λεω εγω.

.
Εγώ πάλι, αν κατάλαβα καλά βέβαια, νομίζω πως το πρόβλημα εδώ δεν είναι αν πρέπει να συσχετιστεί η διάλυση της οικογένειας με την νεανική εγκληματικότητα, αλλά το κατά πόσον η διάλυση της οικογένειας οφείλεται στο ότι οι γυναίκες βγήκαν απ' την κουζίνα και δεν πλένουν μόνο πιάτα πλέον. Νομίζω λέω, ε;
επισης το αν διαλυση σημαινει διαζυγιο, η μια χαρα διαλυμενη μπορει να ειναι η οικογενεια και χωρις, οπως επισης και μια χαρα μη διαλυμενη με διαζυγιο.
Σαφώς.

Επίσης, αν από την μία έχουμε μια... "διαλυμένη" οικογένεια, δυο διαζευγμένων γονέων που όμως κρατάνε καλό επίπεδο επικοινωνίας και σχέσης με τα παιδιά τους κι από την άλλη μια οικογένεια που παραμένει "δεμένη" με το ζόρι, ενώ υπάρχουν εντάσεις και εκρήξεις (ακόμα και βίας) μόνο και μόνο για να μην χωρίσουν και τους πούνε "διαλυμένους", δεν θέλει και σκέψη πιστεύω, σε ποια από τις δυο περιπτώσεις υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να εμφανιστούν τάσεις και προϋποθέσεις για νεανική εγκληματικότητα, έτσι;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Απρ 2024, 12:54

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:45

Παρέες, αγαπητέ μου, ο κρίσιμος και καθοριστικός παράγοντας στην περίπτωση αυτή ήσαν οι κακές παρέες, ιδιαίτερα στο Λύκειο. Δευτερευόντως, η ιδιαίτερη ψυχολογία του παιδιού.
για μενα οσες φορες την πατησα ηταν γιατι τα ηθελε ο γκωλος μου ...ποτε δεν ηθελα να βρω τις γνωστες δικαιολογιες

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 22 Απρ 2024, 12:58

Να πω και κάτι ακόμα, μπορεί να ακουστεί αναχρονιστικό, αλλά για μένα είναι αλήθεια.
Όταν ήμουν εγώ μαθητής τον φοβόμουνα τον πατέρα μου, το αγαπούσα, τον σεβόμουν, αλλά τον φοβόμουν κιόλας. Ήξερα ότι αν έκανα καμιά χοντρομαλακία θα με αφαλόκοβε, δεν χάριζε κάστανο. Μη τυχόν τού 'λεγε κάνας δάσκαλος/κάνας μεγαλύτερος ότι γλώσσεψα/αυθαδιάσα, μανούλαμ', ποιος είδε το θεριό και δεν χέστηκε πάνω του, καλά δεν μιλάμε έτσι και κακομιλούσα στη μάνα μου, καλύτερα να κατάπινα ένα μαγκάλι κάρβουνα αναμμένα. Δίκαιος ωστόσο, άμα είχα σε κάτι δίκιο το αναγνώριζε κι ας είχα ξεφύγει, πάντως σε κάθε περίπτωση τον είχα στον νου. Νομίζω ότι αυτός ο φόβος με βοήθησε, κράτησε τα μπόσικα, και όταν ήμουν παιδί και αργότερα που μεγάλωσα, μ' έμαθε πειθαρχία και σεβασμό. Αγιόπαιδο δεν υπήρξα ποτέ, αλλά έμαθα το μέτρο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Απρ 2024, 12:58

nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:54
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:45

Παρέες, αγαπητέ μου, ο κρίσιμος και καθοριστικός παράγοντας στην περίπτωση αυτή ήσαν οι κακές παρέες, ιδιαίτερα στο Λύκειο. Δευτερευόντως, η ιδιαίτερη ψυχολογία του παιδιού.
για μενα οσες φορες την πατησα ηταν γιατι τα ηθελε ο γκωλος μου ...ποτε δεν ηθελα να βρω τις γνωστες δικαιολογιες
Ναι, και; Αυτό τι σχέση έχει με την οικογένεια;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Απρ 2024, 13:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:13

Ρε συ και φίλες που ζουν μόνες έχω. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι οι άντρες θεωρούν ότι οι γυναίκες υποφέρουν αν δεν πάνε μόνιμο πακετάκι με κάποιον άντρα, που θα τους κάνει την τιμή να τις επιλέξει ως οικιακές βοηθούς χωρίς καν να τις πληρώνει.
μην τσουβαλιαζεις. ο αριστος, ο τραγος, και 5-10 ζαβοι, δεν ειναι "οι αντρες"

ακομη και δωμεσα, η πλειονοτητα των ανδρων δε λεει τετοια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Απρ 2024, 13:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:58
nemo έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:54
Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:45

Παρέες, αγαπητέ μου, ο κρίσιμος και καθοριστικός παράγοντας στην περίπτωση αυτή ήσαν οι κακές παρέες, ιδιαίτερα στο Λύκειο. Δευτερευόντως, η ιδιαίτερη ψυχολογία του παιδιού.
για μενα οσες φορες την πατησα ηταν γιατι τα ηθελε ο γκωλος μου ...ποτε δεν ηθελα να βρω τις γνωστες δικαιολογιες
Ναι, και; Αυτό τι σχέση έχει με την οικογένεια;
καμια απαντησα σε ενα ασχετο σχολιο

nemo
Δημοσιεύσεις: 7580
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 22 Απρ 2024, 13:07

Ναύτης έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:58
Να πω και κάτι ακόμα, μπορεί να ακουστεί αναχρονιστικό, αλλά για μένα είναι αλήθεια.
Όταν ήμουν εγώ μαθητής τον φοβόμουνα τον πατέρα μου, το αγαπούσα, τον σεβόμουν, αλλά τον φοβόμουν κιόλας. Ήξερα ότι αν έκανα καμιά χοντρομαλακία θα με αφαλόκοβε, δεν χάριζε κάστανο. Μη τυχόν τού 'λεγε κάνας δάσκαλος/κάνας μεγαλύτερος ότι γλώσσεψα/αυθαδιάσα, μανούλαμ', ποιος είδε το θεριό και δεν χέστηκε πάνω του, καλά δεν μιλάμε έτσι και κακομιλούσα στη μάνα μου, καλύτερα να κατάπινα ένα μαγκάλι κάρβουνα αναμμένα. Δίκαιος ωστόσο, άμα είχα σε κάτι δίκιο το αναγνώριζε κι ας είχα ξεφύγει, πάντως σε κάθε περίπτωση τον είχα στον νου. Νομίζω ότι αυτός ο φόβος με βοήθησε, κράτησε τα μπόσικα, και όταν ήμουν παιδί και αργότερα που μεγάλωσα, μ' έμαθε πειθαρχία και σεβασμό. Αγιόπαιδο δεν υπήρξα ποτέ, αλλά έμαθα το μέτρο.
αυτος ειναι ο ρολος ενος πατερα...

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24773
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Απρ 2024, 13:07

Ασέβαστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 12:41
Αρίστος έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Απρ 2024, 09:55


Κι εγώ έζησα ευτυχισμένα παιδικά χρόνια. So what?

Παντρεύτηκα, έκανα παιδί, χώρισα χωρίς καν να πάρω τη διατροφή και μια χαρά "οικογένεια" είμαστε και οι τρεις, ακόμη και σήμερα.

Kαι δεν είμαι η μόνη περίπτωση που ξέρω από χωρισμένα ζευγάρια με παιδιά. Δεν σπάνε οι οικογενειακές σχέσεις σε ό,τι αφορά το ενδιαφέρον των γονιών για τα παιδιά με τα διαζύγια. Ούτε αλλάζουν οι χαρακτήρες των ανθρώπων.

Αναφορικά δε με την εγκληματικότητα, τί να πω; Με τη λογική σου θα έπρεπε να ήταν μηδενική στα παιδιά των ρομά.



Που θες να καταληξεις δεν ξερω.

Δηλαδη δεν σχετιζεται η νεανικη εγκληματικοτητα στην Ελλαδα με τη διαλυση της οικογενειας;

.
οχι, ειδικα στις περιπτωσης οπου με τη διαλυση απομακρυνεται το παιδι απο τον ενα εκ των γονιων που ειναι εγκληματικο προτυπο. :102:
Ο χωρισμος δε συνεπαγεται αναγκαστικα απουσια πατερα, πιο κοντινη σε αυτο ειναι η φαση δυο παιδια απο τον #15 και τον #18 (που ποτε δεν εζησαν με τη μανα) καθως κι ενα στερνοπαιδι απο τον #28 ο οποιος ειναι 5 χρονια μεγαλυτερος απο το πρωτοτοκο.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Μητροπολίτης Σερβίων""Γυναίκες επιστρέψτε στο πλύσιμο των πιάτων και στην ανατροφή των παιδιών "

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 22 Απρ 2024, 13:09

Νομίζω ότι το διαλυμένη οικογένεια δεν σχετίζεται με το αν υπάρχει γάμος ή όχι. Μια χαρά μπορεί να είναι διαζευγμένοι δυο άνθρωποι ,αλλά να συνεργάζονται στο μεγάλωμα παιδιών ,όπως και αντίθετα να παραμένουν παντρεμένοι αλλά να προκαλούν καταστροφές. Να χτες πνίγηκε βρέφος ενός έτους από τηγανιτή πατάτα. Πώς να το χωρέσει νους ανθρώπου κάτι τέτοιο;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών