Το λες και δικαίωση ΓΓ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24037
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 18 Μάιος 2024, 23:34

δεν εχεις και πολυ δίκιο, απο τότε που η προηγούμενη Κυβέρνηση εριξε το επίπεδο της δημόσιας συζήτησης, ολοι νομίζουμε οτι υπάρχει καποιος δόλος παντα σε αυτα που διαβαζουμε, έχουμε ξεχάσει οτι καποτε υπήρχε αντικειμενική ενημέρωση. Δεν γραφουν ολοι ομως για να δικαιολογήσουν κατι, υπάρχουν ανθρωποι σαν τον οττο που απλά ειναι εραστές του δίκαιου, ρομαντικός θα πει κανεις οκ, αλλά ειναι κρίμα να μην βλέπουμε οτι ο σκοπός του ειναι απλά η αναζήτηση της αλήθειας μεσα απο τον διάλογο, τίποτε αλλο.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20539
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 19 Μάιος 2024, 08:54

Otto Weininger έγραψε:
18 Μάιος 2024, 19:50
Είχε προβλέψει ότι στο τέλος θα φαγωθούν και μεταξύ τους.

Δεν βλέπω καμιά φαγωμάρα, περισσότερο καρφί για τα ΜΜΑ είναι.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Μάιος 2024, 10:53

Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Μάιος 2024, 23:23
Καταλάβατε γιατί έκραξα άγρια τον συγκεκριμένο; Το έχει πάρει εργολαβία σαν να έχει συγγενή κατηγορούμενο. Παίζει να έχει ανοίξει και δέκα νήματα σχετικά, συν όσα συμμετέχει για να μας πει τί; Ότι τα καθάρματα που ευθύνονται είναι αθώα;
Δε με εκραξες, έλεγες παλαβομάρες.
Επειδή είσαι ηλίθιος, όχι επειδή ήμουν εγώ συγκεκριμένα. Ίδιο πάτερν έχεις με όλους.

Επίσης εγώ δεν έχω πάρει εργολαβία τίποτα, μέσα σένα φόρουμ που έχουν γραφτεί τα παραμύθια του αιώνα, που σπεκουλαρουν ασταμάτητα, απλά λέω το αυτοκίνητο:

Αποδείξεις έχετε για όσα λέτε;
Εκπροσωπείτε τους πάντες όταν λέτε όσα λέτε;
Αποδείξεις έχετε για τα εξώφυλλα που βγάζετε;
Αποδείξεις έχετε για κάθε νέα "αποκάλυψη" ;

Πάνω κάτω τα ίδια λέει έστω και καθυστερημένα και ο συγκεκριμένος.

Δεν είναι δικό μου πρόβλημα αν πιστεύεις όλα τα παραμύθια που αμολάνε καθημερινά διάφοροι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Μάιος 2024, 11:00

Green Dragon έγραψε:
19 Μάιος 2024, 08:54


Δεν βλέπω καμιά φαγωμάρα, περισσότερο καρφί για τα ΜΜΑ είναι.
Πες το και στα διάφορα ζαιοτρολ (και τρολ γενικά) που είχαν πάρει εργολαβία τα Τέμπη και τους χάλασε η αλλαγή στάσης του συγκεκριμένου (που ξαναλέω, τα αυτονόητα είπε). Μέχρι και κομματικά συμφέροντα του χρεώνουν :roll:
















Κλπ κλπ κλπ


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13512
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 19 Μάιος 2024, 11:03

Οι ΝΔκρατες συνενοχοι δολοφονων υπουργων να σωπασουν παρακαλω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Μάιος 2024, 11:08

Όταν έχεις όλη την ώρα αυτό, λες και κάνουν παρουσίαση βιβλίου ρε πουστη μου


λογικό κάποια στιγμή να έχεις και αυτό:

Εικόνα

Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2548
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 19 Μάιος 2024, 11:42

Μη φοβάστε. Κανένας δεν πρόκειται να τιμωρήσει τον περιούσιο γόνο, το περιούσιο κόμμα θα νικάει ες αει, ΑΛΛΑ ΒΟΥΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 19 Μάιος 2024, 16:37

Otto Weininger έγραψε:
19 Μάιος 2024, 10:53
Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Μάιος 2024, 23:23
Καταλάβατε γιατί έκραξα άγρια τον συγκεκριμένο; Το έχει πάρει εργολαβία σαν να έχει συγγενή κατηγορούμενο. Παίζει να έχει ανοίξει και δέκα νήματα σχετικά, συν όσα συμμετέχει για να μας πει τί; Ότι τα καθάρματα που ευθύνονται είναι αθώα;
Δε με εκραξες, έλεγες παλαβομάρες.
Επειδή είσαι ηλίθιος, όχι επειδή ήμουν εγώ συγκεκριμένα. Ίδιο πάτερν έχεις με όλους.

Επίσης εγώ δεν έχω πάρει εργολαβία τίποτα, μέσα σένα φόρουμ που έχουν γραφτεί τα παραμύθια του αιώνα, που σπεκουλαρουν ασταμάτητα, απλά λέω το αυτοκίνητο:

Αποδείξεις έχετε για όσα λέτε;
Εκπροσωπείτε τους πάντες όταν λέτε όσα λέτε;
Αποδείξεις έχετε για τα εξώφυλλα που βγάζετε;
Αποδείξεις έχετε για κάθε νέα "αποκάλυψη" ;

Πάνω κάτω τα ίδια λέει έστω και καθυστερημένα και ο συγκεκριμένος.

Δεν είναι δικό μου πρόβλημα αν πιστεύεις όλα τα παραμύθια που αμολάνε καθημερινά διάφοροι.
Όσον αφορά το θέμα είτε έχεις συμφέρον, είτε είσαι ψυχάκι. Μάλιστα είσαι τέτοιος που δεν έχεις ούτε τα κάκαλα να βάλεις κανονικό τίτλο στο νήμα και βάζεις έναν κλικμπάιτ τίτλο για να βεβαιωθείς ότι θα το διαβάσει ο κόσμος.

Λίγη τσίπα ρε κάθαρμα.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 19 Μάιος 2024, 16:57

vagabondo έγραψε:
18 Μάιος 2024, 22:43
stella έγραψε:
18 Μάιος 2024, 20:13
Το λες και ξεφτίλα του νηματοθέτη, αλλά δε βαριέσαι.
Καπως πρέπει να αναπληρωθεί το κενό του under. :102:
:102:

Έγινε υπάλληλος της Βουλής?
Γιατί δεν γράφει?
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 19 Μάιος 2024, 17:11

Οι συγγενείς των θυμάτων θα έπρεπε να υπαχθούν σε νόμο ή ειδική διάταξη αυτού . Όπως συμβαίνει με τους χειριστές της Π.Α που δεν βρίσκουν να θάψουν ΤΙΠΟΤΑ οι συγγενείς και θάβονται με κενοτάφιο. Αναλογική περίπτωση είναι ,κι εδώ σε πολλές περιπτώσεις δεν βρήκαν τίποτα να θάψουν.
Μα Κύριε-α αυτά τα 20 δις φοροδιαφυγή κάθε χρόνο;

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 19 Μάιος 2024, 17:29

Bandit59 έγραψε:
19 Μάιος 2024, 11:42
Μη φοβάστε. Κανένας δεν πρόκειται να τιμωρήσει τον περιούσιο γόνο, το περιούσιο κόμμα θα νικάει ες αει
:+1:

Είναι λίγο χλευαστικο το να θενε να πιστεύουμε τις σαχλαμάρες τους :102:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17338
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 19 Μάιος 2024, 17:32

Otto Weininger έγραψε:
19 Μάιος 2024, 11:08
SpoilerShow
Όταν έχεις όλη την ώρα αυτό, λες και κάνουν παρουσίαση βιβλίου ρε πουστη μου


λογικό κάποια στιγμή να έχεις και αυτό:

Εικόνα

Εικόνα
Οι συγγενείς των στρατιωτικών που σκοτώθηκαν στη Λιβύη οι οποίοι δεν έκαναν τίποτα, τι κατάλαβαν; Δικαιώθηκαν; Ξηλώθηκε κανείς υπεύθυνος ή αποστρατεύονται πλήρεις ημερών;
Οι συγγενείς, όχι ο Κούλης και ο Άδωνης.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29940
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 19 Μάιος 2024, 19:43

Εικόνα



18/05/2024
Πόρισμα Τέμπη: Μαφιόζικες τακτικές συγκάλυψης με τις υπηρεσίες του κράτους – Αστυνομία, πυροσβεστική, χημείο του κράτους, δημόσια/ιδιωτικά κανάλια και ιατροδικαστές, όλοι εμπλεκόμενοι!

Εικόνα

Δύσκολα μπορεί κάποιος να αντιληφθεί το μέγεθος της συγκάλυψης που επιχειρήθηκε στα Τέμπη. Δεν είναι κάτι που έγινε απλά απο μια διεφθαρμένη κυβέρνηση που έχει στον έλεγχο της κάποιες υπηρεσίες. Αλλά μέσα στο πορισμα βλέπουμε να εμπλέκεται όλο το κράτος που υποτίθεται είναι η δομή μιας ευνομούμενης πολιτείας!

Κρατικές υπηρεσίες, η αστυνομία, το χημείο του κράτους, κρατικά και ιδιωτικά κανάλια, η πυροσβεστική, ακόμα και οι ιατροδικαστές!


Η αστυνομία εντοπίστηκε από τους πραγματογνώμονες να «πειράζει» φωτογραφίες και να τις στέλνει στην επίσημη δικογραφία. Η ΕΡΤ παρουσίασε εικόνες από «πειραγμένα» βίντεο, άγνωστο πώς, παρόμοιες εικόνες έφταναν και σε ιδιωτικά κανάλια. Οι παραλείψεις και τα λάθη των ανακριτικών υπαλλήλων της Πυροσβεστικής «παραπλάνησαν την εισαγγελική έρευνα», ενώ εμπλέκεται άμεσα και το Γενικού Χημείου του Κράτους, όπως και η αδικαιολόγητη αδράνεια των ιατροδικαστών.

Σύμφωνα με την έκθεση ανάλυσης της συμπεριφοράς του ελαίου σιλικόνης που έγινε από το γενικό χημείο του κράτους (βασισμένη σε μία εργασία Κινέζων), κατηύθυνε λανθασμένα το πόρισμα της Πυροσβεστικής. «Δεν υπάρχει περίπτωση έλαιο σιλικόνης να δημιουργήσει πυρόσφαιρα. Ακόμα και αν πάρει φωτιά θα σβήσει, γιατί αυτή είναι η σύσταση του και αυτός είναι ο προορισμός του. Και έτσι η ανάκριση δεν προχώρησε προς άλλες κατευθύνσεις»!

Οι σκηνοθετημένες φωτογραφίσεις από την Ελληνική Αστυνομία, με «πειραγμένες» φωτογραφίες συμπεριλαμβάνονται και στην επίσημη δικογραφία: «Από τις φωτογραφίες που λήφθηκαν από την ΕΛ.ΑΣ. και που είναι στη δικογραφία προκύπτει ότι κάποιες φωτογραφίες δεν απεικονίζουν τα πραγματικά γεγονότα, αφού είναι παραποιημένες» αναφέρει ο Β. Κοκοτσάκης, δείχνοντας φωτογραφία από κοντέινερ της εμπορικής αμαξοστοιχίας που πάνω σε τρύπα είχε τοποθετηθεί από εξωγενείς παράγοντες άλλο αντικείμενο.

Παραποιημένο και το βίντεο που προβλήθηκε από την ΕΡΤ, η οποία βρίσκεται διά νόμου υπό την πολιτική διεύθυνση του πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη: «Βίντεο το οποίο πρόβαλε η ΕΡΤ στις 11.3.23 περισυνελέγη από κάποια κάμερα που μάλλον βρίσκεται κοντά στον σταθμό της Λεπτοκαρυάς. Η ΕΡΤ πρόβαλε το βίντεο αυτό καλύπτοντας το αριστερό 1/3 και το δεξιό 1/3 της εικόνας με μάσκα από χαμηλοπερατό φίλτρο το οποίο δεν επιτρέπει με ευκρίνεια να δούμε την (σ.σ.: εμπορική) αμαξοστοιχία. Επίσης το βίντεο αυτό (σ.σ.: της ΕΡΤ) εικονίζει μόνο την πρώτη μηχανή της εμπορικής αμαξοστοιχίας και μετά κόβεται». Αμφιβολίες εκφράζει η έκθεση και για άλλο βίντεο, αυτή τη φορά σε ιδιωτικό κανάλι (Star).

Η έκθεση αναφέρει επίσης «παραλείψεις και λάθη» των ανακριτικών υπαλλήλων της Πυροσβεστικής, που επηρέασαν την εισαγγελική δικαστική έρευνα, αφού παραπλάνησαν ως προς την αναζήτηση της ουσιαστικής αλήθειας», οδηγώντας την ανάκριση «σε εσφαλμένη κατεύθυνση και συνακόλουθα τη συγκάλυψη των ευθυνών και των πραγματικών υπαιτίων για την πρόκληση της πυρκαγιάς – έκρηξης».

Ακόμα και το Γενικό Χημείο του Κράτους, που με την «άποψη – ανάλυση της συμπεριφοράς του ελαίου σιλικόνης, ουσιαστικά κατηύθυνε και την Πυροσβεστική Υπηρεσία στο λανθασμένο πόρισμά της», συμπεραίνοντας ότι «η επιχειρούμενη χειραγώγηση της παρουσίασης του αποτελέσματος από το Γενικό Χημείο του Κράτους είναι κατακριτέα κι εξόχως παραπλανητική».

Απο τις κρατικές ιατροδικαστικές εκθέσεις προκύπτει ότι ουδέποτε υπήρξε η προβλεπόμενη αυτοψία των θυμάτων (νεκρών).

Μέλη άγνωστης με κουκούλες εξαφάνιζαν στοιχεία του εγκήματος: «Κατά τη διάρκεια της έρευνάς μας για την εξεύρεση φωτογραφικού υλικού και την ανάλυση αυτών, έγινε αντιληπτή μια συστηματική, συνεχόμενη κι επιμελής προσπάθεια μεταβολής και αλλοίωσης του τοπίου του δυστυχήματος – εγκλήματος από μέλη ομάδας με καλυμένα τα χαρακτηριστικά» σημειώνει η έκθεση:

«Αφαιρούσαν συγκεκριμένα κομμάτια από τον χώρο του δυστυχήματος και τα τοποθετούσαν επιμελώς στο πίσω μέρος του εναπομείναντος βαγονιού, πίσω από το εμπορευματοκιβώτιο με τα χαρακτηριστικά ZIM-ΜONITOR και πριν τα μεταφέρουν, τα τοποθετούσαν σε χώρο συγκέντρωσης άλλον από αυτόν που προοριζόταν για τη θέση Κουλούρι».

Σε άλλο σημείο αναφέρει: «Αγνωστα άτομα, μεταξύ αυτών και κάποιοι που φορούσαν γιλέκα με διακριτικά “Hellenic Train”, επιλέγουν και συλλέγουν αντικείμενα απ’ όλους τους χώρους που έχουν διασκορπιστεί συντρίμμια. Καμία κατάσταση, καμία φωτογράφιση, καμία περιγραφή και καμία ταυτοποίηση δεν έγινε για τα αντικείμενα αυτά από οποιονδήποτε».
https://anazitiseis.gr/porisma-gia-tebi ... ikografia/



Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Μάιος 2024, 22:17

Εμπεδοκλής έγραψε:
19 Μάιος 2024, 16:37
Otto Weininger έγραψε:
19 Μάιος 2024, 10:53
Εμπεδοκλής έγραψε:
18 Μάιος 2024, 23:23
Καταλάβατε γιατί έκραξα άγρια τον συγκεκριμένο; Το έχει πάρει εργολαβία σαν να έχει συγγενή κατηγορούμενο. Παίζει να έχει ανοίξει και δέκα νήματα σχετικά, συν όσα συμμετέχει για να μας πει τί; Ότι τα καθάρματα που ευθύνονται είναι αθώα;
Δε με εκραξες, έλεγες παλαβομάρες.
Επειδή είσαι ηλίθιος, όχι επειδή ήμουν εγώ συγκεκριμένα. Ίδιο πάτερν έχεις με όλους.

Επίσης εγώ δεν έχω πάρει εργολαβία τίποτα, μέσα σένα φόρουμ που έχουν γραφτεί τα παραμύθια του αιώνα, που σπεκουλαρουν ασταμάτητα, απλά λέω το αυτοκίνητο:

Αποδείξεις έχετε για όσα λέτε;
Εκπροσωπείτε τους πάντες όταν λέτε όσα λέτε;
Αποδείξεις έχετε για τα εξώφυλλα που βγάζετε;
Αποδείξεις έχετε για κάθε νέα "αποκάλυψη" ;

Πάνω κάτω τα ίδια λέει έστω και καθυστερημένα και ο συγκεκριμένος.

Δεν είναι δικό μου πρόβλημα αν πιστεύεις όλα τα παραμύθια που αμολάνε καθημερινά διάφοροι.
Όσον αφορά το θέμα είτε έχεις συμφέρον, είτε είσαι ψυχάκι. Μάλιστα είσαι τέτοιος που δεν έχεις ούτε τα κάκαλα να βάλεις κανονικό τίτλο στο νήμα και βάζεις έναν κλικμπάιτ τίτλο για να βεβαιωθείς ότι θα το διαβάσει ο κόσμος.

Λίγη τσίπα ρε κάθαρμα.
Ή απλά δε ξέρεις να διαβάζεις ελληνικά.
Μπες στην ΕφΣυν που τα λέει αναλυτικά. Μόνο ΝΔ δεν την λες.

Εγώ είμαι το ψυχακι, όχι όλα εσείς τα στράκια εδώ μέσα και όσα έχετε γράψει όλο αυτό το καιρό.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13512
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Το λες και δικαίωση ΓΓ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 19 Μάιος 2024, 22:23

Οι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΝΔΚΡΑΤΕΣ να αποχωρήσουν παρακαλώ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών